Koh Phangan - základní informace

phanganinfoOstrov Koh Phangan s rozlohou 167km2 je pátým největším ostrovem Thajska. Nachází se 70 km od pevniny a jen 12 km od ostrova Koh Samui. Phangan nemá letiště, a tak spoléhá jenom na trajekty z pevniny a Koh Samui. Ostrov, který je převážně ze žuly a jeho téměř nedotčená krása je zdůrazněna hornatými bujnými džunglemi ve vnitrozemí, idylickými písečnými plážemi a více než 20 potápěčskými lokalitami. Hlavními místy k vylodění jsou Thongsala a Haad Rin, kde najdete spoustu bankomatů a bank. Zatímco na ostrově Koh Phangan není žádná turistická policie, tak policejní stanice se nachází kousek od Thongsala. Doprava je většinou zajištěna „songteaows“, což je předělaný pickup, který jezdí kopcovité cesty, půjčenými džípy a motorkami ale můžete si objednat i soukromé taxi. Části města Phangan (zvláště mezi Ban Tai a Haad Rin) jsou extrémně kopcovité a nemají cesty v nejlepším stavu, takže buďte opatrní, a to hlavně v noci a v nepříznivém počasí. Ostrov se proslavil večírky při úplňku, zatmění měsíce a vlastně různými plážovými večírky. Večírky při úplňku přitahují 10 000 až 30 000 návštěvníků, a to i na Silvestra…

Ostrov je světově známý především kvůli večírcích při úplňku a dalších podobných oslav. Koh Phangan je „nejmladší sestrou ostrova Samui“ a ve skutečnosti má jen asi 10 000 obyvatel ale až 30 000 návštěvníků přijíždí jen na novoroční oslavy. Ostrov připomíná Koh Samui před 20 lety a jeho pláže jsou stejně idylické. Doprava může být problém, protože některé cesty jsou extrémně nebezpečné, zatímco na některé pláže se dá dostat pouze lodí, ale tohle jim jen prospívá, protože výsledkem je, že rozvoj ještě nezasáhl přírodu na ostrově.

Jak se tam dostat

Koh Phangan se nachází asi 700 km jižně od Bangkoku, 100 km severovýchodně od Ruratthani a nějakých 12 km od Koh Samui. Noční autobusy a vlaky mají spoj do přístavu v Suratthani a dále na jih od Don Sak pro trajekty do Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Ostrov nemá letiště, takže cestující, kteří letí do Samui musí přesednout v nedalekém přístavu Maenam Pier na trajekt „catamaran“ a v přístavu Bohput Pier na dražší motorové čluny. Trajekty z pevniny také zastavují ve městě Nathon na ostrově Samui a dále pokračují do Phanganu. Denně vyplouvají v 9:00 a 11:00 a cesta trvá 45 minut.

Počasí Koh Phangan

Ostrov má tropické a velmi vlhké podnebí se dvěma hlavními obdobími: teplé období je od ledna do dubna a období dešťů je od května do ledna. V období od května do září očekávejte občasný déšť a sluníčko a od října do prosince počítejte s monzunovými dešti. Teploty na ostrově se obvykle pohybují mezi 24°C a 32°C, ale můžou spadnou až na 20°C nebo vystoupit až na 36°C. Mořský vánek zpříjemňuje teploty i navzdory velkým teplotám.

Více z této kategorie: Co dělat na Koh Phanganu »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / DO 15.01.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     
TAT LICENSE NO. 14/00600

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více