Chiang Mai - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

chminfoChiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je zároveň hlavním městem provincie Chiang Mai. Leží přibližně 700 km severně od Bangkoku mezi horami, z nichž některé jsou nejvyšší v zemi. Město leží na řece Ping, která je největším přítokem řeky Chao Phraya. Z města Chiang Mai se v posledních letech stává stále modernější metropole, i když postrádá kosmopolitní ráz Bangkoku. Pro tisíce zahraničních návštěvníků, kteří město každý rok navštíví, skýtá město četná lákadla. Historický význam města Chiang Mai spočívá v důležité strategické poloze na starověké obchodní trase. Město totiž dlouho před novodobou záplavou návštěvníků ze zahraničí sloužilo jako významné centrum ručně vyráběného zboží, deštníků, šperků a řezbářství.

Autobusové spoje, vlaky a letecká doprava jsou v Chiang Mai dobře zajištěny. Několik autobusových zastávek spojuje město s centrálním a severním Thajskem. Ústřední terminál Chang Pheuak poskytuje služby v rámci provincie Chiang Mai a autobusový terminál Chiang Mai Arcade severovýchodně od města zajišťuje spoje do více než dvaceti dalších míst v Thajsku, včetně Bangkoku a měst Ayutthaya a Phitsanulok. Několikrát za den jsou z terminálu Chiang Mai Arcade vypravovány spoje do Bangkoku (10 – 12 hodin cesty). Státní železnice denně vypravuje z Bangkoku do stanice v Chiang Mai 14 vlakových souprav. Většina těchto spojů je vypravována přes noc a takováto cesta trvá přibližně 12–15 hodin. Většina vlakových souprav nabízí jak první (soukromé kupé), tak druhou třídu (vybavenou sedadly, která se dají rozložit a použít jako lůžka).

Návštěva měst jako Mae Hong Son či Chiang Rai vyžaduje cestu letadlem, popřípadě autobusem. Do měst severně od Chiang Mai totiž vlaky nejezdí. Mezinárodní letiště v Chiang Mai denně odbavuje 28 letů z Bangkoku (cesta trvá okolo 1 hodiny a 10 minut), a slouží také jako zdejší dopravní uzel pro lety do dalších severních měst, jako Chiang Rai, Phrae a Mae Hong Son. Mezinárodní lety také spojují provincii Chiang Mai s dalšími regionálními centry, včetně měst Hong Kong (Čína), Jinghong (Čína), Kaohsiung (Tchaj-wan), Kuala Lumpur (Malajsie), Kunming (Čína), Luang Phrabang (Laos), Mandalay (Myanmar), Manila (Filipíny), Soul (Korea), Siem Reap (Kambodža), Singapur (Singapur) a Taipei (Tchaj-wan).

Doporučujeme

Severní Thajsko je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijící...
Kolem Thajska - OKOLO SEVERNÍHO THAJSKA
CZK 16,800.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více