Bangkok

Bangkok (15)

úterý, 18 červenec 2017 00:00

Zábava v Bangkoku

Napsal(a)

zabava v bangkokuNoční život v Bangkoku se v průběhu let rozvíjel a v dnešní době je soustředěn spíše na luxusní střešní bary, živé noční kluby a koktailové bary. Thajské hlavní město toho nyní nabízí mnohem více než jen zábavu pro dospělé v Patpongu, Nana a Soi Cowboy. Jakákoli diskuze o nočním životě v Bangkoku ale nemůže ignorovat noční život v Khao San Road nebo klidnější Soi Rambuttri (nachází se hned vedle), zatímco v Thongloru se každý týden otevírá nový bar. Milovníci večírků mají na výběr z několika velkých jmen jako je Sukhumvit, Silom a superkluby v RCA, které jsou během celého týdne přeplněné turisty a místními lidmi.

Noční život v Sukhumvit

Sukhumvit Road se v noci mění na jiný svět. Od Nana po Ekkamai můžete najít několik nočních podniků, mezi které patří i několik nejlepší barů a klubů ve městě. Navštivte Soi 11, který nabízí širokou škálu osobitých barů a klubů, ve kterých to žije. Thong Lor a Ekkamai nabízí také elektrický mix a ti, co vyhledávají neřesti by měli zamířit do Nana nebo Soi Cowboy. Ať vyhledáváte lahodné koktejly nebo noční neřesti, tohle všechno můžete prožít na Sukhumvit Road.

Noční život Silom

Silom nabízí několik možností nočního života. Thajská „Wall Street“ je přes den finanční institucí, advokátní kanceláří a nadnárodními korporacemi ale v noci se Silom mění na rušnou nákupní ulici. Vedle přeplněného ale kreativně plného nočního trhu (plný DVD, trička, padělané hodinky) se nachází jedny z nejznámějších ulic, převážně čtvrť Patpong, Soi 2 a Soi 4.

Noční život Khao San Road

Khao San Road se v noci rozjíždí: neonové blikající nápisy, hudba hrající z pouličních zvukových systémů, zatímco lidé si plánují jejich dlouho noc plnou alkoholu. A že je z čeho vybírat. Od (relativně) luxusního baru Silk Bar & Cinnamon, klidného a tichého Hippie Baru až po kouzelné stánky, které nabízí koktejly. Najdete zde vše pro každou náladu, chuť, rozpočet a čistotu. Někteří, aby ušetřili si kupují piva z místního obchodu 7/11 a pijí je přímo na ulici.

úterý, 18 červenec 2017 00:00

Bangkok - základní informace

Napsal(a)

bkkinfoBangkok je považován za jedno z hlavních turistických míst na světě. Podle časopisu Travel and Leisure je to nejoblíbenější turistická destinace Asie a celkově 3. na světě. Bangkok je hlavní turistická brána Thajska, což znamená, že převážná většina zahraničních turistů přijíždí do Thajska přes Bangkok. Kulturní fenomén, nákupní ráj a turistické poklady. Vítejte v Bangkoku, v jednom z nejvíce kosmopolitních, kontrastních a lákavých měst Asie. Přijeďte nalézt impozantní chrámy, hotely pro každou kapsu a náladu, vzrušující trhy, nablýskané nákupní centra a proslulou noční zábavu. Pro každého něco. Užijte si nezapomenutelnou romantickou večeři při svíčkách na lodi po řece Chao Phraya. Zažijte vše o čem jste jen slyšeli - jízdu tuk-tukem, ladyboy show, Muay Thai Kickbox, thajskou masáž a delikatestní thajskou kuchyni. Přijeďte objevit tento útok na všechny Vaše smysly, město kde minulost, přítomnost a budoucnost splývají dohromady a kde se Východ potkává ze Západem. Zveme Vás do města, které na Vás neopakovatelně zapůsobí a slibujeme, že nebudete zklamáni! Městský způsob života bangkoktuktuk.jpgAčkoliv Bangkok je jedním z nejdůležitějších center Asie, život ve měste plyne poklidným tempem. Obyvatelé zažívají nejvíce stresu v dobách dopravní špičky. Nejrušnější hodiny jsou mezi 6.00 a 9.30 a mezi 16.30 a 20.00. Naprosto největší dopravní zácpy bývají v pondělí ráno a v pátek večer. Velký počet obyvatel Bangkoku opouští město o víkendu a směřuje do letovisek jako je Pattaya a Hua Hin. Jiní se vrací do svých původních bydlišť v nejrůznějších částech Thajska.

