Nakupování na Koh Samui

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

samuinakupyPři nakupování na ostrově přijdete na stovky výhod. Zatímco téměř každý kout ostrova má svůj obchod, který stojí za návštěvu, tak hlavními nákupními centry jsou Chaweng, Lamai a Nathon. Chaweng nabízí mnoho možností a Lamai má velkou řadu zvláštních malých obchodů, ale Nathon má obvykle nejlevnější nabídky. Thajsko je proslulé svými pochybnými kopiemi téměř všeho, od hodinek přes boty až k CD a nakupování na Koh Samui není žádnou výjimkou. Takové zboží můžete najít na malých místních trzích. Většina obchodních center nabízí pouze originální zboží a mají pevné ceny, ale smlouvat a vyjednávat můžete téměř všude jinde. Abyste dosáhli cen, se kterými budou všichni spokojení musíte být zdvořilí a přátelští.

Nakupování Chaweng

Většina možností nakupování v Chawengu se nachází podél Beach Road a jak už to v Thajsku bývá, dělí se na obchody s plážovým oblečením, šperky, obchody se sportovním oblečením a dlouhým seznamem obchodů, které se podávají bazarům prodávajícím oblečení a DVD. Vyčerpat všechny možnosti nakupování Vám zabere i několik dní, protože Beach Road je asi 6 km dlouhá a mnoho obchodů mají otevřeno až od poledne nebo později. Centrální část silnice je jednosměrná (směrem na jih), takže pokud jste na motorce počítejte s tím, že cestou zpátky budete muset jet po vnitřní straně silnice. Nedoporučujeme jet na nákupy autem právě kvůli malému prostoru.

Nakupování Lamai

Nakupování na Lamai je poměrně centralizované, protože většina míst se nachází jen pár metrů od sebe a jsou na hlavní třídě u oblíbeného letoviska. Kromě obvyklých levných obchodů s plážovým oblečením a suvenýry je na pláži také velký výběr malých butiků, které prodávají kvalitní ručně vyráběné zboží od lamp až po šperky, což z Lamai dělá atraktivní nákupní destinaci. V posledních letech se nákupní možnosti na Lamai rozšířili, a to přidáním trhů, které se konají v neděli a jsou další skvělou příležitostí pro nakoupení skvělých dárků, které si sebou vezmete domů. Jako vždy předtím, než něco koupíte, tak pořádně porovnejte ceny a hlavně nespěchejte.

Nakupování Bophut

Nejlepším způsobem, jak opravdu ocenit obchody se suvenýry je zaparkovat u rybářské vesnice a projít se po hlavní ulici, na které právě jsou obchody a restaurace. Nespěchejte, existuje mnoho míst, kde se můžete zastavit na kávu nebo na pivo. Když vyrazíte na molo, tak najdete několik obchodů s tričky, sandály a ručně vyráběnými výrobky, ale jakmile budete na hlavní ulici, tak spatříte módní butiky jako je například Saona Collection (kdysi Samana Boutique) nebo Amrapalli. Bophut není destinací pro milovníky nakupování (blízký Chaweng má lepší nákupní možnosti), ale přesto má dostatek malých obchodů, které uspokojí potřeby průměrného zákazníka.

Nakupování Maenam

Nakupování zboží v Maenam není soustředěnou záležitostí mezi obchody, ale spíše rozloženým procesem. Jak tomu v Thajsku často bývá obchody s konkrétním zbožím jsou blízko sebe a z nějakého důvodu cesta vedoucí do Chawengu hlavní oblastí nábytkářství. Nenechte se překvapit myšlenkou nákupu nábytku na dovolené. Tyto obchody vyvážejí a dovážejí zboží, a i přes tento zdánlivě drahý proces ještě ušetříte.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více