Autobusová doprava v Thajsku

Thajský velmi dobrý systém silnic umožňuje cestování v klimatizovaných autobusech skoro do všech částí Thajska. Všechna města jsou propojena z Bangkoku.

V Bangkoku jsou 3 hlavní autobusová nádraží

thaibus.jpgSeverní autobusové nádraží neboli Mo Chit, obsluhuje Severní linku aSeverovýchodní linku. Odjíždějí odsud ale i autobusy do Tratu a do Pattaya na východním pobřeží Thajska. Je to obrovské autobusové nádraží ze stovkami stanovišť odkud odjíždějí i přijíždějí autobusy ve dne v noci. Bohužel nádraží není v blízkosti metra, takže ze stanice metra Mo Chit je třeba vzít si taxi nebo tuk-tuk. V budově nádraží je velká klimatizovaná čekací hala, kde jsou restaurace, obchody s oblečením, knihkupectví a další obchody. Většinou je místo doslova přelidněné stovkami lidí, převážně Thajci. Pokud si nebudete vědět rady, obraťte se na informační servis, kde vám sdělí veškeré potřebné informace o odjezdech, jízdném, stanovišti apod.

ekamai.jpgVýchodní neboli Ekamai autobusové nádraží obsluhuje Východní linku . Z tohoto nádraží se dostanete do Tratu (pokud cestujete na Koh Chang), Ban Phe (pokud cestujete na Koh Samet), Rayongu a Pattaya. Ekamai je malé nádraží s jen pár stanovištěmi. Je zde obchod s potravinami a samozřejmě všudepřítomný obchod 7-eleven. Není zde žádná klimatizovaná čekací hala. Největší výhodou tohoto nádraží je jeho poloha blízko stanice BTS Ekamai, skoro v centru Bangkoku. Plno turistů, kteří míří na pláže využívají právě toto autobusové nádraží.

Jižní autobusové nádraží neboli Sai Tai, byli přemístěno v roce 2007. Toto nádraží obsluhuje Jižní linku a dostanete se z něj na Phuket, Surat Thani, Krabi, Hat Yai, Hua Hin, a take do populárních destinací jako je Damnoen Saduak a Kanchanaburi na západě. Obrovská budova nádraží má ve svých prostorách velkou jídelnu, KFC, McDonald's, internet cafe, knihkupectví, masážní salon, a plno dalších obchodů, kde se dá koupit téměř vše. Bez problému se zdá přečkat i více jak 2 hodiny před vašim odjezdem.