Koh Lanta

Koh Lanta (7)

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Nakupování na Koh Lanta

Napsal(a)

lantanakupyKoh Lanta je okouzlující, venkovský, klidný a nedotčený ostrov. Ostrov může být krásný, ale určitě není rájem pro nakupující. Ke „kosmopolitnímu“ městu se nejblíže dostane Baan Saladan, kde najdete obyčejné obchody jako lékárnu nebo supermarket.

Nakupování Baan Saladan

Pokud rádi nakupujete, tak ostrov Koh Lanta možná nebude tou nejlepší destinací, ale i pro tak malé město není nakupování žádná povinnost a kdykoliv, když Vám bude teplo, si můžete zajít na koktejl. Ve městě se nachází několik bank, spolu s poštami, okolo 10 optik, největší supermarket na ostrově, obchody s tričky a suvenýry, ale také galerie. Neočekávejte velké množství prodávaného zboží, ale je to to nejlepší, co na ostrově můžete sehnat a nezapomeňte smlouvat, protože kdykoliv můžete odejít jinam, když nebudete spokojeni s cenou!

Nakupování Koh Lanta's East Coast

Několik obchodů, které se na nachází ve městě Old Town na východním pobřeží jsou od sebe vzdálené jen 200 metrů, což zpříjemňuje nakupování. Nicméně, stejně jako jeho restaurace, mají některé obchody poměrně dobré jméno a jejich kvalita a jedinečnost výrobků přesahuje ostrov Koh Lanta. Takže Old Town je skvělým místem, pokud hledáte něco neobvyklého.

Nakupování Koh Lanta's Northwest Coast

Jak již bylo řečeno, ostrov není rájem pro ty, co rádi nakupují, ale je tady pár malých obchodů, které prodávají jedinečné suvenýry a dárky, z nichž většina byla vyrobena lidmi z obchodu. Chcete-li najít na ostrově něco exkluzivního, tak buďte připraveni na cestování, protože na ostrově není žádné nákupní středisko a obchody jsou rozprostřeny různě po ostrově.

Nakupování Koh Lanta's Southwest Coast

Pokud chcete nakupovat na jihu, běžte na dvě hlavní pláže Klong Nin a Kantiang Bay. Obě mají neobvyklé obchody, kdy majitelé buď zboží vyrábějí, anebo znají jeho přesný původ. Očekávejte, že si trochu připlatíte, ale kvalita a styl za to určitě stojí.  

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Zábava na Koh Lanta

Napsal(a)

lantazabavaObecně je nenápadný. Jít, pít, setkávat se v místních barech, zpívat karaoke a dívat se na místní thajské zápasy. Koh Lanta není o nočním životě, ale i tady se můžete bavit. Většina obchodů ve vesnici Saladan Village zavírá po 9-10 hodině, ale restaurace zůstávají otevřené. Pláž Klong Nin Beach je krásným místem pro ukončení dne. Navštivte „Rickey’s Tree House“, kde je skvělá atmosféra, dobrá hudba a vřelá obsluha. Plážové bary jsou populární, stačí se jen projít a hned je najdete. Plážové bary většinou zůstávají otevřené tak dlouho, dokud mají zákazníky.

 

Noční život Baan Saladan

Ve městě Saladan je většinou hodně rušno po 19:00 hodině, kdy většina turistů jde nakupovat, protože teploty už nejsou tak vysoké, nebo se jdou najíst do jedné z mnoha restaurací. Překvapivě, noční život na Saladanu není tak rozvinutý jako je cestovní ruch, protože se mnoho návštěvníků večer vrací zpátky na hotel. Takže opravdové bary jsou omezené a jejich výběr je malý. Dobrou zprávou je, že tyto bary mají „čilé“ majitele, kteří vědí, jak se bavit a hlavně, jak namíchat dobré koktejly!

Noční život East Coast

Díky svému umístění je město Old Town spíše denní destinací, protože většina turistů není ochotna pozdě v noci cestovat motorkou zpátky do hotelu na západním pobřeží. Město Old Town slaví 3 dny festivalů ročně a s nárůstem počtu obyvatel západního světa, kteří si dlouhodobě pronajímají ubytování ve městě, se to časem změní.

