×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 211
×

Chyba

V nastavení parametrů pluginu je potřeba zadat Site Key. Kontaktujte prosím správce stránek.
Koh Phi Phi

Koh Phi Phi (7)

středa, 19 červenec 2017 00:00

Nakupování na Koh Phi Phi

Napsal(a)

phinakupyPřed několika lety se zdálo, že všechno, co si na ostrově můžete koupit je jídlo, pivo a šperky ale v poslední době se obchody na ostrově rozrostly. Obchody s oblečením se často zvětšují stejně jako obchody Mini Marts, které prodávají oblečení, knihkupectví se vydávají za bary a kavárny, zatímco kavárny jsou nejlepším místem k nákupu knih. Pro ty, co jsou zvyklí na organizovanější městský život je to složitější, ale ostatni obyvatelé i návštěvníci jsou schopni se přizpůsobit a nakupování na ostrově Phi Phi si užít. Dokonce je zde i prodejna foukaného skla, nebo obchod s koženými výrobky. A pokud byste měli potřebu, můžete si na ostrově nechat udělat i tetování. Možnosti nakupování na ostrovech Phi Phi jsou omezené ve srovnání s možnostmi na ostrovech Phuket nebo Krabi. Malá rozloha ostrova a odloučení tohoto hlavního a jediného obydleného ostrova ze skupiny, nedává moc příležitostí na ostrově Koh Phi Phi Don k nákupu elegantních kousků. 

středa, 19 červenec 2017 00:00

Zábava na Koh Phi Phi

Napsal(a)

phizabavaNoční život na ostrově Phi Phi je legendární, hlučný a hodně zábavný. Každý po celém světě by ho chtěl zažít. Všechno, co již bylo napsáno tak platí, a proto buďte připraveni na pozdní večery, nebo pokud máme být přesní tak spíše rána. Možná se stane i Vám, že se probudíte a budete uvažovat, jak jste se vůbec dostali domů a proč máte písek ve vlasech. Loh Dalum se stal prvním místem nočního života na Phi Phi. Skoro každou noc uslyšíte podél pláže hudbu, a to někdy až do ranních hodin. Samozřejmě to znamená, že ti, co jsou ubytováni blízko pláže se moc nevyspí. Je ale důležité říci, že zaměstnanci barů každé ráno pláž uklízí, takže po večírcích není ani stopa.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Kde a co jíst na Koh Phi Phi

Napsal(a)

phijidloMořské plody jsou důležitou součástí ostrova Phi Phi, a aby obchodníci přilákali zákazníky tak vystavují své denní úlovky. Ve velkém množství se také prodává thajská a západní kuchyně, která je od malého občerstvení až po večeři při svíčkách. Centrem restaurací na Phi Phi je Tonsai Village. Ať už se jedná o místa uvnitř, venku nebo něco mezi tím, na ostrově je mnoho restaurací s bohatým výběrem jídel, které určitě zaplní Vaše hladové žaludky. Cesta dolů po stezce Vás zavede k moři, kde je větší výběr možností stravování. Thajské jídlo rychle získává pověst jedné z nejlepších, nejkvalitnějších a nejmodernějších kuchyní na světě. Nabízí různé pokrmy od nudlí po pikantní saláty, polévky a kari. Kombinace přísad jako jsou kokosové mléka, citronové trávy a zázvor Vás určitě donutí jídlo vyzkoušet. Překvapivě, jídlo není vždy pikantní, a i kořenění jídel inspirovaných čínskou kuchyní bylo zmírněno. Thajské jídlo se liší od regionu k regionu a v závislosti na místních surovinách. Jižní Thajsko je známé pro velmi pikantní kari a rybí pokrmy. Protože je obklopen Andamanským mořem a Thajským zálivem, nedochází k nedostatku ryb, krevet, humrů a krabů. Mořské plody mohou být opečené, vařené, vařené v páře, grilované nebo smažené a podávané s různými omáčkami nebo dipy. Ostrov Phi Phi je ideálním místem pro ochutnávku všech chutí.

Restaurace v Tonsai

Vesnice Tonsai je tlukoucím srdcem ostrova Phi Phi. V uličkách a ulicích můžete najít zajímavou a lákavou směs tradičního Thajska a turisticky zaměřených destinací. Rozhodně je i centrem večírků, které nezačínají dříve než v 17:30 a někdy trvají i 12 hodin. Najdete zde bary a restaurace pro všechny chutě, umění ale je vybrat si tu nejlepší pro Vás.

