Koh Phangan

Koh Phangan (7)

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Koh Phangan - základní informace

Napsal(a)

phanganinfoOstrov Koh Phangan s rozlohou 167km2 je pátým největším ostrovem Thajska. Nachází se 70 km od pevniny a jen 12 km od ostrova Koh Samui. Phangan nemá letiště, a tak spoléhá jenom na trajekty z pevniny a Koh Samui. Ostrov, který je převážně ze žuly a jeho téměř nedotčená krása je zdůrazněna hornatými bujnými džunglemi ve vnitrozemí, idylickými písečnými plážemi a více než 20 potápěčskými lokalitami. Hlavními místy k vylodění jsou Thongsala a Haad Rin, kde najdete spoustu bankomatů a bank. Zatímco na ostrově Koh Phangan není žádná turistická policie, tak policejní stanice se nachází kousek od Thongsala. Doprava je většinou zajištěna „songteaows“, což je předělaný pickup, který jezdí kopcovité cesty, půjčenými džípy a motorkami ale můžete si objednat i soukromé taxi. Části města Phangan (zvláště mezi Ban Tai a Haad Rin) jsou extrémně kopcovité a nemají cesty v nejlepším stavu, takže buďte opatrní, a to hlavně v noci a v nepříznivém počasí. Ostrov se proslavil večírky při úplňku, zatmění měsíce a vlastně různými plážovými večírky. Večírky při úplňku přitahují 10 000 až 30 000 návštěvníků, a to i na Silvestra…

Ostrov je světově známý především kvůli večírcích při úplňku a dalších podobných oslav. Koh Phangan je „nejmladší sestrou ostrova Samui“ a ve skutečnosti má jen asi 10 000 obyvatel ale až 30 000 návštěvníků přijíždí jen na novoroční oslavy. Ostrov připomíná Koh Samui před 20 lety a jeho pláže jsou stejně idylické. Doprava může být problém, protože některé cesty jsou extrémně nebezpečné, zatímco na některé pláže se dá dostat pouze lodí, ale tohle jim jen prospívá, protože výsledkem je, že rozvoj ještě nezasáhl přírodu na ostrově.

Jak se tam dostat

Koh Phangan se nachází asi 700 km jižně od Bangkoku, 100 km severovýchodně od Ruratthani a nějakých 12 km od Koh Samui. Noční autobusy a vlaky mají spoj do přístavu v Suratthani a dále na jih od Don Sak pro trajekty do Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Ostrov nemá letiště, takže cestující, kteří letí do Samui musí přesednout v nedalekém přístavu Maenam Pier na trajekt „catamaran“ a v přístavu Bohput Pier na dražší motorové čluny. Trajekty z pevniny také zastavují ve městě Nathon na ostrově Samui a dále pokračují do Phanganu. Denně vyplouvají v 9:00 a 11:00 a cesta trvá 45 minut.

Počasí Koh Phangan

Ostrov má tropické a velmi vlhké podnebí se dvěma hlavními obdobími: teplé období je od ledna do dubna a období dešťů je od května do ledna. V období od května do září očekávejte občasný déšť a sluníčko a od října do prosince počítejte s monzunovými dešti. Teploty na ostrově se obvykle pohybují mezi 24°C a 32°C, ale můžou spadnou až na 20°C nebo vystoupit až na 36°C. Mořský vánek zpříjemňuje teploty i navzdory velkým teplotám.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Co dělat na Koh Phanganu

Napsal(a)

phangancodelatAtrakcemi na ostrově jsou samozřejmě nádherné pláže, tiché výhledy a měkký písek spolu s hustou džunglí ve vnitrozemí, což jsou esa ostrova. Spolu se zřejmým lákadlem se duchovní strana ostrova projevuje prostřednictvím 20 chrámů, kdy každý z nich má svou vlastní klidnou a jedinečnou atmosféru. Na ostrově nejsou žádná kina, ale pokud potřebujete dávku adrenalinu, tak se zajděte podívat na zápasy thajského kickboxingu, kde není potřeba herců ani kaskadérů, protože je to všechno skutečné.

Phaeng Waterfall

Jeden z největších vodopádů na ostrově je vodopád Phaeng, který je snadno přístupný a stojí za návštěvu po stálých srážkách během monzunového období. Vodopád má dvě části a nabízí mnoho tras, které vedou k vyhlídkám v horách. K dispozici jsou i průvodci. Vodopád patří k národnímu parku Thon Sadet – Koh Phangan National Park.

