• Thajské ostrovy

    Tolik ostrovů a tak málo času! Thajsko má mnoho malebných ostrovů a pro návštěvníka, který přijíždí do Thajska poprvé bude velmi obtížné vybrat právě ten nej. Nabízíme také návštěvu mnoha dalších méně známých ostrovů, o kterých se ve Vašem průvodci pravděpodobně nedočtete, ale podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Nabízíme mnoho zajímavých informací o dalších méně známých ostrovech, které podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Phuket, Koh Lipe, Koh Samui, Koh Lanta, Koh Ngai, Koh Tarutao, Koh Tao až po Koh Samet s Koh Chang nevíte, který dříve.
  • 1

Pláže na ostrově Koh Chang

Většina pláží na ostrově Koh Chang má svou charakteristickou atmosféru. Je zde mnoho příležitostí k nákupům, sportovním aktivitám a různým dalším druhům zábavy.Vybavenost pláží Hat Sai Kaew (Pláž s bílým pískem), Khlong Prao a Kai Bae doznala v několika posledních letech většího rozvoje než ostatní části Thajska v několika posledních destiletích. Pokud chcete jít na párty, plavat, potápět se nebo dělat cokoli jiného, je pro Vás západní pobřeží dokonalou volbou.

Hat Sai Kaew - White Sand Beach

Pláž Hat Sai Kaew, Koh ChangPláž Hat Sai Kaew je překrásně lemovaná širokým pásem bílého písku, ohraničeného pruhem palem a přesličníků v pozadí se zalesněnými horami. Pláž Hat Sai Kaew je tou nejdelší pláží na ostrově vůbec a říká se, že je také nejkrásnější. Na druhé straně je však také nejrušnější a nejkomerčnější se svými dvanácti ubytovacími zařízeními. Bungalovy jsou vtěsnány mezi hlavní cestu a pobřeží, což kráse a malebnosti místa moc neprospívá. Každopádně je tato pláž velmi příjemným místem, na kterém je milé se nějaký čas zdržet. Pokud však toužíte utéci od ruchu a shonu, pak jsou pro vás přímo předurčena některá osamocená místa na severním konci pláže.

Hat Kai Bae

Pláž Hat Kai Bae, Koh ChangTakřka celé pobřeží u pláže Hat Kai Bae je zastavěno jednoduchými bambusovými nebo dřevěnými chatkami, skvěle roztroušenými mezi palmami a přesličníky. Směrem na sever od přístupové cesty na pláž se pobřeží začíná měnit ve skálu, pláž se tak zcela vytrácí a pobřeží má charakter rozeklaných lagun a kanálů, a poté se znovu vynořuje pláž lemovaná mangrovými stromy. V hlavní části pláže Hat Kai Bae panuje atmosféra, která částečně připomíná rušný turistický život na Hat Sai Kaew a zátoveň i poklidnou pohodu, která panuje v jižní části pláže Hat Khlong Phrao. V době přílivu a nebo odlivu se lidé pohupují na visutých lehátkách zavěšených na verandách bungalovů a v noci se pak potulují po místních barech, kterých najdete na pláži dostatek. Při vrcholícím přílivu je velký kus Kai Bae zcela zalit vodou, takže je dobré si pro odpočinek na pláži vyhledat širší a pro plavání příhodnější záliv, který se nachází asi dvacet minut chůze jižním směrem.

Hat Tha Nam - Lonely Beach

Pláž Hat Tha Nam, Koh ChangLonely Beach - Osamělá pláž – je jedním z nejkrásnějších úseků pobřeží na ostrově. Široký záliv tu lemuje kilometrový pás bílého písku, ktrerý skýtá dostatek prostoru i za přílivu, a v priměřené vzdálenosti od moře stojí roztroušené bungalovy. Při koupání si dávejte veliký pozor, zejména okolo Siam Beach na severním okraji pláže, neboť strmé dno a nebezpečné proudy mají každým rokem za následek několik utonulých, koupejte se raději jižněji a nikdy nechoďte do vody při vysokých vlnách. Téměř každé ubytovací zařízení na pláži Hat Tha Nam je zaměřené na méně movité turisty, takže ceny zde patří k nejnižším na ostrově.