Koh Phi Phi - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(8 hlasů)

phiinformationPhi Phi se skládá ze šesti malých ostrovů, které jsou 46 km jižně od ostrova Phuket. Jemné, písečné pláže obklopují vápencové útesy, což vytváří nádhernou krajinu. Přidejte tyrkysově modré moře, málo silnic a klidný životní styl a hned Vám bude jasné, proč je Phi Phi jednou z nejoblíbenějších destinací jižního Thajska. Menší a neobydlený ostrov Phi Phi Leh je velkou turistickou atrakcí. Obklopený vápencovými útesy s jeskyněmi a průchody k mělkým lagunám a korálovými zahradami, které jsou rájem pro šnorchlování. Ostrov má také dvě nádherné pláže, které jsou Loh Samah a Maya Bay a můžete je znát z filmu Pláž. Čluny zpřístupňují mnoho utajených pláží okolo ostrova Phi Phi Don. Potápění a šnorchlování v Laem Thong a Hua Rah Ket je nezapomenutelné. Několik potápěčských škol nabízí kompletní výlety.

Cesta na ostrov Phi Phi

Dostat se na ostrov Phi Phi je docela snadné. Tato skupina 6 ostrovů se nachází 46 km od ostrova Phuket a přibližně stejné vzdálenosti od Krabi. Existují dvě možnosti, jak se dostat na ostrov, buď pomocí trajektu nebo motorových člunů. Nejoblíbenějším způsobem, jak se dostat na ostrov je právě pomocí trajektu. Cesta trajektem trvá asi 2 hodiny z ostrovua Phuket a asi 90 minut z Krabi nebo Koh Lanta. Hlavní přístav v Phuketu je Rassada Pier, který se nachází v Phuket Town. V Krabi je hlavním přístavištěm trajektů Klong Jirad Pier, který se nachází jižně od Krabi Town. Trajektový terminál je vzdálený 1 hodinu od letiště v Phuketu a v Krabi je vzdálený 30 minut od letiště. Chcete-li získat dobrá místa, tak byste měli v hlavní sezóně dorazit v předstihu, anebo půl hodiny před odjezdem mimo sezónu.

Počasí na Koh Phi Phi

Počasí na ostrově Phi Phi je hlavním důvodem nezapomenutelné dovolené v tomto tropickém ráji, ve kterém se většina každodenního života obyvatel a návštěvníků odehrává venku. Phi Phi je pouze 40 km od ostrova Phuket a má velmi podobné počasí s průměrnými teplotami okolo 24°C až 32°C, které trvají po celý rok. Nejlepší počasí, které e vhodné pro dovolenou je od listopadu do března, kdy nejnižší vlhkost a průměrné teploty jsou 28 °C, s chladným vánkem pro lepší pohodlí. Počasí v září a v říjnu je méně příjemné, díky monzunům, které s sebou přináší velké mraky se silnými dešti, ale i přesto je možné si dovolenou užít i mezi lijáky.

Více z této kategorie: Co dělat na Koh Phi Phi »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více