Koh Samui - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(10 hlasů)

samuiinfoS více než miliónem návštěvníků ročně a nedostatečnou infrastrukturou je Koh Samui na bodu zlomu, přesto jeho rozvoj neustává. Široké pásy země jsou skupovány developery s cílem rychle vybudovat obrovské „luxusní“ obytné plochy – daleko od chaotického nepořádku charakteristického pro některé plážové komplexy. Prodej jedné nemovitosti za milion dolarů způsobil, že další developeři přilákáni vidinou velkých peněz bojují na Koh Samui o své místo. Ale ani pro turisty s batohem nebo cestovatele, kteří chtějí ušetřit, není Samui úplně zapovězená věc. Zvláště pak pláž Mae Nam má pro tuto klientelu vynikající penziony ve starém stylu, které mají svou hodnotu. Big Buddha je také sympatické místo, nicméně hluk letadel z nedalekého letiště může tuto atmosféru narušit. Průměrnou a vyšší cenovou hladinu má většina hotelů na na Chaweng a Lamai, i když Lamai je spíše takovou ošklivější sestrou Chaweng – pláž je nádherná, ale nabídka penzionů, hotelů a restaurací již tak dobrá není.

Jak se tam dostat

Na Samui je přímý let. Letenka není zrovna levná, ale zase je to ideální a nejrychlejší volba pro ty, kteří nemají moc času. Přímé lety z Bangkoku (Suvarnabhumi Airport) na Samui zajišťují Bangkok Airways. Anebo můžete letět na Surat Thani. Z letiště vás dopraví minibusy, které poskytují kyvadlovou dopravu do přístavu Donsak, odkud vyplouvají lodní trajekty.

Letiště Koh Samui

Mezinárodní letiště Samui je jedním z nejlepších a nejhezčích letišť v Thajsku (pokud ne v celé jihovýchodní Asii). Letiště je v soukromém vlastnictví a provozuje ho společnost Bangkok Airways. Nachází se mezi plážemi Bophut a Chaweng na severovýchodní části ostrova. Oficiálně bylo otevřeno v roce 1989 a jeho první verze měla silný tropický nádech stejně jako většina budov byla postavena z bambusů. Letiště bylo celkově zrekonstruované a rozšířené v roce 2004 a naštěstí neztratilo svůj tropický nádech. Dva terminály jsou otevřené (na letišti toho moc není kromě kanceláří a obchodů se suvenýry) a velkým množstvím tropických květin a rostlin, které letišti dodávají atmosféru dovolené.

Počasí a podnebí Koh Samui

Počasí na ostrově má tři odlišné období: suché, horké a deštivé. Thajsko se nachází mezi obratníkem raka a rovníkem (blíže k rovníku), čímž je jeho podnebí po celý rok teplé a vlhké. Vlhkost je obecně mezi 70 a 85 procenty a průměrná teplota je kolem 28°C. Koh Samui se nachází v Thajském zálivu a všem návštěvníkům z chladnějších zemí nabízí počasí, o kterém by jinak mohli jen snít. Počasí je většinou po celý rok dobré a jediné čeho se nemusíte bát je pocitu zimy. Optimální podmínky počasí jsou v období od prosince a srpna.

Cestování po ostrově

Doprava na ostrově není tak složitá díky mírným ale přiměřeným možnostem dopravy. Ostrov je pouze 25 kilometrů dlouhý a napříč má 21 kilometrů, takže většina cest po ostrově jsou velmi krátké. Většina možností dopravy, které jsou obvyklé pro hlavní turistické destinace v Thajsku si také našli cestu do Koh Samui, ačkoli existuje jedna nebo dvě význačné výjimky. Ostrov nemá na příklad žádné taxíky tuk tuks a ani žádnou řádnou autobusovou dopravu. Veřejná doprava Vás však může zavést na hlavní destinace a pro těžko přístupná místa je pronájem vozidel možný.

Více z této kategorie: Co dělat na Koh Samui »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více