×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 211
×

Chyba

V nastavení parametrů pluginu je potřeba zadat Site Key. Kontaktujte prosím správce stránek.
Koh Chang

Koh Chang (7)

středa, 19 červenec 2017 00:00

Nakupování na Koh Changu

Napsal(a)

changnakupyI když nakupování na ostrově Koh Chang může být velmi omezené, tak i přes to nabízí zajímavé zboží, které nikde jinde v Thajsku neseženete (jako právě trička s nápisem „Koh Chang“). Obchody jsou často těsně vedle sebe podél každé cesty k pláži. Malou procházkou podél cesty najdete jeden malý obchod vedle druhého. Na každé pláži jsou obchody přibližně stejné, takže nečekejte větší výběr než obvyklé suvenýry, plážové oblečení, thajské obrazy, sluneční brýle, CD a DVD. Prodejci ručně vyráběných doplňků a šátků mimo jiné procházejí po pláži u resortů a předvádějí své výrobky. Některé hlavní pláže jako jsou White Beach a Kai Bae, jsou sídlem obchodů Speedo a BSC, které prodávají plavky. Pro celu řadu unikátních světel určitě navštivte obchody Portobello na White Sand Beach. Jeden se nachází hned vedle pláže a druhý je jen přes ulici od resortu Koh Chang Kacha Resort & Spa. Tyto klimatizované obchody patří mezi nejmodernější obchody na ostrově. Některé také nabízí pěknou sbírku nových a použitých brožovaných knih dostupných v různých jazycích. Prozkoumejte obchody ve Vaší oblasti a užijte si všechno, co Vám Koh Chang nabízí.  

Nakupování na pláži White Sand Beach

Pláž White Sand Beach se soustředí na malé obchody prodávající levné plážové oblečení, sluneční brýle, CD a DVD, obrazy a suvenýry s motivy Koh Changu. Klimatizovaný obchod „Portobello“ nabízí ručně vyráběné a jedinečné stoly a stojací lampy.  

Nakupování na pláži Kai Bae Beach

I když nakupování na pláži Kai Bae Beach může být velmi omezené, tak nabízí zajímavé zboží, které nikdy jinde v Thajsku neseženete (jako trička s nápisem „Koh Chang“). Obchody jsou často těsně vedle sebe podél každé cesty k pláži. Malou procházkou podél cesty najdete jeden malý obchod vedle druhého. Na každé pláži jsou obchody přibližně stejné, takže nečekejte žádný větší výběr než obvyklé suvenýry, plážové oblečení, thajské obrazy, CD a DVD a sluneční brýle. Prodejci ručně vyráběných doplňků a šátků se mimo jiného procházejí po pláži resortů a předvádějí své výrobky.

Nakupování na pláži Klong Prao Beach

Pláž Klong Prao Beach má tři vesnice a každá z nich má své vlastní nákupní centra. Vesnice jsou Bann Chai Chet (na severním konci pláže), Baan Klong Prao (původní hlavní vesnice, která se nachází uprostřed) a Baan Map Khangkhao (na jižním konci pláže). Můžete zde najít obvyklý sortiment malých obchodů, barů, restaurací, smíšeného zboží, bank, krejčovství, cestovní agentury, masáže, ale také místní chrámy, školy a kliniky.

Nakupování na pláži Lonely Beach

Ačkoliv nákupy nejsou důvodem, který obvykle láká turisty navštívit pláž Lonely Beach, tak i přes to je skvělou zábavou. Vyzkoušejte si své vyjednávací schopnosti s místními obyvateli v mnoha obchodech této oblasti. Nebo se vydejte do centra suvenýrů ve vesnici Bangbao Village, která se nachází jižně od pláže. Vybírat můžete z větší nabídky zboží, což je plážové oblečení (kraťasy, plavky, sandále), obvyklý mix ručně vyráběných náhrdelníků, doplňků, šál a suvenýrů s motivy ostrova až po potraviny jako jsou sušené mořské plody a místní občerstvení.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Zábava na Koh Changu