Bangkok, thajsky Krung Thep Maha Nakhon nebo jen Krung Thep, je hlavním městem Thajska, jeho největší městskou oblastí a nejvýznačnějším centrem. V období království Ayutthaya šlo jen o malou obchodní osadu v ústí řeky Chao Phraya, jejíž význam vzrostl po vypálení města Ayuthaya v roce 1768, kdy byl osadě udělen statut hlavního města. Historie současného království Rattanakosin se však datuje až od roku 1782, kdy se hlavní město po vyplenění Barmánci přesunulo na druhý břeh řeky. V současnosti je oficiální název hlavního města Rattanakosinu ,,Phra-Nakhon”, což je oblast vymezená starobylými hranicemi samého srdce metropole a název Bangkok zahrnuje městskou výstavbu od 18. století, která má vlastní veřejnou správu a svého guvernéra. Již přes dvě století představuje Bangkok politické, společenské a ekonomické centrum nejen Thajska, ale take velké části jihovýchodní Asie a Indočíny. Jeho vliv v oblasti společenských věd, politiky, módy a zábavy stejně jako jeho role obchodního, finančního i kulturního centra dávají Bangkoku statut globálního města. Snoubí se zde thajská, čínská, indická, buddhistická, muslimská i západní kultura spolu s dynamickou thajskou ekonomikou, a proto se Bangkok stává jednou ze světově nejoblíbenějších destinací jak pro obchodníky, tak pro turisty přijíždějícími za zážitky a zábavou. Bangkok je 22. největší město na světě s oficiální populací kolem 6,704,000 obyvatel, ale díky velké migraci z celého Thajska i z ostatních asijských zemí se ve skutečnosti odhaduje, že v Bangkoku žije skoro 15 milionu lidí. Bangkok sousedí z šesti dalšími thajskými provincemi: Nonthaburi, Pathum Thani, Chachoengsao, Samut Prakan, Samut Sakhon a Nakhon Pathom.

Podnebí

Bangkok má tropické monzunové podnebí s absolutním maximem 40.8 °C a absolutním minimem 9.9 °C. Nejchladnějsí teplota přes den byla naměřena v prosinci 1999 a byla 22.3 °C

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Kde a co jíst v Bangkoku

Napsal(a)

bkkjidloBangkok, to je skutečný ráj všech jídel. Senzační kulinářské zážitky a ty nejdelikátnější vějíře chutí jsou opravdu jedinečné! Zaručeně potěší nejen vaše mlsné jazýčky. Spolu s vyhlášenou thajskou kuchyní, jejíž kombinace dokážou být překvapivě pikantní, kyselé, sladké i slané, na vás na švédských stolech budou čekat všechny další neméně slavné a chutné pokrmy z celého světa. Jídelní příležitosti jsou prostě neomezené; užívejte si v jaoukoliv denní či noční hodinu. Obrovské nablýskané pasáže kvalitních restaurací, romantická místa podél řeky .. nebo raději povečeříte v thajském stylu, v atmosféře starobylých týkových domů? Poobědvat můžete také při plavbě lodí, zajít si do módních restaurací anebo na potravinové trhy; a to je jen slabý výčet všech možností. A pokud jste naladěni na rychlé občerstvení, Bangkok vám otevře dveře do neméně širokého spekra fast foodu z celého světa.

Možnosti stravování jsou v Bangkoku prostě neomezené. Zakousněte se v poklidu do své pochoutky u stolku pouličního občerstvení a nechte kolem sebe plynout život velkoměsta. Nebo raději ochutnáte plody moře v místní restauraci posazené vysoko nad řekou? Elegantní hotelové zařízení s výbornými pokrmy vám zase nabídne neopakovatelný výhled na město; a až budete spěchat, možná budete mít chuť na rychlou svačinu v některém z nákupních center.