Restaurace na pláži Loh Dalum

Stravování se na pláži Loh Dalum je neoddělitelně spojeno s nočním životem vzhledem k tomu, že několik restaurací se nachází právě mezi bary. Jakmile tanečníci začnou tancovat s ohni, tak není jiná možnost než pozorovat tu show. Protože jsou komáři na této pláži neodbytní, tak si určitě nezapomeňte zabalit repelent.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Co dělat na Koh Phi Phi

Napsal(a)

phicodelatOtázkou zůstává, co vlastně může být atrakcí v jednom z nejkrásnějších míst na světě. Celá Phi Phi, s výjimkou několika umělých úprav je atrakcí, ale na druhou stranu je to všechno relativní. Jednou z atrakcí, kterou určitě musíte navštívit je vyhlídka. Při návštěvě zajímavých míst na ostrově, existuje jen jedno pravidlo, a to – nezapomeňte si foťák. Objevte ty nejlepší místa, které můžete vidět na ostrovech Phi Phi. V Thajsku jsou známé jako Koh Phi Phi, které jsou nádherné a patří mezi jedno z nejzajímavějších míst v jižním Japonsku. 43 km západně od pobřeží Krabi se nachází malé souostroví, které se skládá ze šesti ostrovů Koh Phi Phi Don, Koh Phi Phi Leh, Koh Bida Nok, Koh Bida Nai, Koh Phai (ostrov Bamboo) a Koh Young (ostrov Mosquito). Jediný ostrov, který je obydlený a největší je Koh Phi Phi Don.

Koh Phi Phi Leh & Maya Bay

Koh Phi Phi Leh je druhým největším ostrovem v malém souostroví Phi Phi. Neobydlený až na pár správců parku, kteří bydlí v malém tábořišti v národním parku Hat Napharat Thara-Mu Koh Phi Phi. Ostrov má pouze jednu pláž, a to v zátoce Maya Bay. Ta se stala světově známou po vydání filmu s Leonardem Di Capriem, Pláž. S tyrkysově modrým mořem, bílým pískem a svěží tropickou vegetací vypadá zátoka jako z pohlednice. Po celou sezónu (od listopadu do dubna) jeho mezinárodní sláva přitahuje nesčetné množství návštěvníků. I přes velký počet návštěvníků byste měli Maya Bay určitě navštívit. Na vzdáleném konci pláže byla postavena malá terasa, která nabízí vynikající výhled na Loh Sama, malý záliv proslulý šnorchlováním. Dalším skvělým místem na severovýchodě Koh Phi Phi Leh je Jeskyně Vikingů, ve které jsou starodávné malby (žádný spolehlivý zdroj neposkytl přesný rok jejich vzniku). Malby zobrazují dlouhé vikingské lodě a odtud bylo odvozeno jméno jeskyně. Jeskyně se stále používá, aby turistům ukázala, jak sbírat ptačí hnízda (v jeskyni totiž žijí rorýsové) ale je také velkým zdrojem příjmů pro rybáře.

Vyhlídka Phi Phi

Koh Phi Phi Don má neobvyklý tvar jako písmeno H, kdy jeho hlavní vesnice je umístěna na horizontální rovině a mezi zátokou Dalum Bay na severu a Tonsai Bay na jihu je 100 metrů dlouhý pruh pláže. Svislé části písmena H jsou hornaté a pokryté džunglí. Vyhlídka Phi Phi se nachází východně od pláže a má výhled na vesnici a dvě zátoky. Je to jako z pohlednice, čímž určitě zapůsobíte na své přátele! Nachází se v nadmořské výšce 186 metrů a cesta po dlážděných a vyšlapaných cestičkách bude trvat přibližně 20 až 40 minut. Fotografové by měli dojít na místo hned před obědem, aby mohli využít nejlepší osvětlení (odpoledne slunce přímo směřuje k vyhlídce). Nahoře je malý obchod, který prodává nápoje a jídlo.

