Aktivity v Chiang Mai

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

chmcodelatChiang Mai se rychle stává jednou z nejpopulárnějších oblastí Thajska. Malebný horský terén láká cestovatele k prozkoumání jeho vrcholků a lesů, zatímco město je domovem hojnému počtu historických a kulturních míst, které čekají na své odhalení. Chiang Mai ovšem není diváckým sportem. Určitě nabízí výborné jídlo a fantastické nakupování, ale pokud vše co chcete dělat je jen sezení v ústraní, připravujete se o polovinu zábavy. Hojné vrcholky, bujné lesy a úžasné řeky v Chiang Mai nabízejí mnoho příležitostí k činnostem v přírodě. Aktivity v Chiang Mai uspokojí řadu chutí a talentů, ale všechny dávají jedno – životní zkušenost. Ať už jste dobrodružný typ, který miluje venkovní aktivity, nebo kulturní znalec, který miluje zkušenost s krásnými věcmi v životě, dovolená v Chiang Mai vás více než uspokojí – Tato dovolená Vás okouzlí.

Ať už jste dobrodružný typ, který miluje venkovní aktivity, nebo kulturní znalec, který miluje zkušenost s krásnými věcmi v životě, dovolená v Chiang Mai vás více než uspokojí – Tato dovolená Vás okouzlí.

 

Chiang Mai Zoo & Noční Safari

Ačkoli to není první věc která vás napadne, když většina lidí mluví o městě, zoologická zahrada v Chiang Mai je překvapivě zajímavá. Zabírajíce 200 akrů v úpatí Doi Suthep a poskytujíce skvělé výhledy na město, kromě fascinující ukázky života v divočině, zoo v Chiang Mai jistě stojí za návštěvu, obzvláště pokud jste se již dostatečně pokochali chrámy. V Chiang Maiské zoo můžete vidět téměř 400 druhů zvířat zahrnujíce slony, tygry, šimpanze, hrochy a nosorožce. Zoo také uvádí několik výjimečných atrakcí jako například průchozí voliéry, fascinující sladkovodní akvárium a hvězdy této zoo dvě mladé pandy Chuang Chuang a Lin Hiu.

Royal Flora Ratchaphruek

Chiang Mai je hrdé na svoji reputaci „Růže severu“ a to hlavně proto, že druhé největší město v království bylo vybráno, aby hostilo největší zahradnickou expozici, která kdy byla k vidění v jihovýchodní Asii. Celkem 30 národů reprezentujících pět kontinentů – Asii, Evropu, Afriku, Severní a Jižní Ameriku – se zúčastnilo v jihovýchodní Asii největší venkovní exhibice květin a rostlin. Zabírajíce 21 000 čtverečních metrů, řadí se tato exhibice mezi nejlepší světové zahradnické přehlídky vedle známé „Chelsea Flower Show“ v Anglii. Po přehlídce, bude místo expozice využito jako nová turistická atrakce pro Chiang Mai a jako centrum vědomostí pro Thajský zahradnický sektor.

Trekking

S tak malebnou krásou na dosah ruky není divu, že trekking je v první na seznamu populárních činností v Chiang Mai. Množství stezek v Doi Inthanon jsou velmi populárními místy, která můžete prozkoumat. Také Doi Suthep nabízí několik výborných pěších túr, obzvláště část trochu severněji, která nikdy není přecpaná turisty. Přírodní stezky v národních parcích jsou dobře značené a lehko průchodné. Lesnické stanice poblíž mohou, pokud si budete přát, poskytnout mapy a průvodce. Budete-li se chtít dostat trošku dál od civilizace, budete potřebovat průvodce, aby vám ukázal cestu. Při trekkingu budete potřebovat pár dobrých turistických bot, batoh, dostatek repelentu proti hmyzu a nějaký typ lehké bundy. Toaletní papír je také nutností. Nejlepší období pro trekking v Chiang Mai je od listopadu do března, kdy je zeleň velkolepá, ale počasí je jasné. Od června do září je déšť téměř zaručen.