Napsal(a)

changzabavaI přes své pevné postavení jako jeden z nejvíce idylických ostrovů v Thajsku, se dokáže postarat i o všechny nadšence večírků, kteří si chtějí užít večery na ostrově Koh Chang. Od nočního života očekávejte všemožné od něčeho „pohodlného“ jako je rozhovor nad lahodnou kávou v několika kavárnách, hospodách plného života, kde si můžete užít živou hudbu, sportovní zápasy na velké obrazovce a skvělé nápoje, až po divoké a hlučné pláže nebo pivní bary. Záleží na tom, na jaké pláži budete, protože noční život se v každé oblasti liší ať už davem lidí, druhem hudby nebo atmosférou. Nejlepším zážitkem určitě budou bouřlivé oslavy na pláži White Sand Beach, které většinou trvají déle než jen do půlnoci. Spousta kaváren, plážových barů, pivních barů, hospody a kluby jsou skoro na všech plážích, zejména na těch populárních jako White Sand Beach, Klong Prao, Kai Bae a Lonely Beach. Poslední uvedená pláž je centrem pro večírky při úplňku, které se pravidelně konají. Podívejte se na průvodce plážemi pro více informací o tom, jaké pláže jsou v nabídce.

Noční život na pláži Kai Bae Beach

Pláž Kai Bae Beach se promění, jakmile zapadne slunce. Všechny formy zábavy a nočních aktivit se nacházejí právě v této oblasti. Od klidných kaváren a barů, které nabízejí skvělou atmosféru, levné nápoje, skvělé jídlo a živou hudbu stejně jako kulečníkový stůl, televizi s velkou obrazovkou a šipky, až po plážové bary, pivní bary a hospody s místními a dováženými pivy. Dokonce zde můžete najít i stolní hry a samozřejmě i ženský doprovod, protože v Kai Bae si každý přijde na své.

Noční život na pláži Klong Prao Beach

Ačkoliv Klong Prao není známá svým nočním životem, tak i přes to nabízí několik skvělých míst, kde si můžete užít noční zábavu. Ať už je to relaxování se skupinou přátel v útulné kavárně jako je River Island Café nebo poslouchaní jazzové hudby v rádobyumělecké, ale přesto elegantní atmosféře v Zigamaru, kde Vás můžeme ujistit, že každé Vaše přání bude splněno. Pro další možnosti noční zábavy jako jsou pivní bary určitě zamiřte do VJ Plaza ve vesnici Chai Chet směrem k severnímu konci pláže.

Noční život na pláž Lonely Beach

Zvážíme-li největší konkurenci pláž White Sand Beach, tak noční život na pláži Lonely Beach se spíše vyhovuje mladším a nezávazným návštěvníkům. Bary na ulici a na pláži nabízejí levné nápoje a občerstvení. Některé mají každý večer živou hudbu a DJ. Po půlnoci začínají být večírky velmi divoké. Víkendy a velké prázdniny jsou perfektní příležitostí k odvázání a prožití nezapomenutelný zážitků, jelikož místa dění jsou většinou přeplněná!

Noční život na pláži White Sand Beach

Noční život na pláži White Sand Beach je pravděpodobně nejznámější ze všech pláží na ostrově Koh Chang. Oblíbené plážové bary jako Oodie’s Place a Sabay Bar, nabízí divoký noční život a skvělou živou hudbu. Tyto místa jsou obvykle o víkendu a velkých prázdnin přeplněná, takže pokud nemáte rádi velký počet lidí, raději se jim vyhněte. Na jižním konci silnice, než vyjedete nahoru směrem k pláži Klong Prao Beach, uvidíte malou skupinku pivních barů známých jako „Little Pattaya“. Počítejte, že to budou neoriginálními bary, kde jsou barové stoličky, kulečník, hry Connect Four a samozřejmě ženy. Můžete navštívit také irskou hospodu přímo na kopci, kde podávají dovážené značky piva jako Guinness a Kilkenny.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Koh Changu