Noční život Northwest Coast

Severozápadní pobřeží má nejvyšší koncentraci barů, takže nezáleží na tom, jestli upřednostňujete plážové, tradiční, západní, sportovní nebo karaoke bary, protože všechny je tady najdete. Pláže Klong Dao a Phrae Ae (Long Beach) mají nejoblíbenější bary na ostrově, ale neočekávejte něco velkého každý den. Většina barů má jeden den v týdnu vyčleněný jako „Party Night“, a tak v barech můžete vidět velké rozdíly ze dne na den. Znamená to, že existuje spousta barů, které nabízejí uvolnění, ale pokud hledáte rušnou noc, tak se určitě zeptejte místních obyvatel a oni Vám určitě poradí, kde je nějaký večírek.

Noční život Southwest Coast

S vyšším podílem muslimských obyvatel na této části ostrova bývají bary tišší, ale obecně vyššího standardu. Neočekávejte večírky pozdě v noci, ale spíše klidnější přístup k pití. Oblasti, jako je záliv Kantiang Bay a Klong Nin, mají úžasné bary, ale ceny jsou o něco vyšší než na severu.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Koh Lanta

Napsal(a)

lantajidloRestaurace se v posledních letech na ostrově rychle otevírají, což znamená, že je zde slušný výběr restaurací. K místním thajským restauracím se nyní přidávají pizzerie, bistra a rybí restaurace na hlavních plážích. Pokud hledáte něco speciálního, tak restaurace Baan Pimalai uvnitř stejnojmenného luxusního letoviska nabízí skvělé jídlo, milou obsluhu a největší výběr vín na ostrově.

Restaurace Ban Saladan

Saladan je hlavním městem ostrova. Je malé, ale má vysokou koncentraci restaurací a kaváren, které se nacházejí jen 300 metrů od sebe. Většina restaurací je na obou stranách hlavní silnice do Saladanu, nebo jsou postaveny nad průlivem mezi dvěma ostrovy Koh Lanta. Nejprodávanější mořské plody na ostrově se nacházejí před restauracemi s výhledem na moře a během dne nabízejí báječné výhledy a vítaný vánek. V noci je Saladan hlavní možností stravování na pláži, takže k dispozici je velký výběr jídel pro všechny chutě a peněženky. Saladan může být v noci velmi rušný, zvláště během hlavní sezóny, kdy jsou známé restaurace plné už brzy večer. Pamatujte si, že většina restaurací nepřijímá rezervace, takže přijďte brzy, abyste se vyhnuli zklamání.

Restaurace East Coast

Východní pobřeží nabízí úžasné kulinářské zážitky, přičemž většina restaurací má výhled na jižní ostrovy národního parku Koh Lanta. Můžete očekávat opravdu přátelskou a pozornou obsluhu a čerstvé mořské plody, které rybáři dodávají přímo do restaurace. Oběd je tady rozhodně povinností, ale nestyďte se posadit tam, kde je nejlepší výhled. Zaměstnancům to vadit nebude.

Restaurace Northwest Coast

Na severu ostrova nemusíte kvůli jídlu chodit daleko. Klong Dao a Phrae Ae mají tu největší nabídku stravování na ostrově, ať už to jsou tradiční thajské stánky, anebo luxusní restaurace. Celkově má ostrov kvalitní restaurace a kavárny, ale pro nejlepší jídlo musíte opustit letoviska a vyzkoušet pouliční jídla. Stravování v restauracích na severu je celkově levnější než kdekoli jinde na ostrově.

Restaurace Southwest Coast

Jihozápadní pobřeží ostrova je jedním z nejklidnějších břehů Thajska. Je domovem několika luxusních letovisek, ale i přesto si zachoval vesnickou atmosféru a návštěvníci si tady mohou opravdu odpočinout v přírodě. Brzy se tady s lidmi spřátelíte a jedním z nejjednodušších způsobů, jak to udělat je stravovat se v přátelských a levných restauracích.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Co dělat na Koh Lanta

Napsal(a)

lantacodelatMatka příroda je největším kouzlem ostrova a pravděpodobně to tak i nějakou dobu zůstane. Nepospíchejte a nechte ať na Vás ostrov zapůsobí, protože zaručeně nemá problémy s přeplněnými plážemi. Pláž po pláži se spojují do jedné harmonie, která vytváří nejlepší dovolenou Vašeho života. Nicméně pokud chcete zažít nějakou akci, popřípadě večer s vysokým obsahem testosteronu, tak na ostrově jsou tři boxerské tělocvičny.

