Plovoucí trhy

Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

I když v dnešní době na plovoucích trzích nakupují spíše turisté než místní obyvatelé, na člunech stále najdete do výšky naskládané tropické ovoce a zeleninu, můžete si zde dát čerstvou kokosovou šťávu či ochutnat místní speciality připravené v plovoucí kuchyni přímo na lodi. Pokud chcete zažít atmosféru tržiště, aniž byste museli smlouvat o cenách, projeďte si trh Damnoen Saduak výletní lodí s průvodcem. Navštívit můžete také další plovoucí trhy: Taling Chan, trh Bang Ku Wiang nebo trh Tha Kha.

Plovoucí trh Damnoen Saduak

JAK SE TAM DOSTANETE: autobusem z Jižního terminálu do provincie Samut Sangkhram Ratchaburi, vzdálené 80 km jihozápadně od Bangkoku.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 07:00 - 11:00

damnoen_saduak.jpgNávštěva slavného plovoucího trhu Damnoen Saduak rozhodně stojí za to, i když díky Bondovkám je toto místo mezi turisty velmi oblíbené. Velmi nepřehledné kanály (khlongy) jsou plné malých pramic bojujících o nejlepší místo. Loďky jsou zkušeně manévrovány zralými ženami, které pohotově zastaví a okamžitě začnou smlouvat. Navštívit tento rušný trh plný barev je i navzdory velkému počtu turistů zábavné.
 
 

Plovoucí trh Taling Chan

JAK SE TAM DOSTANETE: autobusem č. 79 nebo 83, který jede přes řeku Chao Praya do čtvrti Thonburi.

OTEVÍRACÍ DOBA: Víkendy 09:00 - 17:00

floatingmarket.jpgTento trh se nachází v těsné blízkosti Bangkoku, a je tedy vhodným cílem víkendového výletu, pokud chcete zažít nakupování trochu jinak. Spletité kanály tržiště můžete projet pronajatým člunem a cestou objevíte i několik malých vesniček. Ti, kdo chtějí Thajsko poznat důkladněji, se zde mohou ubytovat v soukromí.

 

Plovoucí trh Bang Khu Wiang

JAK SE TAM DOSTANETE: člunem z Chang Pier v Bangkoku, odtud se nechte dovézt na trh do Noi-Khlong Om-Bang Khu Wiang.

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně 04:00 - 07:00

Navštívit Bang Khu Wiang je patrně nejlepší volba, pokud chcete zažít tradiční thajský plovoucí trh bez davu turistů. Časně ráno sem na člunech přijíždějí mniši pro svou denní almužnu a jsou zde k dostání různé čerstvé produkty z farem.

Plovoucí trh Tha Kha

JAK SE TAM DOSTANETE: mladší sestra 10 km vzdáleného rušného trhu Damnoen Saduak, na tento trh se dostanete, pojedete-li stejným směrem jako na Damnoen Saduak

OTEVÍRACÍ DOBA: Víkendy 06:00 - 12:00

flmarket.jpgTha Kha navštěvuje ve srovnání s ostatními plovoucími trhy v provincii Samut Sangkhram mnohem méně turistů. Svou polohou je uchráněn od komerčního náporu, jaký pociťuje nedaleký trh Damnoen Saduak. Důležité upozornění – než se nalodíte, nezapomeňte se podívat na hvězdnou oblohu; trh je otevřen jen šest dnů v měsíci dle lunárního kalendáře!

 

A co můžete nakoupit? Čerstvé ovoce, zelenina, čerstvé džusy, teplá jídla, květiny a nejrůznější drobnosti.

Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více