×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 211
×

Chyba

V nastavení parametrů pluginu je potřeba zadat Site Key. Kontaktujte prosím správce stránek.
Chiang Mai

Chiang Mai (9)

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Chrámy a svatyně v Chiang Mai

Napsal(a)

chmchramyV Chiang Mai není historie pouze věcí příběhů a starých zatuchlých historických knih, ale je velmi reálnou součástí každodenního života. Toto město je charakteristické svým 600 let starým vodním příkopem. Je umístěno ve stínu kláštera postaveného ve 14. století a je poseto kláštery vybudovanými králi před mnoha staletími. Ve starých dobách králové budovali kláštery, aby ukázali nejenom jejich obětavost, ale také jejich bohatství a moc. Chrámy sloužily nejen jako centra víry, ale také jako školy a nemocnice. Dnes, jsou chrámy stále centrem thajského života a tyto posvátné stavby Chiang Maie jsou živými, dýchajícími místy, které slouží jako neocenitelné mosty do minulosti, které drží lidi ve spojení s nadčasovými tradicemi jejich předků. Přestože Chiang Mai dosahuje jen zlomku rozlohy Bangkoku, může se pochlubit téměř stejným počtem chrámů (více než 300, jenom za hradbami na území starého města je jich 121 a v celé provincii pak víc než 1000).

Doi Suthep

Doi Suthep je pevnou součástí života v Chiang Mai. Jedno Thajské přísloví zní: „Jestliže jste neokusili Chao Soi a neviděli Doi Suthep, nebyli jste v Chiang Mai.” Tato královská hora shlíží na město ze severozápadu a z jejího vrcholu je úžasný rozhled. Doi Suthep svou ohromností dominuje celému obzoru a rovněž je významným národním symbolem království. Roku 1981 se stala Doi Suthep společně s Doi Pui a Doi Buača a 161 km2 pralesa, v němž se nalézají čtyřiadvacátým národním parkem v Thajsku. O rok později k němu bylo připojeno dalších 100 km2, čímž dosáhla rozloha parku 261 km2. Rameny hory pokrývá jako plášť hustý les, jenž je v nižších partiích tvořen opadavými dřevinami, poblíž vrcholu pak neopadavými. Nejvyšší vrchol v parku dosahuje výšky 1 685 m, což z něj činí osmou nejvyšší horu Thajska. Z tohoto pohoří prýští některé z nejpůvabnějších a snadno přístupných vodopádů na severu království. Vodopády Mae Sa, Chuej Kaew a Monthathan patří k nejoblíbenějším vyhlídkám v parku a je k nim snadný přístup z hlavní silnice. Prales je rovněž domovem nejrůznějších volně žijících zvířat, především malých savců a ptáků, jakož i vzácného Krokodýlího salamandra, který se vyskytuje v Thajsku jen na čtyřech lokalitách. Velká nadmořská výška udržuje teplotu v parku na příjemné úrovni i ve žhavých červnových vedrech. Do parku Doi Suthep náleží rovněž údolí Mae Sa, což je skutečný ráj památek a aktivit. V rozšíření parku dále na sever naleznete půvabnou a neprávem přehlíženou oblast Mok Fa, která se rovněž pyšní nádherným vodopádem, jeskyní a přírodní naučnou stezkou.

Ovšem i přes tyto úžasné přírodní krásy hlavním důvodem, proč turisté navštěvují Národní park Doi Suthep, je úctyhodný a posvátný chrám Wat Phra Doi Suthep, jedno z nejposvátnějších buddhistických míst v Thajsku. Chrám Wat Phra Doi Suthep je cílem četných poutí, především v době buddhistických svátků Macha Bucha a Visaktha Bucha (připadající na 13.únor a 11.květen). Národní park Doi Suthep je blízko centra a snadno přístupný autem nebo motocyklem. Při jízdě na pronajatém motocyklu (100 nebo 125 ccm) můžete obdivovat vznešený majestát pralesa i hor. Pokud nejste zdatní řidiči, existuje vždy možnost dopravit se na vrchol pomocí song thaew (červených taxi), nebo si zajistit vyjížďku prostřednictví hotelu nebo cestovní kanceláře. Po celém parku je roztroušena řada malých restaurací, především poblíž chrámu a nabízí se i několik příležitostí k přenocování. Ubytování je většinou v malých chatkách nebo bungalovech se základním vybavením. Všechno podstatné se však v parku dá vidět za jeden den.

