• Průvodce Thajskem

    Průvodce Thajskem

    Thajsko Online neukazuje turistům pouze známá místa Thajska, ale zaměřuje se i na nejlépe uchovávaná tajemství a vybavuje Vás znalostmi, které potřebujete. Od získání vstupního víza i rad, jak se zachovat v případě, že zabloudíte v neznámé oblasti, vždy Vám pomůžeme k tomu, abyste se mohli při své cestě po Thajsku správně rozhodnout… Pojeďte do Thajska prožít své sny!
  • 1

Pláže Krabi

Dvě hlavní pevninské oblasti pláží západně od Krabi nemohou soutěžit s místími ostrůvky ani co do podmínek pro šnorchlování, ani co do příjemné izolovanosti. Fantastický mys Leam Phra Nang je dostupný pouze lodí, takže pokud zůstanete na některé ze tří pláží - Ao Phra Nang, West, East Railay a Ao Ton Sai, budete se cítit jako na ostrově, třebaže jsou tyto pláže těmi nejnavštěvovanějšími. Kolem pobřeží pláže Ao Nang naopak vede silnice, díky níž zde velmi dobře prosperují luxusní letoviska, přestože tato pláž není ničím zvláštní a není ani mimořádně krásná. Pláže rozkládající se na pobřeží mysu Laem Phra Nang jsou naopak pěkné po celý rok, i když některé z ubytovacích komplexů se zavírají během období dešťů.

Pláž Phra Nang

Pláž Phra Nang, KrabiPláž Phra Nang se rozkládá na jihozápadním okraji mysu Leam Phra Nang a pokračuje pláž Hat Railay, technicky jde o jeden záliv, ale fakticky o dvě oddělené pláže. Drobná pláž Ao Phra Nang se rozkládá na krásném kousku mysu s pozadím tvořeným útesy a palmami a je nejkrásnějším místem na celém pobřeží mysu. Pláž přitahuje milovníky slunění díky jemnému písku a láká i milovníky šnorchlování díky útesům, které se rozkládají zhruba 200 m od pobřeží. Ze všech tří pláží je jedinou, která nemá bungalovy patrné přímo z břehu a jen pár provizorních plážových café-barů.

Pláž East Railay - Nam Mao

East Railaz, KrabiNejsou zde vhodné podmínky pro plavání, což je způsobeno poměrně dost hustým porostem mangrove, odliv sahá až kilometr daleko od pobřeží a pláž je poměrně dost hlučná díky věčně připlouvajícím a odplouvajícím lodím. Kladnou stránku celé věci je, že zde najdete skvělý výběr levných komplexů bungalovů a ani jeden z nich není vzdálen více jak deset minut chůze od mnoha čistších a příjemnějších písků Západní Railay a pláže Ao Phra Nang. Z pláže Ao Phra Nang se na východní Railay dostanete po zalesněné pěšině vedoucí z nejvýchodnějšího cípu pláže. Ze Západní Railay se na Výcholdní Railay dostanete krátkou procházkou přes pozemek komplexu bungalovů Railay Bay.

Pláž West Railay

West RailayTato pláž je vlastně pokračováním pláže Ao Phra Nang, s níž sdílí stejné krásné krasové útvary, průzračnou vodu a chlubí se i dlouhým pásem krásného písku. Najdete zde i kousek stínu. Na pláži jsou tři komplexy, z nichž všechny mají klimatizaci a velmi pěkné pokoje, najdete zde i restaurace, turistické agentury a obchody. Někdy zde kotví i lodě, ale jinak se sem dostanete pouze procházkou z pláže Ao Phra Nang po pěšině vedoucí na East Railay, z které odbíhá odbočka vedoucí na West Railay. Za odlivu můžete zkusit přelézt útes na severním konci západní Railay, a ocitnout se tak na Ao Ton Sai, za přílivu můžete přeplavat nebo jet lodí.

Pláž Ao Ton Sai

Ao Ton Sai, KrabiAo Ton Sai je cestovatelská pláž s velkým výběrem levného ubytování a některé plážové bary pořádají regulérní celonoční party. Stěží hrstka z ubytování skýtá přímý přístup na pláž, většina je schovaná pár stovek metrů od pláže ve zbytcích lesa. Samotná pláž nepatří k nejhezčím na Krabi a je tu plno skalních útesů, které znemožňují plavání za odlivu. Ale krasové kulisy pláže budí respekt a oranžovo-okurkově zbarvené skalní stěny pohádkových tvarů přitahují spoustu lezců.

Pláž Ao Nang

Ao Nang, KrabiKolem pobřeží pláže Ao Nang vede silnice, díky níž zde velmi dobře prosperují luxusní letoviska, přestože tato pláž není ničím zvláštní a není ani mimořádně krásná. Nejpěknější část pobřeží pro koupání a slunění je asi 1 km jihovýchodně od komerčního centra, po pěší cestě Phra Nang Inn.
 
 

Pláž Hat Nopparat Thara

Hat Nopparat Thara, KrabiHat Nopparat Thara, část která již spadá pod ochranu národního mořského parku, jež také zahrnuje Ko Phi Phi, je tvořen dvěma plážemi. Východní pláž, dvoukilometrový pás písku, se díky překotnému rozvoji rychle stává aonangským západním sídlištěm. Doprava do Ao Nang je častá, a je jednoduché dojít i pěšky, také restaurce, bary a obchůdky Ao Nang jsou sdíleny dvěma ubytovacími zónami. Východní pláž je je dlouhá a nezahlcená lidmi. Za odlivu je skoro nemožné tu plavat, ale písek je oživen tisícem hvězdic a krabů poustevníčků, a dokonce můžete přejít na malinkatý ostrůvek. V blízkosti je přístavní mole Tha Nopparat Thara, které slouží trajektům z Ao Nang do Phuketu, Phi Phi a Ko Lanta. Výhledy na krasové ostrůvky jsou krásné – na některé z nich se při odlivu dostanete pěšky, i když naopak koupání je odlivem omezeno. Některé z resortů pořádají výlety k nejbližším ostrovům za šnorchlováním.

Pláž Hat Klong Muang

Hat Klong Muang, KrabiPatnáct kilometrů jízdy na sever od Ao Nang se vynoří enkláva čtyř a pěti hvězdičkových hotelů na Hat Klong Muang. Zdejší pláž je spíš přívětivá než perfektní – místy skalnatá, za odlivu vyčnívající útesy, ale je dlouhá a velmi klidná. Výhled přes východní část zálivu Phang Nga je nádherný, s několika lákavými ostrůvky na horizont, včetně oblíbené kajakářské destinace ostrova Ko Hong, oblíbené pro křišťálovou vodu, výborné šnorchlování a utejené přílivové laguny. Všechny hotely v této oblasti mají bazén a organizují výlety do okolí Krabi, místní touroperátoři pořádají šnorchlování výpravy na blízké ostrovy. Z Krabi jezdí občasně dodávky na Klong Muang, ale pravidelná doprava neexistuje, a tak jste závislí na taxících a hotelové dopravě.

Nezávazná objednávka

Sami si stanovte rozpočet, vyberte typ ubytování, lokalitu, způsob přepravy...

Objednej

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více