Thajský box - Kickboxing

Pravidelné zápasy thajského boxu nebo thajského kickboxu se ne vždy odehrávají na stejném místě. Místa jsou volena losováním. Pokud chcete vědět, kdy a kde se bude konat další zápas, tak se zajděte zeptat do nejbližší boxerské tělocvičny. Jak Haad Rin, tak i Thongsala mají působivé tělocvičny pro thajský box.

Khao Ra

Hory Ra Mountain se tyčí nad ostrovem a nabízí nádherné výhledy. Na ostrově je hlavní „cesta“, která vede přes hřeben ostrova z Ban Tai do Thong Nai Pan Beach na severovýchodní straně ostrova. Jediným problémem je, že není dokončená a na některých místech je vyježděná a neosvětlená, takže nejlepší je si vzít nějaký vhodný vůz (dirtbike, terénní vůz nebo taxi). Nesnažte se jet nahoru „normálním“ autem, zvláště v dešti!

Wat Pho

Wat Pho je oblíbenou atrakcí ostrova, a i přestože je přecpaná lidmi, tak si zachovává svůj klid. Přitahuje mnoho nadšenců zdravého života svými levnými bylinnými saunami a masážemi, které jsou největším lákadlem tohoto chrámu. Na rozsáhlých pozemcích jsou základní budovy a velké jezero s lekníny. Wat Pho je pravděpodobně nejlepší destinací pro masáže na ostrově.

Wat Phu Khao Noi

Wat Phu Kao Noi (znamená „chrám malé hory“) je nejstarším chrámem a neklidnějším místem na ostrově. Je atraktivním stinným místem se zasvěcenou atmosférou a během návštěvy jsou návštěvníci požádání, aby zachovali úctyhodné ticho. Návštěvníci jsou také požádáni, aby zaparkovali mimo areál a nefotili se s obrazy Buddhy. Správně, úctyhodné oblečení je nutností. Chrám Wat Phu Kao Noi a jeho okolí mají impozantní výhledy na ostrov.

Potápění okolo Koh Phangan

Ostrov Koh Phangan je ideálním místem pro potápění v Thajském zálivu. Útesy na Chaloklum až po severozápadní pobřeží jsou v dobrém stavu a je dokonce možné se potápět přímo z pláže. Jedno z nejlepších míst k potápění je Sail Rock v Perském zálivu, který je 15-40 metrů pod hladinou moře a má rozmanitý podmořský život. Kolem Koh Tao objevíte spoustu želv, hladkounů leopardích a ryb Naso, zkrátka to znamená, že je ostrov rájem pro potápěče.  

Koh Phangan Elephant Trekking

Sedět na zádech slona a pomalu se kymácet džunglí je zážitkem, který určitě musíte vyzkoušet. Na ostrově se můžete vydat na několik výprav na slonech ale, u Baan Chaloklum na severní straně ostrova se můžete vydat na 30 až 90 minutovou výpravu na slonech po horských džunglích.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Pláže na Koh Phanganu

Napsal(a)

phanganplazKdyž někdo řekne Koh Phangan, tak první, co se Vám vybaví je hlasitá hudba, blikající světla a tancující lidi na večírku při úplňku. Ale přes den je ostrov rájem pro smysly a jeho pláže nemají v Thajské zálivu konkurenci, a to pro jejich klid a naprosto úžasnou krásu. Už proslulý ale přesto idylický obraz jižního Thajska s palmami podél bílých písečných pláží pod modrou oblohou rozhodně platí pro Phangan, ale pro některé pláže to platí více: Ao Thong Nai Pan Noi & Yai společně s Haad Salad jsou na odlehlé části ostrova ale stojí za návštěvu, zatímco Haan Rin Nok a Haad Rin Nai jsou obě atraktivní ale mají největší množství barů a klubů v zálivu. Zkoumání pláží na ostrově je nesmírně odměňující zábavou, takže si určitě udělejte čas, abyste to mohli vyzkoušet a nezapomeňte si sebou foťák.