Kouzlu stolování se můžete v Bangkoku oddávat opravdu téměř kdekoli; vozík se stolky a židličkami na vás vykoukne podél chodníku, před obchodními domy, v srdci trhů či kdekoliv jinde, sotva vám zakručí v břiše. Nenechte si ujít ta jedinečná místa, které nabízejí chutné a zároveň levné alternativy banghkogské kuchyně, jež v běžné restauraci zaručeně nenajdete... A pokud se obáváte dodržování hygieny, stačí se jen dívat pořádně kolem sebe. Pokud potraviny vypadají čerstvě, olej na pánvi není temný do odstínů bahnitě hnědé a jídlo před vámi dostatečně tepelně upravili, obvykle se není čeho bát. K obědvání si vybírejte dobu, kdy je jídlo nejčerstvější. Také dušené, pečené, grilované pokrmy a vroucí polévky představují bezpečnou tepelnou úpravu. Vyhněte se ale raději konzumaci všeho syrového, protože to mohlo být umyto kontaminovanou vodou, a vyhněte se i drcenému ledu z případných pochybných zdrojů. Dodržujte tyto základní pravidla a pak už bez obav vyražte za kulinářskými zážitky!

Ať už si vyberete cokoliv a budete kdekoliv, určitě nebudete zklamáni.

pondělí, 01 červenec 2013 09:09

Wat Arun

Napsal(a)

LOKALITA: Wat Arun je situován na západním břehu řeky Chao Phraya.

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:00 -17:30

wata.jpgI přes konkurenci četných mrakodrapů soupeřících o místo na bangkokském horizontu jsou třpytivé věže Chrámu ranních červánků dominantou prostoru nad řekou - široký výhled z jeho vyšších teras byste si rozhodně neměli nechat ujít. Král Taksin si vybral tento wat ze 17. století za svůj královský chrám a palác, protože zde bylo první místo v Thonburi, kam dopadaly ranní sluneční paprsky. Po úspěšném únosu z Laosu zde byla umístěna socha Smaragdového Buddhy, než byla v roce 1785 přenesena do chrámu Wat Phra Keo. I bez Buddhovy sochy však Wat Arun požíval velké vážnosti a králové Rama II. a Rama III. chrám zrekonstruovali a rozšířili do jeho dnešní výšky 82 metrů (uvádí se různá výška od 81 až do 104 m). Dnes má chrám dlouhý protáhlý prang (věž) v khmérském stylu a čtyři menší věže symbolizující Mount Meru, pozemské zpodobnění 33 nebes. Věže jsou ozdobeny mozaikou z porcelánových střepů, které kdysi čínské lodi připlouvající do Bangkoku používaly jako zátěže.

 

Strmé schodiště vede ke dvěma terasám, které tvoří základ věže. Jednotlivé vrstvy neboli nebesa podpírají kinnari, napůl lidské a napůl ptačí postavy, a děsiví yakshas - démoni. Pavilony na první plošině jsou ozdobeny sochami Buddhy v nejdůležitějších etapách života, zatímco na druhé terase uvidíme čtyři sochy hinduistického boha Indry držícího stráž na trojhlavém slonu Eravan.

 

Většina turistů se vyšplhá pouze na věž a tím pro ně prohlídka chrámu končí. Je to škoda, protože chrám je klidné místo jako stvořené k procházce. Hlavní Buddhovu sochu v botu (kapli) prý navrhl sám král Rama II. a nástěnné malby pochází z dob panování Ramy V. Ostatky Ramy II. jsou uloženy pod hlavní sochou

Ačkoliv ja chrám znám jako ''Chrám Soumraku'', můžete zde zažít absolutně jedinečný západ slunce.

pondělí, 01 červenec 2013 09:04

Wat Pho

Napsal(a)

LOKALITA: Maharat Road. Blízko řeky asi 400 m od Velkého Paláce.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 08:00 - 17:00

watpho.jpgWat Pho je nejstarší chrám v Bangkoku a jeden z největších v Thajsku a pochází z 16. století z doby ayutthayské epochy. V roce 1781-9 byl téměř od základů zrekonstruován Ramou I. Chrámový komplex je rozdělen ulicí Thanon Chethuphon na dvě části, v jedné jsou chrámové budovy a ve druhé jsou příbytky mnichů. Hlavní chrámovou atrakcí je obrovská 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy, znázorňující umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány. Socha byla zhotovena v 19. století za vlády Ramy III. z cihel překrytých lakem, sádrou a plátkovým zlatem. Chodidla jsou ozdobena perleťovými intarziemi se 108 znameními Buddhy. Návštěvníci, kteří vhodí minci do každé ze 108 bronzových misek, získají zvláštní buddhistické zásluhy.

