Koh Lanta - základní informace

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

lantainfoJedinečná kulturní atmosféra ostrova pochází z místních etnických skupin, což jsou muslimové, Číňané a mořští cikání (Chao Ley), kteří stále zachovávají své tradiční zvyky a žijí spolu v harmonii. Zatímco někteří místní obyvatelé žijí z odvětví cestovního ruchu, tak živobytí mnoha obyvatel stále závisí na lovu krevet, rybolovu nebo práci na plantážích kaučuku. Tento skromný tropický ostrov se neustále rozvíjí, což znamená, že nemusíte přežívat bez bankomatů, bank, obchodů Mini Marts a kvalitních mezinárodních restauracích, které se nachází v hlavních oblastech. Ve městech Baan Saladan a Old Town už můžete najít i poštu. Vzhledem k tomu, že ostrov ještě není tak populární mezi turisty, tak je skvělou destinací pro turisty, kteří chtějí strávit čas se svými blízkými, a je vhodný pro všechny věkově kategorie!

Jak se na ostrov dostat

Cesta na ostrov Koh Lanta je poměrně snadná bez ohledu na roční období a s několika možnostmi dopravy jak pozemní, tak letecké. Nachází se 60 km jižně od města Krabi Town. Ostrov se v podstatě skládá ze dvou ostrovů Koh Lanta Noi a Koh Lanta Yai, ale většina ubytování se nachází na ostrově Koh Lanta Yai (překládá se jako ostrov Big Lanta Island). Pokud cestujete z Bangkoku, pak se musíte nejdříve dostat do Phuketu nebo Krabi, než budete pokračovat ve své cestě na Koh Lanta. Odvozy z letiště a hlavního autobusového nádraží z těchto dvou měst jsou připravené Vás odvést k trajektu.

Cestování po ostrově

Na ostrově Koh Lanta Yai je jen malá síť silnic, která pokrývá většinu ostrova. Dvě hlavní silnice vedou po délce východního a západního pobřeží a jsou vzájemně propojeny čtyřmi menšími cestami. Silnice jsou v dobrém stavu a většinou bezpečné. Motorky jsou snadné a levné (300 CZK za den), které si můžete na ostrově pronajmout, zatímco poptávka po džípech je menší. Na ostrově je velké množství taxíků. Levnou a ideální dopravou po ostrově jsou „samloh“ (v thajštině znamená „tři kola“, je motorkou s postranním vozíkem) a „songthaew“ (v thajštině znamená „dvě řady“ a je pick-upem se dvěma lavicemi po obou stranách auta). Ceny taxíků jsou ukázány v cenové nabídce, takže si dávejte pozor, jakou cenu po Vás budou vyžadovat.

Počasí Koh Lanta

Na ostrově jsou denní teploty mezi 24°C-36°C. Nejteplejšími měsíci je duben a květen. Hlavní sezóna trvá od listopadu do dubna, a má nejlepší počasí s klidným mořem, mírným vánkem a velmi občasným deštěm. Během května až října je období bouřek (velkých větrů a deště), ale většina dnů je teplých a slunečných. Květen je obecně nejdeštivějším měsícem.

Více z této kategorie: « Pláže Koh Lanta Koh Lanta »
Kontaktujte nás
 
Telefon:+420 774 545 103 
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     

Reference klientů

Zde naleznete dopisy a emaily od klientů, kteří využili naše služby při zajišťování dovolené v Thajsku. Věříme, že i vy budete s našimi službami spokojeni a dovolenou v Thajsku si opravdu užijete....Čti více