Pláže Chaloklum a Mae Haad

Pláže Chaloklum a Haad Mae Haad jsou na poklidné a výjimečně krásné části ostrova, na severozápadním pobřeží ostrova. Pláž Chaloklum je 2,5 km dlouhá s hlavní vesnicí a molem uprostřed. Barevné rybářské loďky jsou přivázané podél břehu, zatímco dřevěné restaurace, vily a obchody v čínském stylu vedou hlavní ulicí a připomínají tak, rybářskou vesnici Samui Bophut před pár lety. Přístav je oblíbeným místem pro rybáře a okolní hory a kopce (nejvyšší na ostrově) zajišťují maximální ochranu před větrem a poskytují tak dokonalé podmínky a klidné moře pro wakeboarding. Pláž Haad Mae Haad nabízí bungalovy s několika letovisky přímo na pláži. Má výhled na západ slunce a plážové bary, které je při odlivu na severním konci pláže spojují s Koh Ma. Haad Mae je úplný protiklad pláže Haad Rin. Pláž Haad Mae je relaxační, tichá s klidnou atmosférou, zatímco pláž Haad Rin je pláží večírků.

Pláž Haad Rin

Haad Rin je město, které buď milujete nebo nesnášíte. Nejlepším místem je asi pro návštěvníky večírků ale pro ty, co hledají „skutečné“ Thajsko může být zklamáním. S dvěma plážemi a bludištěm uliček mezi nimi může pláž Haad Rin ve dne působit trochu klaustrofobicky, ale v noci se místo skutečně rozzáří bary, hospodami a kluby vyhrávají hudbu, zatímco, pokud jste nikdy neviděli film Pláž s Leonardem DiCapriem, tak se choďte každý večer najíst do restaurace a během jednoho týdne budete znát filmový scénář. Hlavními účelovými návštěvníky Haad Rin jsou lidé, kterým je 20 let a jsou vzdělání, i když ve skutečnosti nejsou. Bláznivá zábava, celodenní tančení a plážové večírky jsou tím, čím vyniká. Budete překvapeni, když zjistíte, že Koh Phangan je levnější než jeho soused Samui a nabízí stejné prodejní zboží jako je plážové oblečení, šátky sarong a šperky stejně jako si můžete nechat udělat tetování.

Haad Yao & Haad Salad

První věc, která překvapí nováčky je, že „Haad Yo“ znamená „Dlouhá pláž“ a že ve skutečnosti není tak dlouhá! Tato písečná pláž je jedna z nejhezčích pláží ostrova Koh Phangan a je dostatečně široká, aby pořádala neformální zápasy fotbalu, ale má také hodně mělké moře a palmy. A protože je směrem na západ, tak má nádherné západy slunce. Na každém konci jsou obklopeny skálami ze žuly a mají několik letovisek, kdy na severním konci letoviska Haad Yao View Resort můžete navštívit supermarket, masáže ale i antikvariát. Haad Salad je mladší sestrou Haad Yao a v určitých místech je pláž jenom jeden metr široká. Je tišší s menšími možnostmi plavání, ale i přes to je nádherná.

Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Tyto idylické jeskyně v útesech na severovýchodě ostrova jsou obrazem tropického kouzla. Thong Nai Pan Noi je nejsevernější pláží a má uvolněnou atmosféru, zatímco Yai není přesně první volbou turistů, ale postrádá vesnickou atmosféru Noi. Ale popořadě, abyste se na pláže mohli dostat z hlavního přístavu Thongsala, budete si muset vzít buď taxi/pickup nebo dražší ale rychlejší motorový člun. Cesta po horách ostrova je přinejmenším nezapomenutelná, protože většina „silnic“ jsou ve skutečnosti vyježděné polní cesty a po několika hodinách deště jsou téměř neprůjezdné. Počítejte s nejméně 45 minutovou jízdou a pokud pojedete městskou dopravou (Songthaew) ujistěte se, že jedete na správnou pláž Thong Nai Pan, protože ne všechny jezdí na obě pláže. Levné plážové bungalovy, 1 luxusní letovisko a několik možností ve střední cenové kategorii, dokonce zde najdete i několik restaurací a barů, kde můžete relaxovat spolu se základními možnostmi nakupování.

