Thajské ostrovy

Ohodnotit tuto položku
(32 hlasů)

ostrovyvthajskuTolik ostrovů a tak málo času! Thajsko má mnoho malebných ostrovů a pro návštěvníka, který přijíždí do Thajska poprvé bude velmi obtížné vybrat právě ten nej. Ostrovy, které se nacházejí u thajského pobřeží, se dělí podle své polohy do tří hlavních skupin. Ostrovy náležející do první z nich se rozkládají na východ od Bangkoku, mezi Bangkokem a hranicemi s Kambodžou. Druhá skupina ostrovů leží u jižního pobřeží v Thajském zálivu. Třetí pak v Andamanském moři, u západního thajského pobřeží, mezi Barmou a Malajsií.

Nabízíme také návštěvu mnoha dalších méně známých ostrovů, o kterých se ve Vašem průvodci pravděpodobně nedočtete, ale podle našeho názoru mohou být těmi nejkrásnějšími z celého Thajska.

Thajsko je světoznámé díky svým tropickým ostrovům. Phuket, Koh Lipe, Koh Samui, Koh Lanta, Koh Tao až po Koh Samet s Koh Chang nevíte, který dříve. Můžete nalézt nový ostrov pro každý měsíc, novou pláž pro každý týden a jinou palmu, pod kterou si lehnete pro každý den.

Další malé ostrovy

Koh Adang

Odlehlý ostrov Koh Adang je ideální pro milovníky přírody, kteří hledají málo obydlené útočiště daleko od známých, turisty oblíbených, frekventovaných pláží pokrytých opalujícími se těly. Ostrov nabízí mnoho tras pro pěší turistiku, opuštěné pláže s bílým pískem a vodopády v džungli, a je proto ideální pro jednodenní návštěvu, stejně jako pro delší pobyt spojený s důkladnějším průzkumem všeho, co ostrov nabízí.

Koh Bulon Lae

Ačkoliv většinou návštěvníků Thajska nepovšimnutý, je tento málo známý ostrov velmi populární u malé skupiny turistů (zejména rodin), kteří se na něj rok co rok rádi vracejí. Letoviska sestávající z bungalovů jsou rozeseta po celém ostrově, takže je jejich charakter stejně rozmanitý, jako skladba cestovatelů, kteří je navštěvují: větrné stráně, skalnaté i písečné pláže s kořenovníky, zalesněné či vystavené slunci a slanému vzduchu. Každý večer jsou spuštěny generátory elektrického proudu a ostrov se rozzáří do další klidné noci. Mnoho návštěvníků se na ostrov znovu a znovu vrací, aby si vychutnali zvláštní klid, který mohou nalézt pouze zde.

Koh Kradan

Překrásný klidný ostrov Koh Kradan byl v posledním desetiletí poničen a v současné době je proslulý spíše každoročními masovými podvodními svatebními obřady, než svými skvostnými plážemi a rozlehlým korálovým útesem. Výhled z pláže na ostrov Koh Muk a další ostrovy je velkolepý. Ostrov stojí bezpochyby za návštěvu, pokud se nacházíte v jeho blízkosti, avšak v současné době je nejlepší ho navštívit pouze v rámci jednodenního výletu.

Koh Libong

Tento rozlehlý ostrov se nachází nedaleko jihozápadního pobřeží Thajska a náleží do provincie Trang. Koh Libong není příliš frekventovaný a je proto mnohem čistší než některé sousední ostrovy. Obyvatelé ostrova jsou zdvořilí, poctiví, přátelští a mají rádi přírodu. Na ostrov nejezdí mnoho turistů, ale ti, kteří sem zamíří, jsou vždy nadšeni. Koh Libong je oproti některým jiným frekventovanějším oblastem Thajska velmi klidný a přívětivý a vyskytují se zde moroni!

Koh Tarutao

V malajštině znamená Tarutao "starodávný", "tajemný" a "původní". Pro většinu návštěvníků spočívá přitažlivost ostrova především v jeho rozmanité divoké fauně: ostrov a jeho vody jsou domovem pro mořské želvy, velryby, varany komodské, makaky jávské, kabary pižmové a další živočišné druhy. Voda kolem ostrova je ve srovnání s ostatními ostrovy Andamanského moře tmavá a nelze zde proto šnorchlovat, avšak bohatou náhradou jsou čisté pláže, vodopády, skvělé příležitosti pro pěší turistiku a nádherné vyhlídky. Pro někoho může být zajímavé také to, že zde byla natočena série reality show Trosečník, odehrávající se v Thajsku.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více