Napsal(a)

changjidloMožnosti stravování na ostrově Koh Chang jsou různorodé a bohaté. Nezáleží na Vašich chutích, protože se dá všechno najít na mnoha plážích a oblastech ostrova. Mnoho hotelů a resortů má většinou skvělou možnost stravování, která nabízí širokou škálu populárních místních a mezinárodních jídel. Výběr se rozšiřuje na lahodná jídla jako jsou italská nebo indická. Pouliční nebo silniční stánky s jídlem, které můžete najít podél hlavních silnic jsou skvělou a výhodnou alternativou proti občas drahým restauracím. Zejména pokud chcete ochutnat autentické a chutné místní pokrmy jako „som tam“ (salát z papáji), „tom yum goong“ (ostrá a kyselá krevetová polévka) a „ka prao gai“ (smažené kuře s bazalkou). Kromě místní a mezinárodní kuchyně jsou na výběr čerstvé mořské plody ulovené přímo z oceánu, které lze připravit různými způsoby podle Vašich chutí. A chcete-li si užít všechny kulinářské zážitky na ostrově, tak určitě nezapomeňte navštívit restaurace, kde se podávají mořské plody a pořádají se grilování pod širým nebem nebo vaření před zákazníky. Můžete je najít na velkých plážích jako jsou Prao Beach, White Sand Beach, Kai Bae Beach a Lonely Beach.

Restaurace na pláži White Sand Beach

Na pláži White Sand Beach nehrozí nedostatek dobrých restaurací. Podél hlavní silnice je široká nabídka různých kuchyní od thajské, italské až po indickou. Stejně jako všude jinde, tak i tady se můžete dobře najíst v restauracích u silnic. Nenechte si ujít „kai moon“ (grilované kuře) v Som Tam Kai Moon a vaječné nudle s červeným vepřovým masem na grilu na Ba Mee Nong Bua. Pro úplný zážitek z ostrova musíte vyzkoušet mořské plody na pláži, které nabízí většina hotelů a resortů. (Pokud to tedy počasí dovolí.)

Restaurace na pláži Kai Bae Beach

Na pláži Kai Bae Beach se Vám nikdy nestane, že byste hladověli. Budete mít příležitost ochutnat velkou škálu možností stravování u hlavní silnice blízko pláže. Návštěvníci si většinou mohou vybrat mezi hotely a resorty, kde se podává thajská nebo mezinárodní kuchyně, anebo restauracemi u silnic, kde podávají místní thajské pokrmy. Základem každého jídelníčku jsou mořské plody, které jsou velmi doporučovány, protože tak čerstvé už je nikdy jíst nebudete. Mezi nejvýznamnější restaurace patří Pao Pak Noodle, Kai Bae Marina a Papa’s Deli.

Restaurace na pláži Klong Prao Beach

Pláž Klong Prao nabízí kombinaci restaurací u silnic a luxusních restaurací, které se nachází v luxusních resortech na pláži. Určitě si nenechte ujít malé restaurace u vstupu k vodopádu Klong Plu. Jednoduché jídlo v podobě thajského salátu z papáji, lepkavé rýže a pečeného kuřete Vám dodá více než dost energie k prozkoumání okolní přírody. Kromě obvyklé thajské kuchyně si můžete pochutnat i na mezinárodní kuchyni, jako třeba italská a indická.

Restaurace na pláži Lonely Beach

Vzhledem k neoficiálnímu stavu batůžkářů není překvapující, že na pláži Lonely Beach je několik levných restaurací, které nabízejí velkou škálu místní a mezinárodní kuchyně. Hotely a resorty obvykle mají restaurace a kavárny s velkou nabídkou pokrmů. Pouliční jídlo, které se prodává v restauracích u silnic nebo ve stancích je skvělým způsobem stravování, protože je levné a taky velmi chutné. Máte chuť na něco sladkého? Budete mít z čeho vybírat, protože thajské palačinky (roti) můžete najít na každém kroku a určitě Vám budou chutnat.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Co dělat na Koh Changu

