• Průvodce Thajskem

    Průvodce Thajskem

    Thajsko Online neukazuje turistům pouze známá místa Thajska, ale zaměřuje se i na nejlépe uchovávaná tajemství a vybavuje Vás znalostmi, které potřebujete. Od získání vstupního víza i rad, jak se zachovat v případě, že zabloudíte v neznámé oblasti, vždy Vám pomůžeme k tomu, abyste se mohli při své cestě po Thajsku správně rozhodnout… Pojeďte do Thajska prožít své sny!
  • 1

Další thajské ostrovy

Ostrovy, které se nacházejí u thajského pobřeží, se dělí podle své polohy do tří hlavních skupin. Ostrovy náležející do první z nich se rozkládají na východ od Bangkoku, mezi Bangkokem a hranicemi s Kambodžou. Druhá skupina ostrovů leží u jižního pobřeží v Thajském zálivu. Třetí pak v Andamanském moři, u západního thajského pobřeží, mezi Barmou a Malajsií.

Nabízíme i návštěvu mnoha dalších méně známých ostrovů, o kterých se ve Vašem průvodci pravděpodobně nedočtete, ale podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska.

Koh Adang

koadang.jpgOdlehlý ostrov Koh Adang je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají málo obydlené útočiště daleko od známých, turisty oblíbených, frekventovaných pláží pokrytých opalujícími se těly. Ostrov nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, opuštěné pláže s bílým pískem a vodopády v džungli, a je proto ideální pro jednodenní návštěvu, stejně jako pro delší pobyt spojený s důkladnějším průzkumem všeho, co ostrov nabízí.
 

Koh Bulon Lae

kobulonlae.jpgAčkoliv většinou návštěvníků Thajska nepovšimnutý, je tento málo známý ostrov velmi populární u malé skupiny turistů (zejména rodin), kteří se na něj rok co rok rádi vracejí. Letoviska sestávající z bungalovů jsou rozeseta po celém ostrově, takže je jejich charakter stejně rozmanitý, jako skladba cestovatelů, kteří je navštěvují: větrné stráně, skalnaté i písečné pláže s kořenovníky, zalesněné či vystavené slunci a slanému vzduchu. Každý večer jsou spuštěny generátory elektrického proudu a ostrov se rozzáří do další klidné noci. Mnoho návštěvníků se na ostrov znovu a znovu vrací, aby si vychutnali zvláštní klid, který mohou nalézt pouze zde.

Koh Kradan

kokradan.jpgPřekrásný klidný ostrov Koh Kradan byl v posledním desetiletí poničen a v současné době je proslulý spíše každoročními masovými podvodními svatebními obřady, než svými skvostnými plážemi a rozlehlým korálovým útesem. Výhled z pláže na ostrov Koh Muk a další ostrovy je velkolepý. Ostrov stojí bezpochyby za návštěvu, pokud se nacházíte v jeho blízkosti, avšak v současné době je nejlepší ho navštívit pouze v rámci jednodenního výletu.

Koh Kut

kokut.jpgAčkoliv je Koh Kut překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou modrou vodou, může být pro samostatného cestovatele náročné jej prozkoumat, i když pro někoho je z tohoto důvodu ještě přitažlivější. Překrásný ostrov je velmi populárním cílem výletů s průvodcem, nabízí ideální podmínky pro únik před hordami zahraničních turistů a možnost okusit tradiční thajskou pohostinnost.

 

Koh Lanta

kolanta.jpgKoh Lanta byl po dlouhou dobu navštěvován jen zřídka, většinou turisty s batohy na zádech, a hrál druhé housle nejpřitažlivějším cílům milovníků outdoorové turistiky, jako jsou Koh Pha Ngan, Ko Tao a pláž Raileh. Časem se však tento překrásný ostrov dostal do povědomí veřejnosti a stal se oblíbeným cílem turistů všech kategorií. Ostrov nabízí ubytování v nejluxusnějších letoviscích i prostých dřevěných chatkách, uvolněnou atmosféru, příjemné klidné moře a široké pláže, a proto si získal popularitu zejména u těch, kteří cestují s dětmi.