Národní park Moo Koh Lanta

Národní park pokrývá většinu jižní části Koh Lanta Yai, a tato velká přírodní rezervace je kombinací džunglí, kopců a pláží. Pláž Tanod Beach je převážně známá jako jedna z idylických míst v celé provincii. Dokonce i během vrcholu turistické sezóny můžete na této pláži relaxovat a nepotkat další živou duši. Poznávejte turistické stezky, stejně jako starý maják, z kterého je nádherný výhled na azurově modré moře obklopující ostrov.

Potápění a šnorchlování

Je obecně známo, že potápění na západu Thajska je vynikající, protože moře je průzračnější, korály a útesy jsou v dobrém stavu a je tady mnohem méně potápěčů. Andamanské moře je domovem několika druhů vodních živočichů, včetně manty obrovské, želv, hladkounů leopardích, žraloků obrovských, velryb, delfínů, ale také velkého množství útesových ryb a jiných vodních organismů. Koh Lanta má sama o sobě převážně mělké písečné pláže, které jsou dobré k trénování, ale musíte skočit do loďky a najít nejlepší útesy. Podmínky k potápění jsou většinou dobré, až vynikající, s teplým, průzračným mořem a velmi malými proudy a vlnami. Díky tomu se ostrov stal úžasným místem, kde se naučíte potápět, ale má také jeskyně a ti zkušenější se můžou potopit do hlubin. Mezi čtyři hlavní potápěčské destinace patří Koh Lanta, Koh Bida/Phi Phi, Koh Haa, King Cruiser a stále populárnější Hin Deang a Hin Muang. Většina potápěčských výprav odjíždí kolem 8:00 hodiny a vrací se na ostrov od 14:00 do 16:00. Výprava zahrnuje i oběd a minimálně dvě různé potápěčské lokality. Sjednány také mohou být delší výlety, které Vám umožní 3 až 4 dny k prozkoumání podmořského světa kolem ostrova.

Jeskyně Koh Lanta

Století srážek a tekoucí vody vytesaly rozsáhlé jeskyně do měkkého vápence v Koh Lanta. Odpoledne strávené prozkoumáváním těchto fascinujících jeskyní je nádhernou a dobrodružnou zkušeností. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici od 300 CZK za osobu, ale uvědomte si, že jeskyně jsou obtížné a namáhavé, a proto nemusí být vhodné pro všechny. Pokud jste zdraví, máte rádi dobrodružství a vlastníte správnou obuv, pak se budete dobře bavit protahováním se úzkými průchody, překonáváním hlubokých propastí, a dokonce i koupáním v podzemním bazénu.

Thajský box

S třemi stadiony, kdy jeden se nachází v Klong Dao a dva v Long Beach, nabízí tradiční zápasy thajského boxu (kickboxing), které jsou během hlavní sezony každý druhý den. Noční akce jsou dobrou společenskou příležitostí, jak pro místní obyvatele, tak i obyvatele západu. Většina zápasů má anglického komentátora. Stupně dovednosti se můžou velmi lišit, ale každý večer většinou začíná dětmi ve věku od 10 let a následuje obyvatel ze Západu (trénoval na Koh Lanta), který bude bojovat proti thajskému boxerovi. Velký zápas mezi profesionálními zápasníky se odehrává okolo 22:00, kdy můžete vidět dovednosti a síly potřebné pro tento sport. Zajděte si do tělocvičny William’s Gym v pátek večer (na pláži Long Beach, blízko Mr Greens) a zažijte bláznivý večer.

Vodopády Koh Lanta

V Klong Jark, což znamená v zátoce Waterfall Bay, je vodopád, který tam je jen, když pršelo, takže se nevydávejte na hodinovou cestu (3 km) během hlavní sezóny, protože byste mohli být zklamaní! Trek na slonech nabízí v horkých dnech klidnější cestu k vodopádu.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Koh Lanta - základní informace

Napsal(a)

lantainfoJedinečná kulturní atmosféra ostrova pochází z místních etnických skupin, což jsou muslimové, Číňané a mořští cikání (Chao Ley), kteří stále zachovávají své tradiční zvyky a žijí spolu v harmonii. Zatímco někteří místní obyvatelé žijí z odvětví cestovního ruchu, tak živobytí mnoha obyvatel stále závisí na lovu krevet, rybolovu nebo práci na plantážích kaučuku. Tento skromný tropický ostrov se neustále rozvíjí, což znamená, že nemusíte přežívat bez bankomatů, bank, obchodů Mini Marts a kvalitních mezinárodních restauracích, které se nachází v hlavních oblastech. Ve městech Baan Saladan a Old Town už můžete najít i poštu. Vzhledem k tomu, že ostrov ještě není tak populární mezi turisty, tak je skvělou destinací pro turisty, kteří chtějí strávit čas se svými blízkými, a je vhodný pro všechny věkově kategorie!

