Doi Inthanon

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

doiinthanon1.jpgNejvyšší vrchol Thajska, Doi Inthanon šplhá do výše 2565 metrů. Díky této nadmořské výšce je podnebí na vrcholu po celý rok velmi příjemné a osvěžující, a v chladném období (říjen až únor) klesá teplota pravidelně pod stupeň mrazu. Národní park nesoucí jméno po hoře Doi Inthanon se rozkládá na ploše 482 km2 a tvoří jej oblasti Sanpatong, Chomthong, Mae Chaem, Mae Wang a Toi Lor Sub patřící k provincii Chiang Mai.

Národní park Doi Inthanon je skutečným klenotem přírody – vinoucí se horská území, pokrytá bujnými tropickými lesy a protkaná mocnými řekami a majestátnými vodopády. Chráněná oblast národního parku je útočištěm pro mnoho živočišných druhů a je pravděpodobně nejlepším místem pro pozorování ptáků v Thajsku vůbec. Přibližně 362 druhů ptáků hnízdí v Národním parku Doi Inthanon a mnoho z nich není možné spatřit nikde jinde v Thajsku

Avšak rozmanitost Doi Inthanon netvoří pouze rostlinstvo a živočišné druhy. Oblast byla po dlouhé období také domovem severních domorodých kmenů a nedávné úsilí umožnilo soužití jedinečných vesnic a tradičních kultur s moderními projekty turismu a stavby přehrady Bhumibol, která využívá sílu řeky Ping k produkci elektřiny pro tisíce obyvatel Thajska.

doiinthanin.jpgDoi Inthanon je oblíbeným návštěvním místem regionu nejen pro své přírodní krásy, ale také pro svůj historický význam. Památníky Chedis, věnované královskému veličenstvu, Králi a Královně, se nacházejí na vrcholu hory. Park byl přizpůsoben rozvoji turismu a nyní nabízí plně vyhovující restaurační a ubytovací zařízení. Rozmanité území je propleteno stezkami a cestami pro snadnější přístup turistů. Avšak tento rozvoj turismu byl plně kontrolován tak, aby byla ochráněna příroda a prostředí v celé své kráse.
 
Národní park Doi Inthanon turistům nabízí mnohem vice než jen nádherné scenérie. Po několik století byla tato oblast domovem nejrůznějších domorodých kmenů, které zde stale žijí a uchovali si svůj prastarý způsob života. Pod štíty hor můžete nalézt vesnice Hmong, kde lidé stale obdělávají svá políčka jako před mnoha stoletími. Jedinou změnou je sklizeň. Díky Královskému projektu přešli tito lidé od pěstování opia ke komerčním plodinám, jako jsou zelenina nebo květiny. Návštěvníci jsou vítáni v Královském projektu, který se nachází v naprosté blízkosti stanice správy parku.

Doporučujeme

Severní Thajsko je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijící...
Kolem Thajska - OKOLO SEVERNÍHO THAJSKA
CZK 16,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více