Krabi

Krabi (7)

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Nakupování v Krabi

Napsal(a)

krabinakupyNakupování v Krabi není ani zdaleka hlavním lákadlem, ale najdete zde vše, co je nezbytné pro příjemnou dovolenou, stejně jako skvělý výběr nádherně ručně vyráběných suvenýrů, které si sebou vezmete domů. Na plážích v Krabi nemusíte chodit nakupovat, protože obchody přijdou za Vámi. Prodejci mají vše od šátků sarong přes krémy na opalování, sošky Buddhy, batikovaných věcí až po piva. Nicméně pokud rádi nakupujete, tak určitě navštivte nábřežní obchody v Krabi Town, kde výhodně nakoupíte, a pokud umíte smlouvat a vyjednávat o lepší ceny, tak i ostrov Phi Phi má svá zajímavá zákoutí. Na Ao Nang jsou stánky se suvenýry a ručně vyráběným zbožím, tak jen vyčkejte, až zapadne slunce a vyrašte nakupovat.

Nakupování na Ao Nang

Nakupování na pláži Ao Nang není tak intenzivní ani rozmanité, jako například v Bangkoku nebo Phuketu. Ale na druhou stranu všechno v Ao Nang je klidnější a prodejci nejsou tak otravní (kromě krejčích samozřejmě), než je norma každé thajské plážové destinace. Existuje nespočet obchodů, které prodávají trička, žabky, plážové klobouky a padělané zboží, jako jsou voděodolné hodinky Rolex, se kterými byste se ale sprchovat neměli, anebo oblečení Levi, které moc dlouho nevydrží. Měli byste být ale opatrní s kupováním padělaného zboží, protože celní úřady se právě na ně zaměřují při kontrolách. Kromě obchodů, které mají stanovené ceny jako optika, supermarkety a značkové obchody, tak součástí celého nakupování je smlouvání, kdy si Vás majitelé obchodů budou prohlížet a odhadovat, kolik si můžete dovolit utratit. Uvidíte, že počáteční ceny drasticky klesnou, když jim ukážete, že víte, kolik daná věc stojí.

Nakupování na Railay

Railay určitě nevyhraje hlavní cenu za nejlepší nákupní destinaci na Krabi, ale v posledních letech přivítala několik nákupních center. Railay je poklidnou destinací bez starostí a bez aut, kterou kdy navštívíte. Východní část Railay a západní část Railay jsou od sebe velmi odlišné. Západní část Railay je náročnější, výrazně nádherná a v thajské měně je na té dražší straně, zatímco na východní části Railay jsou wattové pobřeží, mangrovníky, rybářské lodě a má trochu hippie atmosféru, ale v obchodech můžete smlouvat. Myslete na to takhle: v některých hotelech v západní části za koktejl zaplatíte i 450 CZK, ale ve východní části zaplatíte za láhev piva Chang Beer přibližně 100 CZK.

Nakupování na Klong Muang

Klong Muang je klidný. Hlavním lákadlem jsou pláže a západy slunce a pro dobré možnosti nakupování by měli návštěvníci jet do Ao Nang. Ve skutečnosti kromě několika malých rodinných podniků a odlehlých 7-Elevens, tak ty dobré nákupní zařízení jsou v Klong Muang a kolem Klong Muang Plaza.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Zábava Krabi

Napsal(a)

krabinightlifeNoční život na Krabi nabízí návštěvníkům po setmění velké množství zábavy. Krabi sice není ve stejné lize jako Patong nebo Bangkok, ale má svůj vlastní charakteristický noční život. Vezměte normální ingredience krásy a přátelství, přidejte smysl pro humor, dodejte trochu zábavy a přirozené kouzlo, potom přidejte několik drinků a skvělé jídlo a voila! Máte představu, jak takový večer vypadá v Koh Lanta, Krabi Town a Ao Nang. Ostrov Phi Phi a pláž Railay mají každý svůj vlastní styl, a zatímco na pláži se už jde spát, tak na ostrově se to teprve rozjíždí. Na večírky v tomto ráji nikdy nezapomenete.