Doi Inthanon

Nejvyšší vrchol Thajska, Doi Inthanon šplhá do výše 2565 metrů. Díky této nadmořské výšce je podnebí na vrcholu po celý rok velmi příjemné a osvěžující, a v chladném období (říjen až únor) klesá teplota pravidelně pod stupeň mrazu. Národní park nesoucí jméno po hoře Doi Inthanon se rozkládá na ploše 482 km2 a tvoří jej oblasti Sanpatong, Chomthong, Mae Chaem, Mae Wang a Toi Lor Sub patřící k provincii Chiang Mai. Národní park Doi Inthanon je skutečným klenotem přírody – vinoucí se horská území, pokrytá bujnými tropickými lesy a protkaná mocnými řekami a majestátnými vodopády. Chráněná oblast národního parku je útočištěm pro mnoho živočišných druhů a je pravděpodobně nejlepším místem pro pozorování ptáků v Thajsku vůbec. Přibližně 362 druhů ptáků hnízdí v Národním parku Doi Inthanon a mnoho z nich není možné spatřit nikde jinde v Thajsku Avšak rozmanitost Doi Inthanon netvoří pouze rostlinstvo a živočišné druhy. Oblast byla po dlouhé období také domovem severních domorodých kmenů a nedávné úsilí umožnilo soužití jedinečných vesnic a tradičních kultur s moderními projekty turismu a stavby přehrady Bhumibol, která využívá sílu řeky Ping k produkci elektřiny pro tisíce obyvatel Thajska. doiinthanin.jpgDoi Inthanon je oblíbeným návštěvním místem regionu nejen pro své přírodní krásy, ale také pro svůj historický význam. Památníky Chedis, věnované královskému veličenstvu, Králi a Královně, se nacházejí na vrcholu hory. Park byl přizpůsoben rozvoji turismu a nyní nabízí plně vyhovující restaurační a ubytovací zařízení. Rozmanité území je propleteno stezkami a cestami pro snadnější přístup turistů. Avšak tento rozvoj turismu byl plně kontrolován tak, aby byla ochráněna příroda a prostředí v celé své kráse. Národní park Doi Inthanon turistům nabízí mnohem vice než jen nádherné scenérie. Po několik století byla tato oblast domovem nejrůznějších domorodých kmenů, které zde stale žijí a uchovali si svůj prastarý způsob života. Pod štíty hor můžete nalézt vesnice Hmong, kde lidé stale obdělávají svá políčka jako před mnoha stoletími. Jedinou změnou je sklizeň. Díky Královskému projektu přešli tito lidé od pěstování opia ke komerčním plodinám, jako jsou zelenina nebo květiny. Návštěvníci jsou vítáni v Královském projektu, který se nachází v naprosté blízkosti stanice správy parku.

Wat Chedi Luang

Chrám stojí na místě, kde krále Mengraie v roce 1317 usmrtil blesk. Dokončen byl v roce 1481. Centrem je ohromná pagoda, původně vysoká 98 m a široká 54 m, která byla zničena při zemětřesení r. 1545, takže dnes zbývá jen 60 m. V 15. století tu byl krátce uložen Smaragdový Buddha (nyní ve Wat Phra Kaeo v Bangkoku). Tehdy byla věž obložena bronzovými deskami a pláty zlata. Dnes můžete obdivovat "jen" zrekonstruované slony v základně a schodiště s hady Naga. Najdete ho na Phrapokklao Rd. Wat Phra Singh watphrasingh.jpgTento nádherný chrám na Sam Lan Rd. byste při návštěvě města rozhodně neměli vynechat. Chedi byla postavena v roce 1345 králem Pha Yu pro popel jeho otce, krále Kam Fu. Mezi chrámové skvosty patří krásný vihan Lai Kham z pozdější doby, zdobený skvostnými dřevořezbami a nástěnnými malbami v severním stylu. Zde se nachází socha Phra Buddha Sihing (nebo Phra Singh), jedna ze tří totožných vyskytujících se v Thajsku (další jsou v Bangkoku v Národním muzeu a v Nakhon Si Thammarat), která údajně pochází ze Srí Lanky. Wat Suan Dok watduang.jpgČedi tohoto chrámu byla postavena v roce 1369 jako schránka pro posvátnou Buddhovu relikvii. Její druhá polovina se nachází ve Wat Phra That Doi Suthep. Zdejší zahrady jsou oblíbeným místem fotografů nejen pro uchvatné západy slunce. Několik zdejších chedi obsahuje popel bývalé královské rodiny z Chiang Mai. 500 let stará bronzová socha Buddhy v postranní kapli tohoto chrámu je jednou z největších v Thajsku. Najdete ho na Suthep Rd. Wat Jet Yod wat-jet-yot.jpgNebo také Wat Photaram Vihan se nachází asi 4 km z města na silnici Chiang Mai-Lampang. Patří ke starým chrámům a byl nedávno zrekonstruován. V roce 1455 ho nechal postavit král Tilok (jehož popel je tu také uložen), aby připomínal sedm míst v okolí indické Bodhgayi, která Budha navštívil během sedmi týdnů po svém osvícení. Základnu stůpy (ve stejném stylu jako jako Phutthakaya stupa v Indii) zdobí půvabné štukové plastiky.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst v Chiang Mai

