10 důvodů proč milujeme Thajsko

Ohodnotit tuto položku
(25 hlasů)

krabiRádi bychom se s Vámi podělili o pár důvodů, proč máme tak blízký vztah k Thajsku, jejich lidem a kultuře. Neříkáme, že Thajsko je perfektní. Ve skutečnosti má mnoho problémů, které musí zlepšit a překonat, stejně jako každá jiná země. Tohle je náš pokus, jak Vám můžeme přiblížit všechny dobré věci v Thajsku, za kterými přjíždí každý rok milióny turistů.

Počasí

Tropické Thajsko se po celý rok pyšní teplým počasím. Podnebí jde rozdělit do tří ročních období: od listopadu do února je počasí teplé a je sucho; od března do května je opravdu horko s vyšší vlhkostí a od června do října můžeme očekávat více nepříznivého počasí, kdy je většinou zataženo s deštěm ale i tak to není špatné. Řekněme to takhle: nikdy nebudete muset přemýšlet nad tím, co si na sebe vezmete později, kdyby se ochladilo!

Každý si zde najde styl života, který mu vyhovuje

Thajsko je známé jako levná země a je pravda, že nezbytnosti jako ubytování a jídlo, lze najít za velmi nízké ceny. Na druhou stranu je zde hodně luxusních vil, značkových obchodů a úžasných restaurací, ve kterých můžete utrácet své úspory. Od cestování jen s batohem na zádech až po bezstarostné luxusní bydlení, tohle všechno můžete zažít v Thajsku.

Jídlo

To skvělé jídlo! Thajská kultura se točí okolo jídla s přáteli a rodinou, která se schází nad lahodným kari, pikantními thajskými saláty, čerstvými mořskými plody a samozřejmě všudypřítomnou rýží. O thajské kuchyni se říká, že vyvažuje 5 základních chutí: kyselou, sladkou, slanou, hořkou a nejznámější pálivou. Tyto chutě jsou často používány, a to vede k mnoha odvážným a dobrodružným pokrmům.

Ovoce

Druhy a ceny ovoce na thajských trzích Vám přijdou neuvěřitelné. Od oblíbence prvních návštěvníků Thajska - manga až po exotické výběry jako jsou longany, žakie, zapoty, rambutany, mangostany, papáji, pomela, pudinková jablka, a dokonce i duriany, které buď milujete nebo nesnášíte. Klidně bychom dali za thajské druhy ovoce ruku do ohně.

Nádherné pláže

Thajsko je bezpochyby jednou z nejlepších plážových destinací na světě, a to především díky nádherným tropickým ostrovům na jihu země, v Thajském zálivu a Andamanském moři. V podstatě jsou definicí typického tropického ráje: bílý písek, jasné a klidné moře, kývající se palmy a chladivý mořský vánek. Sem by se chtěl přece každý jednou podívat.

Zábavu milující povaha thajských lidí

Sabai Sabai (cítím se v pohodě a uvolněně) a Mai Pen Rai (netrapte se tím) jsou dvě fráze, které se pravděpodobně naučíte v prvních dnech Vašeho pobytu v Thajsku. Taky sami poznáte, jak je povaha thajské kultury společenská a velkorysá. Thajci udělají všechno pro trochu smíchu a legrace (jedině, že by se zůstali stát v notoricky známé dopravní špičce v Bangkoku).  

Festivaly

V Thajsku se po celý rok konají festivaly různých velikostí. Songkran je světově proslulý vodní festival, který se koná každý rok v dubnu a je patronem všech festivalů. Ale upřímně, v Thajsku se koná nějaký festival každý týden. Pokud se náhodou ocitnete v blízkosti nějakého festivalu (místní festivaly jsou nejlepší), udělejte si radost a běžte!

Úžasné masáže

Thajská masáž je kulturním dědictvím a je i skvělým způsobem, jak udržet své tělo pružné, mít čistou mysl a mít trochu času pro sebe… a jsou neuvěřitelně levné! Od skromných masážních podniků až po luxusní hotelové lázně. V Thajsku si vybere každý.

Služby na každém kroku

Ať už je to půlnoční svačinka, odvoz do obchodu nebo milá babička, která Vám vypere, Thajsko nabízí služby na (téměř) každém kroku. To platí zejména v místech, která jsou oblíbená u cizinců jako jsou Bangkok, Phuket¨, Koh Samui, Pattaya a Chiang Mai.

Hotely a pohostinství

Ve srovnání s oblíbenými turistickými místy po celém světě patří Thajsko mezi levné destinace pro dovolenou. Jídlo, atrakce, doprava a převážně ubytování nabízejí skutečný zážitek za pár stovek. V Thajsku se můžete ubytovat ve špičkovém pětihvězdičkovém hotelu za méně než 3000 Kč za noc nebo v levném a veselém penzionu za 250 Kč za noc.

Top zájezdy

Procestujte jižní Thajsko. Pobyt na celkem 6 místech. Phuket, Koh Phi Phi, Krabi, Koh Lanta, Koh ...
Kolem Thajska - CESTA PO JIŽNÍM THAJSKU
CZK 25,800.00
17 Dnů
Koh Kood je překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou m...
Super levné Thajsko - KOH CHANG, KOH KOOD, BANGKOK
CZK 11,900.00
13 Dnů
Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Super levné Thajsko - KOH PHI PHI, PHUKET, BANGKOK
CZK 15,200.00
13 Dnů
Pobyt na 3 tropických ostrovech v Thajském zálivu. Užijte si slunce, krásné pláže a báječn...
Thajské ostrovy - KOH SAMUI, KOH PHANGAN, KOH TAO
CZK 21,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více