 

Noční život Ao Nang

Ao Nang není zrovna nejlepším místem, kde byste se měli vydat, pokud hledáte šílenou noční zábavu, což znamená večírky až do svítání, ale pokud máte rádi normální večírky, pak jste přišli na správné místo. Srdcem noční zábavy na pláži je vhodně pojmenován Ao Nang Center Point a nachází se mimo přímořskou silnici, kde jinak dominují obchody a restaurace. Další dva hlavní noční komplexy jsou Soi RCA Entertainment a Soi Bamboo, které se nachází u silnice Ao Nang Road, ale na její jižní části. Na jižním konci pláže můžete najít několik skvělých míst, pokud byste chtěli strávit klidný večer na pláži pod hvězdami.

Noční život Railay Beach

Během hlavní sezóny je Railay místem, kde jsou na pláži ohňové show, večírky při úplňku nebo zatmění, spontánní setkání a bary s živou hudbou, thajský box a nápojové speciality. Opět je tu rozdíl mezi tím, co se děje na západě Railay a co na východě. Pokud si chcete odpočinout na thajských polštářích, poslouchat okolní prostředí nebo nevyhnutelného Boba Marleyho, pak je východní část přímo pro Vás. Zatímco západní část oceňuje spíše pláž, což je logické, když zvážíme, jak krásná tato pláž je, když měsíc stoupá nad vápencové útesy.

Noční život Nopparat Beach

Nopparat Thara není zrovna Las Vegas u moře, pokud jde o noční život, ale pokud je Vaše představa o dobrém večírku jíst mořské plody nebo poslouchat živou hudbu, nebo dokonce vyzkoušet thajský box, tak je tohle místo přesně pro Vás. Je určitě méně matoucí a bližší k přírodě než její pobřežní sousedi. Na konci této pláže roste počet barů a restaurací a vývoj pokračuje po celé pláži.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst v Krabi

Napsal(a)

krabi jidloPokud se rádi díváte při večeři na krásný výhled, tak Vás v Krabi čeká překvapení. Krabi je domovem mnoha exotických pláží, ostrovů, vyhlídek a rostlin. Pobřežní provincie také nabízí široké možnosti stravování, a to od luxusních restaurací, až po restaurace na pláži. Ve městě Krabi Town jsou typické thajské restaurace, zatímco v Ao Nang jsou restaurace spíše mezinárodně zaměřené. Ostrov Phi Phi Island rád kombinuje stravování s večírky a na pláži Railay do jídla přidávají vznešenost z vrcholků vápence. Navštivte barevné trhy s čerstvými surovinami a nechte se unést touto nádhernou částí světa.

Restaurace na Ao Nang

Jednou z nejlepších věcí o stravování na Ao Nang je, že všechno je jen pár kroků od hotelu. Hlavní promenáda není delší než 450 metrů, takže pokud si rádi vybíráte restaurace podle Vašeho stylu/peněženky, tak taxi budete potřebovat, jen kdyby pršelo. Budeme upřímní, oblast není kulinářskou destinací, ale je zde pestrá nabídka kuchyní, mezi které patří thajská, indická, italská, britská, americká a mexická. V Ao Nang nežije mnoho Mexičanů, takže očekávejte „interpretaci“ jejich jídel, i přesto to nutně neznamená nepříjemné nachos a špatné burritos. To také platí pro italské restaurace, které provozují Indové. Nicméně je tu dobré hospodské jídlo, oslňující mořské plody a pravé thajské jídlo.

