Pláže na Koh Phanganu

phanganplazKdyž někdo řekne Koh Phangan, tak první, co se Vám vybaví je hlasitá hudba, blikající světla a tancující lidi na večírku při úplňku. Ale přes den je ostrov rájem pro smysly a jeho pláže nemají v Thajské zálivu konkurenci, a to pro jejich klid a naprosto úžasnou krásu. Už proslulý ale přesto idylický obraz jižního Thajska s palmami podél bílých písečných pláží pod modrou oblohou rozhodně platí pro Phangan, ale pro některé pláže to platí více: Ao Thong Nai Pan Noi & Yai společně s Haad Salad jsou na odlehlé části ostrova ale stojí za návštěvu, zatímco Haan Rin Nok a Haad Rin Nai jsou obě atraktivní ale mají největší množství barů a klubů v zálivu. Zkoumání pláží na ostrově je nesmírně odměňující zábavou, takže si určitě udělejte čas, abyste to mohli vyzkoušet a nezapomeňte si sebou foťák.

Pláže Chaloklum a Mae Haad

Pláže Chaloklum a Haad Mae Haad jsou na poklidné a výjimečně krásné části ostrova, na severozápadním pobřeží ostrova. Pláž Chaloklum je 2,5 km dlouhá s hlavní vesnicí a molem uprostřed. Barevné rybářské loďky jsou přivázané podél břehu, zatímco dřevěné restaurace, vily a obchody v čínském stylu vedou hlavní ulicí a připomínají tak, rybářskou vesnici Samui Bophut před pár lety. Přístav je oblíbeným místem pro rybáře a okolní hory a kopce (nejvyšší na ostrově) zajišťují maximální ochranu před větrem a poskytují tak dokonalé podmínky a klidné moře pro wakeboarding. Pláž Haad Mae Haad nabízí bungalovy s několika letovisky přímo na pláži. Má výhled na západ slunce a plážové bary, které je při odlivu na severním konci pláže spojují s Koh Ma. Haad Mae je úplný protiklad pláže Haad Rin. Pláž Haad Mae je relaxační, tichá s klidnou atmosférou, zatímco pláž Haad Rin je pláží večírků.

Pláž Haad Rin

Haad Rin je město, které buď milujete nebo nesnášíte. Nejlepším místem je asi pro návštěvníky večírků ale pro ty, co hledají „skutečné“ Thajsko může být zklamáním. S dvěma plážemi a bludištěm uliček mezi nimi může pláž Haad Rin ve dne působit trochu klaustrofobicky, ale v noci se místo skutečně rozzáří bary, hospodami a kluby vyhrávají hudbu, zatímco, pokud jste nikdy neviděli film Pláž s Leonardem DiCapriem, tak se choďte každý večer najíst do restaurace a během jednoho týdne budete znát filmový scénář. Hlavními účelovými návštěvníky Haad Rin jsou lidé, kterým je 20 let a jsou vzdělání, i když ve skutečnosti nejsou. Bláznivá zábava, celodenní tančení a plážové večírky jsou tím, čím vyniká. Budete překvapeni, když zjistíte, že Koh Phangan je levnější než jeho soused Samui a nabízí stejné prodejní zboží jako je plážové oblečení, šátky sarong a šperky stejně jako si můžete nechat udělat tetování.

Haad Yao & Haad Salad

První věc, která překvapí nováčky je, že „Haad Yo“ znamená „Dlouhá pláž“ a že ve skutečnosti není tak dlouhá! Tato písečná pláž je jedna z nejhezčích pláží ostrova Koh Phangan a je dostatečně široká, aby pořádala neformální zápasy fotbalu, ale má také hodně mělké moře a palmy. A protože je směrem na západ, tak má nádherné západy slunce. Na každém konci jsou obklopeny skálami ze žuly a mají několik letovisek, kdy na severním konci letoviska Haad Yao View Resort můžete navštívit supermarket, masáže ale i antikvariát. Haad Salad je mladší sestrou Haad Yao a v určitých místech je pláž jenom jeden metr široká. Je tišší s menšími možnostmi plavání, ale i přes to je nádherná.

Ao Thong Nai Pan Noi & Yai

Tyto idylické jeskyně v útesech na severovýchodě ostrova jsou obrazem tropického kouzla. Thong Nai Pan Noi je nejsevernější pláží a má uvolněnou atmosféru, zatímco Yai není přesně první volbou turistů, ale postrádá vesnickou atmosféru Noi. Ale popořadě, abyste se na pláže mohli dostat z hlavního přístavu Thongsala, budete si muset vzít buď taxi/pickup nebo dražší ale rychlejší motorový člun. Cesta po horách ostrova je přinejmenším nezapomenutelná, protože většina „silnic“ jsou ve skutečnosti vyježděné polní cesty a po několika hodinách deště jsou téměř neprůjezdné. Počítejte s nejméně 45 minutovou jízdou a pokud pojedete městskou dopravou (Songthaew) ujistěte se, že jedete na správnou pláž Thong Nai Pan, protože ne všechny jezdí na obě pláže. Levné plážové bungalovy, 1 luxusní letovisko a několik možností ve střední cenové kategorii, dokonce zde najdete i několik restaurací a barů, kde můžete relaxovat spolu se základními možnostmi nakupování.

Thong Sala

Thong Sala dlouho hrála druhé housle pro Koh Phangan Party Central v Haad Rin. Mnoho lidí toto přístavní město považuje za destinaci vylodění, než se vydají na další pláže. V průběhu let se však Thong Sala rozvíjela a nyní je vynikající nákupní destinací s obdivuhodným výběrem restaurací a každodenních trhů. Město je správním a finančním střediskem ostrova a nachází se zde i hlavní pošta. Několik barů nyní promítá fotbalové utkání Premier League a najdete zde i plnohodnotnou anglickou hospodu, která ceký den podává snídaně. Pokud míříte na jakoukoli jinou pláž na ostrově, tak je lepší jet trajektem do Thong Sala než do Haad Rin, abyste se vyhli komplikovaným cestám kolem Haad Rin.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 / 22.10. - 25.12.2023 POUZE WHATS APP!
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více