• Thajské ostrovy

    Tolik ostrovů a tak málo času! Thajsko má mnoho malebných ostrovů a pro návštěvníka, který přijíždí do Thajska poprvé bude velmi obtížné vybrat právě ten nej. Nabízíme také návštěvu mnoha dalších méně známých ostrovů, o kterých se ve Vašem průvodci pravděpodobně nedočtete, ale podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Nabízíme mnoho zajímavých informací o dalších méně známých ostrovech, které podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Phuket, Koh Lipe, Koh Samui, Koh Lanta, Koh Ngai, Koh Tarutao, Koh Tao až po Koh Samet s Koh Chang nevíte, který dříve.
  • 1

Koh Samet

kohsamet.jpgKoh Samet je součástí národního parku Khao Laem Ya - Koh Samet, rozprostírajícího se zčásti na pevnině (Khao Laem Ya), zčásti pak na okolních ostrovech. Přestože jde o národní park, všechny pláže Ko Sametu jsou zcela přístupné - a to, že se nacházíte v národním parku, poznáte jen podle vstupného, které je každý návštěvník parku povinen uhradit. Řada z těch, kteří na tento rajský ostrov zavítají, si stěžuje, že ostrov chátrá - sešlá letoviska obklopují nejlepší pláže a přírodní krásy tu a tam hyzdí odpadky. Přesto si ostrov Ko Samet zachovává dostatek krásy a přitažlivosti pro početné skupiny turistů, kteří se sem rádi a pravidelně vracejí.

Tím, že je Koh Samet ušetřen většiny silných monzunových větrů, které pustoší ostatní ostrovy, nabízí téměř po celý rok velmi příjemné klima. A přestože jsou jeho pláže neustále v permanenci, uchovávají si svůj půvab a třpytivý bělostný písek vinoucí se mezi kokosovými palmami a průzračným, blankytně modrým mořem. Pokud opomenete skutečnost, že by toto místo vlastně mělo být národním parkem, dojdete k závěru, že Ko Samet je rájem cestovatelů, jenž oplývá nádhernými plážemi, nabízí lahodné mořské speciality a žije pestrým nočním životem. To, kterou část ostrova si pro pobyt na Ko Sametu vybrat, závisí čistě na vaší představě ideální dovolené. Nejoblíbenější je východní pobřeží - lemují ho písečné pláže a zátoky a nachází se zde převážná většina restaurací, barů a ubytovacích zařízení. Pláž na úzkém západním pobřeží je poněkud odlehlejší a nabízí více soukromí - najdete zde pouhé tři resorty s vysokou úrovní služeb. I když je noční život na západním pobřeží poměrně limitován, zdejší bary se často stávají cílem těch, kteří si přicházejí vychutnat pohled na moře zbarvené zapadajícím sluncem. Sever Ko Sametu je nejklidnější částí ostrova s několika málo vilkami zakousnutými do skalnatého pobřeží. Na jeho samém konci, v místě s jedinou půvabnou pláží této části ostrova, pak najdete několik dražších letovisek. I když je důležité správně se rozhodnout, na kterém pobřeží ostrova se ubytujete, není nikterak obtížné udělat si jednodenní výlet do některé z jeho ostatních částí - Koh Samet je pouhých 6 km dlouhý a jen 3 km široký.

Jak se tam dostat

Autobusem

kohsamet1.jpgNejjednodušší a nejlevnější způsob je využít autobusového spoje ze stanice EKAMAI v Bangkoku. Přímá linka do přístavního městečka Ban Phe odjíždí každou hodinu od 5:00 do 22:00. Jízdné se pohybuje kolem 170 Bahtů a cesta trvá přibližně 3 hodiny.

Lodí

Lodě opouštějí přístaviště během dne, zpravidla každou hodinu. Jízdné je 50 Bahtů.

Koh Samet je ušetřen většiny silných monzunových větrů, které pustoší ostatní ostrovy, nabízí téměř po celý rok velmi příjemné klima. A přestože jsou jeho pláže neustále v permanenci, uchovávají si svůj půvab a třpytivý bělostný písek vinoucí se mezi kokosovými palmami a průzračným, blankytně modrým mořem.