Wat Pho

Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

LOKALITA: Maharat Road. Blízko řeky asi 400 m od Velkého Paláce.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 08:00 - 17:00

watpho.jpgWat Pho je nejstarší chrám v Bangkoku a jeden z největších v Thajsku a pochází z 16. století z doby ayutthayské epochy. V roce 1781-9 byl téměř od základů zrekonstruován Ramou I. Chrámový komplex je rozdělen ulicí Thanon Chethuphon na dvě části, v jedné jsou chrámové budovy a ve druhé jsou příbytky mnichů. Hlavní chrámovou atrakcí je obrovská 46 metrů dlouhá a 15 metrů vysoká socha ležícího Buddhy, znázorňující umírajícího Buddhu v pozici, kdy dosáhl nirvány. Socha byla zhotovena v 19. století za vlády Ramy III. z cihel překrytých lakem, sádrou a plátkovým zlatem. Chodidla jsou ozdobena perleťovými intarziemi se 108 znameními Buddhy. Návštěvníci, kteří vhodí minci do každé ze 108 bronzových misek, získají zvláštní buddhistické zásluhy.

 

Krásný bot (centrální svatyně) je vyzdobena jemně opracovanými pískovcovými panely s výjevy z Ramakienu a velmi jemnými, perletí vykládanými dveřmi. V chrámu Wat Pho je celkem 91 (někdy se uvádí 95) čedý (pagod s ostatky), z nichž nejvýznamnější čtyři jsou věnovány prvním králům dynastie Chakri.

 

Rama III. usiloval, aby se tento chrám stal centrem výuky, a Thajci jej stále považují za první zdejší veřejnou univerzitu. Nástěnné malby ve viharnu a v dalších budovách dokládají obrovskou šíři takových vědních oborů, jakými jsou např. zeměpis, jóga, astrologie, literatura, umění a samozřejmě i náboženství. V komplexu sídlí společnost Traditional Medical Practitioners Association, zaměřená na výuku tradiční thajské masáže a aplikace léčivých rostlin. Wat Pho byl vždy nejvyhlášenějším centrem výuky thajské masáže a v jedné z budov školy můžete absolvovat krátkou ukázku tohoto umění.

Pokud jste nikdy nebyli na pravé thajské masáži tak Wat Pho je dobrým místem kde začít.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více