Chrámy a svatyně v Bangkoku

Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

bkkchramChrámy v Bangkoku jsou srdcem a duší města. Návštěva hlavního města by nebyla kompletní bez shlédnutí alespoň dvou z nich. Architektura je naprosto unikátní a třpytivá dekorace jako žádná jiná. Představte si tisíce kousků barevného skla zasazeného do zlata a zlaté barvy - ano, vskutku jste ve městě Andělů.

Nejrozumnější je navštívit chrám v brzkých ranních hodinách. Je chladněji a a nebudete se prodírat davy ostatních turistů. Chrámy nejsou jen turistickou atrakcí, ale hraji poměrně důležitou roli i v budhistické tradici. Mniši žijí v komplexu chrámových budov a vstávají kolem 04.00, kdy se začínají modlit, meditovat a sbírat jídlo od lidí na ulici. Pokud budete na ulicích v Bagkoku velmi časně, budete mít možnost potkat mnichy v šafránově zbarveném rouchu.

V Bangkoku je několik set chrámů (uvádí se že kolem 500) a je jen málo těch, které by nestály za návštěvu. Uvádíme zde podle našeho názoru ty nejdůležitější, které byste měli navštívit, díky jejich kráse, kulturnímu významu a budhistické tradici. Většina chrámů není otevřena po 18.00 hodině. V chrámech a svatyních se musíte mít slušné oblečení. Žádné šortky, tílka a podobně, vystavujete se hrozbě, že nebudete do chrámu vpuštěni. V současné době, ale funguje možnost zapůjčení oděvu, pokud Váše oblečení nesplňuje kladené nároky. Chrámy v Bangkoku jsou srdcem a duší města. Návštěva hlavního města by nebyla kompletní bez shlédnutí alespoň dvou z nich.

  • Velký Palác - Pokud je v Bangkoku jediné místo, které rozhodně musíte navštívit, tak to je právě ohromující Velký Palác.
  • Wat Phra Kaew - Chrám Smaragdového Budhy - Považován za nejdůležitější budhistický chrám v Thajsku.
  • Wat Arun  - Znám také jako Wat Chaeng, je situován na západním břehu řeky Chao Phraya.
  • Wat Pho - Je největším chrámem v Thajsku a je proslulý díky obrovskému majestátnímu ležícímu Budhovy, který je 46 metrů dlouhý a je celý pokryt plátky zlata.
  • Wat Traimit - Wat Traimit skrývá největšího sedícího zlatého Budhu na světě, který měří téměř 5 metrů a váží 5 a půl tuny.
  • Wat Mahathat - V chrámu je Buddhistická universita Mahachulalongkorn, kde se vyučuje Buddhistické učení. Chrám je sídlem nejvyššího patriarchy.
  • Wat Suthat  - V chrámu najdete i největší bangkokský vihan vyzdobený fantaskními výjevy z Buddhových posledních 24 životů.Na protější straně od Wat Suthat se do výše 25 metrů tyčí dva spojené červené sloupy Velké houpačky.
  • Wat Saket - Hlavní atrakcí chrámu je Zlatá hora. Je to umělý kopec pokrytý zlatou pagodou vysokou 260 stop.

 

Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více