• Průvodce Thajskem

    Průvodce Thajskem

    Thajsko Online neukazuje turistům pouze známá místa Thajska, ale zaměřuje se i na nejlépe uchovávaná tajemství a vybavuje Vás znalostmi, které potřebujete. Od získání vstupního víza i rad, jak se zachovat v případě, že zabloudíte v neznámé oblasti, vždy Vám pomůžeme k tomu, abyste se mohli při své cestě po Thajsku správně rozhodnout… Pojeďte do Thajska prožít své sny!
  • 1

Doi Suthep

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

doisuthep.jpgDoi Suthep je pevnou součástí života v Chiang Mai. Jedno Thajské přísloví zní: „Jestliže jste neokusili Chao Soi a neviděli Doi Suthep, nebyli jste v Chiang Mai.” Tato královská hora shlíží na město ze severozápadu a z jejího vrcholu je úžasný rozhled. Doi Suthep svou ohromností dominuje celému obzoru a rovněž je významným národním symbolem království.

Roku 1981 se stala Doi Suthep společně s Doi Pui a Doi Buača a 161 km2 pralesa, v němž se nalézají čtyřiadvacátým národním parkem v Thajsku. O rok později k němu bylo připojeno dalších 100 km2, čímž dosáhla rozloha parku 261 km2. Rameny hory pokrývá jako plášť hustý les, jenž je v nižších partiích tvořen opadavými dřevinami, poblíž vrcholu pak neopadavými.

Nejvyšší vrchol v parku dosahuje výšky 1 685 m, což z něj činí osmou nejvyšší horu Thajska. Z tohoto pohoří prýští některé z nejpůvabnějších a snadno přístupných vodopádů na severu království. Vodopády Mae Sa, Chuej Kaew a Monthathan patří k nejoblíbenějším vyhlídkám v parku a je k nim snadný přístup z hlavní silnice. Prales je rovněž domovem nejrůznějších volně žijících zvířat, především malých savců a ptáků, jakož i vzácného Krokodýlího salamandra, který se vyskytuje v Thajsku jen na čtyřech lokalitách.

coffee_shop_doi_suthep.jpgVelká nadmořská výška udržuje teplotu v parku na příjemné úrovni i ve žhavých červnových vedrech. Do parku Doi Suthep náleží rovněž údolí Mae Sa, což je skutečný ráj památek a aktivit. V rozšíření parku dále na sever naleznete půvabnou a neprávem přehlíženou oblast Mok Fa, která se rovněž pyšní nádherným vodopádem, jeskyní a přírodní naučnou stezkou.

Ovšem i přes tyto úžasné přírodní krásy hlavním důvodem, proč turisté navštěvují Národní park Doi Suthep, je úctyhodný a posvátný chrám Wat Phra Doi Suthep, jedno z nejposvátnějších buddhistických míst v Thajsku. Chrám Wat Phra Doi Suthep je cílem četných poutí, především v době buddhistických svátků Macha Bucha a Visaktha Bucha (připadající na 13.únor a 11.květen).

Národní park Doi Suthep je blízko centra a snadno přístupný autem nebo motocyklem. Při jízdě na pronajatém motocyklu (100 nebo 125 ccm) můžete obdivovat vznešený majestát pralesa i hor. Pokud nejste zdatní řidiči, existuje vždy možnost dopravit se na vrchol pomocí song thaew (červených taxi), nebo si zajistit vyjížďku prostřednictví hotelu nebo cestovní kanceláře. Po celém parku je roztroušena řada malých restaurací, především poblíž chrámu a nabízí se i několik příležitostí k přenocování. Ubytování je většinou v malých chatkách nebo bungalovech se základním vybavením. Všechno podstatné se však v parku dá vidět za jeden den.

Nezávazná objednávka

Sami si stanovte rozpočet, vyberte typ ubytování, lokalitu, způsob přepravy...

Objednej

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / DO 15.01.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     
TAT LICENSE NO. 14/00600

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více