Napsal(a)

chmjidloNejen díky své bohaté historii a silné kultuře je Chiang Mai druhé nejlepší město Thajska, kdy jeho restaurace jsou pro Bangkok velkou konkurencí. Po celém městě jsou rozmístěny restaurace, takže se nebojte vyzkoušet i něco nového. Na výběr máte z více než 25 vegetariánských restaurací a velkého množství evropských, thajských, asijských a středoevropských restaurací. Nabízí spoustu stylů a příchutí jídla a prostředí, ve kterém je můžete jíst. Oblast nočního bazaru má takový výběr jídel jako má výběr prodávaného zboží a nejdůležitější je, že má vše za rozumné ceny, aniž by to ohrozilo kvalitu nebo chuť jídla. Kolem nového a starého města můžete vyzkoušet několik druhů jídla od nudlí v pouličních stáncích až po drahou kuchyni. Rozmanitost je rozhodně jádrem stravování v Chiang Mai.

Pouliční jídlo v Chiang Mai

Pro mnoho lidí nezapomenutelnou vzpomínkou na Thajsko jsou chaotické stánky, kde prodávají chutná jídla, která stojí méně než šálek kávy. Pouliční jídlo je okouzlující stránkou života v Thajsku a ochutnávání je kulturním a kulinářským potěšením. Všude, kde v Thajsku půjdete, uvidíte pouliční prodejce, kteří připravují a prodávají spoustu jídel z jejich jednoduchých vozíků a stánků. Hladovci budou mít z čeho vybírat. Pouliční stánky se většinou specializují na jedno nebo dvě jídla ale většinou se spojují a nabízejí tak vynikající výběr jídel. Thajská pouliční jídla jako nudle, grilování, kari a dezerty patří mezi oblíbence.

Thajské jídlo v Chiang Mai

Jedinečné, nezapomenutelné a velmi příjemné Thajsko se odráží v thajského jídla. Thajské jídlo je projev hodnot thajské kultury: tradic, rodiny a potěšení. Příchutě thajského jídla se staly oblíbené po celém světě a šance ochutnat tuto delikátní kuchyni je jedním z lákadel pro návštěvníky Království. Ačkoli podnikaví Thajci přinesli svou kuchyni do čtyř koutů země, tak i přes to neexistuje lepší místo, kde byste moli ochutnat rozmanitost a lahodnost thajských jídel.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Zábava v Chiang Mai

Napsal(a)

chmzabavaNoční život v Chiang Mai může být takový jaký chcete, protože město nabízí širokou škálu možností k pití a tancování ale monopolní postavení mají převážně místa konání živých vystoupení. Popíjení u řeky je oblíbenou zálibou, kdy se obyvatelé a návštěvníci usadí u řeky Ping s vychlazeným nápojem a dobrou společností, zatímco jim živá kapela hraje klasické blues, jazz a rock. Oblast Nimmanheimin Road se stala oblíbeným místem, zejména klubem Monkey, kde jdou ruku v ruce živá hudba a skvělé jídlo. Uvnitř opevněného města se nachází velké množství baťůžkářů a hotelových barů, které se starají o turisty všech cenových kategorií. Stejně jako ve většině Thajka, tak i tady je vysoká koncentrace reggae barů, kde mají levné pivo, polštáře k sezení a mírnou hudbu pro klidný večer.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Chiang Mai - základní informace

Napsal(a)

chminfoChiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je zároveň hlavním městem provincie Chiang Mai. Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi. Město leží na řece Ping, která je největším přítokem řeky Chao Phraya. Z města Chiang Mai se v posledních letech stává stále modernější metropole, i když postrádá kosmopolitní ráz Bangkoku. Pro tisíce zahraničních návštěvníků, kteří město každý rok navštíví, skýtá město četná lákadla. Historický význam města Chiang Mai spočívá v důležité strategické poloze na starověké obchodní trase. Město totiž dlouho před novodobou záplavou návštěvníků ze zahraničí sloužilo jako významné centrum ručně vyráběného zboží, deštníků, šperků a řezbářství.

