Další chrámy v Bangkoku

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Kromě populárních a turisticky nejatraktivnějších chrámů Bangkoku, které byly popsány na předchozích stránkách, se ve městě nachází další pozoruhodná náboženská místa, které většina průvodců opomíjí. Patří se méně známé „skryté drahokamy“, které jsou mimořádně nádherné a současně unikátní ve své ryzosti.

Wat Benchamabophit

LOKALITA: 69 Rama V Road, Dusit

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:00 - 17:00

watben.jpgWat Benchamabophit Dusitvanaram zvaný též Mramorový chrám se nachází v Dusitu a je jedním z nejmodernějších a současně nejpozoruhodnějších chrámů. Jeho výstavba započala v roce 1899, krátce po dokončení nedalekého Dusitského paláce poté, co král Chululongkorn (král Rama V) požádal svého nevlastního bratra, prince Narrise o návrh chrámu. Výsledkem je oslňující uspořádání svatyň (tzv bótů) v bílém, italském kararském mramoru, s třívrstvou střechou – jedná se o jedinečný příklad moderní thajské architektury s překrásnými architektonickými prvky z blízka i daleka. Budova s půdorysem ve tvaru T obsahuje nádherné repliky Buddhy ve stylu Sukothai, nazývané Phra Buddha Chinarahat, jejichž originál se nachází v chrámu War Mahatat. V stavby je zazděn popel krále Chulalongkorna. Na nádvoří je umístěno 52 místních i dovezených soch Buddhy z tohoto období (33 originálů a 20 kopií). Každá z nich je různá z hlediska stylu; přičemž ty nejpozoruhodnější znázorňují Buddhu kráčejícího a Buddhu podmaňujícího si Maro. Za klášterem se nachází mohutný strom Bodhi, zakoupený jako dar králi Ramovi V z Bod Gaya, místa Buddhova osvícení. Je zde rovněž 'Sala Nam' (vodní pavilon) a mezi oblastí vyhrazenou pro mnichy a veřejnost se nachází řada mostů postavených v rozmanitých stylech.

Wat Bowonniwetwihan

LOKALITA: 248 Phrasumen Road, Phra Nakkon, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:00 - 17:00

watbowonniwetwihan.jpgWat Bowonniwetwihan, jež je jedním z nejdůležitějších náboženských míst, oplývá posvátností díky dlouhodobým vazbám na božský královský dvůr, a proto má pro Thajce obzvláště velký význam. Nachází se na severovýchodní straně Bangkokského ostrova Rattanakosin, uvnitř zdí starého města v ulici Phra Sumen. Založen byl v roce 1826 jeho královskou výsostí princem Maha Sakdipolsepem, synem krále Ramy III a jeho královská historie se datuje do doby prvního opata v roce 1836. Nebyl jím nikdo jiný než princ Bhikku Mongkut, který později nastoupil na trůn a stal se králem Ramou IV. Předtím však strávil 27 let jako duchovní a 14 let jako opat chrámu Wat Bowon; založil klášterní řád Thammayutika Nikaya a v rámci tohoto řádu rovněž thajskou druhou Buddhistickou universitu Mahamakut. Král Rama VI, král Rama VII a jeho výsost král Bhumibol Adulyadej zde byli rovněž vysvěceni, čímž se toto místo stalo hlavním chrámem patronátu dynastie Chakri. V nedávné minulosti byl tento královský zvyk obnoven, když zde princ Vajiralongkorn i jeho vlastní synové trávili svůj čas jako mnichové. Komplex se skládá z velkého množství bótů s obtížně vyřezávanými oblouky vstupních dveří a s okny s pozlacenou štukaturou. Štít stavby je dekorován glazovanou keramikou, což napovídá o silném čínském architektonickém vlivu. Je zde několik jedinečných a mnoho uctívaných soch Buddhy, včetně soch Phra Suwannakhet, Phra Nirantarai a sochy Phra Phuttachinnasi, která byla údajně vytvořena v roce 1357. V pozadí je velké chedi pokryté zlatými deskami, které obklopují čtyři malé zlaté prangy.