Restaurace na Railay Beach

Restaurace na pláži Railay nabízí možnosti, které uspokojí všechny hladové turisty. Od levných restaurací, které podávají výhradně thajskou kuchyni, po restaurace ve střední cenové kategorii, které nabízí dobrý výběr místních a mezinárodních delikates, až k luxusním restauracím (často patřícím k hotelům), které podávají jen vybraná jídla. Na Railay Beach určitě hladovět nebudete. Strávníci na pláži Railay jsou tak trochu v zajetí, protože neexistuje žádná jednoduchá cesta, jak se dostat do ostatních oblastí. To znamená, že restaurace na poloostrově si můžou s radostí účtovat tolik, kolik se jim líbí, ačkoli některé restaurace této situace vážně zneužívají (většinou jsou to luxusní restaurace). Ceny ale zůstaly víceméně rozumné, a to díky vítanému výhledu.

Restaurace na Nopparat

Na pláži Nopparat Thara se nachází několik restaurací, které ale nejsou soustředěné v jedné určité oblasti. Na severní části pláže, hned vedle řeky Klong Haeng, je molo s restauracemi, které nabízí mořské plody. Je oblíbeným místem místních obyvatel, protože moře je mělké a je tady hodně stínu. Po pobřeží se nachází několik slušných restaurací, jejichž koncentrace se stává výraznější na konci pláže Ao Nang.

Restaurace na Klong Muang

Na pláži Klong Muang se nachází restaurace ve všech cenových kategorií. Vývoj této oblasti, která se nachází na sever od Nopparat Thara byl způsoben hlavně díky velkým luxusním letoviskům, ke kterým se později přidali satelitní podniky. Hotely Sofitel a Nakamanda se mohou pochlubit špičkovými restauracemi pro ty, kteří hledají gurmánské stravování. Pro ostatní je to nějaký druh dobrodružství a házení mince mezi základním pouličním jídlem, irskou, thajskou nebo mezinárodní kuchyní.

Noční trh Chao Fah

Největší noční trh v Krabi se nazývá Chao Fah a nabízí venkovní stánky a stánky podél silnice. Je to příležitost, kde si můžete vychutnat širokou škálu místních jídel, jako jsou grilované mořské plody a maso, kari a mnohem více. A to vše s pravou atmosférou thajského trhu. Noční trh je nejlepším způsobem, jak prožít každodenní život v jižním Thajsku, protože noční trh je původem místní. Trh začíná asi v pět hodin odpoledne, kdy slunce už tolik nesvítí, takže je perfektní možností stravování pro všechny osoby. Otevírací doba: Denně od 17.00 - 00.30. Po celý rok, ať už svítí slunce nebo prší! Místo: Chao Fah Pier, na cestě Kongka, Krabi Town.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Pláže Krabi

Napsal(a)

krabi plazePláže na ostrově Krabi jsou přesně to, co každý turista očekává od nezapomenutelné tropické dovolené. Provincie Krabi má ohromující výhledy na pobřeží, které se vyznačují velkými vápencovými útesy, bílými písečnými plážemi, malými jeskyněmi v útesech a pobřežními ostrovy. Krásné pobřeží ostrova je rozhodně nejatraktivnější předností provincie. Každá pláž vypadá, že překoná tu další, ale nejlepší pláži stále zůstává Railay Beach, která má tajuplnou atmosféru jako pobřeží z Jurského parku a je přístupná pouze po moři. Nejlepší věcí na plážích je, že téměř nikdy nejsou přeplněné lidmi.

Objevte nejoblíbenější pláže této okouzlující oblasti jižního Thajska, a to od pláží Ao Nang, až ke Klong Muang, Tubkaak a Railay, ale pamatujte si, že jakmile vstoupíte na jednu z těchto pláží, tak budete okamžitě závislí na tom přátelském pocitu, který na těchto plážích převládá. Už nikdy nebudete chtít odejít.

