Pláže Koh Lanta

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Koh Lanta - Ostrov dlouhých pláží, což je docela výstižný popis šesti pláží táhnoucích se po západním pobřeží. Nejsevernější z nich je také nejvíce zastavěná, ale není nemožné zde najít i odlehlé místečko, na celé pláži se prostírá jemný písek lemovaný krásně čistou vodou. Místní komplexy organizují výlety k útesům jižních pobřežních ostrovů, kde jsou lepší podmínky pro šnorchlování než na Ko Lanta Yai samém. Potápění začíná být hlavní aktivitou na ostrově.

Hat Klong Dao

Hat Klong Dao, Koh LantaNejdelší, nejpříjemnější a nejoblíbenější pláží na ostrově, nejseverněji položená pláž na západním pobřeží, od vesnice Ban Sala Dan vzdálená jen asi půl hodiny pěšky neboli dva až tři kilometry po cestě. Písek zde je jemný a zlatý. Na této pláži najdete také nejhustší síť bungalovů na celém ostrově, ale Khlong Dao není nikterak přehnaně zastavěná a mezi bungalovy najdeme stále ještě dlouhé úseky lesa. Na pláži najdeme malý minimarket, touroperátory a potapěčská centra. Nejpěknější procházky do vesnice Ban Sala Dan je z pláže vedoucí cesta přes severní výběžek, která vás povede dále po stinné trase vedoucí přímo do vesnice. Cesta vám zabere asi půl hodiny.

Ao Phra Ae

Ao Phra Ae, ThajskoNěkolik kilometrů jižně od pláže Khlong Dao se rozkládá Ao Phra – Ae. Tato pláž se může pochlubit krásným dlouhým pásem bílého písku a klidnou, křišťálovou vodou a mírumilovnou atmosférou. Je tu pár malých barů. Cestovatelé zde najdou jednoduché bambusové bungalovy, ale spíš zde vyrůstají výběrové, poměrně luxusní, hotely. Hlavní plocha pláže je oddělena od jižního skalnatého úseku mělkým, jednoduše přebroditelným khlongem, Lanta Marina Resort vyznačuje nejvzdálejnější jižní konec pláže. Všechny bungalovy na Ao Phra- Ae pronajímají motorky za 250 B/den a organizují plavby za šnorchlováním a potápěním. U silnice, poblíž restaurace Red Snapper, je klinika a bankomat.

Hat Klong Khoang

Hat Klong Khoang, ThajskoSkalnaté pobřeží na pláži se nachází dva kilometry jižně od komplexu Relax a není dobré pro plavání ani pro slunění, ale je docela příhodným místem pro šnorchlování. Pobřeží je lemováno převážně komplexy bungalovů orientovaných na baťůžkáře, včetně několika velmi nápaditě uspořádaných a zkrášlených míst. Většina z nich je za rozumné ceny. Najdete tu poměrně mnoho plážových barů.
 

Hat Klong Nin

Hat Klong Nin, ThajskoO dalších pět kilometrů dále na jih se na pobřeží rozkládá pláž Hat Klong Nin, ke jsou na sebe namačkány bungalovy, restaurace a bary. Místo má mnohem víc vesnickou atmosféru než severnější pláže. Pláž je nádherná: dlouhá, písečná, vhodná pro koupání. Tlumený noční život se tu točí kolem tuctu malých plážových barů a je tu dostatek míst, kde zůstat – ve středu pláže je pár resortů namačkaných na sebe, směrem k severnímu konci přibývá prostoru. Takřka všchny bungalovy pronajímají motorky za 250 B na den a najdete v nich rovněž internet a mezinárodní telefonní spojení, na křižovatce Ban Khlong Nin je minimarket, bankomat a klinika. Taxi do Sala Dan stojí asi 50 B na osobu a 3 Km procházky je to do jeskyní Tham Mai Kaew. Od Khlong Nin vám to vezme asi hodinu.

Hat Klong Nam Jud

Hat Klong Nam Jud, ThajskoPouhý 1 Km na jih od Hat Klong Nin, silnice míjí dva malé zálivy známé pod jménem Hat Khlong Nam Jud. Na mysu na jihu je další pláž. Sice skalnatá, ale podmínky pro plavání jsou vhodné.
 
 
 

Ao Kantiang

Ao Kantiang, ThajskoZátoka Ao Kantiang, skrytá v ústraní nějakých 7 Km za Hat Klong Nam Jud, je krásně vykroužený kruh písku, z vnitrozemí lemovaný džunglí porostlými kopci, s pár komplexy bungalovů a jediným hotelem. Pláž je vhodná k plavání, na severním konci je malý korálový útes, a snadno se tu plánuje šnorchlování a rybaření.
 
 

Ao Klong Jaak a Ao Mai Pai

Ao Mai Pai, ThajskoS přibývající vzdáleností od zálivu Ao Kantiang se pobřežní cesta stává horší a horší, až se na konec promění v pouhou stezku vedoucí k izolovanému malému zálivu Ao Klong Jaak, místu,kde se nachází populární letovisko Anda Lanta Resort, s výběrem poměrně namačkaných bambusových chatek, pěkných dřevěných chatek u útesu s parádním výhledem, krásných luxusních zděných bungalovů přímo na břehu, nebo pokojů v hotelovém bloku. Asi kilometr na jih, od Klong Jaak Bungalows přes mys, dojdete na krásnou pláž Ao Mai Phai s býlím pískem, která je až extrémně klidná, s pobřežím chráněným korálovým útesem – za odlivu ovšem nevhodná pro koupání.
Více z této kategorie: Koh Lanta - základní informace »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více