Phuket

Phuket (7)

neděle, 16 červenec 2017 00:00

Nakupování na Phuketu

Napsal(a)

phuketnakupyPhuket je obchodním rájem! Ostrov má celou řadu obchodů od rušných venkovských trhů, hlučných nočních trhů, pouličních stánků a místních obchodů, až po obchodní domy v západním stylu a nejmodernější butiky. Ceny se samozřejmě liší, a to od skvělých vysmlouvaných cen, až po ceny, z kterých bude brečet i Vaše kreditka. Vybírat si můžete z ručně vyráběného zboží, krásně navržených oděvů, šperků, starožitností, domácích potřeb a z mnoha dalšího. Jedinou věcí, které budete litovat při nakupování na ostrově je, že jste nepřijeli s větším kufrem! Ale nebojte se, větší kufr si můžete pořídit i tady.

Nakupování na pláži Patong

Pláž Patong Beach se každý večer mění na velký noční bazar, kdy hlavní silnice jsou plné stánků prodávajících ručně vyráběné zboží, hedvábné šátky, šátky sarong a plážové oblečení, oblečení pro volný čas, kožené zboží a kufry, CD, počítačové hry, elektroniku nebo hračky. Jsou chaotické, ale zábavné, pokud k nim přistoupíte se správným postojem. Jen si musíte pamatovat, že vyjednávání přináší nejlepší výsledky, když se usmíváte a máte dobrou náladu. Většina prodejců se zaměřuje na turisty, a proto jsou ceny o něco vyšší než ve městě Phuket City. Hlavní noční trh se táhne po všech cestách až k pláži, a můžete ho tam najít každý den ve večerních hodinách.   Během hlavní sezóny je před komplexem Paradise Complex další trh, který se většinou objevuje v pondělí, středu a pátek. Zboží je spíše pro mladší a to džíny, boty a oblečení, ale také thajské sladkosti, orchideje, ozdoby a vlasové doplňky. Trh většinou začíná v 6–7 hodin, a nezapomeňte smlouvat!

Nakupování na pláži Kata

Pláž Kata Beach se nachází jižně od města Patong a na západním pobřeží ostrova Phuket. Nákupní oblast je od pláže daleko. Kata nabízí docela pestrou škálu nákupních možností. I když jsou všichni přes den na pláži, tak mnoho obchodů se suvenýry otevírá v brzkých odpoledních hodinách a majitelé obchodů jsou připraveni s Vámi smlouvat až do pozdních večerních hodin. Pláž Kata můžeme rozdělit do tří částí, a to na jižní, střední a severní. Dále na jih od Kata se nachází krásná pláž s bílým pískem Kata Noi. Letovisko Katathani Phuket Beach Resort dominuje pláži a slepé uličce. Přes ulici naproti letovisku se nachází krejčovství, optika a několik malých obchodů.

Nakupování na pláži Karon

Nakupování na pláži Karon Beach je více uvolněnější než ve městě Patong, ale koupit si tady můžete stejné zboží. Záleží jenom na tom, jestli víte, kam zajít. V centru můžete najít mnoho zajímavých obchodů se suvenýry a oblečením, stejně jako večerky, ve kterých najdete všechno, co budete potřebovat. Na cestě k pláži si můžete koupit plážové oblečení a další dárky v obchodech Karon Plaza a Karon Bazaar. Ve městě Karon nejsou žádné velké nákupní domy, takže pokud jste vášniví shopaholici, tak určitě zvolte jiné město například Patong nebo Phuket Town.

Nakupování na pláži Kamala

Není to přesně ráj pro nakupování, ale i přesto má řadu obchodů a pouličních stánků, kde prodávají levné plážové a sportovní oblečení a suvenýry. Během hlavní sezóny se prodejci přestěhují blíže k stezce u pláže a převážně prodávají plážové oblečení, klobouky a levné suvenýry. Většinu obchodů najdete v blízkosti plážových restauracích. Můžete zde najít ručně vyráběné zboží, hedvábné šátky, šátky sarong a hračky. Stánky se staví okolo 10:00 hodin, a zůstávají otevřené až do pozdních večerních hodin. Všechno, co byste mohli potřebovat si můžete koupit v obchodech Mini Marts, lékárně a malých obchodech se suvenýry a s oblečením pro volný čas. U hlavní silnice Kamaly se nachází nejvíce místních obchodů v západním stylu a malé supermarkety. Můžete navštívit i malou internetovou kavárnu společně s běžným krejčovstvím, kde si můžete nechat ušít trička nebo obleky.

Nakupování na pláži Bang Tao

Nakupování v této oblasti se výrazně liší od nakupování na jiných místech západního pobřeží, a to hlavně kvůli levným a falešným značkám, které jsou dostupné ve městech Patong Karon a Kata ale ne tady. Důvodem je kvalitní zboží se sklonem ke starožitnostem, nezvyklé a exkluzivní oblečení a doplňky. Většina dobrých možností nakupování je ve vnitrozemí, daleko od pláže, kdy mnoho hostů hotelového komplexu Laguna jezdí do vesnice Canal Village, která se nachází v Laguně, ale nepatří k ní. Každý hotel v tomto hotelovém komplexu má obchody a prodejny.