Railay Beach

Pláž Railay je ve skutečnosti malý poloostrov, který má čtyři pláže. Railay Beach je jedna z nejvyhledávanějších pláží v Thajsku a nyní se objevuje na každém seznamu turistů. Nachází se jižně od pláže Ao Nang, kolem skalnatého souostroví, a je přístupná pouze lodí, kdy Railay představuje klidný a mimořádný svět. Na jednom malém poloostrově najdete nádherné bílé písčité pláže, vápencové útesy, vyhlídky, jeskyně a laguny skryté uvnitř útesů, které se mění podle přílivu. Všude se dostanete pěšky! Na pláži Railay nenajdete žádné cesty, ale pouze chodníky. Takže žádná auta, autobusy a pouze tradiční loďky. Přestože je napojen na pevninu, tak působivý poloostrov Phra Nang je v podstatě odříznutý od zbytku Krabi, a to vápencovými výběžky a strmými údolími pokrytými džunglí. Jediný přístup je tedy po moři. Je samotným obrazem tropického ráje, bez silnic a potíží, který Vám nabízí dny lenošení, dobrodružné výlety a uvolněné večery.

Pláž Phra Nang

Pláž Phra Nang se rozkládá na jihozápadním okraji mysu Leam Phra Nang a pokračuje pláž Hat Railay, technicky jde o jeden záliv, ale fakticky o dvě oddělené pláže. Drobná pláž Ao Phra Nang se rozkládá na krásném kousku mysu s pozadím tvořeným útesy a palmami a je nejkrásnějším místem na celém pobřeží mysu. Pláž přitahuje milovníky slunění díky jemnému písku a láká i milovníky šnorchlování díky útesům, které se rozkládají zhruba 200 m od pobřeží. Ze všech tří pláží je jedinou, která nemá bungalovy patrné přímo z břehu a jen pár provizorních plážových café-barů.

Pláž East Railay - Nam Mao

Nejsou zde vhodné podmínky pro plavání, což je způsobeno poměrně dost hustým porostem mangrove, odliv sahá až kilometr daleko od pobřeží a pláž je poměrně dost hlučná díky věčně připlouvajícím a odplouvajícím lodím. Kladnou stránku celé věci je, že zde najdete skvělý výběr levných komplexů bungalovů a ani jeden z nich není vzdálen více jak deset minut chůze od mnoha čistších a příjemnějších písků Západní Railay a pláže Ao Phra Nang. Z pláže Ao Phra Nang se na východní Railay dostanete po zalesněné pěšině vedoucí z nejvýchodnějšího cípu pláže. Ze Západní Railay se na Výcholdní Railay dostanete krátkou procházkou přes pozemek komplexu bungalovů Railay Bay.

Pláž West Railay

Tato pláž je vlastně pokračováním pláže Ao Phra Nang, s níž sdílí stejné krásné krasové útvary, průzračnou vodu a chlubí se i dlouhým pásem krásného písku. Najdete zde i kousek stínu. Na pláži jsou tři komplexy, z nichž všechny mají klimatizaci a velmi pěkné pokoje, najdete zde i restaurace, turistické agentury a obchody. Někdy zde kotví i lodě, ale jinak se sem dostanete pouze procházkou z pláže Ao Phra Nang po pěšině vedoucí na East Railay, z které odbíhá odbočka vedoucí na West Railay. Za odlivu můžete zkusit přelézt útes na severním konci západní Railay, a ocitnout se tak na Ao Ton Sai, za přílivu můžete přeplavat nebo jet lodí.

Pláž Ao Ton Sai

Ao Ton Sai je cestovatelská pláž s velkým výběrem levného ubytování a některé plážové bary pořádají regulérní celonoční party. Stěží hrstka z ubytování skýtá přímý přístup na pláž, většina je schovaná pár stovek metrů od pláže ve zbytcích lesa. Samotná pláž nepatří k nejhezčím na Krabi a je tu plno skalních útesů, které znemožňují plavání za odlivu. Ale krasové kulisy pláže budí respekt a oranžovo-okurkově zbarvené skalní stěny pohádkových tvarů přitahují spoustu lezců.

Pláž Ao Nang

Kolem pobřeží pláže Ao Nang vede silnice, díky níž zde velmi dobře prosperují luxusní letoviska, přestože tato pláž není ničím zvláštní a není ani mimořádně krásná. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn.

