Koh Kood

Ohodnotit tuto položku
(27 hlasů)

kohkoodAčkoliv je Koh Kut překrásný skalnatý ostrov s bílými písečnými plážemi a průzračně čistou modrou vodou, může být pro samostatného cestovatele náročné jej prozkoumat, i když pro někoho je z tohoto důvodu ještě přitažlivější. Překrásný ostrov je velmi populárním cílem výletů s průvodcem, nabízí ideální podmínky pro únik před hordami zahraničních turistů a možnost okusit tradiční thajskou pohostinnost.

Koh Kood je nejjižnějším a posledním ostrovem Trat Sea Waters. Nachází se nejblíže k hranicím s Kambodžou a je vzdálený 82 km od přístavu Lam Ngob (pevniny) a 330 km jihovýchodně od Bangkoku. Ostrov má rozlohu 105 km3, což z něho dělá čtvrtý největší ostrov Thajska a druhý největší ostrov provincie Trat, hned po ostrovu Koh Chang. I když má ostrov rovinatou krajinu na rozdíl od ostrova Koh Chang, tak ve vnitrozemí jsou svěží deštné pralesy a skvělé atrakce jako mangrovníky, vodopády, kokosovníky a kaučukovníky. Pláže jsou čistě bílé a moře má smaragdově zelené barvy stejně jako je mají na Andamanských ostrovech.

Co dělat na ostrově Koh Kood

Atrakce na ostrově mohou být rozděleny na tři skupiny: pláže, vodopády a rybářské vesnice. Na západní straně ostrova jsou ty nejkrásnější pláže, kde se nachází i zátoka Ta Pao Bay, která je domovem pro mělké útesy vhodné pro šnorchlování. Dostat se na východní část ostrova může být docela obtížný úkol, a proto nejlepší možností je si najmout zkušeného místního řidiče.

Vesnice Aow Salad Village (Baan Aow Salad) v zátoce Aow Salad (Salad Bay) se nachází v severovýchodní části ostrova a je největší rybářskou vesnicí, kde si každý den můžete nakoupit čerstvé mořské plody. Jednou z nejkrásnějších atrakcí na ostrově jsou Tan Sanuk vodopády, které byly jednou navštíveny králem Rama IV. Vodopád má tři stupně a je skvělý pro koupání, protože má dva horní vodopády a ten spodní je jeden velký rybník. Doporučujeme také šnorchlování na nedalekých ostrovech Ko Kra, Ko Maisi Lek nebo Ko Raet.

Doprava

Existuje několik způsobů, jak se na ostrov dostat. Zakoupení zájezdu (v ceně je doprava, jídlo a ubytování) nabízeného hotely a letovisky se zdá být nejlepší a nejvhodnější volbou. Čluny vyplouvají z přístavu Bang Bao na ostrově Koh Chang a přístavu u pevniny Lam Ngob a Navaree (Lam Sok). Plavba trvá asi hodinu až hodinu a půl. Plavební řád se liší podle jednotlivých provozovatelů a sezóny, takže je nejlepší všechno zkontrolovat ve Vašem letovisku předtím, než budete cestovat.

Cestování po ostrově se může zdát být docela obtížné, protože cesty k hotelům mohou být nebezpečné za dešti. Hlavní silnice jsou betonové ale v některých částech ostrova jsou strmé. Nejlepší možností je spoléhat na dopravu zajištěnou letoviskem. Můžete si také půjčit motocykl, ale je doporučován pouze na krátké cesty.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více