Co dělat na Koh Phi Phi

Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

phicodelatOtázkou zůstává, co vlastně může být atrakcí v jednom z nejkrásnějších míst na světě. Celá Phi Phi, s výjimkou několika umělých úprav je atrakcí, ale na druhou stranu je to všechno relativní. Jednou z atrakcí, kterou určitě musíte navštívit je vyhlídka. Při návštěvě zajímavých míst na ostrově, existuje jen jedno pravidlo, a to – nezapomeňte si foťák. Objevte ty nejlepší místa, které můžete vidět na ostrovech Phi Phi. V Thajsku jsou známé jako Koh Phi Phi, které jsou nádherné a patří mezi jedno z nejzajímavějších míst v jižním Japonsku. 43 km západně od pobřeží Krabi se nachází malé souostroví, které se skládá ze šesti ostrovů Koh Phi Phi Don, Koh Phi Phi Leh, Koh Bida Nok, Koh Bida Nai, Koh Phai (ostrov Bamboo) a Koh Young (ostrov Mosquito). Jediný ostrov, který je obydlený a největší je Koh Phi Phi Don.

Koh Phi Phi Leh & Maya Bay

Koh Phi Phi Leh je druhým největším ostrovem v malém souostroví Phi Phi. Neobydlený až na pár správců parku, kteří bydlí v malém tábořišti v národním parku Hat Napharat Thara-Mu Koh Phi Phi. Ostrov má pouze jednu pláž, a to v zátoce Maya Bay. Ta se stala světově známou po vydání filmu s Leonardem Di Capriem, Pláž. S tyrkysově modrým mořem, bílým pískem a svěží tropickou vegetací vypadá zátoka jako z pohlednice. Po celou sezónu (od listopadu do dubna) jeho mezinárodní sláva přitahuje nesčetné množství návštěvníků. I přes velký počet návštěvníků byste měli Maya Bay určitě navštívit. Na vzdáleném konci pláže byla postavena malá terasa, která nabízí vynikající výhled na Loh Sama, malý záliv proslulý šnorchlováním. Dalším skvělým místem na severovýchodě Koh Phi Phi Leh je Jeskyně Vikingů, ve které jsou starodávné malby (žádný spolehlivý zdroj neposkytl přesný rok jejich vzniku). Malby zobrazují dlouhé vikingské lodě a odtud bylo odvozeno jméno jeskyně. Jeskyně se stále používá, aby turistům ukázala, jak sbírat ptačí hnízda (v jeskyni totiž žijí rorýsové) ale je také velkým zdrojem příjmů pro rybáře.

Vyhlídka Phi Phi

Koh Phi Phi Don má neobvyklý tvar jako písmeno H, kdy jeho hlavní vesnice je umístěna na horizontální rovině a mezi zátokou Dalum Bay na severu a Tonsai Bay na jihu je 100 metrů dlouhý pruh pláže. Svislé části písmena H jsou hornaté a pokryté džunglí. Vyhlídka Phi Phi se nachází východně od pláže a má výhled na vesnici a dvě zátoky. Je to jako z pohlednice, čímž určitě zapůsobíte na své přátele! Nachází se v nadmořské výšce 186 metrů a cesta po dlážděných a vyšlapaných cestičkách bude trvat přibližně 20 až 40 minut. Fotografové by měli dojít na místo hned před obědem, aby mohli využít nejlepší osvětlení (odpoledne slunce přímo směřuje k vyhlídce). Nahoře je malý obchod, který prodává nápoje a jídlo.

Bamboo Island

Bamboo ostrov je jeden ze šesti ostrovů, který patří do souostroví Phi Phi v jižní thajské provincii Krabi. Nachází se přibližně pět kilometrů severovýchodně od Koh Phi Phi Don a řadí se mezi vysněné dovolené. Ostrov je 600 metrů široký a 700 metrů dlouhý a je obklopen bílým pískem a jeho hlavní část se nachází ve svěží vegetací včetně bambusových stromů podle kterých ostrov získal své jméno. Je perfektním místem pro jednodenní výlet. Ostrov Bamboo má skvělé příležitosti pro šnorchlování s nádhernými korálovými útesy, které nejsou daleko od pobřeží, ale většinou na západní straně ostrova. Malý bar podává nápoje a občerstvení. Z Koh Phi Phi jsou možné výlety i s přespáním ve stanu, nebo navštívit ostrov motorovým člunem z ostrova Phuket.

Moo Dee Bay

V zátoce Moo Dee (Loh Moo Dee v thajštině) je 500 metrů dlouhá písečná pláž, kterou obklopuje smaragdové moře. Nachází se na východním pobřeží Koh Phi Phi Don a je perfektním únikem od davu lidi. Pláž nabízí svým návštěvníkům příležitost k šnorchlování, a to na obou koncích zálivu. Rasta-run chata prodává jídlo a nápoje. Nejjednodušší způsob, jak se na ní dostat je pronajmutím loďky poblíž mola Tonsai, která Vás odveze do Moo Dee za 20 minut a za poplatek 250-300 CZK (musíte si vyzkoušet Vaše vyjednávací schopnosti).

Potápění v Phi Phi

Jednou z hlavních aktivit na ostrově Phi Phi je potápění, kdy ostrov nabízí velké množství profesionálních kurzů a jednodenních výletů na známá místa, která jsou používána právě k potápění.   Mezi nejvýznamnější místa k potápění patří oblasti Shark Point, Anemone Reef a King Cruiser Wreck, které jsou na západě mezi ostrovy Phi Phi a ostrovem Phuket. Zátoka Maya Bay, Koh Bida Nok a Nai se nachází blízko Phi Phi Leh. Na všechny místa se dá dostat do 40 minut z Koh Phi Phi Don a nabízejí úžasná podmořská zvířata a rostliny.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více