 

Krásný bot (centrální svatyně) je vyzdobena jemně opracovanými pískovcovými panely s výjevy z Ramakienu a velmi jemnými, perletí vykládanými dveřmi. V chrámu Wat Pho je celkem 91 (někdy se uvádí 95) čedý (pagod s ostatky), z nichž nejvýznamnější čtyři jsou věnovány prvním králům dynastie Chakri.

 

Rama III. usiloval, aby se tento chrám stal centrem výuky, a Thajci jej stále považují za první zdejší veřejnou univerzitu. Nástěnné malby ve viharnu a v dalších budovách dokládají obrovskou šíři takových vědních oborů, jakými jsou např. zeměpis, jóga, astrologie, literatura, umění a samozřejmě i náboženství. V komplexu sídlí společnost Traditional Medical Practitioners Association, zaměřená na výuku tradiční thajské masáže a aplikace léčivých rostlin. Wat Pho byl vždy nejvyhlášenějším centrem výuky thajské masáže a v jedné z budov školy můžete absolvovat krátkou ukázku tohoto umění.

Pokud jste nikdy nebyli na pravé thajské masáži tak Wat Pho je dobrým místem kde začít.

pondělí, 01 červenec 2013 00:00

Nakupování v Bangkoku

Napsal(a)

bkknakupNakupování je jednou z hlavních atrakcí Bangkoku. Podle některých údajů je tu na 75 supermarketů, 220 obchodních domů a 310 tržnic. Nejoblíbenější je Thajské hedvábí, bavlna, moderní a tradiční šperky s drahokamy, stříbrné předměty, cínové zboží, keramika, dřevořezby, malby a oblečení. Bangkok svými nízkými cenami patří mezi nejpříznivější města v Asii. Smlouvání ve většině obchodů a tržnic (ne v supermarketech!) nabízí dobré ceny pro zákazníky. V posledních několika letech začaly jako houby po dešti růst supermarkety a obchodně zábavní komplexy. Thajcům se to velice zamlouvá a je tu neustále plno. Narozdíl od nás to ale nezpůsobilo úpadek jiných druhů obchodů. Důvod je jednoduchý - prudce stoupá kupní síla obyvatelstva.

Oblast Phloenchit, Pathumwan zahrnuje několik obchodních domů a nákupních center jako World Trade Center, Siam Square, Siam Center a Mahboonkrong. Téměř vše, co lze vůbec koupit, je zde k dostání. Thajské centrum nákupů duty-free je v 7.patře World Trade Center.

Dnes již v Bangkoku existuje tolik nákupních středisek, že by bylo velice obtížné je všechny spočítat, ovšem River City Shopping Complex u řeky byl nesporně prvním a dodnes si udržel pověst solidního místa, kde se nejlépe nakupují starožitnosti. Obchodní komplex River City, těsně navazující na Royal Orchid Sheraton, byl prvním moderním, plně klimatizovaným nákupním střediskem. Líně tekoucí řeka jako by do určité míry přispívala k tomu, že tu nakupování probíhá mnohem klidněji než kdekoliv jinde v Bangkoku. Budeme-li zde však hledat poslední západní módu nebo hypermoderní barvy, potom asi budeme zklamáni. Zato zájemci o vybrané výrobky thajských uměleckých řemesel, hedvábí nebo starožitnosti si tu určitě přijdou na své. Komplex River City leží na hranicích s čínskou čtvrtí a náměstí před ním je plné stánků s občerstvením, kde dostaneme satay (jídla na roštu), čerstvé ovoce a různé sladkosti. Za zmínku stojí rozhodně místní svatyně nebo lépe řečeno domeček duchů vyvedený monumentálně z mramoru.

Nezapomeňte si obout pohodlné sportovní boty!

pondělí, 01 červenec 2013 07:34

Plovoucí trhy

Napsal(a)

I když v dnešní době na plovoucích trzích nakupují spíše turisté než místní obyvatelé, na člunech stále najdete do výšky naskládané tropické ovoce a zeleninu, můžete si zde dát čerstvou kokosovou šťávu či ochutnat místní speciality připravené v plovoucí kuchyni přímo na lodi. Pokud chcete zažít atmosféru tržiště, aniž byste museli smlouvat o cenách, projeďte si trh Damnoen Saduak výletní lodí s průvodcem. Navštívit můžete také další plovoucí trhy: Taling Chan, trh Bang Ku Wiang nebo trh Tha Kha.