Thong Sala

Thong Sala dlouho hrála druhé housle pro Koh Phangan Party Central v Haad Rin. Mnoho lidí toto přístavní město považuje za destinaci vylodění, než se vydají na další pláže. V průběhu let se však Thong Sala rozvíjela a nyní je vynikající nákupní destinací s obdivuhodným výběrem restaurací a každodenních trhů. Město je správním a finančním střediskem ostrova a nachází se zde i hlavní pošta. Několik barů nyní promítá fotbalové utkání Premier League a najdete zde i plnohodnotnou anglickou hospodu, která ceký den podává snídaně. Pokud míříte na jakoukoli jinou pláž na ostrově, tak je lepší jet trajektem do Thong Sala než do Haad Rin, abyste se vyhli komplikovaným cestám kolem Haad Rin.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Koh Phanganu

Napsal(a)

phanganjidloV restauracích a jiných možnostech stravování si každý přijde na své. Pokud je na ostrově jeden společný jmenovatel, pak je to, že každá pláž má barevné restaurace, které mají svou speciální atmosféru. Možnosti stravování na pláži, ať už jsou to místní, italské nebo mexické jsou bezpochyby vylepšené osvěžujícím vánkem, pískem mezi prsty na nohou a blikajícími hvězdami. Thajská láska k jídlu je nakažlivá a spolu s usmívající se obsluhou je nezapomenutelným zážitkem z dovolené, ačkoli byste měli mít vždycky na mysli, že je to Thajsko a ne Londýn, pokud Vám tedy záleží na perfektní obsluze. Čerstvé mořské plody, zdravé zeleninové pokrmy a rychlá občerstvení jsou způsobem, jakým většina restaurací funguje. Někteří úspěšně ale někteří by se měli držet spíše thajské kuchyně. Když už mluvíme o thajské kuchyni, tak je těžké porazit trh Thongsala v pravé thajské kuchyni a skvělé kulturní zkušenosti s jednoduchým kuřecím masem a rýží.

Restaurace Chaloklum and Mae Haad

Restaurace na pláži jsou na pořadí dne v této oblasti ostrova. Haad Mae Haad má několik restaurací na pláži, zatímco sousední Chaloklum má restaurace s výhledem na moře. Restaurace podávající mořské plody (samozřejmě) dominují scéně mezi italskými, holandskými a anglickými jídelníčky v letoviskách, prodejnách a stáncích. Během hlavní sezóny je v jednom kole ale nikdy není přeplněný lidmi a mimo sezónu si můžete užít samotu. Můžete se stravovat v letoviskách, ale nečekejte žádný gurmánský standard a ve skutečnosti je moudřejší možností objednat si thajské jídlo, protože jídla ze západu nemusí chutnat dobře.

Restaurace Haad Rin

Může to znít jako ohrané klišé, ale mnoho návštěvníků skončí u místního jídla, poté co vyzkouší thajskou verzi západního jídla. Zejména to platí pro Haad Rin, kde slovo „specialita“ nemá skoro žádný význam a často je kuchařem Thajec. Stánky s thajským jídlem jsou levnější a v jídle spolehlivější. To znamená, že jenom procházkou ulicemi města objevíte překvapivé etnické restaurace, které servírují indická, mexická, italská, japonská, řecká, izraelská, marocká, skandinávská, vietnamská a samozřejmě thajská jídla. Některé restaurace stojí za návštěvu a některé sotva skrývají pokusy o odbytí návštěvníků starými věcmi, koneckonců Haad Rin je mimořádnou turistickou destinací.

Restaurace Haad Yao & Haad Salad

Velké množství restaurací a letovisek na pláži na Haad Yao a Salad, takže nemusíte chodit daleko, abyste našli to správné místo k stravování. Všechny restaurace směřují na západ a nabízejí stravování na pláži. Říkat o nich, že jsou všechny stejné by byla lež, protože naštěstí nejsou. Rybí restaurace Happy Elephant se nachází na severu pláže, zatímco restaurace Chock Dee je ve středu Haad Yao a najdete několik zákoutí a skulin mezi palmami a přesličníky, které jsou na pláži.

Restaurace Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Restaurace na dvou plážích Thong Nai Pan mají tendenci směřovat k jednoduchému, bambusovému stylu, který servíruje grilované mořské plody nebo západní jídlo s občasnými jedinci, kteří nabízejí oboje. Nacházejí se tady i restaurace Issan (severovýchodní Thajsko), které nabízejí grilované kuře a lepkavou rýží, takže, když budete hledat, tak najdete přesně to pravé pro Vás. Stravování na samotné pláži je také možné a velmi příjemné. V této části světa čas utíká pomalu a zjistíte, že se to odráží i v restauracích, kdy Vám obsluha donese později jídlo s veselým a odzbrojujícím úsměvem. V jedné z místních restaurací je ručně napsané motto „Posaďte se a uvolněte se“ a shrnuje život na Thong Nai Pan Yai a Noi Beaches.

