Co dělat na Koh Changu

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

kohchangKoh Chang je plný nádherné nedotčené přírody a nerušeného způsobu života místních obyvatel. Dovolená je vhodná pro všechny rodinné členy a v současné době vodopády patří mezi nejoblíbenější atrakci ostrova. Nejvíce uctívanou svatyní je Chao Por Koh Chang, o které se říká, že přináší klid a štěstí lidem žijícím na ostrově. Děti budou mít radost z úžasu svítících světlušek, které jsou v určitých oblastech ostrova. Pokud chcete vidět, jak vypadá takový každodenní den místních obyvatel, tak určitě navštivte rybářskou vesnici na jihu ostrova. Kromě obvyklých plážových aktivit, můžete vyzkoušet i aktivity mimo pláže. Pokud budete chtít zažít trochu adrenalinu, tak určitě vyzkoušejte turistiku, jízdu na slonech nebo dlouhé túry. Ti, co se chtějí zdokonalit ve vaření, si mohou vyzkoušet kurzy vaření thajské kuchyně, které vedou zkušení kuchaři. Touto zkušeností můžete potom zapůsobit na své přátele doma. Odpočinkové aktivity zahrnují pozorování ptáků, výlety na lodi, anebo si dopřát masáže a lázeňskou péči.

Výlety na lodi

Výlety lodí mohou být snadno domluveny na většinu okolních ostrovů, pláží a rybářských vesnic. Provozovatelé lodí můžete najít na plážích White Sand, Klog Prao, Kai Bae a Bang Bao. Cena záleží na vzdálenosti a počtu cestujících. Jednoduše řečeno, čím méně lidí pojede, tím bude cesta dražší. Většina výletních lodí nabízí i obědy a nápoje. Celodenní výlet obvykle začíná v 9:00 ráno a trvá přibližně do 17:00. Některé resorty na ostrovech Koh Kood, Koh Mak a Koh Ngam ve svých zájezdech zahrnují výlety lodí.

Šnorchlování a potápění se na ostrově Koh Chang

Nejlepší doba na potápění je během chladného období, které trvá od října/listopadu do dubna. Západní a jižní část ostrova, která je mezi ostrovy Koh Chang a Koh Kood je skvělým místem pro potápění. Určitě vyzkoušejte šnorchlování na menších ostrovech jako jsou Koh Kham, Koh Rayang, Koh Wai a Koh Laoya. Jedním z nejznámějších a nejspolehlivějších provozovatelů potápění je Ploy Scuba Diving, který poskytuje bezplatnou dopravu z hlavních resortů ostrova a nabízí instrukce v hlavních jazycích.

Jízda na slonech a putování

V Koh Chang jsou dvě hlavní sloní rezervace, které jsou podporovány nadací Asian Elephant Foundation a nabízí půldenní výlety od 8:30 do 11:30 hodin. Obvykle zahrnuje koupání se slony, krmení, představení a jednohodinová jízda na slonu do lesa. Druhá rezervace je The Chang Chutiman Tour, která se nachází na pláži Klong Prao. Zavede Vás do tropického deštného pralesa, citrusů a odlehlého vodopádu Wang Nam Kiew. K dispozici jsou i lekce od zkušených jezdců na slonovi. Pokud nemáte volno celý den, tak dobrou alternativou je krátká hodinová túra (bez vodopádu). Prohlídka je k dispozici od 08:00 do 17:00 hodin.  

Svatyně Chao Por

Ne příliš daleko od mola Ao Thammachat se nachází vysoce uctívaná svatyně Chao Por a Chao Mae Koh Chang (kmotr a kmotra Boha ostrova Koh Chang). Legenda říká, že mnoho modliteb bylo vyslyšeno a mnoha přáním bylo vyhověno.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více