Nakupování na pláži Nai Harn

Nia Harn není nejlepším místem k nakupování, protože je to pláž plná zelených kopců a jeho hlavní aktivitou je odpočinek. Oblast má více obydlenou atmosféru než ostatní místa na západním pobřeží. Nicméně nakupování jídla se v poslední době stalo mnohem snazší, protože se otevřelo několik obchodů 7-Elevens, a pokud sbíráte suvenýry, tak Vás potěšíme, protože existuje několik obchodů, které prodávají originální obrazy a ozdoby. Turistické předměty, jako asijské umění a výrobky vyřezávané ze dřeva můžete najít v obchodě Asian Collections Shop. Nedaleko pláže najdete několik obchodů s plážovým oblečením a doplňky.

neděle, 16 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Phuketu

Napsal(a)

phuketjidloPokud milujete jídlo, pak se Vám bude na ostrově líbit. Najdete zde restaurace, které podávají západní a asijské kuchyně. Rozmanitost kuchyní a gastronomické zážitky jsou jednou z hlavních atrakcí ostrova. V hotelu si můžete dát snídani, oběd ve stánku s nudlemi a večeři s dobrým vínem v klimatizované restauraci. Zatímco thajské jídlo je světově proslulé svými skvělými příchutěmi a čerstvými surovinami, tak ostrov je převážně proslulý mořskými plody a nemusíte kvůli tomu ani vyprázdnit svůj bankovní účet, abyste si pochutnali na nejlepších pokrmech.

Pouliční jídlo

Ať už je den nebo noc, uvidíte je všude. Podél pláží, silnic, na trzích a na větších významných událostech. Stánky Hawker (některé trvale a některé dočasně) prodávají neuvěřitelnou škálu jídel, od ovoce až po pikantní saláty. Návštěvníci těmto prodejním stánkům moc nedůvěřují kvůli hygienickým obavám, ale většina z nich zjistí, že nabízené jídlo je vlastně neuvěřitelně lahodné a nic jim nehrozí. Některá jídla nabízená těmito prodavači nejsou k dostání v restauracích nebo obchodech. K ochutnání Vám nabízí opravdu jedinečné chutě, a pokud to může chutnat Thajcům, tak proč by to nechutnalo všem? Z těchto stánků můžete ochutnat celou řadu jídel jako jsou thajská, malajská, indická nebo čínská.

Mořské plody na ostrově Phuket

Jedním z důvodů, proč se mnozí turisté rádi vrací na ostrov je ten, že milují jídlo dostupné na ostrově. Rozmanitost jídel je obrovská, ale jeden typ jídla, který hraje velkou roli v thajské a mezinárodní gastronomické kuchyni na ostrově jsou mořské plody. Místní lidé, kteří žijí na ostrově si na mořských plodech pochutnávali od jakživa. Přežít by mohli i jen na mořských plodech. Projděte se po pláži v Patong nebo v některém z nejoblíbenějších letovisek na ostrově a určitě narazíte na restaurace s velkými tácy plných ledu s rybami, humry, krevetami, kraby a měkkýši, kteří jsou seřazeni podle barev nebo jsou ve velkých skleněných nádržích, kde jen čekají, aby se stali Vaši večeří. Host si jednoduše vybere, co bude jíst. Navíc většina restaurací má obrázkový jídelníček, který umožňuje zákazníkům vidět, jak to vařené jídlo vlastně vypadá. Ceny mořských plodů obvykle vychází z hmotnosti (hmotnosti ryb, a ne té Vaší) a liší se podle toho, co je v té době nejvíce dostupné. Ale v průměru většina jídel z mořských plodů stojí 150 až 300 CZK.

Restaurace na pláži Patong Beach

Pláž Patong Beach je nejlepším letoviskem ve městě Phuket, a má vynikající výběr restaurací. Od thajské přes italskou, francouzskou, arabskou, německou, indickou až po vegetariánskou kuchyni nabízí toto kosmopolitní město všechno, co uspokojí potřeby i náročného zákazníka. Stejně, jako ve všech proslulých turistických destinací lze říci, že podle thajských standardů mohou být ceny vysoké.

Restaurace na pláži Karon Beach

Pláž Karon je rodinnou destinací. Najdete zde dobrý výběr velkých restaurací zaměřených na velké skupiny a rodiny. Od diskrétních služeb a osvětlení restaurace El Gaucho, až po rychlou obsluhu v restauraci Red Onion. Na pláž je tolik restaurací, že se po dobu Vaší dovolené můžete najíst pokaždé v jiné restauraci. A ano mořské plody jsou na každém jídelníčků v restauracích na pláží Karon, ale můžete si taky objednat šťavnatý steak nebo těstoviny v italské restauraci. Mnoho restaurací na pláži servíruje několik různých pokrmů pod jednou střechou.

Restaurace na pláži Kata Beach

Pláž Kata Beach má mnoho možností stravování jako i několik špičkových restaurací, které spadají do cenové kategorie „na ceně nezáleží, jsme přece na dovolené“. Kata se dělí na jižní a severní a obě oblasti mají restaurace, které servírují jak mezinárodní, tak místní kuchyni, a ceny jsou většinou příznivé pro turisty. Obecně řečeno, špičkový výběr se nachází v jižní oblasti pláže, zatímco velké rodinné restaurace jsou v severní oblasti a oblast mezi nimi jsou restaurace s terasami vhodné i pro rodiny. Restaurace s terasami jsou spíše pro turisty než místní obyvatele.

