10 ostrovů v Thajsku o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli

Ohodnotit tuto položku
(22 hlasů)

makTěchto 10 nezničených a téměř tajných thajských ostrovů je perfektní protilátkou na dobře prochozené turistické cestičky kolem ostrovů Phuket a Koh Samui. Jako hlavní turistickou destinací v jihovýchodní Asii je Thajsko známé velkým výběrem nejlepších míst k pobytu. Vzhledem k tomu, že je země ohraničena dvěma velkými vodnými plochami (Andamanským mořem na západě a Thajským zálivem na východě), tak se zde nachází více než 300 ostrovů, kdy většina z nich je neobydlená, ale pár z nich už jsou celosvětově proslulými prázdninovými destinacemi. Jejich sláva odpovídá počtu návštěvníků. Pokud davy turistů nesplňují Vaši představu o odpočinkové dovolené, tak se rozhodně podívejte na tyto menší ostrovy, které začaly rozvíjet svou infrastrukturu pro návštěvníky ze zahraničí. Jako vždy jsou baťůžkáři průzkumníci nových exotických míst a tyto thajské ostrovy, které Vám ukážeme, rozhodně budou jednou velmi populární. Pokud chcete předběhnout davy turistů, měli byste je navštívit dříve, než budou slavné.

Koh Lipe

Nachází se hned vedle národního mořského parku Tarutao a poblíž hranic s Malajsií v jižním Thajsku. Koh Lipe (můžete se taky psát Koh Lipeh nebo Koh Lipey) je malým ostrovem, který se začal objevovat v seznamech pro dovolené mezinárodních cestovních kanceláří, a to hlavně díky kráse svých tří pláži: Sunset Beach, Sunrise Beach a Pattaya Beach. I přesto, že Koh Lipe nabízí docela hodně možností ubytování, tak není úplně populární. Mezi hlavní aktivity ostrova patří šnorchlování, potápění a cestování z ostrova na ostrov, kde si můžete užít odpočinkovou dovolenou bez velkých davů turistů. V hlavní sezóně (od prosince do dubna) se na ostrov Koh Lipe dá nejlépe dostat trajektem nebo motorovými čluny z ostrovů Pak Bara (provincie Satun), Phi Phi, Koh Lanta a Trang, ale mimo hlavní sezónu se na ostrov dostanete pouze motorovými čluny z ostrova Pak Bara. Čti více...

Koh Phayam

Ostrov Koh Phayam je nejpopulárnějším ostrovem v provincii Ranong. Nachází se 200 km severně od Khao Lak a je ideální dovolenou pro ty, kteří chtějí strávit odpočinkovou dovolenou. Má také dvě hlavní pláže, a to Ao Yai (zátoku Long Bay) na jihozápadě a Ao Khao Kwai (zátoku Buffalo Bay) na severovýchodě. Ostrov s rozlohou 50km2 má jen okolo 500 obyvatelů a nabízí svým návštěvníkům možnost vrátit se zpátky v čase. První věcí je, že na ostrově Koh Phayam nenajdete žádná auta a jedinou možností, jak cestovat je pronájem motocyklu (mopedu) nebo jízdního kola. Několik úzkých betonových cest umožňuje lidem dostat se k hlavním zátokám a vrcholům ostrova z mola Koh Phayam, které se nachází na východním pobřeží. Centrální část ostrova Koh Phayam je rovinatá a je plná plantáží a deštných lesů. Lesy mangrovníků se nacházejí na západním konci zátoky Buffalo Bay, která se nabízí jako divoké hřiště pro kajakáře.