Wat Chanasongkram

LOKALITA: Chakrapong Road, Near Khao San Road, Banglamphu

OTEVÍRACÍ DOBA: 06:00 - 18:00

wanch.jpgWat Chanasongkram je důkazem toho, že posvátné může přetrvat mezi světským. Jeho umístění v turistické části Banglumphu, poblíž ulice Khao San a o něco málo hektické ulice Soi Rambuttri je v rozporu se starodávným dědictvím a klidem tohoto malého chrámu a jeho stinných pozemků. Jeho počátky se datují do období Ayutthaya, ale rekonstruovaný byl v roce 1787, během vlády Ramy I. Stalo se tak po slavném vítězství v bitvě devíti armád, po které je chrám pojmenován Wat Chanasongkhram Rajaworamahaviharn, což v překladu znamená „vítězství ve válce“. V zadní části je umístěno klidné, stromy lemované nádvoří a obytná část chrámu, kde jsou i dnes ubytováni mniši a zaměstnanci. Uvnitř chrámového komplexu se nachází malé nádvoří. Okna a štít malého bótu neboli svatyně jsou postavena z pečlivě pozlaceného dřeva a uvnitř, na oltáři je pověstná socha Buddhy v poloze přemáhající Maro, nazývaná Phra Phra Buddha Norasee Trilokachet, spadající do období vlády Ramy I. Okolo je umístěno 15 soch Buddhy z tohoto období a rovněž pár ebonitových sloních klů. Mimoto je zde umístěna socha krále Taksina, který předchází dynastii Chakri. V přední části se nachází dvě chedi ve stylu Jom Hae s širokou základnou a úzkou horní částí.

Wat Intharawihan

LOKALITA: 114 Wisut Kasat Road, Banglamphu, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:30 - 20:00

watir.jpgChrám pochází ještě z doby před založením města a původně se jmenoval Wat Bang Khun Phrom Nok. Za krále Ramy I. byl zrenovovaný a přejmenovaný na Wat Intharam za použití zde soustředěných válečných zajatců z Vientien. Králova manželka pozvala také z Laosu do chrámu slavného "experta" na rozjímání Chao Khun Phra Aranyik, mnicha, který se tu stal opatem. Král Rama VI. nakonec ukončil anabázi se jmény a přejmenoval chrám na Wat Intharavihan neboť předchozí jméno bylo stejné jako Wat Intharam (Wat Bangyirua Tai) v Thonburi.Důvod slávy chrámu nelze minout - je to impozantní stojící Buddha (Luang Pho To), vysoký 32 metrů. Sochu objednal údajně Rama VI. pro uschování Buddhových relikvií ze Šrí Lanky. Jiná legenda praví že iniciátorem sochy byl jeden z žáků slavného opata. Hladké rysy a siluela sochy působivě vynikají na pozadí oblohy. Obrovské prsty na nohou vytvářejí bizarní oltář pro řadu věřících přinášejících sem girlandy květin.

Wat Ratchanatdaram Worawihan

LOKALITA: 2 Machachai Road, Phra Nakhon, Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 09:00 - 20:00

watratchan.jpgChrám je charakteristický svým kovovým klášterem - Loha Prasat. Jedná se o prostorný pavilón s 37 věžemi, který stojí na třístupňové pyramidě za hlavní budovou chrámu. Jednotlivé úrovně od sebe dělí chodby situované ze severu a jih a z východu na západ. Na každé křižovatce se nachází meditační cela. Jedná se o legendární stavbu zmiňovanou v budhistických kronikách. Podobné stavby se stavěly na Srí Lance nebo v Indii. Vedle chrámu je místo, kde se vítají významní zahraniční hosté a socha krále Ramy III. Na nádvoří chrámu se koná jeden z nejlepších trhů s amulety a talismany. Na druhé straně ulice za staroměstskými hradbami se rozkládá "vesnice holubic", kde se prodávají holubice určené k pěveckým soutěžím.
Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více