Napsal(a)

kohchangKoh Chang je plný nádherné nedotčené přírody a nerušeného způsobu života místních obyvatel. Dovolená je vhodná pro všechny rodinné členy a v současné době vodopády patří mezi nejoblíbenější atrakci ostrova. Nejvíce uctívanou svatyní je Chao Por Koh Chang, o které se říká, že přináší klid a štěstí lidem žijícím na ostrově. Děti budou mít radost z úžasu svítících světlušek, které jsou v určitých oblastech ostrova. Pokud chcete vidět, jak vypadá takový každodenní den místních obyvatel, tak určitě navštivte rybářskou vesnici na jihu ostrova. Kromě obvyklých plážových aktivit, můžete vyzkoušet i aktivity mimo pláže. Pokud budete chtít zažít trochu adrenalinu, tak určitě vyzkoušejte turistiku, jízdu na slonech nebo dlouhé túry. Ti, co se chtějí zdokonalit ve vaření, si mohou vyzkoušet kurzy vaření thajské kuchyně, které vedou zkušení kuchaři. Touto zkušeností můžete potom zapůsobit na své přátele doma. Odpočinkové aktivity zahrnují pozorování ptáků, výlety na lodi, anebo si dopřát masáže a lázeňskou péči.

Výlety na lodi

Výlety lodí mohou být snadno domluveny na většinu okolních ostrovů, pláží a rybářských vesnic. Provozovatelé lodí můžete najít na plážích White Sand, Klog Prao, Kai Bae a Bang Bao. Cena záleží na vzdálenosti a počtu cestujících. Jednoduše řečeno, čím méně lidí pojede, tím bude cesta dražší. Většina výletních lodí nabízí i obědy a nápoje. Celodenní výlet obvykle začíná v 9:00 ráno a trvá přibližně do 17:00. Některé resorty na ostrovech Koh Kood, Koh Mak a Koh Ngam ve svých zájezdech zahrnují výlety lodí.

Šnorchlování a potápění se na ostrově Koh Chang

Nejlepší doba na potápění je během chladného období, které trvá od října/listopadu do dubna. Západní a jižní část ostrova, která je mezi ostrovy Koh Chang a Koh Kood je skvělým místem pro potápění. Určitě vyzkoušejte šnorchlování na menších ostrovech jako jsou Koh Kham, Koh Rayang, Koh Wai a Koh Laoya. Jedním z nejznámějších a nejspolehlivějších provozovatelů potápění je Ploy Scuba Diving, který poskytuje bezplatnou dopravu z hlavních resortů ostrova a nabízí instrukce v hlavních jazycích.

Jízda na slonech a putování

V Koh Chang jsou dvě hlavní sloní rezervace, které jsou podporovány nadací Asian Elephant Foundation a nabízí půldenní výlety od 8:30 do 11:30 hodin. Obvykle zahrnuje koupání se slony, krmení, představení a jednohodinová jízda na slonu do lesa. Druhá rezervace je The Chang Chutiman Tour, která se nachází na pláži Klong Prao. Zavede Vás do tropického deštného pralesa, citrusů a odlehlého vodopádu Wang Nam Kiew. K dispozici jsou i lekce od zkušených jezdců na slonovi. Pokud nemáte volno celý den, tak dobrou alternativou je krátká hodinová túra (bez vodopádu). Prohlídka je k dispozici od 08:00 do 17:00 hodin.  

Svatyně Chao Por

Ne příliš daleko od mola Ao Thammachat se nachází vysoce uctívaná svatyně Chao Por a Chao Mae Koh Chang (kmotr a kmotra Boha ostrova Koh Chang). Legenda říká, že mnoho modliteb bylo vyslyšeno a mnoha přáním bylo vyhověno.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Koh Chang - základní informace