Bamboo Island

Bamboo ostrov je jeden ze šesti ostrovů, který patří do souostroví Phi Phi v jižní thajské provincii Krabi. Nachází se přibližně pět kilometrů severovýchodně od Koh Phi Phi Don a řadí se mezi vysněné dovolené. Ostrov je 600 metrů široký a 700 metrů dlouhý a je obklopen bílým pískem a jeho hlavní část se nachází ve svěží vegetací včetně bambusových stromů podle kterých ostrov získal své jméno. Je perfektním místem pro jednodenní výlet. Ostrov Bamboo má skvělé příležitosti pro šnorchlování s nádhernými korálovými útesy, které nejsou daleko od pobřeží, ale většinou na západní straně ostrova. Malý bar podává nápoje a občerstvení. Z Koh Phi Phi jsou možné výlety i s přespáním ve stanu, nebo navštívit ostrov motorovým člunem z ostrova Phuket.

Moo Dee Bay

V zátoce Moo Dee (Loh Moo Dee v thajštině) je 500 metrů dlouhá písečná pláž, kterou obklopuje smaragdové moře. Nachází se na východním pobřeží Koh Phi Phi Don a je perfektním únikem od davu lidi. Pláž nabízí svým návštěvníkům příležitost k šnorchlování, a to na obou koncích zálivu. Rasta-run chata prodává jídlo a nápoje. Nejjednodušší způsob, jak se na ní dostat je pronajmutím loďky poblíž mola Tonsai, která Vás odveze do Moo Dee za 20 minut a za poplatek 250-300 CZK (musíte si vyzkoušet Vaše vyjednávací schopnosti).

Potápění v Phi Phi

Jednou z hlavních aktivit na ostrově Phi Phi je potápění, kdy ostrov nabízí velké množství profesionálních kurzů a jednodenních výletů na známá místa, která jsou používána právě k potápění.   Mezi nejvýznamnější místa k potápění patří oblasti Shark Point, Anemone Reef a King Cruiser Wreck, které jsou na západě mezi ostrovy Phi Phi a ostrovem Phuket. Zátoka Maya Bay, Koh Bida Nok a Nai se nachází blízko Phi Phi Leh. Na všechny místa se dá dostat do 40 minut z Koh Phi Phi Don a nabízejí úžasná podmořská zvířata a rostliny.

středa, 19 červenec 2017 00:00

Koh Phi Phi - základní informace

Napsal(a)

phiinformationPhi Phi se skládá ze šesti malých ostrovů, které jsou 46 km jižně od ostrova Phuket. Jemné, písečné pláže obklopují vápencové útesy, což vytváří nádhernou krajinu. Přidejte tyrkysově modré moře, málo silnic a klidný životní styl a hned Vám bude jasné, proč je Phi Phi jednou z nejoblíbenějších destinací jižního Thajska. Menší a neobydlený ostrov Phi Phi Leh je velkou turistickou atrakcí. Obklopený vápencovými útesy s jeskyněmi a průchody k mělkým lagunám a korálovými zahradami, které jsou rájem pro šnorchlování. Ostrov má také dvě nádherné pláže, které jsou Loh Samah a Maya Bay a můžete je znát z filmu Pláž. Čluny zpřístupňují mnoho utajených pláží okolo ostrova Phi Phi Don. Potápění a šnorchlování v Laem Thong a Hua Rah Ket je nezapomenutelné. Několik potápěčských škol nabízí kompletní výlety.

Cesta na ostrov Phi Phi

Dostat se na ostrov Phi Phi je docela snadné. Tato skupina 6 ostrovů se nachází 46 km od ostrova Phuket a přibližně stejné vzdálenosti od Krabi. Existují dvě možnosti, jak se dostat na ostrov, buď pomocí trajektu nebo motorových člunů. Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat na ostrov je právě pomocí trajektu. Cesta trajektem trvá asi 2 hodiny z ostrovua Phuket a asi 90 minut z Krabi nebo Koh Lanta. Hlavní přístav v Phuketu je Rassada Pier, který se nachází v Phuket Town. V Krabi je hlavním přístavištěm trajektů Klong Jirad Pier, který se nachází jižně od Krabi Town. Trajektový terminál je vzdálený 1 hodinu od letiště v Phuketu a v Krabi je vzdálený 30 minut od letiště. Chcete-li získat dobrá místa, tak byste měli v hlavní sezóně dorazit v předstihu, anebo půl hodiny před odjezdem mimo sezónu.