Plovoucí trh Damnoen Saduak

JAK SE TAM DOSTANETE: autobusem z Jižního terminálu do provincie Samut Sangkhram Ratchaburi, vzdálené 80 km jihozápadně od Bangkoku.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 07:00 - 11:00

damnoen_saduak.jpgNávštěva slavného plovoucího trhu Damnoen Saduak rozhodně stojí za to, i když díky Bondovkám je toto místo mezi turisty velmi oblíbené. Velmi nepřehledné kanály (khlongy) jsou plné malých pramic bojujících o nejlepší místo. Loďky jsou zkušeně manévrovány zralými ženami, které pohotově zastaví a okamžitě začnou smlouvat. Navštívit tento rušný trh plný barev je i navzdory velkému počtu turistů zábavné.
 
 

Plovoucí trh Taling Chan

JAK SE TAM DOSTANETE: autobusem č. 79 nebo 83, který jede přes řeku Chao Praya do čtvrti Thonburi.

OTEVÍRACÍ DOBA: Víkendy 09:00 - 17:00

floatingmarket.jpgTento trh se nachází v těsné blízkosti Bangkoku, a je tedy vhodným cílem víkendového výletu, pokud chcete zažít nakupování trochu jinak. Spletité kanály tržiště můžete projet pronajatým člunem a cestou objevíte i několik malých vesniček. Ti, kdo chtějí Thajsko poznat důkladněji, se zde mohou ubytovat v soukromí.

 

Plovoucí trh Bang Khu Wiang

JAK SE TAM DOSTANETE: člunem z Chang Pier v Bangkoku, odtud se nechte dovézt na trh do Noi-Khlong Om-Bang Khu Wiang.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 04:00 - 07:00

Navštívit Bang Khu Wiang je patrně nejlepší volba, pokud chcete zažít tradiční thajský plovoucí trh bez davu turistů. Časně ráno sem na člunech přijíždějí mniši pro svou denní almužnu a jsou zde k dostání různé čerstvé produkty z farem.

Plovoucí trh Tha Kha

JAK SE TAM DOSTANETE: mladší sestra 10 km vzdáleného rušného trhu Damnoen Saduak, na tento trh se dostanete, pojedete-li stejným směrem jako na Damnoen Saduak

OTEVÍRACÍ DOBA: Víkendy 06:00 - 12:00

flmarket.jpgTha Kha navštěvuje ve srovnání s ostatními plovoucími trhy v provincii Samut Sangkhram mnohem méně turistů. Svou polohou je uchráněn od komerčního náporu, jaký pociťuje nedaleký trh Damnoen Saduak. Důležité upozornění – než se nalodíte, nezapomeňte se podívat na hvězdnou oblohu; trh je otevřen jen šest dnů v měsíci dle lunárního kalendáře!

 

A co můžete nakoupit? Čerstvé ovoce, zelenina, čerstvé džusy, teplá jídla, květiny a nejrůznější drobnosti.

pondělí, 01 červenec 2013 07:34

Trh Chatuchak

Napsal(a)

LOKALITA: Jeďte BTS do stanice Mo Chit.

OTEVÍRACÍ DOBA:  08:00 - 18:00 pátek, sobota, neděle

chatachukmarket.jpg

Víkendový trh Chatuchak, rozprostírající se na ploše 70 rai (zhruba 14 hektarů), je se svými 15 000 stánky a více než 200 000 návštěvníky každou sobotu a neděli praotcem všech trhů a dost možná jedním z největších a nejznámějších trhů na Světě. Pokud právě Vám pumpuje náruživé smlouvání adrenalin do žil, připravte se na zážitek, z kterého se Vám pořádně zatají dech a ještě dlouho se Vám bude točit hlava. Vítězství nad tímto trhem je ovšem odvážný počin. Jako odměna za mnoho trpělivosti a prolitého potu Vám bude možnost nalézt zde téměř vše, na co si vzpomenete.

