Trh Chatuchak

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

LOKALITA: Jeďte BTS do stanice Mo Chit.

OTEVÍRACÍ DOBA:  08:00 - 18:00 pátek, sobota, neděle

chatachukmarket.jpg

Víkendový trh Chatuchak, rozprostírající se na ploše 70 rai (zhruba 14 hektarů), je se svými 15 000 stánky a více než 200 000 návštěvníky každou sobotu a neděli praotcem všech trhů a dost možná jedním z největších a nejznámějších trhů na Světě. Pokud právě Vám pumpuje náruživé smlouvání adrenalin do žil, připravte se na zážitek, z kterého se Vám pořádně zatají dech a ještě dlouho se Vám bude točit hlava. Vítězství nad tímto trhem je ovšem odvážný počin. Jako odměna za mnoho trpělivosti a prolitého potu Vám bude možnost nalézt zde téměř vše, na co si vzpomenete.

Nákupní strategie

 
chatuchakmap.jpgNabízí se dvě možnosti, jak provést nakupovací útok. Zaprvé si můžete zdarma opatřit mapu v jednom z informačních stánků a pokusit se naplánovat své dobrodružství nekonečným bludištěm přelidněných uliček, které jsou úzké a překvapivě početné. Ale trh je tak velký, že i s mapou můžete skončit v bludném kruhu. Jednotlivé části jsou barevně vyznačeny tak, že řadí dohromady oblečení a módní doplňky, dále sekci domácího příslušenství, řemeslné výrobky, domácí zvířata, umělecké a sběratelské předměty, rostliny, velkoobchodní zboží, jídlo a vše ostatní. Prodejci v průběhu času ne vždy respektovali barevné rozlišení, což vede k jevu, jenž lze popsat jako „organizovaný chaos“. Zadruhé můžete pouze následovat vlastní instinkt a nechat vše na karmě. Každopádně je prakticky nemožné vše projít za jeden den a ještě nemožnější, že nenarazíte na nic, co by Vás oslovilo.
 
Pokud máte dobrý orientační smysl a jste schopni projít větší část trhu, budete ohromeni velkou rozmanitostí zboží: od kohoutů a jídelních hůlek k LP deskám a Levi’s bokovkám, které jste v obchodě již neviděli pár let. Můžete si pořídit krajtu, krásné orchideje, zahradní nábytek nebo maskáče. Také korálky, nepravé starožitnosti, poslední CD Café del Mar…Čím dříve se sem dostanete, tím lépe. Nejen proto, abyste měli na vše dostatek času, ale také abyste začali dříve, než zde bude přelidněno a příliš horko.

Pokud vyrazíte na víkendový trh Chatuchak brzy, budete mít výhodu nakupování bez davů lidí a horka…Stánky se otevírají již od 8:00 a atmosféra se dostává doslova k bodu varu okolo 11:00. Velice doporučujeme, abyste sem dorazili co nejdříve.

Podstoupení zkoušky smlouvání

chatuchakmarket.jpgVíkendový trh Chatuchak je perfektní místo pro výhodné nákupy a zkoušku Vaší schopnosti smlouvat. Přátelský přístup a široký úsměv jsou Vašimi devízami k uzavření nejlepšího obchodu. V okolí se nachází několik bankomatů, ale není vždy jednoduché je najít, takže buďte vybaveni dostatkem peněz, neboť ne mnoho prodejců a majitelů stánků přijímá platební karty. Fascinujícím rysem trhu je, že zde se svým stánkem počalo úspěšnou kariéru mnoho do té doby neznámých thajských umělců, řemeslníků a obchodníků. Mějte proto otevřené oči pro množství skutečného talentu, inovací a umu. Také zde nalezneme některé zajímavé prodejce, kteří na trhu prodávají své zboží po desetiletí a je jasné, že svou práci milují.

Všude na trhu najdete dostatek jídla a pití, jak je pro Thajsko zvykem. Zkuste některé neobvyklé delikatesy, jako jsou většinou smažené a silně kořené larvy, žáby a štíři. Bez problémů také seženete ledově vychlazené pivo, což je nezřídka nejlepší prostředek na uhašení žízně v silném horku a vlhkosti. Opravdu nepodceňujte pití dostatku tekutin, abyste se vyhnuli dehydraci organismu, a oblečte si jen něco lehkého na sebe. Chatuchak je stejně jako každý velký trh Světa přelidněný a rušný, tak si dejte pozor na kapsáře a chraňte si své osobní věci.

Na tomto celodenním výletu postupně navštívíte válečný hřbitov POW Cemetery, válečné mu...
Řeka Kwai - Bangkok
CZK 1,900.00
9 Hodin
Navštivte historické původní hlavní město Thajska, včetně zřícenin chrámů Wat Mahathat,...
Starobylá Ayutthaya - Bangkok
CZK 2,200.00
9 Hodin
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více