Napsal(a)

changinfoKoh Chang je nejrozlehlejším ostrovem ve stejnojmenném souostroví Koh Chang. Svůj název získal kvůli svému výběžku ve tvaru slona, ačkoliv sloni zde původně nežili. Nejvíce navštěvovaný je mimo sezónu monzunových deštů, které trvají přibližně od června do září. Moře je zde příjemně teplé a průzračné, pláže pokrývá převážně bílý písek a vnitrozemí je dotvořeno lesními národními parky a rozeklanými malebnými horami. Většina pláží na západním pobřeží má svou charakteristickou atmosféru. Je zde mnoho příležitostí k nákupům, sportovním aktivitám a různým dalším druhům zábavy. Ubytování nabízí mnoho rozličných stylů bydlení, které zajisté vyhoví veškerým požadavkům návštěvníků, ať už se jedná o turisty, kteří cestují za poznáním pouze s batohem na zádech a nebo o klienty, kteří přijeli do Thajska za luxusem. Téměř kdekoli na ostrově jsou veliké možnosti vyžití: šnorchlování i potápění u korálových útesů, poznávací výlety do džungle i jízdy na slonech a samozřejmě rozličné plážové sporty. Se svými rozsáhlými pruhy písečných pláží a zálivy, se západní pobřeží stalo ohniskem nebývalého rozvoje a místem kde přebývá většina cizinců. Vybavenost pláží Haad Sai Khao (Pláž s bílým pískem), Khlong Prao a Kai Bae doznala v několika posledních letech většího rozvoje než ostatní části Thajska v několika posledních destiletích. Pokud chcete jít na párty, plavat, potápět se nebo dělat cokoli jiného, je pro Vás západní pobřeží dokonalou volbou. Na východním pobřeží se nachází větší thajské vesničky, ale málo pláží, proto sem přijíždí méně zahraničních klientů. Tato část ostrova je oblíbená spíše thajci z měst jako je Bangkok a Chiang Mai, kteří většinou předtím neviděli oceán a chtějí si prožit svou dovolenou v tradičním přímořském thajském stylu.

Geografie a Podnebí na ostrově Koh Chang

Koh Chang leží východně od provincie Trat a má rozlohu 217 km2. Dlouhý je 30 km a široký téměř 14 km. Nachází se ve východní části Thajska a jeho sousedem je Kambodži. Trat je úrodnou provincií, kde se vyrábí kaučuk a pěstuje se spousta tropického ovoce. Horské džungle zabírají většinu ostrova, a proto patří mezi se Koh Chang řadí mezi ostrovy s největším počtem srážek za rok. Národní mořský park má rozlohu 650 km2 (ze 70 % je na pobřeží). Nejvyšší naměřenou nadmořskou výšku má Khao Salak Phet a to 743 m. n. m. Koh Chang se může chlubit více než tuctem pláží a mezi nejoblíbenější pláže turistů patří White Sand Beach, Klong Prao Beach, Kai Bae Beach a Lonely Beach.

Počasí

Strmé horské džungle (terén krajiny je ideální pro lokální srážky) dělají z ostrova Koh Chang nejvlhčejší ostrov v zemi. Počasí na ostrově může být docela nepředvídatelné. Nicméně, i během tří nejvlhčejších ročních období, můžete počítat s tím, že bude horko a dusno. Období deštů trvá od června do října, chladné období trvá od listopadu do února a horké období trvá od března do dubna. Pokud je pro Vás dobré počasí podmínkou, tak zvolte termín Vaší dovolené mezi listopadem a únorem, kdy není moc dusno a obloha je velmi jasná. Na druhou stranu, na plážích je to hektické a hotely zvyšují své ceny.

Vodopády Khlong Phu Khlong Phu

O několik kilometrů dále za hotelem Klong Phrao Resort uvidíte směrovku ukazující k vodopádu Khlong Phu, který se nachází asi 1 500 m východním směrem od hlaví cesty. K vodopádu je možno se dostat buď pěkně po svých, nebo na horském kole či na motocyklu. Pokud budete mít štěstí, narazíte u hlavní cesty na člověka, který vás na motocyklu zaveze až k vodopádu, pokud tedy nejedete vlastním dopravním prostředkem. Stezka k vodopádu prochází mělkým kanálem a vede přes ananasové pole a stinný les, než dorazí k vodopádu. Nam Tok Khlong Phu je vysoký nějakých dvacet metrů a jeho vody spadají do krásně čistěho jezírka, které je lemované hladkými skalkami, jež jsou ideálními místy pro opalování.