Koh Rok

Provincie Krabi se skládá z více než 100 jedinečných tropických ostrovů a Koh Rok určitě stojí za návštěvu. Mnoho lidí jezdí na ostrov na jednodenní výlety, ale je možné zůstat i přes noc. Ostrov je známý převážně šnorchlováním, potápěním, ale i zábavným kempováním. Patří pod národní mořský park Mu Koh Lanta, takže se musí platit vstupné. Koh Rok je tvořen ze dvou ostrovů (Koh Rok Nai a Koh Rok Nok), kdy je vzdálenost mezi nimi pár set metrů. Na Koh Rok Nok si lze pronajmout stany nebo bungalovy. Pro více informací kontaktujte národní mořský park Mu Koh Lanta a to na tel. čísle +66(0) 75 629 018-9. Na skupinu ostrovů Koh Rok se může cestovat pouze během hlavní sezóny (od října do května).  

Koh Mak

Ostrov,který získal své jméno po ořechu arece (v thajštině Mak) se nachází 35 km od pobřeží provincie Trat Provincie a východně od Thajského zálivu. Koh Mak má rozlohu pouze 16 km2 a 27 km pobřeží. Nádherné pláže s bílým pískem, palmami a lesy mangrovníků dělají ostrov nádherným a dokonale čistým, který má mnoho možností pro všechny typy ubytování. Nejoblíbenějšími aktivitami jsou šnorchlování a jízdy na kajaku. Při odlivu můžete projít na malý ostrov Koh Kham, který se nachází kilometr severozápadně od Koh Mak. I přes jeho nedávný rozvoj cestovního ruchu si ostrov Koh Mak zachovává svou silnou a příjemnou atmosféru. Čti více...

Koh Tarutao

Připravte se, že se na ostrově Koh Tarutao vrátíte zpátky v čase. Nachází se severně od ostrova Langkawi v Malajsii a má i stejnojmenný národní park, který se skládá nejméně z 51 menších ostrovů. Přibližně 70 % ostrova pokrývají deštné pralesy a v letech 1938-1948 byl trestaneckou kolonií. Ústředí národního parku nabízí dva druhy ubytování: stany nebo bungalovy. Nejkrásnější pláže na ostrově se nachází na západním pobřeží, zatímco východní pobřeží tvoří lesy mangrovníků. Pozorování ptáků, sbírání mušlí, turistika a šnorchlování jsou nejčastějšími aktivitami, které ostrov nabízí a umožní Vám tak uniknout od dění města. Trajekty a motorové čluny spojují ostrovy Koh Tarutao a Pak Bara, Koh Lipe.

Koh Ngai

Ostrov Koh Ngai (neboli Koh Hai) Krabi je skvělý pro milovníky přírody a zejména pro ty, co jsou milovníci moře, slunce a písku. Podél pobřeží jsou korálové útesy, které jsou ideální pro šnorchlování. Národní park Mu Koh Lanta dohlíží na ostrov Koh Ngai a má spoustu malých a velkých pláží s výhledy na krasové jevy a blízké ostrovy jako jsou Koh Libong, Koh Mook nebo Koh Lanta. Na plážích bylo přidáno několik nových možností ubytování. Některé hotely mají i bazén, který může být používán i veřejností, ale musí utratit peníze v hotelové restauraci nebo baru.

Koh Phra Thong

Koh Phra Thong (v thajštině znamená ostrov zlatého Buddhy) je ostrov o rozloze 88km2 a nachází se severně od ostrova Khao Lak. Stejně jako u většiny ostrovů poblíž pobřežních provincií Phang Nga a Ranong se dá krajina rozdělit na tři typy: lesy mangrovníků na východním pobřeží, bílé písečné pláže a skalní ostrůvky na západním pobřeží a v Thajsku něco nevídaného, centrální oblast ostrova má všechny vlastnosti africké savany. Téměř byste čekali, že uvidíte zebry, žirafy nebo lvy se jen tak potulovat! Vývin cestovního ruchu na ostrově Koh Pra Thong spočívá jen v několika možnostech ubytování. Kromě luxusního resortu Golden Buddha Beach Resort je většina hotelů na západním pobřeží ostrova pro návštěvníky s malými rozpočty, nebo jsou tu bungalovy z rákosí a bambusů.

