×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 211
×

Chyba

V nastavení parametrů pluginu je potřeba zadat Site Key. Kontaktujte prosím správce stránek.
Koh Samet

Koh Samet (7)

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Pláže na Koh Sametu

Napsal(a)

sametplazOstrov se proslavil plážemi, plážemi a zase plážemi. První radou zůstává, že čím dále půjdete na jih, tím více uvidíte nerozvinutý ostrov a méně návštěvníků, což ale nutně nemusí znamenat horší zátoky. Většina lodí dorazí do přístavu Na Dan Pier na severovýchodní části ostrova. Odtud první pláž, kterou navštívíte je Sai Kaew. Sai Kaew je nejrozvinutější pláží a má nejlepší noční život na ostrově. Poté je to jedno údolí za druhým, pokud míříte na jih podél východního pobřeží od Ao Phai a Ao Tabtim po Ao Vong Duen, Ao Wai, Ao Kiu Na Nok až po Ao Karang na jihovýchodním pobřeží. Vždycky se můžete svést v tradičním automobilu, který Vás zaveze z jedné pláže na druhou. Západní pobřeží je skalnaté a více izolované s lesy a bílými písečnými plážemi, což je dokonalou sestavou pro luxusní letoviska. Na této části ostrova je právě největší atrakcí pláž Ao Phra ale ostrov se může chlubit naprosto úžasnými plážemi s azurovým mořem.  

Pláž Sai Kaew Beach

Nejvyspělejší ze všech pláží je Sai Kaew, která podléhá masové turistice, což znamená velké množství restaurací, vzrušující noční život, přeplněné pláže a hlasitou hudbu. Naštěstí oblast nočního života je odsunuta do jižní části ostrova, takže po setmění je zbytek pláže klidný. Na pláži můžete vyzkoušet několik vodních sportů jako jsou vodní lyžování, wakeboarding, jet skiing, jízdy na banánu a kánoi a potápění. Provozovatelé motorových člunů jsou připraveni Vám nabídnout půldenní nebo celodenní výlety na památky nebo potápěčské výlety. Protože se na pláži pořád něco ději, tak je nejvhodnější destinací pro rodiny, milovníky zábavy a pro ty, kteří cestují ve větších skupinách.

Pláž Ao Vong Duen

Další oblíbenou pláží mezi místními turisty je Ao Vong Duen, na kterou se lze dostat přímo lodí z Ban Pae nebo městkou dopravou z přístavu Na Dan Pier. Na pláži je velký výběr restauraci a plážových barů, které mají poměrně umírněnou atmosféru v porovnání s plážemi Sai Kaew nebo Ao Phai. Pláž se může chlubit čistým a průzračným mořem ale velké množství motorizovaných sportů znamená, že na pláži může být během dne větší hluk. Většina hotelů na pláži patří do tříhvězdičkové kategorie.

Pláž Ao Phai

Hned vedle pláže Sai Kaew Beach se nachází pláž Ao Phai, která má uvolněnou a příjemnou atmosféru. Sněhově bílý písek, tyrkysové moře a řada restaurací a barů s ohňovou taneční show, to všechno můžete zažít. Noční život je umírněnější než na sousední pláži Sai Kaew. Představte si zapálené svíčky na stolech a pohodlné polštáře, které jsou rozmístěné na písku. Ideálním místem pro relaxaci až do pozdních nočních hodin.  

Ao Tubtim/Ao Phutsaa

Ao Tubtim/Ao Phutsaa jsou jen pět minut chůze od pláže Ao Phai. Plážím se podařilo zůstat mimo radar turistů. Populární jsou mezi zahraničními turisty, kteří hledají klidná místa nedaleko přístavu Na Dan Pier. Spíše než obrovskou pláž, očekávejte útulnou pláž, která je ideální pro odpočívání s knihou nebo telefonem. Průzračné moře je ideální pro koupání.

