Kde a co jíst na Koh Phanganu

phanganjidloV restauracích a jiných možnostech stravování si každý přijde na své. Pokud je na ostrově jeden společný jmenovatel, pak je to, že každá pláž má barevné restaurace, které mají svou speciální atmosféru. Možnosti stravování na pláži, ať už jsou to místní, italské nebo mexické jsou bezpochyby vylepšené osvěžujícím vánkem, pískem mezi prsty na nohou a blikajícími hvězdami. Thajská láska k jídlu je nakažlivá a spolu s usmívající se obsluhou je nezapomenutelným zážitkem z dovolené, ačkoli byste měli mít vždycky na mysli, že je to Thajsko a ne Londýn, pokud Vám tedy záleží na perfektní obsluze. Čerstvé mořské plody, zdravé zeleninové pokrmy a rychlá občerstvení jsou způsobem, jakým většina restaurací funguje. Někteří úspěšně ale někteří by se měli držet spíše thajské kuchyně. Když už mluvíme o thajské kuchyni, tak je těžké porazit trh Thongsala v pravé thajské kuchyni a skvělé kulturní zkušenosti s jednoduchým kuřecím masem a rýží.

Restaurace Chaloklum and Mae Haad

Restaurace na pláži jsou na pořadí dne v této oblasti ostrova. Haad Mae Haad má několik restaurací na pláži, zatímco sousední Chaloklum má restaurace s výhledem na moře. Restaurace podávající mořské plody (samozřejmě) dominují scéně mezi italskými, holandskými a anglickými jídelníčky v letoviskách, prodejnách a stáncích. Během hlavní sezóny je v jednom kole ale nikdy není přeplněný lidmi a mimo sezónu si můžete užít samotu. Můžete se stravovat v letoviskách, ale nečekejte žádný gurmánský standard a ve skutečnosti je moudřejší možností objednat si thajské jídlo, protože jídla ze západu nemusí chutnat dobře.

Restaurace Haad Rin

Může to znít jako ohrané klišé, ale mnoho návštěvníků skončí u místního jídla, poté co vyzkouší thajskou verzi západního jídla. Zejména to platí pro Haad Rin, kde slovo „specialita“ nemá skoro žádný význam a často je kuchařem Thajec. Stánky s thajským jídlem jsou levnější a v jídle spolehlivější. To znamená, že jenom procházkou ulicemi města objevíte překvapivé etnické restaurace, které servírují indická, mexická, italská, japonská, řecká, izraelská, marocká, skandinávská, vietnamská a samozřejmě thajská jídla. Některé restaurace stojí za návštěvu a některé sotva skrývají pokusy o odbytí návštěvníků starými věcmi, koneckonců Haad Rin je mimořádnou turistickou destinací.

Restaurace Haad Yao & Haad Salad

Velké množství restaurací a letovisek na pláži na Haad Yao a Salad, takže nemusíte chodit daleko, abyste našli to správné místo k stravování. Všechny restaurace směřují na západ a nabízejí stravování na pláži. Říkat o nich, že jsou všechny stejné by byla lež, protože naštěstí nejsou. Rybí restaurace Happy Elephant se nachází na severu pláže, zatímco restaurace Chock Dee je ve středu Haad Yao a najdete několik zákoutí a skulin mezi palmami a přesličníky, které jsou na pláži.

Restaurace Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Restaurace na dvou plážích Thong Nai Pan mají tendenci směřovat k jednoduchému, bambusovému stylu, který servíruje grilované mořské plody nebo západní jídlo s občasnými jedinci, kteří nabízejí oboje. Nacházejí se tady i restaurace Issan (severovýchodní Thajsko), které nabízejí grilované kuře a lepkavou rýží, takže, když budete hledat, tak najdete přesně to pravé pro Vás. Stravování na samotné pláži je také možné a velmi příjemné. V této části světa čas utíká pomalu a zjistíte, že se to odráží i v restauracích, kdy Vám obsluha donese později jídlo s veselým a odzbrojujícím úsměvem. V jedné z místních restaurací je ručně napsané motto „Posaďte se a uvolněte se“ a shrnuje život na Thong Nai Pan Yai a Noi Beaches.

Restaurace Thong Sala

Thong Sala není přesně gurmánským rájem, ale má neustále rostoucí počet restaurací, stánků s občerstvením, rychlého občerstvení a stánků, které prodávají kuře s rýží. Dobrým místem pro začátek jakéhokoli kulinářského dobrodružství v Thong Sala je každodenní odpolední trh na hlavní silnici v centru města. Pravým kulturním zážitkem jsou barevné a přátelské trhy, které jsou plné atmosféry. Stravování na pláže není v Thong Sala možné, vzhledem k tomu, že přístavní zařízení zabírají většinu pláže, ale v nedalekém Baan Thai jsou restaurace z letovisek na pláži a na sever od Thng Sala se nachází italská restaurace Chiosco, která je jen pár metrů od pláže s výhledem na západ slunce. Na ostrově nenajdete ani McDonald’s nebo Burger King, ale úžasná Food Factory v Baan Thai uspokojí Vaše nutkání po rychlém občerstvení. Thong Sala se dá dobře prozkoumávat, takže se bavte s objevováním nových restaurací.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více