Nákupní strategie

 
chatuchakmap.jpgNabízí se dvě možnosti, jak provést nakupovací útok. Zaprvé si můžete zdarma opatřit mapu v jednom z informačních stánků a pokusit se naplánovat své dobrodružství nekonečným bludištěm přelidněných uliček, které jsou úzké a překvapivě početné. Ale trh je tak velký, že i s mapou můžete skončit v bludném kruhu. Jednotlivé části jsou barevně vyznačeny tak, že řadí dohromady oblečení a módní doplňky, dále sekci domácího příslušenství, řemeslné výrobky, domácí zvířata, umělecké a sběratelské předměty, rostliny, velkoobchodní zboží, jídlo a vše ostatní. Prodejci v průběhu času ne vždy respektovali barevné rozlišení, což vede k jevu, jenž lze popsat jako „organizovaný chaos“. Zadruhé můžete pouze následovat vlastní instinkt a nechat vše na karmě. Každopádně je prakticky nemožné vše projít za jeden den a ještě nemožnější, že nenarazíte na nic, co by Vás oslovilo.
 
Pokud máte dobrý orientační smysl a jste schopni projít větší část trhu, budete ohromeni velkou rozmanitostí zboží: od kohoutů a jídelních hůlek k LP deskám a Levi’s bokovkám, které jste v obchodě již neviděli pár let. Můžete si pořídit krajtu, krásné orchideje, zahradní nábytek nebo maskáče. Také korálky, nepravé starožitnosti, poslední CD Café del Mar…Čím dříve se sem dostanete, tím lépe. Nejen proto, abyste měli na vše dostatek času, ale také abyste začali dříve, než zde bude přelidněno a příliš horko.

Pokud vyrazíte na víkendový trh Chatuchak brzy, budete mít výhodu nakupování bez davů lidí a horka…Stánky se otevírají již od 8:00 a atmosféra se dostává doslova k bodu varu okolo 11:00. Velice doporučujeme, abyste sem dorazili co nejdříve.

Podstoupení zkoušky smlouvání

chatuchakmarket.jpgVíkendový trh Chatuchak je perfektní místo pro výhodné nákupy a zkoušku Vaší schopnosti smlouvat. Přátelský přístup a široký úsměv jsou Vašimi devízami k uzavření nejlepšího obchodu. V okolí se nachází několik bankomatů, ale není vždy jednoduché je najít, takže buďte vybaveni dostatkem peněz, neboť ne mnoho prodejců a majitelů stánků přijímá platební karty. Fascinujícím rysem trhu je, že zde se svým stánkem počalo úspěšnou kariéru mnoho do té doby neznámých thajských umělců, řemeslníků a obchodníků. Mějte proto otevřené oči pro množství skutečného talentu, inovací a umu. Také zde nalezneme některé zajímavé prodejce, kteří na trhu prodávají své zboží po desetiletí a je jasné, že svou práci milují.

Všude na trhu najdete dostatek jídla a pití, jak je pro Thajsko zvykem. Zkuste některé neobvyklé delikatesy, jako jsou většinou smažené a silně kořené larvy, žáby a štíři. Bez problémů také seženete ledově vychlazené pivo, což je nezřídka nejlepší prostředek na uhašení žízně v silném horku a vlhkosti. Opravdu nepodceňujte pití dostatku tekutin, abyste se vyhnuli dehydraci organismu, a oblečte si jen něco lehkého na sebe. Chatuchak je stejně jako každý velký trh Světa přelidněný a rušný, tak si dejte pozor na kapsáře a chraňte si své osobní věci.

pondělí, 01 červenec 2013 07:33

Trhy v Bangkoku

Napsal(a)
market.jpg

Mezi nejpopulárnější trhy v Bangkoku patří místa jako Pratunam, Pahurat a Chatuchak Weekend Market, nebo více sofistikovaný a barevný noční trh Suan Lum Night Bazaar.

Můžete zde nalézt nejen skvělé nabídky na nejrůznější zboží, ale také pobyt v pravém thajském prostředí a možnost ochutnat nespočet jídel, které dozajista nenaleznete ve svém hotelu. Více o trzích v Bangkoku naleznete v následujícícm průvodci...

 

Nezapomeňte na každém trhu smlouvat o cenu, ale s úsměvem - dostanete mnohem lepší cenu !