Autobusové spoje, vlaky a letecká doprava jsou v Chiang Mai dobře zajištěny. Několik autobusových zastávek spojuje město s centrálním a severním Thajskem. Ústřední terminál Chang Pheuak poskytuje služby v rámci provincie Chiang Mai a autobusový terminál Chiang Mai Arcade severovýchodně od města zajišťuje spoje do více než dvaceti dalších míst v Thajsku, včetně Bangkoku a měst Ayutthaya a Phitsanulok. Několikrát za den jsou z terminálu Chiang Mai Arcade vypravovány spoje do Bangkoku (10 – 12 hodin cesty). Státní železnice denně vypravuje z Bangkoku do stanice v Chiang Mai 14 vlakových souprav. Většina těchto spojů je vypravována přes noc a takováto cesta trvá přibližně 12–15 hodin. Většina vlakových souprav nabízí jak první (soukromé kupé), tak druhou třídu (vybavenou sedadly, která se dají rozložit a použít jako lůžka).

Návštěva měst jako Mae Hong Son či Chiang Rai vyžaduje cestu letadlem, popřípadě autobusem. Do měst severně od Chiang Mai totiž vlaky nejezdí. Mezinárodní letiště v Chiang Mai denně odbavuje 28 letů z Bangkoku (cesta trvá okolo 1 hodiny a 10 minut), a slouží také jako zdejší dopravní uzel pro lety do dalších severních měst, jako Chiang Rai, Phrae a Mae Hong Son. Mezinárodní lety také spojují provincii Chiang Mai s dalšími regionálními centry, včetně měst Hong Kong (Čína), Jinghong (Čína), Kaohsiung (Tchaj-wan), Kuala Lumpur (Malajsie), Kunming (Čína), Luang Phrabang (Laos), Mandalay (Myanmar), Manila (Filipíny), Soul (Korea), Siem Reap (Kambodža), Singapur (Singapur) a Taipei (Tchaj-wan).

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Nakupování v Chiang Mai

Napsal(a)

chmnakupJednu z nejlepších příležitostí k nákupům na světě lze nalézt přímo zde ve městě Chiang Mai. Sever Thajska je střediskem umění i řemesel již mnoho set let a tato výtvarná tradice je i dnes stále velmi živá. Thajské hedvábí a starožitnosti, ručně vyráběný nábytek, lakované výrobky ze dřeva a jedinečné dekorativní deštníky vyráběné z papíru získaného z kůry stromu Sa - to je jen několik položek z nesčíselného množství vystavovaného zboží. Připočítáme-li k tomu ještě mnohé výhodné koupě, které tu uděláte, je docela možné, že budete potřebovat kufr navíc, abyste to všechno pobrali. 

Nesčetné tržnice, obchody a butiky jsou rozesety po celém městě a činí tak z Chiang Mai ráj pro nakupující. Když musíte volit z tolika různých možností, nejtěžší často je rozhodout se, kde začít. V Thajsku naštěstí často lze mnohé obchody specializující se na stejný sortiment nalézt v jediném místě, což nakupujícím usnadňuje život.

Pokud jde o nakupování v Chiang Mai, jen jedna věc na vás udělá větší dojem než cena, a tou věcí je ohromná rozmanitost nabízeného zboží. Je tu vše od starožitných soch až po nejnovější videohry, vše, co si v Thajsku můžete koupit, je k dostání i v Chiang Mai a mnohem levněji než byste zaplatili kdekoliv jinde.

Večerní Bazaar

OTEVŔACÍ DOBA: po západu slunce (18:00) - 22.30

the-night-bazaar.jpgHlavním místem pro nákupy je v Chiang Mai večerní bazar, který se nalézá na ulici Chang Khlan v délce čtyř bloků a lze tam pohodlně dojít pěšky z několika velkých hotelů. Přibližně v době západu slunce obchodníci vystaví své zboží (obvykle okolo 18:00), a zákazníci nakupují s neochabujícím zájmem až asi do 22:30, přičemž několik obchodů vždy zůstává otevřených i později.

Ve zdejších obchodech prodávají snad všechno, na co pomyslíte. Výběr je tu vskutku ohromující, mezi zboží těšící se větší oblibě však patří CD, DVD, oblečení, obuv, thajské hedvábí, řemeslnné výrobky a dámské peněženky. Nízké ceny znamenají, že za své peníze dostanete téměř vždy dobrou protihodnotu. Nákup zboží vyšší kvality (i ceny) můžete vyzkoušet ve dvoupatrovém večerním bazaru Viang Ping poblíž ulice Phae.