Restaurace na pláži Kamala

Možnosti stravování na pláži Kamala jsou stejně bohaté a rozmanité jako nejznámější letoviska (Patong, Kata, Karon a Bangtao) podél západního pobřeží ostrova Phuket Island. I přesto, že tato přímořská část města je vnímána jinak a není tak vzrušující jako jeho slavní sousedé. Slovo vesnice nejlépe vystihuje pláž Kamala, protože i přes své snažení, aby se stala oblíbenou prázdninovou destinací si Kamala zachovala svou původní podobu.

Restaurace na pláži Bang Tao

Laguna je komplex šesti luxusních hotelů spojených pozemkem a vodovodem a můžete v něm navštívit restaurace, bary, zábavu, a to kdykoliv. Všechno tam najdete. Pokud máte potřebu prozkoumávat, tak v okolí je plno barů a malých restaurací, které poskytují skvělé jídlo za velmi příznivé ceny. Na pláži Bang Tao najdete všechny druhy kuchyní. Od špičkové thajské restaurace Ruen Thai, přes posedávání v jednom z plážových klubů jako jsou Catch, Xana nebo Blue Siam, až po zábavu s rodinou a přáteli v příjemných restauracích Black Cat nebo Peppers Sports Bar. Určitě si najdete to pravé místo pro Vás.

Restaurace na pláži Nai Harn

Nai Harn je výjimečné místo, kde můžete navštívit vynikají restaurace, nebo se jednoduše přidat k místním obyvatelům na ochutnávku čerstvých mořských plodů z Andamanského moře. Mezinárodní komunita udělala z vesnice Nai Harn Village jejich domov. Tato kosmopolitní situace dala příležitost mnoho nadaným kuchařům a pekařům z celého světa, aby zahájili různé akce v této okouzlující a přátelské vesničce. K těmto místům patří Banana Corner, The Garden, Rum Jungle, the German Bakery a Crepes Village, společně s neustálými návštěvami nováčků. Nai Harn je určitě kulinářským rájem.

neděle, 16 červenec 2017 00:00

Co dělat na Phuketu

Napsal(a)

phuketcodelatSe svými třpytícími chrámy, působivým výhledem, idylickými plážemi a přátelskými místními obyvateli je ostrov Phuket uspokojující pro ty, co chtějí prozkoumat jeho atrakce. K vidění je tady něco pro každého, včetně přírody, která je dech beroucí. Naučte se něco na různých výstavách a muzeích nebo obdivujte krásu v galeriích a vyhlídkách. Z jižního jezera Phromthep Cape směrem na vrchol ostrova mostu Sarasin Bridge je ostrov plný nových, fascinujících a nezapomenutelných atrakcí. Pro Vaše pohodlí jsme roztřídili tyto oblasti, abychom Vám pomohli najít, co kolem Vás můžete navštívit nebo dělat. Velkou výhodou ostrova je, že se na něm dá něco dělat za každého počasí. Když vezmeme v úvahu velikost této destinace, tak velké množství aktivit a míst, které můžete navštívit je pozoruhodný.

Zátoka Phang Nga Bay

Zátoka Phang Nga Bay je jedinečná. Jeden den prožitý tady je určitě nezapomenutelným zážitkem, který Vás donutí přemýšlet. Charakteristickým rysem zátoky jsou čisté vápencové útesy, které se tyčí ze smaragdově zeleného moře. Tyto ostrovy jsou domovem pro ohrožená zvířata, které můžete vidět na určité prohlídce. Ostrovy James Bond Island a Koh Panyee jsou jen dvě z nejslavnějších míst v této zátoce.

Old Phuket Town

Čínsko-portugalské nádherné a osobité obchody na těch nejvíce nepravděpodobných místech Vás překvapí a potěší, a to v srdci koloniálního hlavního města ostrova. Phuket Town nabízí mnohem více, než si myslíte, například parádní restaurace a místní památky. Jedinečné spojení koloniální a Čínské architektury společně s hmatatelnými malebnostmi vytvářejí fascinující a nezapomenutelné odpoledne strávené v okolí města Old Town. Očekávejte neočekávané a nezapomeňte si foťák.

Noční život na Bangla Road

Na světě je jen málo věcí, které Vás dokážou připravit na procházku po setmění ulicí Bangla Road ve městě Patong. Nicméně, pokud hledáte nějakou zábavu, tak nutností je smysl pro humor a otevřená mysl. Největší výběr nočních klubů, barů, zábavných představení a obecně zábavy na ostrově je totální útok na všechny Vaše smysly. Navzdory tomu, to určitě musíte zažít, ať už jenom proto, abyste o tom mohli vykládat doma!  

Velký Buddha

Viditelný z jižní části ostrova, velký Buddha sedí na vrcholu hory Nakkerd Hills a shlíží dolů na města Chalong, Kata a Rawai. Je vysoký 45 metrů a jeho stavba stála přibližně 45 milionů CZK. Vedle sochy stojí menší zlatý obraz, který je opravdu vytvořen z mosazi a v blízkosti parkoviště je také svatyně. Cesta k Velkému Buddhovi Vás vede přes „skutečné“ Thajsko a pohled z vrcholu si vylepšíte, pokud si sebou vezmete mapu k rozpoznávání památek.

Wat Chalong

Wat Chalong je jedním z nejznámějších chrámu na ostrově a každoročně jej navštěvuje tisíce lidí. Je zdobený nekonečnými odrazy ze stovek drobných skleněných kousků. Na zvláštní svátky chrám pořádá „venkovské slavnosti“ s místními příchutěmi, kde si můžete téměř všechno koupit a pochutnat si tak na thajském jídlu. Wat Chalong má zajímavou historii a je duchovním centrem ostrova Phuket. Jako byste nikdy nebyli na ostrově, pokud jste nenavštívili tento úchvatný chrám.