Pláž Hat Nopparat Thara

Hat Nopparat Thara, část která již spadá pod ochranu národního mořského parku, jež také zahrnuje Ko Phi Phi, je tvořen dvěma plážemi. Východní pláž, dvoukilometrový pás písku, se díky překotnému rozvoji rychle stává aonangským západním sídlištěm. Doprava do Ao Nang je častá, a je jednoduché dojít i pěšky, také restaurce, bary a obchůdky Ao Nang jsou sdíleny dvěma ubytovacími zónami. Východní pláž je je dlouhá a nezahlcená lidmi. Za odlivu je skoro nemožné tu plavat, ale písek je oživen tisícem hvězdic a krabů poustevníčků, a dokonce můžete přejít na malinkatý ostrůvek. V blízkosti je přístavní mole Tha Nopparat Thara, které slouží trajektům z Ao Nang do Phuketu, Phi Phi a Ko Lanta. Výhledy na krasové ostrůvky jsou krásné – na některé z nich se při odlivu dostanete pěšky, i když naopak koupání je odlivem omezeno. Některé z resortů pořádají výlety k nejbližším ostrovům za šnorchlováním.

Tubkaak Beach

Pláž Tubkaak Beach je tou správnou destinací, pokud potřebujete na chvíli utéct od svých problémů. Nachází se severně od pláže Klong Muang a jižně od pláže Ao Thalane, kde je to klidné a velmi tiché! Jen severně od pláže se mohou průzkumníci a dobrodruzi těšit na stezky vedoucí hustým deštným pralesem, který patří k národnímu parku Hat Nopparat – Mu Koh Phi Phi. Jedna z těchto stezek vede k vyhlídce Khao Ngon Nak (Dragon Crest Mountain Viewpoint), která nabízí po namáhavé dvou a půl hodinové strmé cestě jedinečný výhled na provincii Krabi. Tubkaak je dlouhá písečná pláž, na které se nachází několik letovisek, z nichž většina patří do čtyř až pěti hvězdičkové kategorie, což z ní dělá ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil. Ostrovy, které tvoří skupinu Pak Bia lze vidět z pláže. Podívat se blíže můžete na jednodenním výletě po ostrovech.

Většina stravovacích a nakupovacích možností se nachází uvnitř výše uvedených hotelů a v této oblasti můžete najít také několik satelitních podniků (většinou restaurace a bary). Abychom to shrnuli, navzdory tomu, že většinu pláže zabírají letoviska, tak i nadále zůstává veřejnou oblastí, kterou můžete navštívit po cestě v severní části. Pláž Tubkaak Beach jste mohli vidět ve filmu „Pařba v Bangkoku“, kdy několik scén bylo natočeno v hotelu Phulay Bay Ritz-Carlton. Je to opravdu malebné místo, které nabízí skvělou romantickou dovolenou v Krabi.

Pláž Hat Klong Muang

Patnáct kilometrů jízdy na sever od Ao Nang se vynoří enkláva čtyř a pěti hvězdičkových hotelů na Hat Klong Muang. Zdejší pláž je spíš přívětivá než perfektní – místy skalnatá, za odlivu vyčnívající útesy, ale je dlouhá a velmi klidná. Výhled přes východní část zálivu Phang Nga je nádherný, s několika lákavými ostrůvky na horizont, včetně oblíbené kajakářské destinace ostrova Ko Hong, oblíbené pro křišťálovou vodu, výborné šnorchlování a utejené přílivové laguny. Všechny hotely v této oblasti mají bazén a organizují výlety do okolí Krabi, místní touroperátoři pořádají šnorchlování výpravy na blízké ostrovy. Z Krabi jezdí občasně dodávky na Klong Muang, ale pravidelná doprava neexistuje, a tak jste závislí na taxících a hotelové dopravě.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Co dělat v Krabi