V nejbližším okolí bazaru je plno restaurací a barů, kde si můžete dát pauzu a odpočinout si předtím, než se znovu vydáte do ulic. Cestovních kanceláří, internetových kaváren, obchodů s mobilními telefony a fotoaparáty je tu také víc než dost. Ceny zboží ve večením bazaru nejsou pevně stanoveny, tak oprašte své umění smlouvat.
 

Víkendový trh

OTEVÍRACÍ DOBA: během odpoledne

weekendmarket.jpgTento příjemný trh, známý též jako kráčející ulice, býval omezen na neděle, stal se však natolik oblíbeným, že se rozšířil na celý víkend. Začíná uprostřed odpoledne na ulici Ratchadamneon, od ulice Phra Pokkao k bráně Phae je během obchodování uzavřen pro dopravu. Vydáte se na procházku po valouny vydlážděné ulici v měkkém světle soumraku, usrkáváte čerstvou ovocnou šťávu, letmo si prohlížíte řemeslnné výrobky a s chutí se občerstvujete pochoutkami, na něž jste náhodou narazili, vše za rytmického doprovodu tradiční thajské hudby produkované pouličními hudebníky - tak to je jeden z nejlepších způsobů, jak strávit večer ve městě Chiang Mai.

Nabízený sortiment tíhne spíše k rukodělným výrobkům než k různým druhům hromadně vyráběných starožitností, které vystavují ve večerním bazaru, i když tu plno pouličních prodavačů z řad horských kmenů prodává obvyklý sortiment turistických tretek. Z chrámů po obou stranách ulice se staly hodovní síně, v nichž můžete ochutnat všechno od smažené rýže po smažené cvrčky, ulici také lemuje množství krámků s občerstvením. Srkat čerstvou ovocnou šťávu u stánku je opravdovým požitkem, a až si budete pochutnávat na palačince na špejli s vyobrazením vaší oblíbené postavičky z kreslených filmů s láskou vyvedeném v želé, vrátíte se v duchu do dětských let.

 

Warorot Market

warorotmarket.jpg

Nachází se na konci ulice Chang Moi Road, severně od večerního bazaaru. Je to populární místo hlavně mezi thajci, kteří zde nakupují veškeré potřeby tpro jejich život. Zde zažijete pravou thajskou atmosféru. Market je umístěn ve velké budově, kde většina stánků je v přízemí a několik jich je i v prvním patře. Místo je dobré hlavně pro nákup nejrůznějšího druhu oblečení. Pokud budete trpělivý naleznete zde skutečné skvosty.Baan Tawai

handicraft.jpgNejlepší místo v Thajsku pro nákup starožitností, starožitných replik,výrobků do domácnosti a dekorace. Ban Tawai je 20km jižně od centra Chiang Mai, směrem k Doi Inthanon a je to nejdůležitější centrum uměleckých výrobků v Thajsku. Mnoho výrobků prodávaných v Bangkoku, Phuketu nebo na Koh Samui pochází právě odsud.

Mezi výrobky naleznete thajské hedvábí, dekorativní látky, vůně a svíčky, drevěné a bambusové výrobky, ornamenty a vázy a plno jiných naprosto unikátních věcí. Dokoncei když se moc nezajímáte o umělecké předměty, cesta do Ban Tawai rozhodně stojí za to, uvídíte umělce, řezbáře a další přímo při výkonu jejich práce. Používají přitom techniky, které jim předávali jejich předci již po staletí.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Aktivity v Chiang Mai

Napsal(a)

chmcodelatChiang Mai se rychle stává jednou z nejpopulárnějších oblastí Thajska. Malebný horský terén láká cestovatele k prozkoumání jeho vrcholků a lesů, zatímco město je domovem hojnému počtu historických a kulturních míst, které čekají na své odhalení. Chiang Mai ovšem není diváckým sportem. Určitě nabízí výborné jídlo a fantastické nakupování, ale pokud vše co chcete dělat je jen sezení v ústraní, připravujete se o polovinu zábavy. Hojné vrcholky, bujné lesy a úžasné řeky v Chiang Mai nabízejí mnoho příležitostí k činnostem v přírodě. Aktivity v Chiang Mai uspokojí řadu chutí a talentů, ale všechny dávají jedno – životní zkušenost. Ať už jste dobrodružný typ, který miluje venkovní aktivity, nebo kulturní znalec, který miluje zkušenost s krásnými věcmi v životě, dovolená v Chiang Mai vás více než uspokojí – Tato dovolená Vás okouzlí.

