Angkor Wat, Kambodža - Minibusem - 4 Dny a 3 Noci

aw4.jpgaw6.jpgaw3.jpgHlavní body

ZAČÁTEK:  Bangkok           

KONEC: Bangkok

DÉLKA: 4 dny a 3 noci

aw2.jpgaw5.jpgaw1.jpgHOTEL: Jasmine Lodge
             Alt. Garden Village Guesthouse 
       bookhere.gif
 
 
 

angkor-map.jpgCena

Měsíc Cena
 Leden  6,990
 Únor  6,990
 Březen  6,990
 Duben  6,690
 Květen  6,690
 Červen  6,690
 Červenec  6,690
 Srpen  6,990
 Září  4,990
 Říjen  4,990
 Listopad  6,990
 Prosinec  6,990

 

 Mimo sezónu 
 Hlavní sezóna  
 Nejvyšší sezóna  
Uvedené ceny jsou v Kč na 1 osobu založené na sdílení společného pokoje dvěmi osobami. Cena se může změnit v závislosti na ceně letenky a pohybů měnového kurzu.  

Všechny naše zájezdy jsou pouze doporučení a mohou být upraveny dle Vašich požadavků a přání. Naše itineráře je možno vzájemně kombinovat a skládat. Můžete si tak vytvořit Vaši ideální dovolenou sami.

O zájezdu

Před více než tisíci lety žili Khmérové hluboko v srdci kambodžské džungle. Poblíž velkého jezera Tonlé Sap postavili stovky rozsáhlých chrámů s masivními bránami a detailní výzdobou. Po mnoho let skrývala džungle fantastické skvosty, které dnes máme možnost prozkoumat s podobně zatajeným dechem jako jejich objevitel Henri Mouhot.

Angkor Wat - jeho titul největší náboženské stavby světa hovoří snad za vše. Zarážející však je, že téměř každičký centimetr čtvereční byl vyzdoben pečlivě tesanými skulpturami, abstraktními vzory nebo výjevy z bájného eposu Rámajána. Samotný chrám Angkor Wat je obehnán vnější zdí, podél které je 190 metrů široký vodní příkop. Procházka kolem dokola by tak byla dlouhá přes pět a půl kilometru.

Pár kilometrů za Angkor Watem stojí velký komplex opevněného města Angkor Thom s mohutnými vstupními bránami. Za hradbami je několik dalších chrámů, paláců, věží, knihoven, vodních příkopů a visutých teras pro veřejné ceremonie. Nejmarkantnější stavbou je chrám Bayon. Jeho vzhled je totiž unikátní v celém komplexu Angkoru.

Podobný chrám jako je Ta Phrom nenajdete nikde jinde na světě. Jeho atmosféra je nejlepší z celého Angkoru. Jeho půvab tkví v tom, že byl ponechán džungli, která jej pohltila. Dnes tedy vypadá podobně jako vypadaly ostatní chrámy v době, kdy sem přicházeli evropští průzkumníci. Okolní basreliéfy jsou pokryté zelenavým lišejníkem, některé chodby jsou zasypány popadanými kamennými bloky.

Kdo jednou zaslechl o nedozírné slávě Angkoru, musel podlehnout a na cestě Kambodžou se zastavit na pár dní v Siem Reapu.

Itinerář - Souhrn

 Den     Časně  ráno  Ráno  Poledne Odpoledne Večer Doprava  Ubytování
  1   7.00 Odjezd Bangkoku   Poipet, hranice s Kambodžou Kolem 21.00 příjezd do Siam Reap Minibus Bangkok-Poipet-Siam Reap Jasmine Lodge (S)
  2   Odjezd doAngkor Wat  Oběd  Angkor Wat  Večeře Tuk Tuk s AJ mluvicím řidičem na prohlídku Angkor Wat Jasmine Lodge (S)
 3   Odjezd doAngkor Wat   Angkor Wat   Tuk Tuk s AJ mluvicím řidičem na prohlídku Angkor Wat Jasmine Lodge (S)
 4   7.00 Odjezd ze Siam Reap   Poipet, hranice s Kambodžou Kolem 21.00 příjezd do Siam Reap    

 

bookhere.gif

 

 

Upozorňujeme na špatný stav silnic v Kambodže. Tento zájezd není vhodný pro malé děti. Nicméně pokud hledáte mystiku a pravé dobrodružství a Váš rozpočet je limitován, tak si tuto výpravu do historie rozhodně užijete.

Itinerář

Den 1 Odjezd z hotelu v Bangkoku v 7.00. Přechod hranic s Kambodžou ve městě Poipet. Příjezd do Siam Reap kolem 21.00.

Den 2 Snídaně. Celodenní prohlídka areálu Angkoru: prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírody, a v pozdním odpoledni návštěva Angkor Watu, kdy západní Slunce dokresluje detaily tohoto největšího hinduistického chrámu této planety. Nocleh v Siem Reapu.

Den 3 Snídaně. Celodenní prohlídka areálu Angkoru: prohlídka zřícenin hlavního města khmerské říše Angkor Thomu, chrámu Bayon, kde na Vás shlížejí obrovské tváře bódhisattvy Avalókitešvary, chrámu Ta Prohm, který byl jako jediný ponechán napospas nespoutané přírody, a v pozdním odpoledni návštěva Angkor Watu, kdy západní Slunce dokresluje detaily tohoto největšího hinduistického chrámu této planety. Nocleh v Siem Reapu.

Den 4 Snídaně. Odjezd zpět do Bangkoku v 7.00. Příjezd kolem 21.00. Zde můžete pokračovat ve Vaší dovolené třeba na Pattaya, Koh Samui, Koh Chang, Krabi... - konec itineráře. 

Cena zahrnuje

Přepravu minibusem Bangkok - Siam Reap a zpět - Ubytování dle itineráře - Jídlo dle itineráře (S=Snídaně, O=Oběd a V=Večeře) - Dopravu na výpravy po Angkoru - Specializované a osobní služby AJ mluvícího řidiče/průvodce v Angkoru - Poplatky za vízum do Kambodži .

Cena nezahrnuje

Zpropitné - Thajské vízum - Vstupné -  Další fakultativní výlety - Cestovní pojištění.

Naplánujte si vlastní zájezd Výše popsaný zájezd je jen inspirací pro Vás. Pokud nevyhovuje Vaši představě o snové dovolené v exotické zemi, neváhejte se s námi poradit. Ve většině případech pro Vás zajistíme vše po čem toužíte. Naplánujte si svůj vlastní pobyt v ráji...

 

 bookhere.gif