Nakupování v Bangkoku

Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

bkknakupNakupování je jednou z hlavních atrakcí Bangkoku. Podle některých údajů je tu na 75 supermarketů, 220 obchodních domů a 310 tržnic. Nejoblíbenější je Thajské hedvábí, bavlna, moderní a tradiční šperky s drahokamy, stříbrné předměty, cínové zboží, keramika, dřevořezby, malby a oblečení. Bangkok svými nízkými cenami patří mezi nejpříznivější města v Asii. Smlouvání ve většině obchodů a tržnic (ne v supermarketech!) nabízí dobré ceny pro zákazníky. V posledních několika letech začaly jako houby po dešti růst supermarkety a obchodně zábavní komplexy. Thajcům se to velice zamlouvá a je tu neustále plno. Narozdíl od nás to ale nezpůsobilo úpadek jiných druhů obchodů. Důvod je jednoduchý - prudce stoupá kupní síla obyvatelstva.

Oblast Phloenchit, Pathumwan zahrnuje několik obchodních domů a nákupních center jako World Trade Center, Siam Square, Siam Center a Mahboonkrong. Téměř vše, co lze vůbec koupit, je zde k dostání. Thajské centrum nákupů duty-free je v 7.patře World Trade Center.

Dnes již v Bangkoku existuje tolik nákupních středisek, že by bylo velice obtížné je všechny spočítat, ovšem River City Shopping Complex u řeky byl nesporně prvním a dodnes si udržel pověst solidního místa, kde se nejlépe nakupují starožitnosti. Obchodní komplex River City, těsně navazující na Royal Orchid Sheraton, byl prvním moderním, plně klimatizovaným nákupním střediskem. Líně tekoucí řeka jako by do určité míry přispívala k tomu, že tu nakupování probíhá mnohem klidněji než kdekoliv jinde v Bangkoku. Budeme-li zde však hledat poslední západní módu nebo hypermoderní barvy, potom asi budeme zklamáni. Zato zájemci o vybrané výrobky thajských uměleckých řemesel, hedvábí nebo starožitnosti si tu určitě přijdou na své. Komplex River City leží na hranicích s čínskou čtvrtí a náměstí před ním je plné stánků s občerstvením, kde dostaneme satay (jídla na roštu), čerstvé ovoce a různé sladkosti. Za zmínku stojí rozhodně místní svatyně nebo lépe řečeno domeček duchů vyvedený monumentálně z mramoru.

Nezapomeňte si obout pohodlné sportovní boty!

Více z této kategorie: « Plovoucí trhy Wat Pho »
Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více