Vesnička Bang Bao

Malebná vesnice, situovaná asi 4 Km na jih od zálivu Ao Bai Lan na jižním pobřeží ostrova Ko Chang, je oblíbeným a dozajista příjemným cílem jednodenních výletů po ostrově, navíc když slouží jako výchozí místo mnoha výprav spojených se šnorchlováním a potápěním, stejně jako výchozí bod lodí směřujících na věnjší ostrovy. Vesnice stojí na kůlech a u dlouhého mola, jež zasahuje hluboko do ktytého rybářškého přístavu a je plná restaurací a nabízejících turistům jídla z plodů moře. Také se zde nacházejí potápěčské prodejny a turistické kanceláře. Ve vesnici stojí také středisko zdravotní péče. Jakmile je opustí poslední z jednodenních návštěvíníků, promění se Bang Bao na docela zajímavé místo k pobytu s několika zařízeními u hlavního mola.

Jak se tam dostat

Bangkok Airways poskytuje denně letecké spojení do města Trat nedaleko Koh Changu. Velice jednoduché je se dostat na Koh Chang autobusem z Bangkoku. Soukromé malé minivany odjíždějí denně s nejpopulárnějších turistických míst jako je Khao San Road a Sukhumvit Road. Pravidelná autobusová linka odjíždí z autobusového nádraží Ekamai a cesta trvá kolem 5 hodin. Převoz mezi pevninou blízko města Trat a ostrovem Koh Chang poskytují pravidlené linky z přístavu Laem Ngop. Cesta trvá kolem 50 minut. Lodě odjíždějí mezi 5:30 hod a 19:00 hod.

Letiště Trat

Letiště Trat je v soukromém vlastnictví, provozované aerolinií Bangkok Airways a slouží pro každodenní vnitrostátní a mezinárodní lety na/z pevniny Trat. Je také nejbližším letištěm ostrova Koh Chang. Letiště má jednoduchý vzhled a skládá se ze skupiny budov, které slouží jako příletové a odletové haly, kanceláře a stánky s občerstvením a nemůžeme zapomenout na přistávací dráhu a další zařízení nutná na letišti. Každý let z Bangkoku trvá přibližně 45 minut a pokud pojedete autem tak 4-5 hodiny. I přesto, že letenky nejsou drahé, a že aerolinky Bangkok Airways nejsou rozpočtovou leteckou společností, tak zkušenost je to docela příjemná.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Pláže na ostrově Koh Chang

Napsal(a)

Většina pláží na ostrově Koh Chang má svou charakteristickou atmosféru. Je zde mnoho příležitostí k nákupům, sportovním aktivitám a různým dalším druhům zábavy.Vybavenost pláží Hat Sai Kaew (Pláž s bílým pískem), Khlong Prao a Kai Bae doznala v několika posledních letech většího rozvoje než ostatní části Thajska v několika posledních destiletích. Pokud chcete jít na párty, plavat, potápět se nebo dělat cokoli jiného, je pro Vás západní pobřeží dokonalou volbou.

Hat Sai Kaew - White Sand Beach

 white sands beach on ko chang Pláž Hat Sai Kaew je překrásně lemovaná širokým pásem bílého písku, ohraničeného pruhem palem a přesličníků v pozadí se zalesněnými horami. Pláž Hat Sai Kaew je tou nejdelší pláží na ostrově vůbec a říká se, že je také nejkrásnější. Na druhé straně je však také nejrušnější a nejkomerčnější se svými dvanácti ubytovacími zařízeními. Bungalovy jsou vtěsnány mezi hlavní cestu a pobřeží, což kráse a malebnosti místa moc neprospívá. Každopádně je tato pláž velmi příjemným místem, na kterém je milé se nějaký čas zdržet. Pokud však toužíte utéci od ruchu a shonu, pak jsou pro vás přímo předurčena některá osamocená místa na severním konci pláže.

