Wat Phra Kaew - Chrám Smaragdového Budhy

Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

LOKALITA: Na Phralan, Phra Nakorn (inside Grand Palace complex), Old City (Rattanakosin)

OTEVÍRACÍ DOBA: 08:30 - 12:00 and 13:00 - 15:30

watp.jpg

Wat Phra Kaew nebo-li Chrám smaragdového Buddhy (úředně znám jako Wat Phra Sri Rattana Satsadaram) je považován za nejvýznamnější budhistický chrám v Thajsku. Nachází se v historickém centru Bangkoku, v komplexu Královského paláce, ve kterém je uchováván Phra Kaew Morakot (Smaragdový Buddha), nejsvětější zpodobnění Buddhy, který byl pečlivě vyřezán z jediného kusu nefritu. Smaragdový Buddha (Phra Putta Maha Mani Ratana Patimakorn) je vyobrazení Buddhy v meditační pozici v uměleckém stylu školy Lanna, ze severu Thajska, datovaného do 15. století našeho letopočtu.

 

Soška Buddhy je umístěna vysoko na oltáři a nikdo, kromě Jeho výsosti Krále, se nesmí k Buddhovi přiblížit. Soška je oblečena do sezónního roucha, které se převléká třikrát do roka podle ročního období: léto, zima, období dešťů. Aby soška přinášela zemi štěstí během každého ročního období, je důležitým rituálem převlékání roucha, které Král vykonává osobně. Chrám je nádherně zdoben a vyzařuje z něho klid a smír.

 

watpr.jpgStavba Chrámu začala v době, kdy Král Buddha Yodfa Chulaloke (Ráma I.) přestěhoval hlavní město z Thonburi do Bangkoku v roce 1785. Na rozdíl od ostatních chrámů neobsahuje obytné čtvrti pro mnichy, spíš komplikovaně zdobené posvátné budovy, sochy a pagody. Nejdůležitější stavbou je centrální „ubosot“ (vysvěcená síň), která je domovem Smaragdového Buddhy. Ačkoli je soška Buddhy velice malá, je nejdůležitější ikonou Thajců.

 

Další atrakcí Wat Phra Kaew je model khmerské svatyně Angkor Wat, která byla postavena za vlády krále Rámy IV. v dobách, kdy byla Kambodža pod nadvládou Siamu. Na oslavu prvního stého výročí existence Královského města přikázal král Ráma V. znovu vytvořit model ze sádry. Nepřehlédněte ani Balkón, který může být přirovnán k chrámové zdi. Fresky uvnitř uceleně vypráví epos Rámájana . Na balkonových sloupech jsou v kamenu vytesány verše, které popisují fresky. Každé balkonové dveře jsou stráženy pět metrů vysokými „Yaksa Tavarnbal“ (obřími vrátnými), jejichž rysy vycházejí ze stejného eposu.

 

watpra.jpgPrůvodce je k službám od 10 do 14 hodin a osobní audio průvodce je k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině, ruštině a španělštině. Uvědomte si, že wats (chrámy) jsou posvátná místa a proto se musíte patřičně obléci. Ne šortky, pantofle, sandály nebo odhalující tílka, jinak vám nebude umožněn vstup. V případě, že byste potřebovali, jsou zde zařízení, která nabízejí zapůjčení vhodných kalhot.

 

 

Wat Phra Kaew nebo-li Chrám smaragdového Buddhy je považován za nejvýznamnější budhistický chrám v Thajsku.

Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / 22.10. - 25.12.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více