Co dělat na Koh Lanta

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

lantacodelatMatka příroda je největším kouzlem ostrova a pravděpodobně to tak i nějakou dobu zůstane. Nepospíchejte a nechte ať na Vás ostrov zapůsobí, protože zaručeně nemá problémy s přeplněnými plážemi. Pláž po pláži se spojují do jedné harmonie, která vytváří nejlepší dovolenou Vašeho života. Nicméně pokud chcete zažít nějakou akci, popřípadě večer s vysokým obsahem testosteronu, tak na ostrově jsou tři boxerské tělocvičny.

Národní park Moo Koh Lanta

Národní park pokrývá většinu jižní části Koh Lanta Yai, a tato velká přírodní rezervace je kombinací džunglí, kopců a pláží. Pláž Tanod Beach je převážně známá jako jedna z idylických míst v celé provincii. Dokonce i během vrcholu turistické sezóny můžete na této pláži relaxovat a nepotkat další živou duši. Poznávejte turistické stezky, stejně jako starý maják, z kterého je nádherný výhled na azurově modré moře obklopující ostrov.

Potápění a šnorchlování

Je obecně známo, že potápění na západu Thajska je vynikající, protože moře je průzračnější, korály a útesy jsou v dobrém stavu a je tady mnohem méně potápěčů. Andamanské moře je domovem několika druhů vodních živočichů, včetně manty obrovské, želv, hladkounů leopardích, žraloků obrovských, velryb, delfínů, ale také velkého množství útesových ryb a jiných vodních organismů. Koh Lanta má sama o sobě převážně mělké písečné pláže, které jsou dobré k trénování, ale musíte skočit do loďky a najít nejlepší útesy. Podmínky k potápění jsou většinou dobré, až vynikající, s teplým, průzračným mořem a velmi malými proudy a vlnami. Díky tomu se ostrov stal úžasným místem, kde se naučíte potápět, ale má také jeskyně a ti zkušenější se můžou potopit do hlubin. Mezi čtyři hlavní potápěčské destinace patří Koh Lanta, Koh Bida/Phi Phi, Koh Haa, King Cruiser a stále populárnější Hin Deang a Hin Muang. Většina potápěčských výprav odjíždí kolem 8:00 hodiny a vrací se na ostrov od 14:00 do 16:00. Výprava zahrnuje i oběd a minimálně dvě různé potápěčské lokality. Sjednány také mohou být delší výlety, které Vám umožní 3 až 4 dny k prozkoumání podmořského světa kolem ostrova.

Jeskyně Koh Lanta

Století srážek a tekoucí vody vytesaly rozsáhlé jeskyně do měkkého vápence v Koh Lanta. Odpoledne strávené prozkoumáváním těchto fascinujících jeskyní je nádhernou a dobrodružnou zkušeností. Prohlídky s průvodcem jsou k dispozici od 300 CZK za osobu, ale uvědomte si, že jeskyně jsou obtížné a namáhavé, a proto nemusí být vhodné pro všechny. Pokud jste zdraví, máte rádi dobrodružství a vlastníte správnou obuv, pak se budete dobře bavit protahováním se úzkými průchody, překonáváním hlubokých propastí, a dokonce i koupáním v podzemním bazénu.

Thajský box

S třemi stadiony, kdy jeden se nachází v Klong Dao a dva v Long Beach, nabízí tradiční zápasy thajského boxu (kickboxing), které jsou během hlavní sezony každý druhý den. Noční akce jsou dobrou společenskou příležitostí, jak pro místní obyvatele, tak i obyvatele západu. Většina zápasů má anglického komentátora. Stupně dovednosti se můžou velmi lišit, ale každý večer většinou začíná dětmi ve věku od 10 let a následuje obyvatel ze Západu (trénoval na Koh Lanta), který bude bojovat proti thajskému boxerovi. Velký zápas mezi profesionálními zápasníky se odehrává okolo 22:00, kdy můžete vidět dovednosti a síly potřebné pro tento sport. Zajděte si do tělocvičny William’s Gym v pátek večer (na pláži Long Beach, blízko Mr Greens) a zažijte bláznivý večer.

Vodopády Koh Lanta

V Klong Jark, což znamená v zátoce Waterfall Bay, je vodopád, který tam je jen, když pršelo, takže se nevydávejte na hodinovou cestu (3 km) během hlavní sezóny, protože byste mohli být zklamaní! Trek na slonech nabízí v horkých dnech klidnější cestu k vodopádu.

Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více