Ao Hin Khok

Tento 200 metrů dlouhý úsek pláže je populární mezi baťůžkáři a turisty, kteří často cestují právě tady, aby se mezi sebou podělili o jejich zážitky z cest a naplánovali své další dobrodružství. Mnoho turistů srovnávalo přátelskou atmosféru pláže s ulicí Khao San Road v Bangkoku. Takže počítejte s tím, že uvidíte spoustu známých tváří, pokud jste pravidelnými návštěvníky nejznámějšího místa pro baťůžkáře v Bangkoku. Pláž je jedno z nejlepších míst k plavání a opalování. Levné ubytování můžete najít trochu dále na kopci, kdy často vyjde levněji než u sousedních pláží Sai Kaew nebo Ao Phai.

Ao Phrao

Ao Phrao je jako jiný svět, protože je schovaný na západním pobřeží ostrova Samet. Klidné a tiché pláže a mělké moře zapůsobí i o náročné turisty. Zapomeňte na neurvalý noční život a přeplněnou pláž Sai Kaew nebo na oblíbenou pláž baťůžkářů Ao Phai. Ao Phrao má jen pár luxusních letovisek a každý z nich má svou vlastní pláž, která je ideální pro koupání a vodní sporty mezi, které patří plachtění, potápění, jízdy na kánoi a rybolov. Myšlenkou návštěvy Ao Phrao je zůstat a užít si klid „soukromých“ pláží stejně jako všech dalších zařízení na ostrově.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Koh Samet - základní informace

Napsal(a)

sametinfoKoh Samet je součástí národního parku Khao Laem Ya - Koh Samet, rozprostírajícího se zčásti na pevnině (Khao Laem Ya), zčásti pak na okolních ostrovech. Přestože jde o národní park, všechny pláže Ko Sametu jsou zcela přístupné - a to, že se nacházíte v národním parku, poznáte jen podle vstupného, které je každý návštěvník parku povinen uhradit. Řada z těch, kteří na tento rajský ostrov zavítají, si stěžuje, že ostrov chátrá - sešlá letoviska obklopují nejlepší pláže a přírodní krásy tu a tam hyzdí odpadky. Přesto si ostrov Ko Samet zachovává dostatek krásy a přitažlivosti pro početné skupiny turistů, kteří se sem rádi a pravidelně vracejí.

Tím, že je Koh Samet ušetřen většiny silných monzunových větrů, které pustoší ostatní ostrovy, nabízí téměř po celý rok velmi příjemné klima. A přestože jsou jeho pláže neustále v permanenci, uchovávají si svůj půvab a třpytivý bělostný písek vinoucí se mezi kokosovými palmami a průzračným, blankytně modrým mořem. Pokud opomenete skutečnost, že by toto místo vlastně mělo být národním parkem, dojdete k závěru, že Ko Samet je rájem cestovatelů, jenž oplývá nádhernými plážemi, nabízí lahodné mořské speciality a žije pestrým nočním životem. To, kterou část ostrova si pro pobyt na Ko Sametu vybrat, závisí čistě na vaší představě ideální dovolené. Nejoblíbenější je východní pobřeží - lemují ho písečné pláže a zátoky a nachází se zde převážná většina restaurací, barů a ubytovacích zařízení. Pláž na úzkém západním pobřeží je poněkud odlehlejší a nabízí více soukromí - najdete zde pouhé tři resorty s vysokou úrovní služeb. I když je noční život na západním pobřeží poměrně limitován, zdejší bary se často stávají cílem těch, kteří si přicházejí vychutnat pohled na moře zbarvené zapadajícím sluncem. Sever Ko Sametu je nejklidnější částí ostrova s několika málo vilkami zakousnutými do skalnatého pobřeží. Na jeho samém konci, v místě s jedinou půvabnou pláží této části ostrova, pak najdete několik dražších letovisek. I když je důležité správně se rozhodnout, na kterém pobřeží ostrova se ubytujete, není nikterak obtížné udělat si jednodenní výlet do některé z jeho ostatních částí - Koh Samet je pouhých 6 km dlouhý a jen 3 km široký.

