Koh Lipe - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(16 hlasů)

lipeinfoKoh Lipe je malý ostrov ve tvaru písmene L, který se nachází v provincii Satun jižního Thajska, což je nedaleko od hranic Thajska s Malajsií. Ostrov patří k souostroví Adang-Rawi, který se nachází na okraji národního mořského parku Tarutao. Původními obyvateli byli mořští cikáni, kteří ostrov pojmenovali Koh Lipe, což vlastně znamená papírový ostrov. Koh Lipe (známý také jako Koh Lipeh nebo Koh Lipey) prošel rychlým rozvojem, aby mohl čelit rostoucí turistické poptávce. Ostrov má tři hlavní pláže Sunset Beach (na západě), Sunrise Beach (na východě) a Pattaya Beach (na jihu). Okolí ostrova je proslulé potápěním a šnorchlováním. Na jeho korálové útesy se dá snadno dostat, protože začínají jen pár metrů od hlavních pláží. Na ostrově je mnoho možností ubytování, a to od bungalovů z bambusu až po čtyřhvězdičkové hotely. Koh Lipe nabízí několik levných resortů, a resortů ve střední cenové kategorii, které se nachází na plážích Sunset Beach, Sunlight Beach a Pattaya Beach. Většina z nich nabízí samostatné bungalovy s vlastními balkony a základním vybavením.

Aktivity na ostrově Koh Lipe

Mezi nejvýznamnější aktivity v okolí ostrova patří šnorchlování a potápění a mezi nejznámější potápěčské destinace v okolí patří 8 Mile Rock, Yong Hua Shipwreck, Sting Ray City, Hin Takorn Dukong a Stonehenge. Na Koh Lipe existuje mnoho potápěčských center, takže i když jste se nikdy nepotápěli, tak se to můžete snadno naučit a získat certifikát PADI Open Water, který Vám umožní objevit podmořské zázraky kolem ostrova. Ještě jednodušší je to pro šnorchlování. Vybavení si můžete pronajmout v obchodech podél pláží a jít ho hned vyzkoušet. Nádherné korálové útesy jsou jen pár metrů od pláže a čekají až je prozkoumáte. U ostrova jsou také k dispozici jízdy na kajaku a plachetnici. Na pevnině můžete procestovat celý ostrov, což trvá zhruba hodinu, a můžete objevíte bohatou tropickou vegetaci a zvířata v ní. Cestování po ostrově Vám dá také příležitost dostat se na malé pláže, kde se budete cítit jako Robinson Crusoe. A po všech těch namáhavých aktivitách, proč si nedopřát nějaké ty thajské masáže?

Doprava na ostrově Koh Lipe

Během hlavní sezóny (od listopadu do května) se na ostrov můžete dostat pomocí trajektu nebo motorových člunů z těchto přístavů: Krabi Town, Phi Phi Islands, Koh Lanta, Pakbara and Trang. Mimo sezónu dopravu zajišťuje jenom jedna loď a to v 11:30 trajektem z Pakbara. Na ostrově nejezdí žádná auta, pouze pár motocyklů, takže cestovat se dá pouze pěšky. K cestování z ostrova na ostrov doporučujeme klasickou loďku nebo motorový člun.

Více z této kategorie: « Koh Lipe Pláže Koh Lipe »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více