Koh Libong

kolibon.jpgTento rozlehlý ostrov se nachází nedaleko jihozápadního pobřeží Thajska a náleží do provincie Trang. Koh Libong není příliš frekventovaný a je proto mnohem čistší než některé sousední ostrovy. Obyvatelé ostrova jsou zdvořilí, poctiví, přátelští a mají rádi přírodu. Na ostrov nejezdí mnoho turistů, ale ti, kteří sem zamíří, jsou vždy nadšeni. Koh Libong je oproti některým jiným frekventovanějším oblastem Thajska velmi klidný a přívětivý a vyskytují se zde moroni!

Koh Lipe

kolipe.jpgOstrov Koh Lipe se vyznačuje horkým větrným podnebím a nabízí pro každého něco. Úžasný podmořský život a široká škála možností ubytování přitahují každý rok více a více návštěvníků ostrova. Přesto zde snadno naleznete velmi klidná místa a to dokonce i ve špičce sezóny. Můžete se také vydat na výpravu do džungle mezi jednotlivými plážemi, nebo si prohlédnout jednu z místních jeskyní. Vzhledem k tomu, že popularita ostrova velmi rychle roste, neváhejte a navštivte ho, dokud si zachovává svůj původní charakter.

Koh Maak

ko-mak-beach.jpgKoh Maak nalezneme, pokud se vydáme z ostrova Koh Chang přímo na jih. Koh Maak je mnohem méně navštěvován než jeho větší bratr a je proto skvělým cílem, pokud hledáte klid a méně zalidněné pláže. Jeho dvě největší pláže jsou písečné, pokryté roztroušenými kameny, a jenom řídce jsou kolem rozesety bungalovy. Vnitrozemí ostrova je poměrně ploché, zarostlé kokosovými palmami a bludištěm cest. Prostě klidný úkryt.

Koh Tao

kotao.jpgHistorie ostrova Koh Tao je neuvěřitelně rozmanitá: sloužil jako skrýš pro piráty, místo odpočinku pro rybáře, vězení, a také byl přísně střeženým tajným zákoutím pro milovníky outdoorové turistiky. Dnes je jednou z prestižních thajských potápěčských lokací, a každoročně jej navštíví tisíce rekreačních potápěčů a dalších turistů. Ostrov je také světovou dvojkou ve výuce profesionálních instruktorů asociace PADI (Professional Association of Diving Instructors). Návštěvníkům, kteří neholdují potápění a chtějí uniknout z přeplněných center pro potápěče, ostrov nabízí nádherné pláže, úžasné vyhlídky a pohostinnost místních obyvatel. U pobřeží Koh Tao jsou jedna z nejkrásnějších míst pro potápění v celém Thajském zálivu. Pokud se potápíte, pak prostě musíte Koh Tao navštívit..

Koh Tarutao

kotarutao.jpgV malajštině znamená Tarutao "starodávný", "tajemný" a "původní". Pro většinu návštěvníků spočívá přitažlivost ostrova především v jeho rozmanité divoké fauně: ostrov a jeho vody jsou domovem pro mořské želvy, velryby, varany komodské, makaky jávské, kabary pižmové a další živočišné druhy. Voda kolem ostrova je ve srovnání s ostatními ostrovy Andamanského moře tmavá a nelze zde proto šnorchlovat, avšak bohatou náhradou jsou čisté pláže, vodopády, skvělé příležitosti pro pěší turistiku a nádherné vyhlídky. Pro někoho může být zajímavé také to, že zde byla natočena série reality show Trosečník, odehrávající se v Thajsku.

Nezávazná objednávka

Sami si stanovte rozpočet, vyberte typ ubytování, lokalitu, způsob přepravy...

Objednej

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více