Hat Kai Bae

Pláž Hat Kai Bae, Koh ChangTakřka celé pobřeží u pláže Hat Kai Bae je zastavěno jednoduchými bambusovými nebo dřevěnými chatkami, skvěle roztroušenými mezi palmami a přesličníky. Směrem na sever od přístupové cesty na pláž se pobřeží začíná měnit ve skálu, pláž se tak zcela vytrácí a pobřeží má charakter rozeklaných lagun a kanálů, a poté se znovu vynořuje pláž lemovaná mangrovými stromy. V hlavní části pláže Hat Kai Bae panuje atmosféra, která částečně připomíná rušný turistický život na Hat Sai Kaew a zátoveň i poklidnou pohodu, která panuje v jižní části pláže Hat Khlong Phrao. V době přílivu a nebo odlivu se lidé pohupují na visutých lehátkách zavěšených na verandách bungalovů a v noci se pak potulují po místních barech, kterých najdete na pláži dostatek. Při vrcholícím přílivu je velký kus Kai Bae zcela zalit vodou, takže je dobré si pro odpočinek na pláži vyhledat širší a pro plavání příhodnější záliv, který se nachází asi dvacet minut chůze jižním směrem.

Hat Tha Nam - Lonely Beach

Pláž Hat Tha Nam, Koh ChangLonely Beach - Osamělá pláž – je jedním z nejkrásnějších úseků pobřeží na ostrově. Široký záliv tu lemuje kilometrový pás bílého písku, ktrerý skýtá dostatek prostoru i za přílivu, a v priměřené vzdálenosti od moře stojí roztroušené bungalovy. Při koupání si dávejte veliký pozor, zejména okolo Siam Beach na severním okraji pláže, neboť strmé dno a nebezpečné proudy mají každým rokem za následek několik utonulých, koupejte se raději jižněji a nikdy nechoďte do vody při vysokých vlnách. Téměř každé ubytovací zařízení na pláži Hat Tha Nam je zaměřené na méně movité turisty, takže ceny zde patří k nejnižším na ostrově.

Pláž Klong Prao

I přes to, že pláž Klong Prao není tak populární jako její sousední pláž Sand Beach, tak je neobyčejnou pláží. Díky jejímu umístění je pláž rozdělena ústím řeky Klong Plu Waterfall do zhruba tří částí. Vytváří nádherné a jedinečné výhledy, a to ne jenom na řeku, ale i na moře. Trávit čas na největší pláži na ostrově můžete, protože Klong Prao je ideální pro všechny druhy aktivit, včetně jízdy na kánoi a kajaku na přilehlé ostrovy Koh Yuak a Koh Pli, kde si můžete vyzkoušet šnorchlování.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Koh Chang

Napsal(a)

kohchangKoh Chang se rychle proslavuje jako jedna z nejvyhledávanějších thajských destinací. Je krásným ostrovem na samotě s nedotčeným přírodním bohatstvím, čímž jsou zelenající se deštné pralesy a dokonale čisté pláže s řadou moderních vymožeností. Za moderní vymoženosti můžeme považovat velký výběr ubytování a restaurací, zábavné aktivity jako je plavání, jízdy na kajaku a kánoi ale i skvělé možnosti zábavy jako jsou kavárny, obchody, hospody a bary. Koh Chang zapadá do každé definice exotické dovolené právě díky nádherným plážím, kouzelným zálivům s jeskyněmi v útesech a svěžími deštnými lesy. Přestože návštěvníci bývají často zmatení právě kvůli velkému výběrů pláží a atrakcí, tak si vůbec nedělejte starosti, protože my Vám pomůžeme, abyste zažili bezstarostnou dovolenou! Od obecného přehledu geografie a podnebí ostrova, společenských akcí a festivalů, až po úplné průvodce, jak se dostat a pohybovat po ostrově Koh Chang a jeho blízkých sousedních ostrovů.

Náš informační průvodce po ostrově Koh Chang se Vám bude hodit, když budete plánovat dovolenou na právě zmiňovaný ostrov. Sbalte si vše, co potřebujete a hurá do exotického ráje!

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více