 • Chatuchak Market 
  Chatuchak Market v Bangkoku je matka všech trhů a s velikou pravděpodobností největší a nejslavnější trh na světě.
 • Suan Lum Night Bazaar 
  Mix moderně oblečených,zámožných thajců společně s cizinci, Suan Lum může být nejlépe popsán jako VIP venkovní trh v Bangkoku.
 • Noční trh Patpong 
  Patpong se stal jednou z hlavních turistických destinací Bangkoku, kterou by žádný návštěvník neměl vynechat.
 • Plovoucí trhy 
  Plovoucí trhy jsou zážitkem sami o sobě. Loďky jsou po okraj naplněné tropickým ovocem, zeleninou, čerstvou kokosovou šťávou a jídlem místní kuchyně, které je připravováno v kuchyňkách přímo na loďkách.
pondělí, 01 červenec 2013 07:30

Další chrámy v Bangkoku

Napsal(a)

Kromě populárních a turisticky nejatraktivnějších chrámů Bangkoku, které byly popsány na předchozích stránkách, se ve městě nachází další pozoruhodná náboženská místa, které většina průvodců opomíjí. Patří se méně známé „skryté drahokamy“, které jsou mimořádně nádherné a současně unikátní ve své ryzosti.

Wat Benchamabophit

LOKALITA: 69 Rama V Road, Dusit

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:00 - 17:00

watben.jpgWat Benchamabophit Dusitvanaram zvaný též Mramorový chrám se nachází v Dusitu a je jedním z nejmodernějších a současně nejpozoruhodnějších chrámů. Jeho výstavba započala v roce 1899, krátce po dokončení nedalekého Dusitského paláce poté, co král Chululongkorn (král Rama V) požádal svého nevlastního bratra, prince Narrise o návrh chrámu. Výsledkem je oslňující uspořádání svatyň (tzv bótů) v bílém, italském kararském mramoru, s třívrstvou střechou – jedná se o jedinečný příklad moderní thajské architektury s překrásnými architektonickými prvky z blízka i daleka. Budova s půdorysem ve tvaru T obsahuje nádherné repliky Buddhy ve stylu Sukothai, nazývané Phra Buddha Chinarahat, jejichž originál se nachází v chrámu War Mahatat. V stavby je zazděn popel krále Chulalongkorna. Na nádvoří je umístěno 52 místních i dovezených soch Buddhy z tohoto období (33 originálů a 20 kopií). Každá z nich je různá z hlediska stylu; přičemž ty nejpozoruhodnější znázorňují Buddhu kráčejícího a Buddhu podmaňujícího si Maro. Za klášterem se nachází mohutný strom Bodhi, zakoupený jako dar králi Ramovi V z Bod Gaya, místa Buddhova osvícení. Je zde rovněž 'Sala Nam' (vodní pavilon) a mezi oblastí vyhrazenou pro mnichy a veřejnost se nachází řada mostů postavených v rozmanitých stylech.

Wat Bowonniwetwihan

LOKALITA: 248 Phrasumen Road, Phra Nakkon, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:00 - 17:00

watbowonniwetwihan.jpgWat Bowonniwetwihan, jež je jedním z nejdůležitějších náboženských míst, oplývá posvátností díky dlouhodobým vazbám na božský královský dvůr, a proto má pro Thajce obzvláště velký význam. Nachází se na severovýchodní straně Bangkokského ostrova Rattanakosin, uvnitř zdí starého města v ulici Phra Sumen. Založen byl v roce 1826 jeho královskou výsostí princem Maha Sakdipolsepem, synem krále Ramy III a jeho královská historie se datuje do doby prvního opata v roce 1836. Nebyl jím nikdo jiný než princ Bhikku Mongkut, který později nastoupil na trůn a stal se králem Ramou IV. Předtím však strávil 27 let jako duchovní a 14 let jako opat chrámu Wat Bowon; založil klášterní řád Thammayutika Nikaya a v rámci tohoto řádu rovněž thajskou druhou Buddhistickou universitu Mahamakut. Král Rama VI, král Rama VII a jeho výsost král Bhumibol Adulyadej zde byli rovněž vysvěceni, čímž se toto místo stalo hlavním chrámem patronátu dynastie Chakri. V nedávné minulosti byl tento královský zvyk obnoven, když zde princ Vajiralongkorn i jeho vlastní synové trávili svůj čas jako mnichové. Komplex se skládá z velkého množství bótů s obtížně vyřezávanými oblouky vstupních dveří a s okny s pozlacenou štukaturou. Štít stavby je dekorován glazovanou keramikou, což napovídá o silném čínském architektonickém vlivu. Je zde několik jedinečných a mnoho uctívaných soch Buddhy, včetně soch Phra Suwannakhet, Phra Nirantarai a sochy Phra Phuttachinnasi, která byla údajně vytvořena v roce 1357. V pozadí je velké chedi pokryté zlatými deskami, které obklopují čtyři malé zlaté prangy.