Jak se na ostrov dostat

Cesta na ostrov Koh Lanta je poměrně snadná bez ohledu na roční období a s několika možnostmi dopravy jak pozemní, tak letecké. Nachází se 60 km jižně od města Krabi Town. Ostrov se v podstatě skládá ze dvou ostrovů Koh Lanta Noi a Koh Lanta Yai, ale většina ubytování se nachází na ostrově Koh Lanta Yai (překládá se jako ostrov Big Lanta Island). Pokud cestujete z Bangkoku, pak se musíte nejdříve dostat do Phuketu nebo Krabi, než budete pokračovat ve své cestě na Koh Lanta. Odvozy z letiště a hlavního autobusového nádraží z těchto dvou měst jsou připravené Vás odvést k trajektu.

Cestování po ostrově

Na ostrově Koh Lanta Yai je jen malá síť silnic, která pokrývá většinu ostrova. Dvě hlavní silnice vedou po délce východního a západního pobřeží a jsou vzájemně propojeny čtyřmi menšími cestami. Silnice jsou v dobrém stavu a většinou bezpečné. Motorky jsou snadné a levné (300 CZK za den), které si můžete na ostrově pronajmout, zatímco poptávka po džípech je menší. Na ostrově je velké množství taxíků. Levnou a ideální dopravou po ostrově jsou „samloh“ (v thajštině znamená „tři kola“, je motorkou s postranním vozíkem) a „songthaew“ (v thajštině znamená „dvě řady“ a je pick-upem se dvěma lavicemi po obou stranách auta). Ceny taxíků jsou ukázány v cenové nabídce, takže si dávejte pozor, jakou cenu po Vás budou vyžadovat.

Počasí Koh Lanta

Na ostrově jsou denní teploty mezi 24°C-36°C. Nejteplejšími měsíci je duben a květen. Hlavní sezóna trvá od listopadu do dubna, a má nejlepší počasí s klidným mořem, mírným vánkem a velmi občasným deštěm. Během května až října je období bouřek (velkých větrů a deště), ale většina dnů je teplých a slunečných. Květen je obecně nejdeštivějším měsícem.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Pláže Koh Lanta

Napsal(a)

Koh Lanta - Ostrov dlouhých pláží, což je docela výstižný popis šesti pláží táhnoucích se po západním pobřeží. Nejsevernější z nich je také nejvíce zastavěná, ale není nemožné zde najít i odlehlé místečko, na celé pláži se prostírá jemný písek lemovaný krásně čistou vodou. Místní komplexy organizují výlety k útesům jižních pobřežních ostrovů, kde jsou lepší podmínky pro šnorchlování než na Ko Lanta Yai samém. Potápění začíná být hlavní aktivitou na ostrově.

Hat Klong Dao

Hat Klong Dao, Koh LantaNejdelší, nejpříjemnější a nejoblíbenější pláží na ostrově, nejseverněji položená pláž na západním pobřeží, od vesnice Ban Sala Dan vzdálená jen asi půl hodiny pěšky neboli dva až tři kilometry po cestě. Písek zde je jemný a zlatý. Na této pláži najdete také nejhustší síť bungalovů na celém ostrově, ale Khlong Dao není nikterak přehnaně zastavěná a mezi bungalovy najdeme stále ještě dlouhé úseky lesa. Na pláži najdeme malý minimarket, touroperátory a potapěčská centra. Nejpěknější procházky do vesnice Ban Sala Dan je z pláže vedoucí cesta přes severní výběžek, která vás povede dále po stinné trase vedoucí přímo do vesnice. Cesta vám zabere asi půl hodiny.

Ao Phra Ae

Ao Phra Ae, ThajskoNěkolik kilometrů jižně od pláže Khlong Dao se rozkládá Ao Phra – Ae. Tato pláž se může pochlubit krásným dlouhým pásem bílého písku a klidnou, křišťálovou vodou a mírumilovnou atmosférou. Je tu pár malých barů. Cestovatelé zde najdou jednoduché bambusové bungalovy, ale spíš zde vyrůstají výběrové, poměrně luxusní, hotely. Hlavní plocha pláže je oddělena od jižního skalnatého úseku mělkým, jednoduše přebroditelným khlongem, Lanta Marina Resort vyznačuje nejvzdálejnější jižní konec pláže. Všechny bungalovy na Ao Phra- Ae pronajímají motorky za 250 B/den a organizují plavby za šnorchlováním a potápěním. U silnice, poblíž restaurace Red Snapper, je klinika a bankomat.

