• Thajské ostrovy

    Tolik ostrovů a tak málo času! Thajsko má mnoho malebných ostrovů a pro návštěvníka, který přijíždí do Thajska poprvé bude velmi obtížné vybrat právě ten nej. Nabízíme také návštěvu mnoha dalších méně známých ostrovů, o kterých se ve Vašem průvodci pravděpodobně nedočtete, ale podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Nabízíme mnoho zajímavých informací o dalších méně známých ostrovech, které podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska. Phuket, Koh Lipe, Koh Samui, Koh Lanta, Koh Ngai, Koh Tarutao, Koh Tao až po Koh Samet s Koh Chang nevíte, který dříve.
  • 1

Koh Samui

kohsamui1.jpgCo se týče oblíbených ostrovů v Thajsku, Koh Samui může konkurovat pouze Phuket. S mezinárodním letištěm, spoustou lodních trajektů a téměř 500 hotely a penzióny zde v tomto koutku thajského království asi nezahlédnete místo, které by nebylo poznamenáno turistickým rozvojem. Pokud ovšem hledáte bílé, písčité pláže, tyrkysové moře a celodenní slunce, pak je Samui ta správná volba. .

S více než miliónem návštěvníků ročně a nedostatečnou infrastrukturou je Koh Samui na bodu zlomu, přesto jeho rozvoj neustává. Široké pásy země jsou skupovány developery s cílem rychle vybudovat obrovské „luxusní“ obytné plochy – daleko od chaotického nepořádku charakteristického pro některé plážové komplexy. Prodej jedné nemovitosti za milion dolarů způsobil, že další developeři přilákáni vidinou velkých peněz bojují na Koh Samui o své místo.

Ale ani pro turisty s batohem nebo cestovatele, kteří chtějí ušetřit, není Samui úplně zapovězená věc. Zvláště pak pláž Mae Nam má pro tuto klientelu vynikající penziony ve starém stylu, které mají svou hodnotu. Big Buddha je také sympatické místo, nicméně hluk letadel z nedalekého letiště může tuto atmosféru narušit. Průměrnou a vyšší cenovou hladinu má většina hotelů na na Chaweng a Lamai, i když Lamai je spíše takovou ošklivější sestrou Chaweng – pláž je nádherná, ale nabídka penzionů, hotelů a restaurací již tak dobrá není.

Jak se tam dostat

Vzduchem

koh-samui.jpg Na Samui je přímý let. Letenka není zrovna levná, ale zase je to ideální a nejrychlejší volba pro ty, kteří nemají moc času. Přímé lety z Bangkoku (Suvarnabhumi Airport) na Samui zajišťují Bangkok Airways a dva lety za den nabízejí Thai Airways. Anebo můžete letět na Surat Thani. Z letiště vás dopraví minibusy, které poskytují kyvadlovou dopravu do přístavu Donsak, odkud vyplouvají lodní trajekty.

Lodí

Lodní doprava je zde zahrnuta, jelikož autobusy využívají trajektu. Výlet trvá asi hodinu. Na ostrově zastavuje autobus v přístavišti a pak v Nathon Pier. Nezapomeňte pak oznámit středisku, kde a kdy si přejete vyzvednout.

Co se týče oblíbených ostrovů v Thajsku, Koh Samui může konkurovat pouze Phuket.