Doprava

Všichni návštěvníci zaplatí vstupní poplatek do národního parku Khao Laem Ya-Mu Koh Samet už při vstupu na ostrov. Trajekt vyplouvá z přístavu Ban Phe Pier každou hodinu a zastavuje u velkých pláží. Většina luxusních letovisek nabízí dopravu lodí, která vyplouvá ze soukromého přístavu. Je dobré se ale informovat předem. Jakmile jste na ostrově Vaše možnosti dopravy jsou omezeny na místní dopravu (songtaews) nebo motorové čluny, které jezdí mezi hlavními plážemi. Pronájem motorky je možný ale nedoporučuje se, protože více než polovina cest není upravená a jsou úzké.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Co dělat na Koh Sametu

Napsal(a)

sametcodelatKoh Samet je takovým místem, kde si můžete užít líný den, kdy neděláte nic jiného a jenom se opalujete nebo zkoušíte vodní sporty. Nejlepší ale je, že nemusíte nic plánovat, protože pokud budete ubytováni na jedné z těchto nejoblíbenějších pláží Sai Kaew, Ao Phai a Ao Von Duen, tak Vám s plánováním pomůže hotel. Vyzkoušejte všechno, co Vám ostrov nabízí, ať už to jsou ty obvyklé jako potápění, šnorchlování, jet skiing a jízdy na kajaku nebo exotické jako rybolov, masáže na pláži, ježdění na čtyřkolkách nebo dokonce i thajský box na pláži. Prohlídky na rychlém člunu mohou být také skvělým způsobem, jak navštívit vzdálené pláže na západním pobřeží. S tolika možnostmi se na ostrově Koh Samet nikdy nudit nebudete.

Potápění a šnorchlování

Ostrov má poněkud mělké zátoky, které jsou nejvhodnější pro potápění. Mezi zkušenými potápěči jsou populární noční ponory, protože i ve vlnách se skrývá zajímavý noční život. Objevte spoustu ježíků a mant poblíž pobřeží Ao Phai, plavte mezi žraloky černocípými, trnuchami, barakudami, vícebarevnými kapradinami, korály a hvězdicemi na jižním cípu u Ao Kiu a Shark Point nebo důkladně prozkoumejte neobydlené západní pobřeží. I když se na ostrově nacházejí pouze dvě kvalifikovaná střediska PADI, a to v Ao Phrao a Ao Kiu Na Nok, tak několik dalších pláží jako Sai Kaew Beach a Ao Vong Duen Vám rádi zajistí uzpůsobený zájezd nebo služby, kdy Vás dopoledne vysadí a odpoledne zase vyzvednou.

Vodní sporty

Obecně řečeno, můžete si pronajmout vybavení pro vodní sporty na všech oblíbených plážích jako jsou Sai Kaew, Ao Phai a Ao Vong Duen, což jsou nejlepší místa pro sporty jako jet skiing, wakeboarding a parasailing. Pro adrenalinové nadšence máme upozornění, že jet skiing je hlučné a škodlivé pro životní prostředí. Také si dávejte pozor na velmi rozšířené podvody majitelů jet skii, kteří se z Vás budou snažit dostat, co nejvíce peněz. Takže si určitě Váš jet skii pořádně vyfoťte, než se na něj posadíte, protože by majitelé mohli tvrdit, že jste ho poškrábali a taková oprava stojí i několik tisíc korun. Lepší volbou poté budou nemotorizované sporty jako je plachtění, jízdy na kajaku nebo plavání, kde ještě ušetříte životní prostředí a peníze.

Rybolov na otevřeném moři a lov chobotnic

Koh Samet je skvělé místo, kde si můžete vyzkoušet rybolov na otevřeném moři. Nasedněte do rybářské loďky a vyrašte. Pokud budete mít štěstí, mohli byste chytit exotické ryby jako je kanice, ploskozubce, zlak nachový, kranase obrovského, a to jsme jich vyjmenovali jenom pár. Popřípadě rybářská výprava na lov chobotnic Vás zabaví až do rána.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Koh Sametu