Počasí na Koh Phi Phi

Počasí na ostrově Phi Phi je hlavním důvodem nezapomenutelné dovolené v tomto tropickém ráji, ve kterém se většina každodenního života obyvatel a návštěvníků odehrává venku. Phi Phi je pouze 40 km od ostrova Phuket a má velmi podobné počasí s průměrnými teplotami okolo 24°C až 32°C, které trvají po celý rok. Nejlepší počasí, které e vhodné pro dovolenou je od listopadu do března, kdy nejnižší vlhkost a průměrné teploty jsou 28 °C, s chladným vánkem pro lepší pohodlí. Počasí v září a v říjnu je méně příjemné, díky monzunům, které s sebou přináší velké mraky se silnými dešti, ale i přesto je možné si dovolenou užít i mezi lijáky.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Pláže Koh Phi Phi

Napsal(a)

phiplazPláže Koh Phi Phi jsou světově proslulé zejména jejich bílým, jemným pískem a tyrkysově modrým mořem, stejně jako divokými večírky při úplňku. Z jedné strany jsou lemovány kokosovými palmami a z druhé strany jsou obklopeny Thajským zálivem. Patří přesně mezi ty druhy pláží, které znáte z reklam a vypadají přesně tak, jak si představujete tropický ráj. Samozřejmě, ne všechny pláže Koh Phi Phi pořádají večírky. Většina z nich nabízí klid a odpočinek, zatímco některé jsou téměř opuštěné a poskytují tak dokonalé soukromí. Většina nabízí všechno, co byste mohli potřebovat nebo chtít na den na pláži. Zajděte si na masáž, nechte si udělat uplést copánky, kupte si grilované kuře nebo šátky sarong, seznamte se s místními obyvateli anebo prostě vypněte a relaxujte.

Maya Bay

Maya Bay je nádherná zátoka, která je ze tří stran skrytý 100 metrů vysokými skalními útesy. Uvnitř zálivu je několik pláží, většinou jsou malé a některé existují jen při odlivu. Hlavní pláž je asi 200 metrů dlouhá s jemným, bílým pískem, barevnými korály a exotickými rybami v mimořádně průzračném moři. Celá zátoka je jeden velký útes. Zátoka se stala hlavní turistickou atrakcí Phi Phi od roku 1999, kdy se na ní natáčel film „Pláž“. Populární byla i předtím, než na ní byl natočen film, ale teď lidé z celého světa, kteří o Phi Phi nikdy ani neslyšeli, tak určitě slyšeli o zátoce Maya Bay. Nejlepší doba na návštěvu zátoky je mezi listopadem a dubnem, kdy je moře klidné a přístup do zálivu je snadný. Rozbouřené moře od května do října může ztížit přístup, ale ne mu zabránit. Protože je to tak známé místo tak špatnou zprávou je to, že mnoho lodí je povinno dopravit návštěvníky tam a zase hned zpátky. Každý den je na pláži 30 a více motorových člunů a loďky spolu s velkými trajekty, které vezou stovky šnorchlů a pro turisty vždycky zakotví. Je tam krásně, ale sami tam nebudete. Zátoku navštěvuje každý den přibližně tisíce lidí. Zkuste ji navštívit brzy ráno nebo po 17:00 hodině a aspoň se vyhnete davu lidí. Upozorňujeme Vás, že pokud vstoupíte do zátoky sami, budete muset zaplatit vstupné národního parku ve výši 600 CZK.

Pláž Ao Ton Sai

Ao Ton Sai, Ko Phi PhiPláž Ao Ton Sai je nejatraktivnější na celém západním konci ostrova, ukrytá pod vápencovými krasovými útvary, ale dokonce i tento kousek země je přeplněn během dne,kdy přijíždějí stovky jednodenních turistů, kteří sem připlovají šnorchlovat a poté sníst nějaký ten oběd přímo na pláži. Vesnička Ton Sai se neustále a nepřetržitě rozrůstá a nyní je rozvinutá prázdninovým letoviskem s nízkopodlažními budovami, je také nejpěknějším místem na ostrově, kde je možno se ubytovat. Hlavní cestu lemují obchody, cestovní agentury, restaurace a potápěčská centra.

