Nakupování v Chiang Mai

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

chmnakupJednu z nejlepších příležitostí k nákupům na světě lze nalézt přímo zde ve městě Chiang Mai. Sever Thajska je střediskem umění i řemesel již mnoho set let a tato výtvarná tradice je i dnes stále velmi živá. Thajské hedvábí a starožitnosti, ručně vyráběný nábytek, lakované výrobky ze dřeva a jedinečné dekorativní deštníky vyráběné z papíru získaného z kůry stromu Sa - to je jen několik položek z nesčíselného množství vystavovaného zboží. Připočítáme-li k tomu ještě mnohé výhodné koupě, které tu uděláte, je docela možné, že budete potřebovat kufr navíc, abyste to všechno pobrali. 

Nesčetné tržnice, obchody a butiky jsou rozesety po celém městě a činí tak z Chiang Mai ráj pro nakupující. Když musíte volit z tolika různých možností, nejtěžší často je rozhodout se, kde začít. V Thajsku naštěstí často lze mnohé obchody specializující se na stejný sortiment nalézt v jediném místě, což nakupujícím usnadňuje život.

Pokud jde o nakupování v Chiang Mai, jen jedna věc na vás udělá větší dojem než cena, a tou věcí je ohromná rozmanitost nabízeného zboží. Je tu vše od starožitných soch až po nejnovější videohry, vše, co si v Thajsku můžete koupit, je k dostání i v Chiang Mai a mnohem levněji než byste zaplatili kdekoliv jinde.

Večerní Bazaar

OTEVŔACÍ DOBA: po západu slunce (18:00) - 22.30

the-night-bazaar.jpgHlavním místem pro nákupy je v Chiang Mai večerní bazar, který se nalézá na ulici Chang Khlan v délce čtyř bloků a lze tam pohodlně dojít pěšky z několika velkých hotelů. Přibližně v době západu slunce obchodníci vystaví své zboží (obvykle okolo 18:00), a zákazníci nakupují s neochabujícím zájmem až asi do 22:30, přičemž několik obchodů vždy zůstává otevřených i později.

Ve zdejších obchodech prodávají snad všechno, na co pomyslíte. Výběr je tu vskutku ohromující, mezi zboží těšící se větší oblibě však patří CD, DVD, oblečení, obuv, thajské hedvábí, řemeslnné výrobky a dámské peněženky. Nízké ceny znamenají, že za své peníze dostanete téměř vždy dobrou protihodnotu. Nákup zboží vyšší kvality (i ceny) můžete vyzkoušet ve dvoupatrovém večerním bazaru Viang Ping poblíž ulice Phae.

V nejbližším okolí bazaru je plno restaurací a barů, kde si můžete dát pauzu a odpočinout si předtím, než se znovu vydáte do ulic. Cestovních kanceláří, internetových kaváren, obchodů s mobilními telefony a fotoaparáty je tu také víc než dost. Ceny zboží ve večením bazaru nejsou pevně stanoveny, tak oprašte své umění smlouvat.
 

Víkendový trh

OTEVÍRACÍ DOBA: během odpoledne

weekendmarket.jpgTento příjemný trh, známý též jako kráčející ulice, býval omezen na neděle, stal se však natolik oblíbeným, že se rozšířil na celý víkend. Začíná uprostřed odpoledne na ulici Ratchadamneon, od ulice Phra Pokkao k bráně Phae je během obchodování uzavřen pro dopravu. Vydáte se na procházku po valouny vydlážděné ulici v měkkém světle soumraku, usrkáváte čerstvou ovocnou šťávu, letmo si prohlížíte řemeslnné výrobky a s chutí se občerstvujete pochoutkami, na něž jste náhodou narazili, vše za rytmického doprovodu tradiční thajské hudby produkované pouličními hudebníky - tak to je jeden z nejlepších způsobů, jak strávit večer ve městě Chiang Mai.

Nabízený sortiment tíhne spíše k rukodělným výrobkům než k různým druhům hromadně vyráběných starožitností, které vystavují ve večerním bazaru, i když tu plno pouličních prodavačů z řad horských kmenů prodává obvyklý sortiment turistických tretek. Z chrámů po obou stranách ulice se staly hodovní síně, v nichž můžete ochutnat všechno od smažené rýže po smažené cvrčky, ulici také lemuje množství krámků s občerstvením. Srkat čerstvou ovocnou šťávu u stánku je opravdovým požitkem, a až si budete pochutnávat na palačince na špejli s vyobrazením vaší oblíbené postavičky z kreslených filmů s láskou vyvedeném v želé, vrátíte se v duchu do dětských let.

 

Warorot Market

warorotmarket.jpg

Nachází se na konci ulice Chang Moi Road, severně od večerního bazaaru. Je to populární místo hlavně mezi thajci, kteří zde nakupují veškeré potřeby tpro jejich život. Zde zažijete pravou thajskou atmosféru. Market je umístěn ve velké budově, kde většina stánků je v přízemí a několik jich je i v prvním patře. Místo je dobré hlavně pro nákup nejrůznějšího druhu oblečení. Pokud budete trpělivý naleznete zde skutečné skvosty.Baan Tawai

handicraft.jpgNejlepší místo v Thajsku pro nákup starožitností, starožitných replik,výrobků do domácnosti a dekorace. Ban Tawai je 20km jižně od centra Chiang Mai, směrem k Doi Inthanon a je to nejdůležitější centrum uměleckých výrobků v Thajsku. Mnoho výrobků prodávaných v Bangkoku, Phuketu nebo na Koh Samui pochází právě odsud.

Mezi výrobky naleznete thajské hedvábí, dekorativní látky, vůně a svíčky, drevěné a bambusové výrobky, ornamenty a vázy a plno jiných naprosto unikátních věcí. Dokoncei když se moc nezajímáte o umělecké předměty, cesta do Ban Tawai rozhodně stojí za to, uvídíte umělce, řezbáře a další přímo při výkonu jejich práce. Používají přitom techniky, které jim předávali jejich předci již po staletí.

Zájezdy Chiang Mai

Navštivte horské kmeny na severu Thajska, vydejte se na peší trek thajskou džunglí a poté se ...
Kolem Thajska - CESTA ZE SEVERU NA JIH
CZK 21,600.00
16 Dnů
Severní Thajsko je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijící...
Kolem Thajska - OKOLO SEVERNÍHO THAJSKA
CZK 16,800.00
13 Dnů
Chiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je záro...
Super levné Thajsko - CHIANG MAI, CHIANG RAI - VLAKEM
CZK 11,900.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více