Top 5 thajských festivalů

Ohodnotit tuto položku
(16 hlasů)

festivalThajsko miluje festivaly, a proto není žádným překvapením, že se bavit a žít společenský život je pro thajskou kulturu stejně důležité jako jíst kořeněná jídla. Zjistíte, že festivaly se konají po celém Thajsku, často se konají na pozemcích chrámů a jsou vždy příjemným zážitkem, ale nestojí za cestu přes půlku země jen proto, abyste je viděli. Nicméně je i několik festivalů, které za to stojí. Vytvořili jsme pro Vás seznam těch nejdivočejších, nejkrásnějších a nejbizarnějších festivalů a akcí, které se konají po celé zemi. Pokud pro Vás kulturní památky znamenají protancovat noc na lidovou hudbu, popíjet panáky s místními lidmi a žasnout nad věcmi, které nikdy nepochopíte, pak je tenhle seznam přesně pro Vás. Poznámka: Mnoho festivalů se plánuje podle lunárního kalendáře, a proto se jejich datum mění každý rok.

Songkran, celé Thajsko

Jedná se o největší, nejdelší a nejzábavnější festival v Thajsku, možná i na světě! Songkran je 3denní vodní válka po celé zemi. Radost můžete vidět po celém království a to hudbou, tancováním, pitím ale i lidmi mokrými od hlavy až k patě. Lidé k polévání používají vodní pistole, hadice, kbelíky nebo cokoliv, co se jim dostane pod ruku. S jednou věcí musíte určitě počítat, budete mokří! V období od 13. – 15. dubna nezáleží na tom, kde zrovna budete, protože nikdy nebudete daleko od zábavy.  

Festival duchů (Phi Ta Khon), Loei

Tří denní festival Phi Ta Khon je kombinací náboženských tradic, místních řemesel a zábavné atmosféry. Po světě je proslulý barevnými maskami, které nosí tisíce místních obyvatel. Masky jsou většinou příšerné a mají protáhlé obličeje s dlouhými nosy, ale jsou zdobené jasnými křiklavými barvami. Původ festivalu je kombinací mezi vírami animismu a budhismu. Předpokládá se, že obnoví pověst, o které s říká, že festivalu se chtějí zúčastnit živí ale i mrtví. Neznáme ale význam dlouhých nosů. Festival duchů se koná o víkendu 6 úplňků lunárního kalendáře. Obvykle má hlavní průvod v pátek (kostým ducha není povinný), slavnosti a hudbu v sobotu a buddhistické obřady v neděli. Na festival duchů se dá těžce dostat, protože se koná ve městě Dan Sai Town v provincii Loei. Nejsnadnější cesta je z Udon Thani (3 hodinová cesta autobusem) nebo Chiang Mai (5 hodinová cesta autobusem). Z Bangkoku odjíždějí autobusy pětkrát denně ze severního nástupiště Mo Chit. Cesta trvá přibližně sedm hodin. Protože je Dan Sai malé město, ubytování je rychle obsazeno, takže si hotel nebo penzion rezervujte dříve.

Závody buvolů (Wing Kwai), Chonburi – říjen

Tento festival je jedním z nejlepších thajských festivalů právě díky závodům na buvolech a slavnostem, které se konají později. Tato tradice probíhá už více než 100 let a stále přináší nové návštěvníky, jak Thajce, tak ale i cizince z celého světa. Závodiště je asi 100 metrů dlouhé a nachází se přímo před radnicí Chonburi. Davy lidí stojí u závodiště a fandí žokejům, kteří jezdí bez sedla na jejich nejspolehlivějším zvířeti. Je úžasné vidět, jak rychle tyto obrovská zvířata vlastně můžou utíkat! Do Chonburi je lehké se dostat, protože je asi jen hodinu od Bangkoku a Pattayy. Závody buvolů jsou hlavním lákadlem, ale je tu spoustu dalších aktivit jako buvolí soutěž krásy, buvolí dekorace nebo ukázky thajského boxu. Je zde i malý zábavný park s atrakcemi pro malé děti a další slavnostní hry. Určitě si nenechte ujít hru „kluzké tyče“, kdy účastníci musí vyšplhat (nebo se o to alespoň pokusit) na tyč za slíbenou výhru 750 CZK. Každoroční festival závodů buvolů je zábavným zážitkem i přesto, že se nedá srovnávat s prestižními akcemi jako jsou Ascott, Merlbourne Cup nebo Kentucky derby.

Hudební a kulturní festival Wonderfruit, Pattaya

Jediné, co je na tomto festivalu „thajské“ je jeho místo konání, ale i přesto je nejvýznamnějším hudebním a kulturním festivalem v zemi a podobá se akcím jako jsou Glastonbury v Anglii nebo Coachella v Americe. Festival Wonderfruit se obvykle koná v prosinci na okraji Pattaye a vítá evropské a americké umělce, kteří dostanou tu příležitost být hlavní hvězdou spolu s místními hudebními kapelami. Návštěvníci mohou také navštívit jógu, meditaci, umění nebo stánky restaurací, které vedou nejlepší kuchaři v Bangkoku.

Lampionový festival (Yi Peng), Chiang Mai – Listopad

Lampionový festival v Chiang Mai se pořádá v listopadu a je to opravdu nevšední pohled. U břehu řeky Peng je vypuštěno do vzduchu nad tisíce papírových lampionů, které unáší večerní vánek. Jedná se o romantičtější zážitek, než jsou všechny ostatní festivaly na tomto seznamu, ale je to úžasnou příležitostí na pořízení nějakých úchvatných fotek. Nejvíce focenou částí festivalu je vypouštění lampionů, ale návštěvníci se mohou také těšit na průvody, náboženské obřady, ohňostroje nebo pouštění papírových lodiček po řece. Upozorňujeme, že hotely u řeky jsou rychle zarezervované.

Top zájezdy

Procestujte jižní Thajsko. Pobyt na celkem 6 místech. Phuket, Koh Phi Phi, Krabi, Koh Lanta, Koh ...
Kolem Thajska - CESTA PO JIŽNÍM THAJSKU
CZK 25,800.00
17 Dnů
Koh Kood je překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou m...
Super levné Thajsko - KOH CHANG, KOH KOOD, BANGKOK
CZK 11,900.00
13 Dnů
Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Super levné Thajsko - KOH PHI PHI, PHUKET, BANGKOK
CZK 15,200.00
13 Dnů
Pobyt na 3 tropických ostrovech v Thajském zálivu. Užijte si slunce, krásné pláže a báječn...
Thajské ostrovy - KOH SAMUI, KOH PHANGAN, KOH TAO
CZK 21,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více