Napsal(a)

krabi co delatKrabi má tolik atrakcí, že z Vaší dovolené budete mít nádherné vzpomínky. Krabi má bujnou vegetaci, která stojí za prozkoumání. A to se zatím týká jen pevniny. Jakmile se dostanete na moře, budete odměněni tyrkysovým mořem, exotickými ostrovy, bílými písečnými plážemi a velkým množstvím nádherných a barevných mořských živočichů. Některé z oblíbených atrakcí jsou už celosvětově známé, jako například ostrovy Phi Phi Islands a Koh Lanta. Přes to ale uvidíte, že v této provincii jižního Thajska jsou stále možnosti pro zajímavé výlety. Krabi je výjimečný a jeho návštěvy určitě nebudete litovat, ale buďte opatrní, protože návštěva této destinace je nebezpečně návyková.

Pláže a jeskyně Railay

Railay Beach je jedna z nejvyhledávanějších pláží v Thajsku a nyní se objevuje na každém seznamu od turistů. Nachází se jižně od pláže Ao Nang, kolem skalnatého souostroví, kdy Railay představuje klidný a mimořádný svět. Na jednom malém poloostrově najdete nádherné bílé písečné pláže, vápencové útesy, vyhlídky, jeskyně a laguny skryté uvnitř útesů, které se mění podlé přílivu.

Koh Poda

Koh Poda je jeden z nejpopulárnějších ostrovů v souostroví Krabi. Nachází se pouhých 6 kilometrů od pobřeží Ao Nang a cesta tradiční lodí trvá přibližně 25 minut. Nádherná tropická destinace s palmami, borovicemi a bílými písečnými plážemi. Korálový útes je asi 20 metrů od pláže s různorodým mořským životem.

The Emerald Pool

Kabi je známý oblastmi s výjimečnou přírodní krásou a jedním místem, které určitě musíte navštívit je přírodní park Thung Teao Forest, což je neobvyklý nížinný les s biologickou rozmanitostí, přírodní stezkou a přírodními bazény.

Koh Hong

Utečte od všeho do Koh Hong na pobřeží Krabi. Svůj den můžete trávit nic neděláním na pláži. Tato skupina malých ostrovů nabízí dech beroucí výhledy, pláže s bílým pískem, korálové útesy a krásnou lagunu. Je místem, kde můžete plavat, jezdit na kajaku, šnorchlovat, potápět se, opalovat se, chodit na pěší túry nebo si můžete udělat piknik na pláži.

Wat Tham Sua (Tygří jeskyně)

Wat Tham Sua nebo „Tygří jeskyně“ se nachází se v blízkosti města Krabi Town a je jednou z nejznámějších jeskyní v této oblasti. Je také součástí chrámového komplexu, kde žijí mnichové, kteří uctívají Boha v bludišti přírodních jeskyní obklopených džunglí. Uvnitř jedné jeskyně jsou v kameni otisky tygřích stop. Hlavní turistickou atrakcí je ale vyjít 1 272 schodů vápencové věže, aby viděli „stopu Buddhy“.

Klong Thom Hot Springs

Vodopády Klong Thom Hot Springs se nachází v džungli blízko přírodní rezervace Khao Phra Bang Khram. Starodávné sopečné komory jsou původem těchto termálních pramenů, o kterých se říká, že dokážou vyléčit některá onemocnění jako je revma, ischias (zánět sedacího nervu), ale i jiné kožní problémy. Tato zdravotní tvrzení nebyla vědecky potvrzena.

pondělí, 17 červenec 2017 00:00

Krabi - základní informace

Napsal(a)

krabi infoNachází se podél Andamanského pobřeží v jižním Thajsku a je jednou z nejmalebnějších provincií v jižním Thajsku s dokonalými plážemi a úžasným vnitrozemí. Provincie je proslulá svou přírodní krásou, kterou charakterizují vápencové krasy, které můžete vidět po celé oblasti. Pobřeží o délce 160 km je plné zátok, jeskyní v útesech a vápencových útesů, které vytvářejí fascinující scenérii tropických ostrovů. Ve vnitrozemí vápencové hory podporují biologickou rozmanitost rostlin a živočichů.

