Pláže Koh Phi Phi

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

phiplazPláže Koh Phi Phi jsou světově proslulé zejména jejich bílým, jemným pískem a tyrkysově modrým mořem, stejně jako divokými večírky při úplňku. Z jedné strany jsou lemovány kokosovými palmami a z druhé strany jsou obklopeny Thajským zálivem. Patří přesně mezi ty druhy pláží, které znáte z reklam a vypadají přesně tak, jak si představujete tropický ráj. Samozřejmě, ne všechny pláže Koh Phi Phi pořádají večírky. Většina z nich nabízí klid a odpočinek, zatímco některé jsou téměř opuštěné a poskytují tak dokonalé soukromí. Většina nabízí všechno, co byste mohli potřebovat nebo chtít na den na pláži. Zajděte si na masáž, nechte si udělat uplést copánky, kupte si grilované kuře nebo šátky sarong, seznamte se s místními obyvateli anebo prostě vypněte a relaxujte.

Maya Bay

Maya Bay je nádherná zátoka, která je ze tří stran skrytý 100 metrů vysokými skalními útesy. Uvnitř zálivu je několik pláží, většinou jsou malé a některé existují jen při odlivu. Hlavní pláž je asi 200 metrů dlouhá s jemným, bílým pískem, barevnými korály a exotickými rybami v mimořádně průzračném moři. Celá zátoka je jeden velký útes. Zátoka se stala hlavní turistickou atrakcí Phi Phi od roku 1999, kdy se na ní natáčel film „Pláž“. Populární byla i předtím, než na ní byl natočen film, ale teď lidé z celého světa, kteří o Phi Phi nikdy ani neslyšeli, tak určitě slyšeli o zátoce Maya Bay. Nejlepší doba na návštěvu zátoky je mezi listopadem a dubnem, kdy je moře klidné a přístup do zálivu je snadný. Rozbouřené moře od května do října může ztížit přístup, ale ne mu zabránit. Protože je to tak známé místo tak špatnou zprávou je to, že mnoho lodí je povinno dopravit návštěvníky tam a zase hned zpátky. Každý den je na pláži 30 a více motorových člunů a loďky spolu s velkými trajekty, které vezou stovky šnorchlů a pro turisty vždycky zakotví. Je tam krásně, ale sami tam nebudete. Zátoku navštěvuje každý den přibližně tisíce lidí. Zkuste ji navštívit brzy ráno nebo po 17:00 hodině a aspoň se vyhnete davu lidí. Upozorňujeme Vás, že pokud vstoupíte do zátoky sami, budete muset zaplatit vstupné národního parku ve výši 600 CZK.

Pláž Ao Ton Sai

Ao Ton Sai, Ko Phi PhiPláž Ao Ton Sai je nejatraktivnější na celém západním konci ostrova, ukrytá pod vápencovými krasovými útvary, ale dokonce i tento kousek země je přeplněn během dne,kdy přijíždějí stovky jednodenních turistů, kteří sem připlovají šnorchlovat a poté sníst nějaký ten oběd přímo na pláži. Vesnička Ton Sai se neustále a nepřetržitě rozrůstá a nyní je rozvinutá prázdninovým letoviskem s nízkopodlažními budovami, je také nejpěknějším místem na ostrově, kde je možno se ubytovat. Hlavní cestu lemují obchody, cestovní agentury, restaurace a potápěčská centra.

Pláž Ao Loh Dalum

Ao Loh Dalum, Ko Phi PhiPláž Ao Loh Dalum je sice méně atraktivní než pláž Hat Yao, ale je o něco klidnější. Bungalovy na pláži Ao Loh Dalum jsou navíc od restaurací a barů ve vesničce Ton Sai vzdáleny pouhých pět až deset minut chůze. Hlavní nevýhodou však je, že odliv sahá až několik kilometrů od pobřeží, a zanechává tudíž za sebou dlouhý pás pokrytý vodou nasáklým pískem, takže než dosáhnete potřebné hloubky pro plavání, pěkně se projdete. Bungalovy na pláži Loh Dalum jsou středních až vyšších cenových kategorií a jsou nejatraktivnější na celém ostrově. Vyhlídka, která zahrnuje vzdálený východní okraj pláže, nabízí překrásnou podívanou na záliv Ao Loh Dalum i Ao Ton Sai. Od vyhlídky se můžete dát sestupovou cestou po skalách dolů a po chvíli dorazíte ke strmé stezce vedoucí k Ao Lanti, malému zálivu na východním pobřeží.

Pláž Hat Yao

Hat Yao, Ko Phi PhiPláž Hat Yao - Long Beach je pokrytá opravdu tím nejlepším pískem, jaký si jen můžete přát, a navíc ve svých pobřežních vodách skrývá útesy, hemžící se pestrobarenvými mořskými živočichy, které se nacházejí pohých 20 m od pobřeží. Bez ohledu na turisty si to ledově klidné, krásně zbarvené rybky s ostnatými ploutvemi a úzkým tělem krouží pod hladinou a okusují koráli. Nejkrásnější korálové útesy najdete u skály zvané Hin Pae, která se nachází ve vodách jižního konce pláže Hat Yao. Malá plavidla křižují mezi plážemi Hat Yao a Ao Ton Sai od osmi hodin ráno do osmi hodin večera a jedna cesta jim zabere deset minut. Ale z pláže na pláž je také možné dojít pěšky, což zabere asi půl hodiny. Při odlivu se můžete na pláž Hat Yao dostat i podél pobřeží, ale znamená to trošku šplhání přes velké kameny.

Pláže Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam

Ao Toh Ko, Ko Phi PhiCestovatelé, kteří chtějí uniknot davům kolem Ton Sai a Hat Yao bez vynaložení jmění, se vydávají do trojice malých zálivů na půl cesty podél východního pobřeží: Ao Toh Ko, Hat Rantee a Hat Pak Nam. Zálivy jsou tiché a zastavěné pouze pár komplexy bungalovů. Plavba lodí stojí asi 100 B na osobu z Ao Ton Sai, nebo se do zálivu dostanete po souši, po stezkách které vedou z vyhlídky nad Ao Loh Dalum a zaberou nejméně půldruhé hodiny chůze.

Pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong

Ao Loh Bakao, Ko Phi PhiVelmi vzdálené od rušné Ao Ton Sai a jejího okolí, jsou nádherné, odlehlé severní pláže Ao Loh Bakao a Laem Tong zastavěné pouze několika luxusními resorty. Použijte trajekt do Ton Sai a pak transfer odtud. Jízdní řády do Loh Bbakao nebo Laem Tong z Ao Ton Sai tu nenajdete, ale objednaní hosté mají nárok na transfer lodí nebo rychlým člunem za přijatelnout cenu. Pronajmete-li si loď z Ao Ton Sai, zaplatíte 400-500 B, cesta zabere asi 40 minut do Ao Loh Bakao a dalších 15 minutu na sever do Laem Tong.

Více z této kategorie: « Koh Phi Phi
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více