Pláž Ao Loh Dalum

Ao Loh Dalum, Ko Phi PhiPláž Ao Loh Dalum je sice méně atraktivní než pláž Hat Yao, ale je o něco klidnější. Bungalovy na pláži Ao Loh Dalum jsou navíc od restaurací a barů ve vesničce Ton Sai vzdáleny pouhých pět až deset minut chůze. Hlavní nevýhodou však je, že odliv sahá až několik kilometrů od pobřeží, a zanechává tudíž za sebou dlouhý pás pokrytý vodou nasáklým pískem, takže než dosáhnete potřebné hloubky pro plavání, pěkně se projdete. Bungalovy na pláži Loh Dalum jsou středních až vyšších cenových kategorií a jsou nejatraktivnější na celém ostrově. Vyhlídka, která zahrnuje vzdálený východní okraj pláže, nabízí překrásnou podívanou na záliv Ao Loh Dalum i Ao Ton Sai. Od vyhlídky se můžete dát sestupovou cestou po skalách dolů a po chvíli dorazíte ke strmé stezce vedoucí k Ao Lanti, malému zálivu na východním pobřeží.

Pláž Hat Yao

Hat Yao, Ko Phi PhiPláž Hat Yao - Long Beach je pokrytá opravdu tím nejlepším pískem, jaký si jen můžete přát, a navíc ve svých pobřežních vodách skrývá útesy, hemžící se pestrobarenvými mořskými živočichy, které se nacházejí pohých 20 m od pobřeží. Bez ohledu na turisty si to ledově klidné, krásně zbarvené rybky s ostnatými ploutvemi a úzkým tělem krouží pod hladinou a okusují koráli. Nejkrásnější korálové útesy najdete u skály zvané Hin Pae, která se nachází ve vodách jižního konce pláže Hat Yao. Malá plavidla křižují mezi plážemi Hat Yao a Ao Ton Sai od osmi hodin ráno do osmi hodin večera a jedna cesta jim zabere deset minut. Ale z pláže na pláž je také možné dojít pěšky, což zabere asi půl hodiny. Při odlivu se můžete na pláž Hat Yao dostat i podél pobřeží, ale znamená to trošku šplhání přes velké kameny.

Pláže Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam

Ao Toh Ko, Ko Phi PhiCestovatelé, kteří chtějí uniknot davům kolem Ton Sai a Hat Yao bez vynaložení jmění, se vydávají do trojice malých zálivů na půl cesty podél východního pobřeží: Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam. Zálivy jsou tiché a zastavěné pouze pár komplexy bungalovů. Plavba lodí stojí asi 100 B na osobu z Ao Ton Sai, nebo se do zálivu dostanete po souši, po stezkách které vedou z vyhlídky nad Ao Loh Dalum a zaberou nejméně půldruhé hodiny chůze.

Pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong

Ao Loh Bakao, Ko Phi PhiVelmi vzdálené od rušné Ao Ton Sai a jejího okolí, jsou nádherné, odlehlé severní pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong zastavěné pouze několika luxusními resorty. Použijte trajekt do Ton Sai a pak transfer odtud. Jízdní řády do Loh Bbakao nebo Laem Tong z Ao Ton Sai tu nenajdete, ale objednaní hosté mají nárok na transfer lodí nebo rychlým člunem za přijatelnout cenu. Pronajmete-li si loď z Ao Ton Sai, zaplatíte 400-500 B, cesta zabere asi 40 minut do Ao Loh Bakao a dalších 15 minutu na sever do Laem Tong.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Koh Phi Phi

Napsal(a)

phiphiKrásy a zvyky Ko Phi Phi jsou žhavě diskutované téma mezi cestovateli a autory cestopisů. Přírodní krásy tohoto ostrova jsou neopakovatelné, dokonce i v této oblasti světa, která je proslulá svými úžasnými destinacemi. Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými plážemi a kilometry panenských lesů.

Dlouhá, široká písečná šíje, půvabně vyklenutá mezi dvěma nádhernými ostrovy, která vytváří dvě klidné zátoky ideální pro plavání a potápění, obklopené útesy čekajícími na to, aby je někdo dobyl a lesy čekajícími na prozkoumání.

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

TAT LICENSE NO. 14/00600

TOPlist

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více