Phuket FantaSea Show

Je to šílené a zábavné, ale velmi profesionálně provedené. Akrobati, sloni na jevišti a pyrotechnika vytvářejí představení ve stylu Las Vegas. Nic podobného nikde na světě neuvidíte. Kombinací thajských tradičních báji s humorem, fantazií a volnou zápletkou dělají všechno ještě vtipnější. Ve FantaSea zažijete velmi zábavnou a strhující podívanou.

Vyhlídky na ostrově Phuket

Na východním a západním pobřeží ostrova existuje mnoho vyhlídek, které poskytují nádherné výhledy na východy, ale i západy slunce. Všichni chodí na Promthep Cape, z které je velkolepý výhled. Za dobrého počasí budete mít nádherný výhled na oceán až k ostrovu Phi Phi Island. Podívejte se ale i na další vyhlídky na ostrově, jako například „Three Beaches“, která se nachází na cestě mezi Nai Harn a Kata, nebo popíjejte koktejly v baru After Beach Bar (také na stejné cestě), zatímco slunce zapadá za obzor.

Thajský box

Thajský box rychle získává popularitu po celém světě ale i je úžasnou podívanou. Navštivte stadión Saphan Hin Stadium ve městě Phuket Town, abyste mohli vidět pravidelné zápasy s dobře vyškolenými odborníky na bojová umění. Nebo vyzkoušejte pláž Patong Beach, kde také můžete vidět dovednosti a zručnost těchto bojovníků. Tradice a zdvořilost jsou srdcem tohoto nebezpečného sportu a správný účastník tohoto sportu musí být ukázněný nejen duševně, ale i tělem. Připojte se k divákům a užijte si nával adrenalinu.

Šnorchlování

Nejlepší místa pro šnorchlování se často nacházejí v krátké vzdálenosti od 36 úžasných pláží na ostrově, které jsou snadno přístupné, a proto je šnorchlování skvělým doplňkem k odpočinkovému dni u moře.

Potápění

Chcete se naučit potápět, nebo jednoduše vylepšit své dovednosti? Phuket je skvělé místo pro získání Vašeho certifikátu PADI (Professional Association of Diving Instructors). Je hodnocen mezi 10 nejlepšími potápěčskými destinacemi na světě, a mnoho středisek se může chlubit dlouholetými zkušenostmi. Potápěčské výlety z ostrova Phuket na ostrov Phi Phi Island a na ostrov Racha Islands fungují po celý rok. Jak začátečníci, tak i pokročilí potápěči ocení podmořský svět v Phi Phi, fascinující vrak lodi King Cruiser poblíž útesů Anemone Reef a vzrušující potápění u Shark Point. Shark Point je pojmenovaný po hladkounech leopardích, kteří žijí na písečném dně. Pro potápění na světové úrovni a opravdu velké ryby určitě vyzkoušejte potápěčskou plavbu na ostrovy Similan a Surin v Andamanském moři.

sobota, 15 červenec 2017 00:00

Zábava na Phuketu

Napsal(a)

phuketnightlifePro mnohé jde slunce, pláž a večírky ruku v ruce. Reputace ostrova jako ráje večírků je zasloužená, díky návštěvníkům z celého světa. Go-go kluby, travesti kabarety, diskotéky a kluby, živé kapely a mezinárodní DJ jsou ti, kdo proslavili ostrov večírků po celém světě. Zatímco většina části ostrova má své vlastní oblasti večírků, tak místo, kde byste určitě měli být po setmění je Bangla Road ve městě Patong. Bangla Road se vyznačuje jasnými neonovými světly, hlasitou hudbou a davy milovníků večírků.

 

 

Noční život na pláži Patong

Pulzující noční život Patongu spolehlivě přitahuje mnoho zvědavých návštěvníků každou noc. Je těžké odolat pokušení projít se po bulváru Soi Bangla s jeho magnetickou přitažlivostí. Tam se nachází srdce barové scény, kde o Vaši pozornost soutěží dívky, neónová světla a ohlušující hudba. Na malém prostoru plném akce, známém pod proslulým jménem “Bangla”, se tísní více než sto barů, od pivních (s dívčí společností), přes Go-Go bary po noční kluby a hospody. Jediným cílem tu je dobře se pobavit.

Základem zábavy v Patongu je pivní bar, tedy jeden z nesčetných malých podniků namačkaných jeden vedle druhého v barových ulicích a vedlejších uličkách Patongu. Všechny zaměstnávají spoustu krásných hostesek, jejichž úkolem je různými prostředky přilákat zákazníky. Nejčastější taktikou je prostě stát přede dveřmi a každého, kdo jde kolem, oslovovat mantrou "Hello, welcome". Jakmile se ocitnete uvnitř baru, obklopí Vás tyto dívky a zahrnou Vás pozorností, jako byste byli Hugh Heffner. Budou Vás povzbuzovat, abyste si zahráli hry connect four nebo hammer-the-nail-into-the-block-of-wood. Pivní bary jsou v Patongu všudypřítomné, nikde nechybí, stačí se ponořit do jedné z mnoha postranních uliček v Bangle. K těm lepším patří The Point, Sharky Bar a Black Cat.