Restaurace Thong Sala

Thong Sala není přesně gurmánským rájem, ale má neustále rostoucí počet restaurací, stánků s občerstvením, rychlého občerstvení a stánků, které prodávají kuře s rýží. Dobrým místem pro začátek jakéhokoli kulinářského dobrodružství v Thong Sala je každodenní odpolední trh na hlavní silnici v centru města. Pravým kulturním zážitkem jsou barevné a přátelské trhy, které jsou plné atmosféry. Stravování na pláže není v Thong Sala možné, vzhledem k tomu, že přístavní zařízení zabírají většinu pláže, ale v nedalekém Baan Thai jsou restaurace z letovisek na pláži a na sever od Thng Sala se nachází italská restaurace Chiosco, která je jen pár metrů od pláže s výhledem na západ slunce. Na ostrově nenajdete ani McDonald’s nebo Burger King, ale úžasná Food Factory v Baan Thai uspokojí Vaše nutkání po rychlém občerstvení. Thong Sala se dá dobře prozkoumávat, takže se bavte s objevováním nových restaurací.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Zábava na Koh Phanganu

Napsal(a)

phanganzabavaNoční život na ostrově Koh Phangan nabízí širokou škálu možností, které většinou uspokojí potřeby všech návštěvníků. Pokud plánujete jet na ostrov pouze kvůli nočnímu životu, tak musíte zůstat v Haad Rin. Haas Rin má největší a nejkoncentrovanější kolekci barů a klubů v Thajském zálivu, zatímco zbytek ostrova je útočištěm klidu. Legendární jsou půlměsíční večírky, které se konají dvakrát měsíčně v Ban Tai a cesta z Haad Rin trvají jen 30 minut taxíkem, zatímco Thongsala má pár hospod, které přitahují spíše emigranty než návštěvníky. Thajské všudypřítomné Reggae bary se nacházejí všude kolem Chaloklum a ospalého Ao Thong Nai Pan Noi ale kromě toho pouze odlehlé bary (opět v Thong Nai Pan) opravdu tancují. Večírky při úplňku na Haad Rin jsou nejhorším tajemstvím na ostrově a jsou důvodem, proč je ubytování zcela rezervováno několik dní před a po akci. Vychutnejte si ostrov a dva extrémy nočního života, které nabízí stravování po širým nebem na klidné pláži nebo tancování na drum n‘ bass, techno a hip-hop.

Full Moon Party

Večírky při úplňku se staly světově známými, ale předchozím sídlem stále zůstává půlměsíční jeskyně na pláži Haad Rin Beach na severním cípu ostrova. Více než 12 výkonných zvukových systémů mění jednou za měsíc 800 metrovou pláž na nejpopulárnější noční klub na světě pod širým nebem s atmosférou jako na nějakém festivalu, skvělou muzikou a obrovským množstvím alkoholu. Tato jedinečná událost je uváděna na listu přání jako jedna z hlavních zkušeností, které musíte zažít, abyste tomu uvěřili. Na slavnou pláž se vejde zhruba 30 000 lidí, kteří rádi slaví pod září měsíce, a to přes celou noc až do časného rána. Vzhledem k nákladům na úklid po takovém večírku místní komunita zavedla poplatek 150 CZK za vstup na pláž během večírku.

Noční život Chaloklum and Haad Mae Haad

Haad Rin Beach, not Chaloklum is the place to go on the island if you’re looking for nightlife per se, but if you can settle for a quiet evening out chatting in peaceful surroundings there are a few places to try out in the Haad Mae Haad/Chaloklum area. Pláž Haad Rin Beach je místem, když hledáte noční život na ostrově, ale pokud Vám nevadí klidný večer s povídáním v příjemném prostředí, tak zkuste navštívit nějaká místa v oblasti Haad Mae Haad/Chaloklum. Samozřejmě pro některé, večer pod hvězdnou oblohou se šplouchajícími vlnami je samozřejmostí každé dovolené na thajském tropickém ostrově, ale ostatní můžou mít pocit, že bez hlasité hudby, ostře blikajících světel a točení hlavy nestála dovolená za nic.