Výlety na slonech

Další možností pro ty kteří chtějí vidět lesy, avšak nejsou tak nadšeni pěší turistikou, je absolvovat tyto cesty na sloním hřbetu. Sloní trekking poskytuje dvojí požitek. Jednak ze spojení s majestátním a úžasným zvířetem a poté z dech beroucí scenerie severního Thajska. Mnoho cest je kombinací turistiky a jízdy na slonech obohacené občasnou jízdou na raftu. Ať už zvolíte své vlastní končetiny nebo ty majestátních tlustokožců, ujistěte se že máte s sebou fotoaparát. Scenérie jsou dech beroucí a lesy jsou plné divokého života . Jistě budete muset obětovat trochu luxusu, ale zážitky stojí za to.

Rafting

Vysočiny v Chiang Mai jsou povodím celého severního Thajska a mnoho řek, které se vinou napříč jihovýchodní Asií mají své prameny zrovna zde. Rafting v Chiang Mai může být opravdu cenným zážitkem, ať už dychtíte po adrenalinových sjezdech místních peřejí nebo jen klidné plavbě v tichých údolích. Divoko vodní rafting v Chiang Mai je zážitkem, který nikdo nezapomene. Mocné horské řeky jsou zčeřeny peřeji které jdou od třídy dva (tekoucí voda s občasným výskytem kamenů) ke třídě čtyři (velké nesouvislé pády, velmi obtížné, silné vlny). Bezpečnost je vždy na prvním místě a projížďky jsou dostupné ve všech úrovních obtížnosti. Téměř kdokoliv se může zúčastnit, jediné co potřebujete je základní úroveň fyzické zdatnosti. Kvalitní společnosti poskytnou instrukce, bezpečnostní výstroj a zkušeného průvodce, který vás peřeji provede.

Cykloturistika

Cykloturistika je výbornou cestou jak se dostat ven a vidět fascinující krajinu města okolního prostředí spojené se zdravým pohybem. Výlety na kole do starého města zaberou něco kolem čtyř hodin a zahrnují hlavní místa, zatímco cesty do menších městeček v okolí jsou skvělé pro ty, kteří mají zájem o delší projížďky. Hory a kopce v Chiang Mai nabízejí divoké sjezdy, kroucené trasy a mnoho zastávek u krásných výhledů. Mnoho stezek vede poblíž zřídka navštěvovaných vesnic horských kmenů, které vám nabízejí autentický pohled na způsob jejich života.

Horolezectví

Se všemi těmi krásnými horami obklopujícími město, je malým zázrakem, že Chiang Mai a pravidelnou zastávkou pro mnoho horolezců. Město nabízí několik umělých stěn stejně jako světoznámé „Crazy Horse Buttress“ (Bláznivé koňské zadky), nacházející se kousek východně od města. Pro mnoho lidí není největší odměnou za horolezectví jen nadšení z kouzelných výhledů, je to hlavně hluboký pocit z dosažení něčeho, co by nikdy nevěřili, že dokáží. Představte si jak těsně objímáte strmou skálu a mezi Vámí a zemí není nic jiného než jen lano a padesát metrů prostoru. Vidíte další úchyt nad Vámi, ale zdá se být tak daleko. Jaksi však v sobě naleznete extra mentální a fyzické rezervy které Vás popoženou výše k dalšímu výstupku. Když sestoupíte dolů ze skály, jste úplně jiný člověk než na začátku. A´t už jste řadový amatér nebo sezóní Spider – Man, zjistíte Chiang Mai nabízí lezení odpovídající úrovni vašich lezeckých a silových schopností. Je zde přes 120 tras až do šedesáti metrů (160 stop) „Crazy Horse Butterss“ zahrnujících dobře přístupné cesty pro začátečníky ale i náročné cesty pro zkušené lezce.

Zájezdy Chiang Mai

Navštivte horské kmeny na severu Thajska, vydejte se na peší trek thajskou džunglí a poté se ...
Kolem Thajska - CESTA ZE SEVERU NA JIH
CZK 21,600.00
16 Dnů
Severní Thajsko je zemí hor přikrytých mlhou a zemí pestré směsi domorodých kmenů žijící...
Kolem Thajska - OKOLO SEVERNÍHO THAJSKA
CZK 16,800.00
13 Dnů
Chiang Mai je největší a kulturně nejvýznamnější město v severním Thajsku, které je záro...
Super levné Thajsko - CHIANG MAI, CHIANG RAI - VLAKEM
CZK 11,900.00
13 Dnů
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / 22.10. - 25.12.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více