Je převážně zemědělskou oblastí s písčitými jílovitými půdními podmínkami, které slouží k pěstování palmového oleje, ovoce, kokosů a kávy. Nejvíce se pěstuje kaučukovník, na druhém místě je palmový olej, a poté následují kokosy. Nicméně, s přírodními atrakcemi jako jsou tropické ostrovy, pláže s palmami, lesní vodopády a jeskyně, které lákají stále více a více turistů, kteří vyhledávají sluníčko a teplo nebo dobrodružství, Krabi začal získávat značné příjmy z cestovního ruchu.

Kromě přívalů turistů, které následují po každém připlutí a předcházejí každému vyplutí na ostrovy Koh Lanta a Koh Phi Phi, nezůstává ve městě mnoho cestovatelů, a to i díky tomu, že místní dopravní systém je natolik propracovaný, že zde není důvod zůstávat po delší dobu. Přes to všechno je Krabi zajímavé a přívětivé místo, které se táhne podél západního břehu ústí řeky, k procházkám se nabízí i pobřeží lemované prostory mangrovů, přístav je plný pohupujících se rybářských člunů a na horizontech se rýsují vápencové skály. Ve městě najdete spoustu penzionů, takže pokud zde budete chtít strávit jednu nebo více nocí, nebudete mít s ubytováním žádný problém. Během pobytu můžete podniknout výlet na některou z pláží, které jsou od města vzdáleny 45 minut plavby lodí nebo jízdy dopravním prostředkem songthaew. Většina lidí však upřednostňuje ubytování přímo na plážích.

Krabi je nejnavštěvovanější v průběhu hlavní sezony mezi listopadem a únorem. Toto období začíná každoročními oslavami Krabi Berk Fah Andaman festival, což je týden trvající svátek, sestávající z průvodů, koncertů pod širým nebem, rybářských závodů, lunaparků a spousty pouličních stánků, který vrcholí Loy Krathongem, celostátním svátkem slaveným na přelomu října a listopadu.

Ao Nang

Ao Nang je rušné průběžně expandující místo, přitahující středně bohaté turisty. Je to asi nejlepší místo v této oblasti co se týká výběru barů a restaurací, s hojností touroperátorů a potápěčských center a ostatní turistickou infrastrukturou. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn. Po cestě se můžete zastavit v masážních salonech, ve stínů stromů. U malého poloostrova za The Last Cofé se rozkládá Ao Phai Plong, jiný malý záliv, dostupný plaváním, brodem, nebo na kajaku. Stojí tu ale jeden krásný hotel. Další je desetiminutová plavba lodí z Ao Nang na pláže Laem Phra Nang.

Leam Phra Nang (Railay)

Mys Leam Phra Nang, sestavený z kombinace strmých vápencových útesů, jemného písku a průzračné vody, je prostě překrásný – a bylo by zde jestě krásněji, kdyby se kromě vás po plážích neprocházely davy ostatních obdivovatelů místních krás. Téměř každý kousek pro výstavbu vhodné plochy je zabrán komplexy bungalovů, ale naštěstí sem nepronikly ještě příšerné výškové budovy, které hyzdí mnoho ostatních pláží, a projektanti naštěstí upřednostňují přírodní materiály před betonem. Místní pláže jsou velmi oblíbené mezi nezávislými cestovateli, převážně cestujícími v párech, a ubytovací zařízení i zábavní atrakce jsou tomu přizpůsobeny. Letovisko je také vyhlášeno místem pro horolezectví, kde si na své přijdou jak nezkušení, tak i zkušení lezci.>Jak se tam dostat Krabi Ať už Vás láká prvotřídní potápění v Adamanském moři nebo vzrušující zážitky v tropickém pralese, Krabi je místem, kde si rozšíříte své obzory. Užijte si rychlou jízdu v závodním člunu během výletu k okolním ostrovům, nebo si vychutnejte poklidnou plavbu na ostrov Koh Phi Phi. Nejednoduší je letecká doprava z Bangkoku. Denně je v nabídce několik leteckých spojů. Let trvá kolem 1.5 hodiny. Další variantou je cesta vlakem z Bangkoku. Nicméně není žádný přímý spoj až do Krabi. Vlakem se dostanete pouze do Surat Thani, Trangu nebo Tung Song. Odsud musíte přesdnout na autobus. Nejvýhodnější je cestování nočním vlakem. Cesta trvá kolem 12 hodin. Do Krabi se můžete z Bangkoku dostat i autobusem. Cesta trvá kolem 13 hodin a jedná se o přímý spoj až do Krabi. Díky osvícenosti místní správy Krabi uniklo nadměrné betonizaci, která je pro některá rekreační letoviska tolik typická. Původní příroda je zde téměř nedotčena. Krabi - rajské místo, na které se nezapomíná.