Noční život Haad Rin

Na Haad Rin se všechno netočí jen okolo večírků při úplňku. Tuto oblast by otrávený autor cestopisů popsal jako „plnou života“ a přitom je nejlepším místem v této části Thajska pro prodloužené večery, dobrá jídla, putování z baru do baru a tancování do pozdních hodin. Pokud hledáte divokou noc, pak jděte dolů malou uličkou, která vede k pláži a procházejte se po pláži, dokud nenajdete nějaký bar a čím později, tím lépe. Central Haad Rin je klidnější z hlediska hluku, ale stále je rušným místem.

Noční život Haad Yao & Haad Salad

Na rozdíl od rušného Haad Rin je mezi nočním životem Haad Yao výrazný rozdíl během hlavní sezóny a mimo sezónu. Mimo sezónu vládne klid, a přestože pláž je klidná i během hlavní sezóny, tak na plážích jsou večírky až do pozdních večerních hodin. Bar Apache se nachází na hlavní silnici a je dobrým místem na pokec a pivo, stejně jako Bebop, který se nachází na stejné cestě ale směrem na Haad Salad.

Noční život Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Během dne je ospalý ale poněkud méně v noci, noční život v Thong Nai Pan Noi se táhne podél hlavní silnice. V podstatě restaurace nabízejí více taneční hudby v průběhu večera a někteří mají DJ s lidmi tančícími až do rána, kdy restaurace jako Handsome Sandwiches toho využívají a nabízí brzké ranní občerstvení. Všechno se děje ve vzdálenosti několika set metrů od sebe podél tohoto úseku, takže budete mít tu možnost se podívat, kde a co se děje bez nějaké větší námahy. Noční život na Thong Nai Pan Yai je více plážový, což není vůbec špatná věc s ohňovou show, která je skoro na všech místech. Problém je v tom, že mnoho barů se otevře a zase zavře během pár týdnů, takže je opravdu jen na Vás, abyste si našli, co je otevřené ale neobtěžujte se chodit brzo, bude totiž zavřeno.

Noční život Thong Sala

Thong Sala není místem, kde se lidé vydávají hlavně kvůli nočnímu životu, přesto pokud tam budete bydlet, tak se budete bavit. Tato oblast má dostatek barů a to několik britských hospod s kulečníky, několik barů v centru města, a dokonce i bary pro dívky, jen aby zákazníci zůstali zaneprázdnění a aktivní, jakmile slunce zapadne. Samozřejmě, že epicentrem nočního života na ostrově je Haad Rin a Thong Sala se s ním nedá v žádném případě srovnávat, ale má své zadní uličky a ulice plné barů a klubů. Svým vlastním způsobem má noční život na Thong Sala své vlastní kouzlo.

čtvrtek, 20 červenec 2017 00:00

Nakupování na Koh Phanganu

Napsal(a)

phangannakupyJedna věc je jistá a to, že Koh Phangan je mnohem levnější než Samui, pokud jde o nakupování. A Thongsala má levnější cenu zboží než Haad Rin. Nicméně v obou plážových městech můžete najít obchody s ručně vyráběným zbožím, klenotnictví, obchody s houpajícími sítěmi a zejména pro ty, kteří pocházejí z více omezených kultur i ohňostroje! Obchody a stánky na Haad Rin nabízejí spoustu předraženého zářivého plážové oblečení na večírky při úplňku, zatímco menší pláže jako Ao Thong Nai Pan Noi mají typické pobřežní prodejny, které prodávají plážové míče, ploutve a masky, krémy na opalovaní, alkohol a samozřejmě oranžové Rizly (cigaretové papírky). Většina obchodů s ručně vyráběným zbožím se nachází u hlavních cest a stojí za to u nich zastavit, protože jejich výrobky si zaslouží pozornost, zatímco Haad Rin má dokonce i obchod se spodním prádlem. Obecně řečeno, navzdory většině propagačních textů na webových stránkách ostrov není nákupní destinací. Bangkok a Phuket tuto roli zvládají mnohem lépe, ale základní obchody můžete najít i tady, pokud budete pořádně hledat.