Napsal(a)

sametjidloVětšina hotelů a letovisek na ostrově má své vlastní restaurace na pláži, které většinou nabízejí výběr thajské a mezinárodní kuchyně. Pokud upřednostňujete atmosféru ostrova a jednodušší místní kuchyni, pak se určitě zastavte na plážích Sai Kaew Beach, Ao Phai nebo Ao Hin Khok (mezi Sai Kaew a Ao Phai). Na obou oblíbených místech se nachází restaurace, které podávají mořské plody a jsou postaveny v relaxačním stylu s nízkými stoly se svíčkami, slaměnými rohožemi a polštáři. S jídlem si ale nikdy nejste jistí a je téměř nemožné říci, které restaurace podávají nejlepší mořské plody a, které Vás chtějí vzít na hůl. Nejlepší radou je poptat se ostatních nebo si pořádně prohlídněte jídelníček, než se usadíte. Během dne pouliční prodavači procházejí po oblíbených plážích a prodávají všechno od čerstvého ovoce, kokosového džusu, sušených chobotnic, pikantních salátů z papáji (som-tam) až po plážové přehozy, falešné tetování, a dokonce i thajské masáže.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Zábava na Koh Sametu

Napsal(a)

sametzabavaKoh Samet má rušný noční život podél značného úseku pláží Sai Kaew a Ao Phai. Stravování pro baťůžkáře a turisty v barech, které jsou všechny stejné, pokud jde o obecné prostředí, hudbu a nápojový lístek. Většina z nich má polstrovaná lehátka a nízké stoly osvětlené petrolejovými lampami, které jsou umístěné v písku. A jelikož je konkurence veliká, tak každý bar nabízí šťastnou hodinku nebo alkoholické hry, kdy výhrou jsou nápoje zdarma.

Od čtvrtku do neděle očekávejte, že na pláži potkáte davy lidí z Bangkoku a k potěšením všech se s nimi budete dělit i o neodolatelné nápoje. Mezi turisty se stalo tradicí dělit se o „kyblík“ místní whisky s ledem a energetickým nápojem. Očekávejte také, že v pozdních večerních hodinách uvidíte ohňovou show, která přitahuje velké davy diváků.

Atmosféra je velmi uvolněná a přirozená. Nikde na ostrově není nutné se házet do gala. Takže se uvolněte a vychutnejte si ostrovní styl.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Nakupování na Koh Sametu

Napsal(a)

sametnakupyKoh Samet je jediné místo v Thajsku, kde je nakupování spíše jenom bonus k dovolené než její zlatý hřeb. Veškeré zboží na ostrově musí být přepravováno lodí, takže očekávejte, že za každou položku zaplatíte více než je její obvyklá cena. Cena ale není jediným problémem. Výběr zboží je omezen na pestrobarevné plážové oblečení, žabky, toaletní potřeby, repelenty, nafukovací věci do vody, občerstvení a konzervované nápoje. Představte si supermarkety nebo večerky jako stánky, kde je všechno vystavené bez jakéhokoliv řádu.

Dalším místem pro nakupování jsou pláže s vysokou návštěvností turistů jako Sai Kaew, Ao Vong Duen a Ao Phai. Pouliční prodavači k Vám přijdou a budou Vám nabízet všechny druhy zboží, od květinových šátků sarong a klobouků až po grilovaná vajíčka a sušené chobotnice. I když nebudete nic potřebovat, tak si nakonec stejně něco koupíte jen, abyste se jich zbavili.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Koh Samet

Napsal(a)

kohsametTím, že je Koh Samet ušetřen většiny silných monzunových větrů, které pustoší ostatní ostrovy, nabízí téměř po celý rok velmi příjemné klima. A přestože jsou jeho pláže neustále v permanenci, uchovávají si svůj půvab a třpytivý bělostný písek vinoucí se mezi kokosovými palmami a průzračným, blankytně modrým mořem. Pokud opomenete skutečnost, že by toto místo vlastně mělo být národním parkem, dojdete k závěru, že Koh Samet je rájem cestovatelů, jenž oplývá nádhernými plážemi, nabízí lahodné mořské speciality a žije pestrým nočním životem.

Přestože jde o národní park, všechny pláže Koh Sametu jsou zcela přístupné - a to, že se nacházíte v národním parku, poznáte jen podle vstupného, které je každý návštěvník parku povinen uhradit.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více