Co dělat na Koh Phanganu

phangancodelatAtrakcemi na ostrově jsou samozřejmě nádherné pláže, tiché výhledy a měkký písek spolu s hustou džunglí ve vnitrozemí, což jsou esa ostrova. Spolu se zřejmým lákadlem se duchovní strana ostrova projevuje prostřednictvím 20 chrámů, kdy každý z nich má svou vlastní klidnou a jedinečnou atmosféru. Na ostrově nejsou žádná kina, ale pokud potřebujete dávku adrenalinu, tak se zajděte podívat na zápasy thajského kickboxingu, kde není potřeba herců ani kaskadérů, protože je to všechno skutečné.

Phaeng Waterfall

Jeden z největších vodopádů na ostrově je vodopád Phaeng, který je snadno přístupný a stojí za návštěvu po stálých srážkách během monzunového období. Vodopád má dvě části a nabízí mnoho tras, které vedou k vyhlídkám v horách. K dispozici jsou i průvodci. Vodopád patří k národnímu parku Thon Sadet – Koh Phangan National Park.

Thajský box - Kickboxing

Pravidelné zápasy thajského boxu nebo thajského kickboxu se ne vždy odehrávají na stejném místě. Místa jsou volena losováním. Pokud chcete vědět, kdy a kde se bude konat další zápas, tak se zajděte zeptat do nejbližší boxerské tělocvičny. Jak Haad Rin, tak i Thongsala mají působivé tělocvičny pro thajský box.

Khao Ra

Hory Ra Mountain se tyčí nad ostrovem a nabízí nádherné výhledy. Na ostrově je hlavní „cesta“, která vede přes hřeben ostrova z Ban Tai do Thong Nai Pan Beach na severovýchodní straně ostrova. Jediným problémem je, že není dokončená a na některých místech je vyježděná a neosvětlená, takže nejlepší je si vzít nějaký vhodný vůz (dirtbike, terénní vůz nebo taxi). Nesnažte se jet nahoru „normálním“ autem, zvláště v dešti!

Wat Pho

Wat Pho je oblíbenou atrakcí ostrova, a i přestože je přecpaná lidmi, tak si zachovává svůj klid. Přitahuje mnoho nadšenců zdravého života svými levnými bylinnými saunami a masážemi, které jsou největším lákadlem tohoto chrámu. Na rozsáhlých pozemcích jsou základní budovy a velké jezero s lekníny. Wat Pho je pravděpodobně nejlepší destinací pro masáže na ostrově.

Wat Phu Khao Noi

Wat Phu Kao Noi (znamená „chrám malé hory“) je nejstarším chrámem a neklidnějším místem na ostrově. Je atraktivním stinným místem se zasvěcenou atmosférou a během návštěvy jsou návštěvníci požádání, aby zachovali úctyhodné ticho. Návštěvníci jsou také požádáni, aby zaparkovali mimo areál a nefotili se s obrazy Buddhy. Správně, úctyhodné oblečení je nutností. Chrám Wat Phu Kao Noi a jeho okolí mají impozantní výhledy na ostrov.

Potápění okolo Koh Phangan

Ostrov Koh Phangan je ideálním místem pro potápění v Thajském zálivu. Útesy na Chaloklum až po severozápadní pobřeží jsou v dobrém stavu a je dokonce možné se potápět přímo z pláže. Jedno z nejlepších míst k potápění je Sail Rock v Perském zálivu, který je 15-40 metrů pod hladinou moře a má rozmanitý podmořský život. Kolem Koh Tao objevíte spoustu želv, hladkounů leopardích a ryb Naso, zkrátka to znamená, že je ostrov rájem pro potápěče.  

Koh Phangan Elephant Trekking

Sedět na zádech slona a pomalu se kymácet džunglí je zážitkem, který určitě musíte vyzkoušet. Na ostrově se můžete vydat na několik výprav na slonech ale, u Baan Chaloklum na severní straně ostrova se můžete vydat na 30 až 90 minutovou výpravu na slonech po horských džunglích.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více