Koh Mook

Toužíte po krásných plážích a exotické krajině s kouzelnými jeskyněmi? Ostrov Koh Mook je Vaše odpověď. Ostrov se nachází mezi ostrovy Krabi a Trang, a je dalším místem, které musíte navštívit v Andamanské oblasti. Říká se, že ve Smaragdové jeskyni piráti kdysi schovávali své poklady. Místo bylo objeveno teprve před pár desetiletími, a to náhodou místními obyvateli, když hledali jedlá ptačí hnízda (lahůdka čínské kuchyně). Koh Mook (může se psát i Koh Muk) byl později také „objeven“ hledači ráje z celého světa. Na ostrově je několik možností ubytování. Většina z nich se nachází na pláži Haad Farana Beach a fungují pouze během hlavní sezóny (od listopadu do dubna), ale několik z nich zůstává po celý rok otevřena. Většina hotelů na Koh Mooku zapadá do střední cenové kategorie, což znamená, že si můžete vybrat ze základní chaty z bambusu s větrákem, nebo pohodlného bungalovu s klimatizací.  

Koh Kho Khao

Ostrov se nachází krátkou jízdou lodí od ostrova Takua Pa a severně od ostrova Khao Lak. Ostrov Koh Kho Khao nabízí klidnou dovolenou vhodnou i pro rodiny. Hlavní atrakcí na ostrově je 14 km dlouhá pláž, která připomíná dlouhé pruhy písku, které můžete vidět na Khao Lak a nabízí nekonečné procházky při západu slunce. I přes to, že ostrov není příliš rozvinutý, tak má příjemný výběr hotelů a resortů, a to pro každou cenovou kategorii. Je dokonalým místem k odpočinku, kde si můžete pronajmout motocykl a s ním prozkoumat různé části ostrova, které zahrnují lesy mangrovníků, zarostlou přistávací dráhu používanou Japonci během druhé světové války a archeologické naleziště. Jízda na kajaku je hlavní aktivitou na ostrově, a dokonce i potápěčské centrum, které nabízí potápěcí a šnorchlovací výlety do okolních míst a dále směrem na západ k ostrovům Similan.

Koh Bulon Leh

Pokud hledáte venkovské místní místo, které je v úzkém vztahu se skutečným životem v jižním Thajsku, tak ostrov Koh Bulon Leh by měl být cílem Vaší příští dovolené. Na ostrově je k dispozici pár bungalovů a jeden moderní resort. Upozorňujeme, že pouze resort má nepřetržitý přívod elektřiny. Prožít tady dovolenou je opravdový zážitek, protože to vypadá jako by na pobřeží tohoto malého nedotčeného ráje ještě nedorazil pokrok dnešní doby. Obyvatelé jsou Chao Leh (mořští cikáni) a pečlivě udržují přírodní krásy ostrova. Moře obklopující Koh Bulon Leh je křišťálově čisté a domovem mořského života. Hlavními aktivitami je šnorchlování, jízdy na kajaku a turistika. Malá rozloha ostrova, která je přibližně 3km2, umožňuje turistům prozkoumat ostrov pěšky a zároveň navštívit všechny pláže na ostrově.

Top zájezdy

Procestujte jižní Thajsko. Pobyt na celkem 6 místech. Phuket, Koh Phi Phi, Krabi, Koh Lanta, Koh ...
Kolem Thajska - CESTA PO JIŽNÍM THAJSKU
CZK 25,800.00
17 Dnů
Koh Kood je překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou m...
Super levné Thajsko - KOH CHANG, KOH KOOD, BANGKOK
CZK 11,900.00
13 Dnů
Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Super levné Thajsko - KOH PHI PHI, PHUKET, BANGKOK
CZK 15,200.00
13 Dnů
Pobyt na 3 tropických ostrovech v Thajském zálivu. Užijte si slunce, krásné pláže a báječn...
Thajské ostrovy - KOH SAMUI, KOH PHANGAN, KOH TAO
CZK 21,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více