Wat Chanasongkram

LOKALITA: Chakrapong Road, Near Khao San Road, Banglamphu

OTEVÍRACÍ DOBA: 06:00 - 18:00

wanch.jpgWat Chanasongkram je důkazem toho, že posvátné může přetrvat mezi světským. Jeho umístění v turistické části Banglumphu, poblíž ulice Khao San a o něco málo hektické ulice Soi Rambuttri je v rozporu se starodávným dědictvím a klidem tohoto malého chrámu a jeho stinných pozemků. Jeho počátky se datují do období Ayutthaya, ale rekonstruovaný byl v roce 1787, během vlády Ramy I. Stalo se tak po slavném vítězství v bitvě devíti armád, po které je chrám pojmenován Wat Chanasongkhram Rajaworamahaviharn, což v překladu znamená „vítězství ve válce“. V zadní části je umístěno klidné, stromy lemované nádvoří a obytná část chrámu, kde jsou i dnes ubytováni mniši a zaměstnanci. Uvnitř chrámového komplexu se nachází malé nádvoří. Okna a štít malého bótu neboli svatyně jsou postavena z pečlivě pozlaceného dřeva a uvnitř, na oltáři je pověstná socha Buddhy v poloze přemáhající Maro, nazývaná Phra Phra Buddha Norasee Trilokachet, spadající do období vlády Ramy I. Okolo je umístěno 15 soch Buddhy z tohoto období a rovněž pár ebonitových sloních klů. Mimoto je zde umístěna socha krále Taksina, který předchází dynastii Chakri. V přední části se nachází dvě chedi ve stylu Jom Hae s širokou základnou a úzkou horní částí.

Wat Intharawihan

LOKALITA: 114 Wisut Kasat Road, Banglamphu, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:30 - 20:00

watir.jpgChrám pochází ještě z doby před založením města a původně se jmenoval Wat Bang Khun Phrom Nok. Za krále Ramy I. byl zrenovovaný a přejmenovaný na Wat Intharam za použití zde soustředěných válečných zajatců z Vientien. Králova manželka pozvala také z Laosu do chrámu slavného "experta" na rozjímání Chao Khun Phra Aranyik, mnicha, který se tu stal opatem. Král Rama VI. nakonec ukončil anabázi se jmény a přejmenoval chrám na Wat Intharavihan neboť předchozí jméno bylo stejné jako Wat Intharam (Wat Bangyirua Tai) v Thonburi.Důvod slávy chrámu nelze minout - je to impozantní stojící Buddha (Luang Pho To), vysoký 32 metrů. Sochu objednal údajně Rama VI. pro uschování Buddhových relikvií ze Šrí Lanky. Jiná legenda praví že iniciátorem sochy byl jeden z žáků slavného opata. Hladké rysy a siluela sochy působivě vynikají na pozadí oblohy. Obrovské prsty na nohou vytvářejí bizarní oltář pro řadu věřících přinášejících sem girlandy květin.

Wat Ratchanatdaram Worawihan

LOKALITA: 2 Machachai Road, Phra Nakhon, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 09:00 - 20:00

watratchan.jpgChrám je charakteristický svým kovovým klášterem - Loha Prasat. Jedná se o prostorný pavilón s 37 věžemi, který stojí na třístupňové pyramidě za hlavní budovou chrámu. Jednotlivé úrovně od sebe dělí chodby situované ze severu a jih a z východu na západ. Na každé křižovatce se nachází meditační cela. Jedná se o legendární stavbu zmiňovanou v budhistických kronikách. Podobné stavby se stavěly na Srí Lance nebo v Indii. Vedle chrámu je místo, kde se vítají významní zahraniční hosté a socha krále Ramy III. Na nádvoří chrámu se koná jeden z nejlepších trhů s amulety a talismany. Na druhé straně ulice za staroměstskými hradbami se rozkládá "vesnice holubic", kde se prodávají holubice určené k pěveckým soutěžím.
Strana 1 z 2

Kontakt

Siam Hope Services Co.Ltd.
378/78-79 Moo 12
20150 Pattaya, Thajsko
CZ Telefon: + 420 774 545 103
TH Telefon: + 66 899 269 589
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                       TAT LICENSE NO. 14/00600

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete.

Čti více