V Patongu sídlí celá řada nočních klubů a diskoték, kde se ti, kdo mají taneční sklony, mohou pořádně vyřádit. Nehrají tu sice špičkoví DJs, ale podniky mají naplněné taneční parkety a spoustu energie. Vstupné do diskoték v Patongu je obvykle 100 bahtů, což je ve skutečnosti minimální konzumace, protože dostanete poukázku na jeden nápoj a ve většině klubů stojí 100 bahtů téměř všechny nápoje. Tiger Disco se nachází na Soi Tiger, což je odbočka z Bangla Road. Tančí se tu téměř každou noc v týdnu a je tu často plno barových dívek “na volné noze”. Tai Pan leží na křižovatce ulic Bangla a Rat-U-Thit a je už dlouho oblíbenou party adresou v Patongu. Zákonem je nyní sice nařízena zavírací hodina 02:00, místo pokračování do východu slunce, rozjíždí to tu ale pořád, noc za nocí. Vedle Tai Panu najdete Baya Beach, klidnější místo v tropickém stylu. V ulici vedoucí podél pláže sídlí Banana Disco, které je oblíbené mezi mladými lidmi díky dvoúrovňové taneční ploše a modernímu osvětlení. Dole je umístěn Banana Club, kde hrává živá hudba a každý týden vystupuje napodobitel Elvise. Na kopci, který se tyčí nad Patongem z jižní strany, leží Safari Club. To je hlavní podnik otevřený pozdě do noci. Patří k němu venkovní i vnitřní klub a oba jsou otevřeny až do rána.

Kdysi, když jste chtěli vidět chlapce, kteří předstírají, že jsou dívky, měli jste jen jednu možnost: Simon Cabaret. Byla to jedinečná zkušenost spojující kabaretní lesk, písně, tanec, komedii a promyšlenou scénografii. Něco takového se dalo vidět jen v Phuketu. Simon Cabaret byl první, v posledních letech se však vynořilo mnoho dalších kabaretů s “ladyboys”, jako je Sphinx, My Way Cabaret a Moulin Rose. Vystoupení, kostýmy a performeři jsou každým rokem extravagantnější, jak všechny podniky zvedají laťku a vyzývají ostatní, aby se jim vyrovnaly. Jedno však zůstává stejné: tohle neuvidíte nikde jinde než v Thajsku.

Noční život na pláži Karon

Karon je méně hektické Patong, rodinné, přátelské a pro páry vhodné místo. Je vyhledáváno především díky proslulým pokrmům z mořských plodů, klasické thajské kuchyni a taneční zábavě. Pivní bary jsou koncentrovány na malém prostoru a nenajdete tu žádné diskotéky, ale pokud si budete potřebovat více povyrazit, Patong je pouhých 10 minut jízdy přes kopec na sever. Hledáte-li rovnováhu mezi hlučností a uvolněností, Karon je tím pravým místem. Láká dost cizinců do pivních barů, ale není Mekkou party jako Patong. Rozmanitost prostředí je velkým plusem, protože v Karonu můžete být v příjemné hospůdce a nezaznamenáte, že vzrušující pivní bary jsou od vás pouhých deset metrů. Z klidného k pulzujícímu zábavou a zpět, ani ne půl bloku od sebe, je to tak. Připodobnění k sauně je na místě: dostat se do varu zábavy, pak se jít ochladit a poté se vrátit a bavit se dál.

Výhodou nočního života v Karongu je koncentrace barů. Bary mají vysokou návštěvnost bez výrazného přičinění. Špatnou zprávou je, že po návštěvě několika míst, zjistíte, že je to skoro stejné! Není to špatné, ale pokud chcete prožít dlouhou a bujarou noc, pravděpodobně zamíříte přes kopec do Patongu. Noční život v Karongu je situován hlavně na Luang Poh Chuan Road a v menší míře pak na komplexu Aroona Karon . Obě tyto oblasti mají dostatek hospod a striptýzových klubů ke spokojenosti místních. Luang Poh Chuan má více trendy pubu, které obyvatelé západních měst dobře znají z domova. Luang Poh Chuan Road je karonská obdoba Bangla Road v Patongu s barem soi na obou koncích, podobné místům jako Patong Soi Gonzo nebo Soi Crocodile, ale v menším rozsahu. Na západním konci (blíže k pláži) je soi ve tvaru písmene L s Black Cat na rohu. Další bary v oblasti jsou Nan , Hot Shot a Winner. Naleznete tu také boční uličky s několika obchody a restauracemi. Téměř všechny tyto bary mají kulečníky, které poskytují zábavu a rozptýlení, ale také možnost seznámení s dívkami ( „where you flom?“ 'odkud jsi?'). Za zmínku stojí i bary se smyslnou atmosférou. Tyto bary mají jména jako Amazon, Bikini Bar a Easy Bar.

Hledáte něco jiného než jednoduché pivní bary? Zavítejte do Karma Lounge na východním rohu ulice. Karma Lounge je trendy místo s živou hudbou. Milovníci kultury si přijdou na své v Nakonai Art Plaza, kde je malá kolonie lidí vyznávající bohémský život - kavárna a bar jsou samozřejmostí. Úhlopříčně naproti Karma Lounge láká k návštěvě příhodně pojmenovaný Farang-Bar (farang je thajské označení pro člověka ze Západu). Ve středu Luang Poh Chuan je krátká slepá ulička Bangla Plaza. Zatímco nic jako jeho Patong ekvivalentní, tato oblast má Harry Steakhouse, oblíbenou restauraci, stejně jako Sanook Sport Bar.

