Top 5 Buddhů

Ohodnotit tuto položku
(13 hlasů)

buddhashowcaseVelké sochy Buddhy v Thajsku jsou velmi oblíbené, jak u místních obyvatelů, tak i u turistů. Po celé zemi existují desítky soch, kdy každé město s oblíbeným letoviskem má minimálně jednu, a kvůli jednoduchosti jí místní obyvatelé říkají „Velký Buddha“. Často bývají největšími atrakcemi města a není těžké pochopit proč. Leskne se v záři slunce, obvykle má výraz blaženého klidu nebo přemýšlení na jeho obrovském obličeji, a proto jsou nádhernými kulturními zajímavostmi. V následujícím seznamu Vám ukážeme 5 největších soch Buddhy v Thajsku. Rozhodli jsme se sochy měřit podle velikosti postavy, a ne jenom podle výšky sochy, což vysvětluje, proč jsme na seznam zařadili i „ležící sochy Buddhy“. Výběr jsme také omezili pouze na zpodobnění Pána Buddhy. To je důvod, proč 19 m vysoká socha Hua Hin a 79 m vysoká socha ve městě Wat Huay Pla Kung poblíž Chiang Rai nejsou na seznamu. První socha představuje vysoce ctěného mnicha Luang Phor Thuad, zatímco druhá socha představuje buddhistickou bohyni milosrdenství Guanyin.

Wat Muang Phra Buddha Maha Nawamin z Wat Muang je 9. nejvyšší sochou na světě, a právem je známý jako „Velký Buddha Thajska“. Nachází se asi 140 km severně od Bangkoku, v provincii Ang Thong. Stavba zlatě malované sochy trvala 18 let a dokončena byla v roce 2008. Sedí v Bhumisparha mudra póze a jeho kolena mají rozsah 63 m. Nedaleký Hell Park stojí také za návštěvu kvůli jeho ošklivým (a mnohem menším) sochám, které zobrazují osudy hříšníků.

Wat Buraphaphiram

Říká se, že sochy Buddhy by byly mnohem vyšší, kdyby místo sezení stáli. Tento dohad byl ale vyřešen díky soše Phra Maha Chedi Mongkol v provincii Roi Et v severovýchodním Thajsku. Phra Phuttha Rattana Mongkhon Mohamuni (známá taky jako Luangpho Yai) je nejvyšší stojící sochou Buddhy v Thajsku a je postavena ze železobetonu pokrytého zlatem. Socha je zobrazena v póze varada mudra. Na zadní straně je výhledová plošina, z které máte skvělý výhled na celé město. Jediná nevýhoda je ta, že plošina je umístěna v polovině obřího těla, takže Váš výhled nebude tak dobrý jako ten jeho.

Wat Pho

Nejznámější socha ležícího Buddhy v Wat Pho (známá také jako Phra Buddhasaiyas) by nebyla vysoko na tomto seznamu, ale pokud měříte jen výšku postavy spíše než výšku celé sochy, tak socha z cihel, sádry a pokrytá zlatými lístky je opravdu obrovská. Socha byla postavená v roce 1832 a jejím nejpozoruhodnějším znakem jsou nohy z perleti. Vysoká 3 metry a dlouhá 4,5 metrů se symboly naděje a je také jednou z výjimek pravidla, která říká, že je neslušné ukazovat lidem v Thajsku na nohy.

Phuket Big Buddha

Mezi Thajci je známý jako Phra Puttamingmongkol Akenakkiri a podstavec, na kterém velký Buddha sedí má v průměru 25 metrů. Celá socha je postavena ze železobetonu a je pokrytá bílým mramorem, který se leskne na slunci. Má záviděníhodný výhled na celý Chalong, a to směrem k východu slunce, i když je škoda, že velký Buddha promeškává západ slunce za ním. Nachází se na jednom z nejvyšších kopců na ostrově Phuket v póze Bhumisparsha mudra a jde vidět z jižní části ostrova.

Wat Lokayasutharam

Nachází se severozápadně od ostrova, který představuje historické srdce Ayutthaya. Ležící socha Buddhy the Phra Noon nemá chrám, protože samotný Wat Lokayasutharam byl srovnán se zemí. Socha je postavená z cihel a cementu a pokrytá šafránově žlutým pláštěm. Má spíše drsnější vzhled než jeho větší bratr v Bangkoku. Před ním se nachází jeho zmenšenina, která je ozdobená zlatými lístečky věřících.

Top zájezdy

Procestujte jižní Thajsko. Pobyt na celkem 6 místech. Phuket, Koh Phi Phi, Krabi, Koh Lanta, Koh ...
Kolem Thajska - CESTA PO JIŽNÍM THAJSKU
CZK 25,800.00
17 Dnů
Koh Kood je překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou m...
Super levné Thajsko - KOH CHANG, KOH KOOD, BANGKOK
CZK 11,900.00
13 Dnů
Phi Phi je dokonalý tropický ostrov s vápencovými útesy, tyrkysovou vodou, bílými pískovými...
Super levné Thajsko - KOH PHI PHI, PHUKET, BANGKOK
CZK 15,200.00
13 Dnů
Pobyt na 3 tropických ostrovech v Thajském zálivu. Užijte si slunce, krásné pláže a báječn...
Thajské ostrovy - KOH SAMUI, KOH PHANGAN, KOH TAO
CZK 21,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více