Nakupování Baan Saladan

Pokud rádi nakupujete, tak ostrov Koh Lanta možná nebude tou nejlepší destinací, ale i pro tak malé město není nakupování žádnou povinností a výhodou je, že kdykoliv Vám bude teplo, můžete si zajít na koktejl. Ve městě se nachází několik bank spolu s poštami, okolo 10 optik, největší supermarket na ostrově, obchody s tričky a suvenýry ale také galerie. Neočekávejte velké množství prodávaného zboží, ale je to to nejlepší, co na ostrově můžete sehnat a nezapomeňte smlouvat, protože můžete kdykoliv odejít jinam, když se Vám cena nebude líbit!

Nakupování Chaloklum and Haad Mae Haad

Pláže Chaloklum a Haad Mae Haad určitě nejsou nákupními destinacemi, ale prodávají základní věci jako krémy na opalování, potraviny a plážové doplňky. Pro něco speciálního jako ručně vyráběné zboží, oblečení a suvenýry budete muset jet do Thongsala, kde je nesčetné množství trhů, obchodů a butiků. Protože je Chaloklum rybářskou vesnicí, tak jedinou věcí, kterou nebudete mít problém najít jsou lovná zařízení. Podívejte se okolo přístavu.

Nakupování Haad Rin

Haa Rin je dost malý, takže ho můžete projít pěšky i během 1 hodiny. Nakupování je tady zřetelně levnější než v Samui, i když se tady prodává stejné zboží, ale přesto je dobrý nápad směnovat a smlouvat ceny, ačkoli luxusní obchody je mají pevné. Zjistíte, že cena zboží se zvýší v den večírků při úplňku a obchody zůstávají otevřené tak dlouho, dokud jsou lidé ochotni nakupovat a jen kvůli alkoholu si lidé koupí i drahé zboží, o kterém budou druhý den přemýšlet. Ve městě najdete mnoho pouličních stánků a obchodů, ale když na to přijde, tak na výběr není moc předmětů na prodej. Hlavními produkty jsou plážové oblečení, šátky sarong, zábavné klobouky a trička. Na Haad Rin jsou také malé podniky specializované na ručně vyráběné šperky, kožené oblečení, a dokonce můžete navštívit i obchod se spodním prádlem, který je cestou na pláž večírků.

Nakupování Haad Yao & Haad Salad

Na pláží Haad Yao a Haad Salad nenajdete moc obchodů, protože je tento konec ostrova tak klidný. Celá tato oblast má dva supermarkety a jeden z nich má „ceny letovisek“.

Nakupování Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Pokud jste přijeli na pláž Thong Nai Pan Beach jen kvůli nákupům, tak jste na špatném místě. Koh Phangan není v Thajsku nejlepším místem pro nakupování a Thong Nai Pan je na konci nákupního seznamu na ostrově. Samozřejmě, že seženete krémy na opalování, pivo, zmrzlinu, plážové hračky, občerstvení a cigaretové papírky Rizlas ale, pokud budete chtít velký výběr suvenýrů, ručně vyráběného zboží, oblečení, tak budete muset čelit dřině do kopců směrem k Thongsale, která je odtud asi 45 minut. Zatím odpočívejte, buďte na pláži a večer v plážových barech a restauracích.

Nakupování Thong Sala

Thongsala je opravdu nákupním centrem ostrova. Díky supermarketu Tesco Lotus, rušným odpoledním a večerním trhům, chaotickému hlavnímu trhu a nesčetně obchodů se suvenýry a ručně vyráběným zbožím budete mít tu možnost, udělat si zásoby všeho, co byste mohli potřebovat. Při nakupování na trzích a obchodech nezapomeňte smlouvat. Samozřejmě, že ceny v supermarketech jsou pevné ale snadno poznáte, kde je možné smlouvat.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Koh Phangan

Napsal(a)

phanganPřestože tento ostrov proslul zejména svými plážovými večírky za úplňku - Full Moon Party, kvůli kterým se sem sjíždějí turisté z celého světa, Koh Pha Ngan má víc co nabídnout. Ti, kteří neholdují vřavě divoké noci a polednímu probouzení v písku na pláži, mohou prozkoumávat úchvatné místní pláže a užívat si procházek do nitra ostrova i dobrodružných výprav na lodích.

Mnoho turistů sem však přijíždí jen tak pobýt, relaxovat v houpací síti a pozorovat západy a východy slunce. Po Koh Samui druhý největší ostrov v Thajském zálivu dělí od pevniny 100 kilometrů průzračné mořské vody.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více