Noční život na pláži Kata

Pláž Kata Beach nabízí spoustu možností nočního života. Místa dění se často nacházejí okolo oblíbeného letoviska na západním pobřeží, kde nabízí skvělý zážitek pro lidi, co se rádi baví a chodí pozdě spát. Kata není tak rušná jako je Patong, ale je více kompaktnější, než je Karon, a proto je ideálním kompromisem mezi oběma plážemi. Většina večerních akcí je zaměřena na rodiny a páry. Kata má štěstí, že její malé silnice prošly rychlým a divokým vývojem, a pomáhají tak udržet atmosféru vesnice. Současná pláž je ovládaná klubem Club Med, a kvůli tomu je většina nočního života namačkaná u vedlejší silnice (Kata Road), která vede podél pláže. Můžete zde najít spoustu hlučných a divokých pivních barů, zatímco zbytek je určen pro rodiny s dětmi.  

Noční život pláži Bangtao

Bangtao je jedna z nejpopulárnějších prázdninových destinací na západním pobřeží ostrova Phuket Island, a to z dobrého důvodu: od cenové dostupnosti na jižní části, luxusní centrální části, až po jeho spíše nevyvinutou severní část pláže, kde nabízí různorodý výběr míst vhodný pro splnění přání jakýkoliv návštěvníků. Jeho noční život je ve stejném duchu a úspěšně si udrželi (až do teď) go-go bary a jiné pivní bary, které jsou také oblíbené na pláži Patong Beach. Noční život na Bangtao je velmi „klidný“ s nejlepšími plážovými kluby na ostrově, které můžete najít hned na pláži. I když není večer není na pláži tak rušno jako na pláži Patong Beach, tak stále přitahuje davy lidí, kteří se rádi baví a vytváří příjemnou atmosféru. Večírky jsou tady také vhodné pro rodiny s dětmi. Nejlepší plážové bary se obecně nacházejí na jižní části pláže, zatímco řada populárních reggae barů se nachází dále na sever. Při příjezdu do zátoky Phuket Laguna můžete vidět obchodní domy Tinlay Place a Boat Avenue, kde je několik barů a restaurací. V okolí města také najdete skromný výběr levných pivních barů, což znamená, že pláž Bangtao Beach nabízí něco pro všechny.

Noční život na pláži Kamala

I když pláž Kamala prošla rychlým vývojem, tak si můžete vychutnat atmosféru přímořské vesnice, která před lety lákala návštěvníky. Plážové bary jsou dobrým místem pro drinky při západu slunce a skvělá příležitost vidět místní rybáře vracet se večer domů. Po západu slunce většina turistů, kteří se rádi projdou do malých místních restaurací, které jsou obyčejné, ale vaří dobře. Během hlavní sezóny místní prodejci staví své stánky podél pláže, takže i během Vašeho volného času si můžete koupit nějaké plážové oblečení, nebo třeba suvenýry.

Noční život na pláži Nai Harn

Noční život na pláži Nai Harn je poměrně tichý a rozsáhlý, a většina turistů během celého večera navštíví více než jeden podnik. Brzy večer si můžete dát dobré koktejly nebo studené pivo v plážových barech anebo můžete sledovat, jak zapadá slunce. Ceny v oblasti Nai Harn bývají menší než ve městě Patong, ale vyšší než ve městě Phuket Town, protože hlavními zákazníky jsou cizinci.

sobota, 15 červenec 2017 00:00

Phuket - základní informace

Napsal(a)

phuketinfoPhuket, největší thajský ostrov, se nachází v Andamanském moři jižně od pevninské části Thajska. Ostrov má hornatý charakter, hlavní pásmo hor se táhne na západě od ostrova v severojižním směru. Jižní část celého horského pásma Phuketu tvoří stejnojmenné hory, které jsou od Kra Isthmus vzáleny 440 km. Nejvyšším místem ostrova je Mai Thao Sip Song (Dvanáct rákosů) s 529 m n.m. Lesy, plantáže kaučukovníku a palem pokrývají 60 procent povrchu ostrova. Na západním pobřeží se nachází několik písčitých pláží, na východě jsou pláže často bahnité. Nedaleko nejjižnějšího cípu ostrova se nalézá Laem Promthep (Brahmův mys), oblíbené místo pro pozorování západu slunce.

Jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na Phuketu je pláž Patong. Tato rozsáhlá a snadno přístupná pláž, jejíž jméno lze přeložit jako‚ les plný banánových listů‘, se nachází v centrální části západního pobřeží. Díky intenzivnímu růstu v posledních letech se dnes právě zde nachází většina levných obchodů a center nočního života celého ostrova. Jižně od pláže Patong leží další turisticky navštěvované pláže: Karon, Kata, Kata Noi a dále přes jižní cíp ostrova Nai Harn a Rawai. Na sever od Patong se nacházejí pláže Kamala, Surin a Bang Tao. Všechny uvedené pláže jsou ve srovnání s Patong slaběji rozvinuté, proto je vyhledávají spíše rodiny a turisté, kteří dávají přednost klidnějšímu, méně zalidněnému prostředí.

V okolí Phuketu se nachází řada menších ostrovů. Na jihovýchodě, vzdálený jen krátkou jízdou lodí, leží ostrov Bon, který je vhodný pro šnorchlování, na jihu je několik korálových ostrovů, Similanské ostrovy leží severozápadně a ostrovy Phi Phi se nachází směrem na jihovýchod. Všechny zmíněné ostrovy jsou vhodným místem pro potápění.