Ať už jste dobrodružný typ, který miluje venkovní aktivity, nebo kulturní znalec, který miluje zkušenost s krásnými věcmi v životě, dovolená v Chiang Mai vás více než uspokojí – Tato dovolená Vás okouzlí.

 

Chiang Mai Zoo & Noční Safari

Ačkoli to není první věc která vás napadne, když většina lidí mluví o městě, zoologická zahrada v Chiang Mai je překvapivě zajímavá. Zabírajíce 200 akrů v úpatí Doi Suthep a poskytujíce skvělé výhledy na město, kromě fascinující ukázky života v divočině, zoo v Chiang Mai jistě stojí za návštěvu, obzvláště pokud jste se již dostatečně pokochali chrámy. V Chiang Maiské zoo můžete vidět téměř 400 druhů zvířat zahrnujíce slony, tygry, šimpanze, hrochy a nosorožce. Zoo také uvádí několik výjimečných atrakcí jako například průchozí voliéry, fascinující sladkovodní akvárium a hvězdy této zoo dvě mladé pandy Chuang Chuang a Lin Hiu.

Royal Flora Ratchaphruek

Chiang Mai je hrdé na svoji reputaci „Růže severu“ a to hlavně proto, že druhé největší město v království bylo vybráno, aby hostilo největší zahradnickou expozici, která kdy byla k vidění v jihovýchodní Asii. Celkem 30 národů reprezentujících pět kontinentů – Asii, Evropu, Afriku, Severní a Jižní Ameriku – se zúčastnilo v jihovýchodní Asii největší venkovní exhibice květin a rostlin. Zabírajíce 21 000 čtverečních metrů, řadí se tato exhibice mezi nejlepší světové zahradnické přehlídky vedle známé „Chelsea Flower Show“ v Anglii. Po přehlídce, bude místo expozice využito jako nová turistická atrakce pro Chiang Mai a jako centrum vědomostí pro Thajský zahradnický sektor.

Trekking

S tak malebnou krásou na dosah ruky není divu, že trekking je v první na seznamu populárních činností v Chiang Mai. Množství stezek v Doi Inthanon jsou velmi populárními místy, která můžete prozkoumat. Také Doi Suthep nabízí několik výborných pěších túr, obzvláště část trochu severněji, která nikdy není přecpaná turisty. Přírodní stezky v národních parcích jsou dobře značené a lehko průchodné. Lesnické stanice poblíž mohou, pokud si budete přát, poskytnout mapy a průvodce. Budete-li se chtít dostat trošku dál od civilizace, budete potřebovat průvodce, aby vám ukázal cestu. Při trekkingu budete potřebovat pár dobrých turistických bot, batoh, dostatek repelentu proti hmyzu a nějaký typ lehké bundy. Toaletní papír je také nutností. Nejlepší období pro trekking v Chiang Mai je od listopadu do března, kdy je zeleň velkolepá, ale počasí je jasné. Od června do září je déšť téměř zaručen.

Výlety na slonech

Další možností pro ty kteří chtějí vidět lesy, avšak nejsou tak nadšeni pěší turistikou, je absolvovat tyto cesty na sloním hřbetu. Sloní trekking poskytuje dvojí požitek. Jednak ze spojení s majestátním a úžasným zvířetem a poté z dech beroucí scenerie severního Thajska. Mnoho cest je kombinací turistiky a jízdy na slonech obohacené občasnou jízdou na raftu. Ať už zvolíte své vlastní končetiny nebo ty majestátních tlustokožců, ujistěte se že máte s sebou fotoaparát. Scenérie jsou dech beroucí a lesy jsou plné divokého života . Jistě budete muset obětovat trochu luxusu, ale zážitky stojí za to.

Rafting

Vysočiny v Chiang Mai jsou povodím celého severního Thajska a mnoho řek, které se vinou napříč jihovýchodní Asií mají své prameny zrovna zde. Rafting v Chiang Mai může být opravdu cenným zážitkem, ať už dychtíte po adrenalinových sjezdech místních peřejí nebo jen klidné plavbě v tichých údolích. Divoko vodní rafting v Chiang Mai je zážitkem, který nikdo nezapomene. Mocné horské řeky jsou zčeřeny peřeji které jdou od třídy dva (tekoucí voda s občasným výskytem kamenů) ke třídě čtyři (velké nesouvislé pády, velmi obtížné, silné vlny). Bezpečnost je vždy na prvním místě a projížďky jsou dostupné ve všech úrovních obtížnosti. Téměř kdokoliv se může zúčastnit, jediné co potřebujete je základní úroveň fyzické zdatnosti. Kvalitní společnosti poskytnou instrukce, bezpečnostní výstroj a zkušeného průvodce, který vás peřeji provede.