Hat Klong Khoang

Hat Klong Khoang, ThajskoSkalnaté pobřeží na pláži se nachází dva kilometry jižně od komplexu Relax a není dobré pro plavání ani pro slunění, ale je docela příhodným místem pro šnorchlování. Pobřeží je lemováno převážně komplexy bungalovů orientovaných na baťůžkáře, včetně několika velmi nápaditě uspořádaných a zkrášlených míst. Většina z nich je za rozumné ceny. Najdete tu poměrně mnoho plážových barů.
 

Hat Klong Nin

Hat Klong Nin, ThajskoO dalších pět kilometrů dále na jih se na pobřeží rozkládá pláž Hat Klong Nin, ke jsou na sebe namačkány bungalovy, restaurace a bary. Místo má mnohem víc vesnickou atmosféru než severnější pláže. Pláž je nádherná: dlouhá, písečná, vhodná pro koupání. Tlumený noční život se tu točí kolem tuctu malých plážových barů a je tu dostatek míst, kde zůstat – ve středu pláže je pár resortů namačkaných na sebe, směrem k severnímu konci přibývá prostoru. Takřka všchny bungalovy pronajímají motorky za 250 B na den a najdete v nich rovněž internet a mezinárodní telefonní spojení, na křižovatce Ban Khlong Nin je minimarket, bankomat a klinika. Taxi do Sala Dan stojí asi 50 B na osobu a 3 Km procházky je to do jeskyní Tham Mai Kaew. Od Khlong Nin vám to vezme asi hodinu.

Hat Klong Nam Jud

Hat Klong Nam Jud, ThajskoPouhý 1 Km na jih od Hat Klong Nin, silnice míjí dva malé zálivy známé pod jménem Hat Khlong Nam Jud. Na mysu na jihu je další pláž. Sice skalnatá, ale podmínky pro plavání jsou vhodné.
 
 
 

Ao Kantiang

Ao Kantiang, ThajskoZátoka Ao Kantiang, skrytá v ústraní nějakých 7 Km za Hat Klong Nam Jud, je krásně vykroužený kruh písku, z vnitrozemí lemovaný džunglí porostlými kopci, s pár komplexy bungalovů a jediným hotelem. Pláž je vhodná k plavání, na severním konci je malý korálový útes, a snadno se tu plánuje šnorchlování a rybaření.
 
 

Ao Klong Jaak a Ao Mai Pai

Ao Mai Pai, ThajskoS přibývající vzdáleností od zálivu Ao Kantiang se pobřežní cesta stává horší a horší, až se na konec promění v pouhou stezku vedoucí k izolovanému malému zálivu Ao Klong Jaak, místu,kde se nachází populární letovisko Anda Lanta Resort, s výběrem poměrně namačkaných bambusových chatek, pěkných dřevěných chatek u útesu s parádním výhledem, krásných luxusních zděných bungalovů přímo na břehu, nebo pokojů v hotelovém bloku. Asi kilometr na jih, od Klong Jaak Bungalows přes mys, dojdete na krásnou pláž Ao Mai Phai s býlím pískem, která je až extrémně klidná, s pobřežím chráněným korálovým útesem – za odlivu ovšem nevhodná pro koupání.
pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Koh Lanta

Napsal(a)

kohlantaOstrov Koh Lanta byl po dlouhou dobu navštěvován jen zřídka, většinou turisty s batohy na zádech, a hrál druhé housle nejpřitažlivějším cílům milovníků outdoorové turistiky, jako jsou Koh Pha Ngan, Ko Tao a pláž Raileh. Časem se však tento překrásný ostrov dostal do povědomí veřejnosti a stal se oblíbeným cílem turistů všech kategorií. Ostrov nabízí ubytování v nejluxusnějších letoviscích i prostých dřevěných chatkách, uvolněnou atmosféru, příjemné klidné moře a široké pláže, a proto si získal popularitu zejména u těch, kteří cestují s dětmi.

Ačkoliv ostrov Koh Lanta Yai není srovnatelný s krásným souostrovím Phi Phi, nabízí přesto cestovatelům pěkné písečné pláže, bezpečné moře a navíc ještě šanci uniknout hektické atmosféře hlavních pláží Phi Phi a mysu Laem Phra Nang.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více