Letiště Phuket Airport

Mezinárodní letiště na ostrově (HKT) je hlavním důvodem, jak se většina zahraničních a domácích návštěvníků na ostrov může dostat. Je druhým největším letištěm v zemi podle počtu cestujících a ročního objemu nákladů. Přes dva terminály projde každoročně přes 14 milionů lidí, a na jediné přistávací dráze přistane téměř 100 000 letadel. Letiště je umístěno na jednom z nejpozoruhodnějším místě v Thajsku, a to hned za pláží Mai Khao Beach. Během hlavní sezóny a s větrem přicházejícím z východu, přistávají letadla ze 46 leteckých společností a létají do 37 destinací nad Andamanským mořem. Předtím, než přistanou letí jen pár metrů nad pláží. Při vzlétnutí je letová dráha vede přes krásnou zátoku Phang Nga Bay, a poskytuje tak jedinečný výhled na vápencové útesy a smaragdové ostrůvky.

Počasí na ostrově Phuket

Phuket má tropické monzunové podnebí. Celý rok je teplo, ale nejtepleji je od dubna do května a od září do října. Období od září do října je také nejdeštivější, a to kvůli jihozápadním monzunovým dešťům.   Ostrov se nachází v mírném pásu. Přestože tajfuny a tropické bouře občas zasáhnou Hong Kong a Filipíny, tak nikdy Phuket. I přes to, že silné deště v září a říjnu mohou věci trošku narušit, tak se stává jen zřídka, aby silné deště trvaly několik dní po sobě. Nejlepší čas k dovolené na ostrově je právě během chladného monzunového období od prosince do března, kdy není tak vlhko a chladný vánek Váš pobyt jen zpříjemní. Průměrná teplota je okolo 24°C až 32°C. Upozorňujeme, že počasí je v poslední době jako téměř všude – nepředvídatelné.

Doprava na ostrově Phuket

Cestování po ostrově je snadné. Většina plážových letovisek jsou malé, takže je klidně projdete a většina hotelů jsou postavena blízko pláže, restaurací a obchodních domů. Pokud se Vám nechce chodit, nebo Váš hotel není na jedné z hlavních pláží, pak Vám hotel může zajistit taxi nebo tuk-tuk (motorizovaná tříkolka). Pokud chcete poznávat ostrov samostatně, tak existuje několik míst, kde si můžete pronajmout auto nebo jet autobusem. Existují dva typy autobusů, a to modrý otevřený autobus Songtaew, který jezdí mezi městem Phuket Town a hlavními letovisky nebo klimatizovaný mikrobus ale ten jezdí jen v okolí města Phuket Town.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Pláže Phuket

Napsal(a)

phuketplazJen málo ostrovů oplývá takovým množstvím písečných pláží a nádherně průzračnou vodou jako Phuket. Silničky lemující západní pobřeží tohoto ostrova s rozlohou 540 km² nabízejí nádherný výhled a snadný přístup na jedny z nejkrásnějších pláží světa. Ať již chcete okusit vzrušující atmosféru Patongu, nebo si naopak užívat samoty na odlehlých plážích na severu, ostrov Phuket potěší každého milovníka slunce. V květnu až říjnu přicházejí monzunové deště, které mohou nepředvídatelně ovlivnit podmínky pro plavání, dbejte tedy výstražných vlajek.

 

Pláž Patong

Pláž Patong je nejznámějším – někteří by řekli až neblaze proslulým – letoviskem na ostrově Phuket. Díky široké nabídce kulturního a sportovního vyžití a pestrému nočnímu životu je Patong ideálním místem pro zábavu. Po setmění se ve městě rozjíždí rušný noční život v doslova stovkách restaurací, elegantních barů, hospod a diskoték. Noční podniky se soustřeďují kolem ulice Bangla (Soi Bangla), v jiných částech města je klid.

Kamala Beach

Pláž Kamala Beach leží severně od světel a hluku města Patong, a je to tichý úsek pláže s uvolněnou atmosférou. Tato dobře uzavřená zátoka a rybářská vesnice je obklopená zalesněnými kopci a také patří mezi nejkrásnější místa na ostrově Phuket. Kvůli klidnějšímu tempu života se Kamala stala během posledních pár let oblíbeným místem pro důchodce a dlouhodobé návštěvníky, kteří bydlí v malých hotelích, vilách nebo v pronajatých bytech v okolí vesnice. Jižně se nachází řada luxusních vil s nádherným výhledem na zátoku Kamala a ještě dál. Kamala zatím nepřitahuje turisty tak jako jiná místa ale ti, kteří ji nakonec navštíví, tak říkají, že „Nám se líbí tak, jak je. Nikomu o ní ale neříkejte, protože přijedou a všechno zkazí“.

Pláž Bangtao Beach

Bangtao je učebnicovým příkladem protikladů s luxusními letovisky a vilami podél 6 km dlouhé pláže, jen pár minut od města Cherng Talay, ale kde mnoho vesničanů stále žije jako jejich předci, což je rybolovem, zemědělstvím a sběrem latexového mléka z kaučukovníků. Laguna Phuket je jeden z největších letovisek v Asii a zabírá velkou část uprostřed pláže Bangtao. Severní část pláže, dosud neovlivněná vývojem, je stále oblastí, kde mají návštěvníci pláž sami pro sebe. Kromě chození na pláž a pár barů a restaurací tam toho moc není kvůli čemu byste museli opustit svůj resort.