Cykloturistika

Cykloturistika je výbornou cestou jak se dostat ven a vidět fascinující krajinu města okolního prostředí spojené se zdravým pohybem. Výlety na kole do starého města zaberou něco kolem čtyř hodin a zahrnují hlavní místa, zatímco cesty do menších městeček v okolí jsou skvělé pro ty, kteří mají zájem o delší projížďky. Hory a kopce v Chiang Mai nabízejí divoké sjezdy, kroucené trasy a mnoho zastávek u krásných výhledů. Mnoho stezek vede poblíž zřídka navštěvovaných vesnic horských kmenů, které vám nabízejí autentický pohled na způsob jejich života.

Horolezectví

Se všemi těmi krásnými horami obklopujícími město, je malým zázrakem, že Chiang Mai a pravidelnou zastávkou pro mnoho horolezců. Město nabízí několik umělých stěn stejně jako světoznámé „Crazy Horse Buttress“ (Bláznivé koňské zadky), nacházející se kousek východně od města. Pro mnoho lidí není největší odměnou za horolezectví jen nadšení z kouzelných výhledů, je to hlavně hluboký pocit z dosažení něčeho, co by nikdy nevěřili, že dokáží. Představte si jak těsně objímáte strmou skálu a mezi Vámí a zemí není nic jiného než jen lano a padesát metrů prostoru. Vidíte další úchyt nad Vámi, ale zdá se být tak daleko. Jaksi však v sobě naleznete extra mentální a fyzické rezervy které Vás popoženou výše k dalšímu výstupku. Když sestoupíte dolů ze skály, jste úplně jiný člověk než na začátku. A´t už jste řadový amatér nebo sezóní Spider – Man, zjistíte Chiang Mai nabízí lezení odpovídající úrovni vašich lezeckých a silových schopností. Je zde přes 120 tras až do šedesáti metrů (160 stop) „Crazy Horse Butterss“ zahrnujících dobře přístupné cesty pro začátečníky ale i náročné cesty pro zkušené lezce.
pondělí, 01 červenec 2013 07:30

Doi Suthep

Napsal(a)

doisuthep.jpgDoi Suthep je pevnou součástí života v Chiang Mai. Jedno Thajské přísloví zní: „Jestliže jste neokusili Chao Soi a neviděli Doi Suthep, nebyli jste v Chiang Mai.” Tato královská hora shlíží na město ze severozápadu a z jejího vrcholu je úžasný rozhled. Doi Suthep svou ohromností dominuje celému obzoru a rovněž je významným národním symbolem království.

Roku 1981 se stala Doi Suthep společně s Doi Pui a Doi Buača a 161 km2 pralesa, v němž se nalézají čtyřiadvacátým národním parkem v Thajsku. O rok později k němu bylo připojeno dalších 100 km2, čímž dosáhla rozloha parku 261 km2. Rameny hory pokrývá jako plášť hustý les, jenž je v nižších partiích tvořen opadavými dřevinami, poblíž vrcholu pak neopadavými.

Nejvyšší vrchol v parku dosahuje výšky 1 685 m, což z něj činí osmou nejvyšší horu Thajska. Z tohoto pohoří prýští některé z nejpůvabnějších a snadno přístupných vodopádů na severu království. Vodopády Mae Sa, Chuej Kaew a Monthathan patří k nejoblíbenějším vyhlídkám v parku a je k nim snadný přístup z hlavní silnice. Prales je rovněž domovem nejrůznějších volně žijících zvířat, především malých savců a ptáků, jakož i vzácného Krokodýlího salamandra, který se vyskytuje v Thajsku jen na čtyřech lokalitách.

coffee_shop_doi_suthep.jpgVelká nadmořská výška udržuje teplotu v parku na příjemné úrovni i ve žhavých červnových vedrech. Do parku Doi Suthep náleží rovněž údolí Mae Sa, což je skutečný ráj památek a aktivit. V rozšíření parku dále na sever naleznete půvabnou a neprávem přehlíženou oblast Mok Fa, která se rovněž pyšní nádherným vodopádem, jeskyní a přírodní naučnou stezkou.

Ovšem i přes tyto úžasné přírodní krásy hlavním důvodem, proč turisté navštěvují Národní park Doi Suthep, je úctyhodný a posvátný chrám Wat Phra Doi Suthep, jedno z nejposvátnějších buddhistických míst v Thajsku. Chrám Wat Phra Doi Suthep je cílem četných poutí, především v době buddhistických svátků Macha Bucha a Visaktha Bucha (připadající na 13.únor a 11.květen).

