Koh Mak

Ohodnotit tuto položku
(15 hlasů)

kohmakKoh Mak nalezneme, pokud se vydáme z ostrova Koh Chang přímo na jih. Koh Mak je mnohem méně navštěvován než jeho větší bratr a je proto skvělým cílem, pokud hledáte klid a méně zalidněné pláže. Jeho dvě největší pláže jsou písečné, pokryté roztroušenými kameny, a jenom řídce jsou kolem rozesety bungalovy. Vnitrozemí ostrova je poměrně ploché, zarostlé kokosovými palmami a bludištěm cest. Prostě klidný úkryt.

Koh Mak se nachází 35 km od pevniny a je třetím největším ostrovem v souostroví Koh Chang, hned po ostrovech Koh Chang a Koh Kood. Ostrov se může chlubit 27 km dlouhého rovinatého terénu a dlouhým úsekem nedotčených pláží. Na ostrově jsou dvě velké vesnice Ban Aow Nid a Ban Laem Son. Ostrov Koh Mak je okrskem a patří pod kraj Koh Kood. Nejlepší pláže na ostrově jsou v zátoce Khao Bay (na jihozápadním pobřeží) a v zátoce Suan Yai Bay (na severozápadním pobřeží). Mezi atrakce na ostrově rozhodně patří kokosovníky a kaučukovníky. Infrastruktura je na ostrově stále poněkud omezená. Ačkoliv ostrov není připojen k elektrické síti na pevnině, tak má velký generátor, který dodává elektřinu 24 hodin denně na celý ostrov.

Nejlepší doba k návštěvě ostrova je začátek listopadu a konec února, protože počasí je převážně slunečné.

Co dělat na ostrově Koh Mak

Sousední ostrovy Koh Mak zahrnují roztomilé ostrovy jako Koh Phi a Koh Kham. Na oba ostrovy se dá dostat pomocí kajaku z letovisek na severozápadním pobřeží ostrova. Pokud je příliv extrémně nízký, tak je možné se na ostrov Koh Kham dostat pěšky. Koh Rayang Nok se nachází 20 minut od ostrova Koh Mak a je také malým ostrovem s krátkou pláži vhodnou pro šnorchlování a plavání. Na ostrově je více než tucet letovisek (a stále přibývají) od cenově dostupných chat až po luxusní letoviska. Většina letovisek nabízí zájezdy s poznávacími výlety a dopravou. Aktivity na ostrově zahrnují památky, jízdy na kajaku, šnorchlování a samozřejmě plavání. Centrum města je kolem přístavu Aow Nid Pier, kde můžete navštívit i několik místních malých restaurací.

Obvykle, pokud je moře na jedné straně ostrova rozbouřené, tak je na druhé straně moře klidné. To je způsobeno skutečností, že Koh Mak je obklopen mnoha dalšími ostrovy a ostrůvky, které pomáhají blokovat příchozí vlny. Na ostrově se nacházejí dvě školy potápění, kde se můžete naučit, jak prozkoumávat podmořský svět. Za návštěvu určitě stojí i malé vesnice, chrám ve městě Aow Nid a vyhlídky. Určitě také vyzkoušejte thajské masáže a reflexní terapie.

Doprava

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov je přijet přímo z přístavu Laem Ngob na pevninu anebo z ostrova Koh Chang. Plavba trvá přibližně hodinu (v pomalé lodi může cesta trvat i tři hodiny). Denně jsou většinou nabízené dvě cesty ale během hlavní sezóny se počet cest zvyšuje. Kontaktujte cestovní kancelář nebo se zeptejte ve Vašem letovisku na plavební řád. Vzhledem k jeho malé rozloze se na ostrově dá snadno cestovat, a to pomocí jízdních kol nebo motocyklů. Malé silnice odbočující z hlavní silnice, které vedou do hotelů a letovisek nemusí být řádně udržovány, takže jezděte velmi opatrně. Zatím neexistují žádné taxi služby, ale většina letovisek nabízí přepravu a vyzvednutí na požádání.

Zájezdy Koh Mak

Navštivte celkem 4 ostrovy východního Thajska, které ještě nejsou tolik poznamenány masovým ...
Thajské ostrovy - KOH SAMET, KOH CHANG, KOH MAK, KOH KOOD
CZK 17,400.00
15 Dnů

Podnebí v Thajsku

Koukněte se na počet deštivých dnů, velikost vodních srážek nebo průměrné maximální a minimální denní teploty v jednotlivých oblastech Thajska.

Čti více

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více