Pláž Karon

karon_beach.jpgV Karonu objevíte neskutečně dlouhou pláž s bílým křupavým pískem a ve srovnání s Patongem mnohem klidnější atmosféru. Přesto nabízí srovnatelnou paletu služeb. Karon je rychle se rozvíjející, příjemně rozlehlé město, ve kterém se těměř nikde necítíte stísněně. Veškeré dění v Karonu se soustřeďuje do tří hlavních oblastí. V jižní části, kolem Karon Plaza, najdete několik levnějších penzionů, restaurací a barů. Určitě stojí za to prozkoumat boční uličky, obvláště tu vedoucí k místní umělecké komunitě. Nedaleko odtud, u pláže směrem na letovisko Kata, stojí fotbalový stadión, kde se pořádají jak místní tak mezinárodní sportovní akce.

Pláž Kata

kata-beach-in-phuket.jpgVelice příjemná zátoka Kata, vzdálená jen několik minut jižně od pláže Karon, láká návštěvníky svým bílým pískem a průzračně čistou vodou. Kata je velmi oblíbeným místem rodinné dovolené, a to zejména pro svou nádhernou pláž, skvělé restaurace, příjemný, i když relativně klidný noční život, a velký výběr ubytování v těsné blízkosti pláže. Od dubna do září se v zátoce setkávají surfaři, kteří si užívají menších vln. Kata je rozdělena do dvou hlavních oblastí: Kata-střed v severní části města směrem na Karon a Kata-jih, kde se nachází několik letovisek.

Pláž Kata Noi

bangtao.jpgJižně od pláže Kata je Kata Noi, malá kouzelná pláž s několika málo bungalovy. Zdejší pobřežní vody obývá mnoho ryb mezi kameny a korály, které se táhnou na jih.

 

Surin Beach

surinbeach.jpgPřirozeně krásný Surin je znám jako "Milionářská Pláž" díky hotelům určeným pro celebrity jako je Amanpuri, Twinpalms a The Chedi. Mezi těmito luxusními resorty naleznete i domy, které stojí více než 1 milion USD a jsou většinou postaveny na vrcholku kopce ze kterého přezírají vody Andamanského moře. Pěkný bílý písek a tyrkysové moře zaručuje vysokokou popularitu mezi turisty i místními lidmi.

Pláž Nai Thon

naithonbeach.jpgJedno z nejvíce střežených tajemství Phuketu. Jen se dostat na tuto pláž s hedvábně bílým pískem je zážitkem samo o sobě.. Jakmile se na pláž dostanete, tak plavte, opalujte se a žasněte nad touto krásou. Jen málo lidí doposud objevilo tento malý skvostný kousek ráje.

Pláž Laem Ka

laem-ka-beach.jpgPláž Laem Ka je unikátní pro mnoho důvodů. Za prvé je to jediná pláž na jihu ostrova Phuket, která je situována na východ a nabízí dobrou možnost k plavání a za druhé, že tato pláž je víceméně určena pro Thajce. Tato 150m dlouhá pláž je oblíbeným místem pro piknik. Pro mnoho místních usedlíků nabízí příležitost k nedělním dýchánkům zatímco jejich děti se jen pár metrů dále svlažují v modrých vodách Andamanského moře.

Pláž Nui Beach

yanuibeach.jpgYa Nui leží ve stínu dvou nejoblíbenějších vyhlídkových míst Phuketu; Phrom Thep mysu a velkých vrtulích větrné elektrárny. Tato okouzlující malá pláž je výborná pro šnorchlování, kajakování a rybaření. Během hlavní sezony si můžete za 200 Bahtu pronajmout lehátko na opalování či kajak. Vše za velmi rozumnou cenu.

Záliv Chalong

chalong.jpgHlavní přístav Phuketu a největší pláž ostrova. Ao Chalong má dlouhý rovný povrch a mělké bahnité dno; při odlivu ustupuje voda až do vzdálenosti 1 km od pobřeží. Pláž je malebná, ale není vhodná ke koupání. Mnoho turistů, kteří odjíždí na ostrovy na jih od Phuketu, odjíždí z mola Chalong. Zdejší restaurace jsou známé pro mořské jídlo. Výlety na různá místa mohou být zorganizovány právě zde a je to centrum jachtingu.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Phuket

Napsal(a)

phuketshowcaseÚchvatné scenérie, nádherné tropické západy slunce a teplé azurové moře, to vše na Vás čeká v nejoblíbenější plážové destinaci celé Asie. Tento jedinečný ostrov nabízí nepřekonatelnou kombinaci dokonalých, hedvábně jemných bílých pláží s palmami, vřelé pohostinnosti a kvalitního ubytování! Ať už Vás láká prvotřídní potápění v Adamanském moři, golf na hřištích splňujících standard světových soutěží nebo vzrušující zážitky v tropickém pralese, Phuket je místem, kde si rozšíříte své obzory. Užijte si rychlou jízdu v závodním člunu během výletu k okolním ostrovům, nebo si vychutnejte poklidnou plavbu kolem tajemného zálivu Phang Nga. Nebo se jednoduše nechte pohltit pulsujícím nočním životem na plážích v Patongu. Je to požitek bez hranic!

Rodiče i děti, plážový lenoši i návštěvníci barů, novomanželé i důchodci: pro Vás všechny je Phuket tím, co hledáte. Tento kouzelný exotický ostrov uspokojí všechny chutě, nezasáhne hluboko do Vaší kapsy a zaručí Vám nezapomenutelnou a úsměvy naplněnou dovolenou v Thajsku.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více