Národní park Doi Suthep je blízko centra a snadno přístupný autem nebo motocyklem. Při jízdě na pronajatém motocyklu (100 nebo 125 ccm) můžete obdivovat vznešený majestát pralesa i hor. Pokud nejste zdatní řidiči, existuje vždy možnost dopravit se na vrchol pomocí song thaew (červených taxi), nebo si zajistit vyjížďku prostřednictví hotelu nebo cestovní kanceláře. Po celém parku je roztroušena řada malých restaurací, především poblíž chrámu a nabízí se i několik příležitostí k přenocování. Ubytování je většinou v malých chatkách nebo bungalovech se základním vybavením. Všechno podstatné se však v parku dá vidět za jeden den.
pondělí, 01 červenec 2013 06:25

Doi Inthanon

Napsal(a)

doiinthanon1.jpgNejvyšší vrchol Thajska, Doi Inthanon šplhá do výše 2565 metrů. Díky této nadmořské výšce je podnebí na vrcholu po celý rok velmi příjemné a osvěžující, a v chladném období (říjen až únor) klesá teplota pravidelně pod stupeň mrazu. Národní park nesoucí jméno po hoře Doi Inthanon se rozkládá na ploše 482 km2 a tvoří jej oblasti Sanpatong, Chomthong, Mae Chaem, Mae Wang a Toi Lor Sub patřící k provincii Chiang Mai.

Národní park Doi Inthanon je skutečným klenotem přírody – vinoucí se horská území, pokrytá bujnými tropickými lesy a protkaná mocnými řekami a majestátnými vodopády. Chráněná oblast národního parku je útočištěm pro mnoho živočišných druhů a je pravděpodobně nejlepším místem pro pozorování ptáků v Thajsku vůbec. Přibližně 362 druhů ptáků hnízdí v Národním parku Doi Inthanon a mnoho z nich není možné spatřit nikde jinde v Thajsku

Avšak rozmanitost Doi Inthanon netvoří pouze rostlinstvo a živočišné druhy. Oblast byla po dlouhé období také domovem severních domorodých kmenů a nedávné úsilí umožnilo soužití jedinečných vesnic a tradičních kultur s moderními projekty turismu a stavby přehrady Bhumibol, která využívá sílu řeky Ping k produkci elektřiny pro tisíce obyvatel Thajska.

doiinthanin.jpgDoi Inthanon je oblíbeným návštěvním místem regionu nejen pro své přírodní krásy, ale také pro svůj historický význam. Památníky Chedis, věnované královskému veličenstvu, Králi a Královně, se nacházejí na vrcholu hory. Park byl přizpůsoben rozvoji turismu a nyní nabízí plně vyhovující restaurační a ubytovací zařízení. Rozmanité území je propleteno stezkami a cestami pro snadnější přístup turistů. Avšak tento rozvoj turismu byl plně kontrolován tak, aby byla ochráněna příroda a prostředí v celé své kráse.
 
Národní park Doi Inthanon turistům nabízí mnohem vice než jen nádherné scenérie. Po několik století byla tato oblast domovem nejrůznějších domorodých kmenů, které zde stale žijí a uchovali si svůj prastarý způsob života. Pod štíty hor můžete nalézt vesnice Hmong, kde lidé stale obdělávají svá políčka jako před mnoha stoletími. Jedinou změnou je sklizeň. Díky Královskému projektu přešli tito lidé od pěstování opia ke komerčním plodinám, jako jsou zelenina nebo květiny. Návštěvníci jsou vítáni v Královském projektu, který se nachází v naprosté blízkosti stanice správy parku.
pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Chiang Mai

Napsal(a)

chiangmaishowcaseChiang Mai je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijících v kopcích. Je zemí, jenž je doslova hřištěm pro ostřílené cestovatele a rájem pro ty, co milují nakupování, potěšením pro dobrodruhy. V těchto končinách si mohou zvídaví rozšířit své obzory například kurzy thajské masáže či kurzy thajské kuchyně. Ctitelé umění budou nevěřícně zírat na krásu a rozmanitost zdejší řemeslné a rukodělné výroby. Milovníci noční zábavy nebudou mít nouzi o dostatek čilého nočního života a labužníci si budou moci vychutnat znamenitou kuchyni. Chiang Mai tohle všechno opravdu nabízí. Metropole byla založena v roce 1296 jako hlavní město starověkého království Lanna. Dnes je Chiang Mai místem, kde minulost a současnost hladce splývají v jedno v podobě moderních budov stojících bok po boku prastarým chrámům.

Chiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je zároveň hlavním městem provincie Chiang Mai. Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více