Koh Tao - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

taoinfoKoh Tao, což znamená „Želví ostrov“, dostává svého jména, protože je nejvyhledávanějším místem pro potápění v Thajsku. Dokonalé pláže s bílým pískem, které se nacházejí na kopcovitém ostrově s rozlohou 21km2 a je obklopen křišťálově čistým mořem Thajského zálivu. Korálové útesy jsou domovem pro širokou škálu vzrušujících a barevných mořských tvorů, včetně želv.

Kompaktní ostrov se nachází 55 km severně od ostrova Koh Samui a byl „objeven“ v roce 1980. Nyní má pestrý výběr hotelů, od levných penzionů a plážových bungalovů, až po luxusní pětihvězdičkové letoviska. Výběr restaurací a nočních klubů se neustále rozšiřuje až do té míry, kdy si každý přijde na své. I když se na ostrov dá snadno dostat, tak je daleko od civilizace a je idylickým tropickým rájem.

Co dělat na ostrově Koh Tao

Koh Tao je proslulou potápěčskou destinací a mnoho návštěvníků se domů vrací s certifikátem Open Water Diver. Korálové útesy jsou domovem želv, trnuch, žraloků Perezových, a pokud budete mít štěstí, tak můžete vidět i žraloky obrovské. Oblíbená místa pro potápění zahrnují mořské sochy v Ocean Utopia, vrak námořnické lodi HTMS Sattakut v zátoce Lighthouse Bay, Japenese Gardens a mnoho dalšího. Potápěčské obchody také nabízejí denní výlety a školení, a to převážně v Mae Haad.  

Šnorchlovat se dá prakticky kdekoliv podél pobřeží Koh Tao, i když mezi nejoblíbenější patří zátoky Shark Bay of Haad Tien a Koh Nangyuan. Mezi další oblíbené aktivity patří plachtění, horolezectví, slaňování, skákání ze skal, wakeboarding, jízdy na kajaku, rybolov, minigolf, pěší turistika a jízdy na horském kole. Můžete ale také navštívit kurzy vaření, jógy nebo thajského boxu.

Jak se dostat na ostrov Koh Tao

Jediný způsob, jak se na ostrov můžete dostat je lodí z přístavu Mae Haad Pier. Trajekty vyplouvají z Chumphon, Surat Thani, Koh Samui a Koh Phangan. Cesta může trvat buď hodinu z Koh, nebo až 6 hodin z Chumphon a trajekt pluje přes celou noc.

Doprava na ostrově Koh Tao

Na ostrově se nejčastěji cestuje pomocí motocyklů a půjčených čtyřkolek, ale i ony můžou představovat určité výzvy. Ostrov je velmi kopcovitý a silnice jsou ve špatném stavu, což zvyšuje pravděpodobnost nehody pro jezdce, kteří jsou zvyklí na silnice. Na plážích Mae Haad a Sairee čekají taxíky, ale za cestu na jiné pláže si připlatíte, protože nástupní cena je 450 CZK. Pronájem klasické loďky je často příjemnějším a bezpečnějším způsobem, jak se dopravit na jiné pláže, přičemž za krátkou jízdu zaplatíte okolo 150–300 CZK.

Více z této kategorie: « Koh Tao Pláže Koh Tao »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / 22.10. - 25.12.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více