Letiště Krabi

Mezinárodní letiště v Krabi patří mezi pět mezinárodních letišť v jižním Thajsku (další čtyři jsou v Phuketu, Hat Yai, Koh Samui a Suratthani). Nachází se na hlavní silnici, která spojuje Hat Yai (na hranici s Malajsií) s Phang Nga, což je 12 kilometrů severovýchodně od centra města Krabi City. Z letiště letadla létají do většiny Thajska, stejně jako do velkého množství destinací v Číně, Malajsie, Hong Kongu, Singapuru, Ruska, a dokonce i Finska. Čtyřpatrový mezinárodní terminál a prodloužená přistávací dráha (3 000 metrů) byla otevřena v roce 2006, což usnadnilo cestu lidem, kteří chtějí navštívit provincii Krabi. I přes jeho zlepšení, zůstává mezinárodní letiště v Krabi skromné, protože denně přepraví jen 1 200 pasažérů.

Počasí a podnebí

Počasí v Krabi je klíčem k úspěšné dovolené v této krásné provincii jižního Thajska, kde se většina aktivit turistů děje venku. Ať už plánujete cestovat z ostrova na ostrov nebo plánujete navštívit zajímavosti vnitrozemí, tak počasí je velmi důležité a záleží i na ročním období a podnebí. Krabi má podobné podnebí jako Phuket s průměrnými teplotami po celý rok okolo 24°C až 32°C. Nejdeštivějšími měsíci jsou září a říjen. Tato oblast netrpí výraznými klimatickými výkyvy a navštívit ji můžete kdykoliv, i když nejpříznivější měsíce jsou od listopadu do března, kdy denní teplota je okolo 28°C s občasným vánkem.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Krabi

Napsal(a)

krabiDonedávna opomíjený kout jižního Thajska je jedním z přírodně nejzajímavějších míst Andamanského pobřeží. Krasové útesy, bujná zeleň a tyrkysové moře vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Hotelů je zde stále poměrně málo, takže ruch velkých thajských letovisek zde nehledejte. Pro poklidnou dovolenou v přírodě je však Krabi jako stvořené. Pláž Hat Phra Nang je právem považována za nejúchvatnější pláž Thajska, ve skalách nad pláží se nachází tajemná a ponurou krásou oplývající laguna, do níž je přístup až po téměř horolezeckém výstupu a sestupu. Ostatně skalní lezení je dnes v Krabi nejpopulárnějším sportem.

Oblast Krabi je jedno z nejhezčích míst v celém Thajsku. Úchvatná scenérie, křišťálově bílý písek, pobřeží s více než 200 ostrovy a džungle ve vnitrozemí, kde můžete nalézt jeskyně, vodopády a exotickou flóru a faunu. Je zde méně turistů než na přelidněném Phuketu, více uvolněná atmosféra než na Koh Samui a pouze 1,5 hodiny letu z Bangkoku.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více